Προς το περιεχόμενο

Νέα για DSL


Προτεινόμενες αναρτήσεις

περασε η μερα και ακομη καμια ενημερωση..... κανονικα δε θα επρεπε να με παρει τηλ ο τεχνικος να ερθει σπιτι? ειναι νεα γραμμη δεν εχω αριθμο και δεν μπορω να δω και σε τι κατασταση ειναι απο το site της hol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 713
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

update: λοιπον πηρα τηλ και μου ειπε οτι υπηρξε καθυστερηση απο την πλευρα του οτε και οτι δεν εχει παραδοθει το κυκλωμα. τι καταλαβενετε απο αυτο?

Επεξ/σία από akis_supernatural
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περασε η μερα και ακομη καμια ενημερωση..... κανονικα δε θα επρεπε να με παρει τηλ ο τεχνικος να ερθει σπιτι? ειναι νεα γραμμη δεν εχω αριθμο και δεν μπορω να δω και σε τι κατασταση ειναι απο το site της hol

 

 

update: λοιπον πηρα τηλ και μου ειπε οτι υπηρξε καθυστερηση απο την πλευρα του οτε και οτι δεν εχει παραδοθει το κυκλωμα. τι καταλαβενετε απο αυτο?

 

 

δεν ειναι να μιλαω τελικα .σε γκαντεμιασα.

εφοσον ο οτε ενεργοποιησει την γραμμη θα ενημερωσει την Hol και μετα η hol θα στειλει τεχνικο αν ειναι νεα γραμμη.αν δεν ειναι νεα απλα βαζεις εσυ τον εξοπλισμο πανω.

λογικα την κατασταση απο το site Της Hol θα πρεπε να την ειχαν με βαση αριθμο βρογχου η εστω κατι αλλο και οχι με αριθμο τηλεφωνου αφου α.εσυ δεν εχεις. β.μπορει να μην ηθελες. βεβαια αν ζητησες και τηλ θα πρεπει να σου ειχαν πει ποιο τηλ θα εχεις και να μπορουσες να δεις την πορεια της αιτησης.

για το b .σημαινει οτι για καποιο λογο ο οτε δεν ενεργοποιησε.μπορει ενα απο τα παραπανω που ειχα πει αλλα απλα μπορει για χ υ λογο πχ λογω φορτου να μην εγινε η ενεργοποιηση σου και ο οτε να εδωσε αλλη ημερομηνια ενεργοποιησης που λογικα θα πρεπει να την βλεπει η Hol.τιν ακριβη αιτιολογια της καθυστερησης απο την πλευρα του οτε την ξερει η hol.εκτος αν ο οτε ενεργοποιησε και η hol εχει πολλα ραντεβου και για να μην φανει οτι καθυστερει αυτη σου ειπαν το παραπανω:P.

λογικα καποιες φορες οταν ενεργοποιει ο οτε αφηνει ενα χαρτακι ειτε στην χωνευτη ειτε στον κατανεμητη της πολυκατοικιας που γραφει διαφορα πανω.αν βρεις τετοιο χαρτακι και ξερεις οτι ειναι δικο σου (γραφει ημερομηνια πανω συνηθως )τοτε σημαινει απο οτε οτι εισαι οκ.γραφει και αριθμο βρογχου αλλα λογικα δεν στον εχουν δωσει οποτε δεν μπορεις να ξερεις αν ειναι σιγουρα δικια σου γραμμη ειδικα αν εισαι σε πολυκατοικια με πολλα διαμερισματα.και αν δεν γραφει ημερομηνια ακομα πιο δυσκολο.οχι οτι δεν μπορει να ειναι και αλλος πελατης που απλα θελει Hol και αυτος στο ιδιο σπιτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηγα κατω στο κουτι και το μονο χαρτακι που ειχε σε ενα καλωδιο ηταν απο tellas. μεχρι στιγμης καμια ενημερωση απο hol. δεν ξερω τι να κανω φευγω και την πεμπτη και ερχομαι παλι αρχες του χρονου. πολυ μπερδεμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηγα κατω στο κουτι και το μονο χαρτακι που ειχε σε ενα καλωδιο ηταν απο tellas. μεχρι στιγμης καμια ενημερωση απο hol. δεν ξερω τι να κανω φευγω και την πεμπτη και ερχομαι παλι αρχες του χρονου. πολυ μπερδεμα!

 

 

τιποτα πας διακοπουλες και οταν γυρνας βλεπεις τι εχει γινει.ενδιαμεσα στις διακοπες παιρνεις και κανα τηλ να σου πουν.το βασικο ειναι να ειναι ξεκλειδωτος ο κατανεμητης οποτε αν ο ΟΤΕ θελησει να μπει μεσα για να δοκιμασει την γραμμη και οχι να την ενωσει απο το καφαο να μπορει να το κανει.και να του ανοιξει οποιοσδηποτε στην πολυκατοικια.και καλο ειναι ενα ονομα στο κουδουνι εστω και αν λειπεις.εχω δει reject επειδη δεν βρηκαν ονομα στο κουδουνι η επειδη δεν ανοιξε κανεις κτλ.σπανιες περιπτωσεις αλλα εχουν γινει και μην φας παραπανω καθυστερηση για το τιποτα.καλα να περασεις στις διακοπες.και το dsl μετα.ολα θα γινουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον πηρα τηλεφωνο μολις και το μονο που ειχαν να μου πουν ειναι οτι δεν ξερουμε και φταιει ο οτε και αλλες παπ***ες. και ουσιαστικα η αιτηση μου δεν εχει προχωρησει καθολου. αλλη υπομονη δεν εχω . πειτε μου αν μπορειτε ακριβως τι πρεπει να γραψω που να το στειλω και τι αλλες διαδικασιες πρεπει να κανω για να ακυρωσω την αιτηση μου. σας ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον πηρα τηλεφωνο μολις και το μονο που ειχαν να μου πουν ειναι οτι δεν ξερουμε και φταιει ο οτε και αλλες παπ***ες. και ουσιαστικα η αιτηση μου δεν εχει προχωρησει καθολου. αλλη υπομονη δεν εχω . πειτε μου αν μπορειτε ακριβως τι πρεπει να γραψω που να το στειλω και τι αλλες διαδικασιες πρεπει να κανω για να ακυρωσω την αιτηση μου. σας ευχαριστω

 

 

συνηθως ο οτε φταιει σε αυτο δεν σου λενε βλακειες.απλα να σου πουν για ποιο λογο η καθυστερηση.για να δουμε τι ειναι.αν ειναι ελλειψη ακραιου/κεντρικου/φερεσυχνα και τετοια αστα να πανε.δεν νομιζω οτι εχει λογο η Hol να σε καθυστερησει.μιλα με Hol και πες οτι θες να κανεις διακοπη αν και για μενα επειδη μπορει να πας και σε αλλη εταιρεια και να γινει το ιδιο περιμενε λιγακι.κανε τις διακοπες και δεστο οταν ερθεις.επισης μια αλλη λυση ειναι ζητας τηλεφωνο απο τον οτε και μετα γυρνας αυτην την γραμμη σε οποιον παροχο θες.οτι εκανε και ενα αλλο παιδι με cyta/hol δεν θυμαμαι.δεν του ενεργοποιουσαν την γραμμη και ειπε στον παροχο οτι οκ σταματηστε την αιτηση θα ζητησω απο τον οτε γραμμη και μετα θα την γυρισω σε εσας.πετυχαινει αυτο και πολλες φορες και ο ιδιος ο provider το προτεινει στον πελατη οταν φτασει η κατασταση στο απροχώρητο και δεν υπαρχει φως στο τουνελ.δεν χανει τιποτα ο provider ισα που γλυτωνει και το ραντεβου πολλες φορες στο σπιτι του πελατη.αλλιως μιλα μαζι τους και λογικα συμπληρωνεις φορμα διακοπης και την στελενεις στο back office τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως γίνεται να μην ξέρουν και ταυτόχρονα να φταίει ο ΟΤΕ; Όταν ο τελευταίος απορρίπτει μια αίτηση αναφέρει σαφέστατα τον λόγο, άρα το "δεν ξέρουμε" δεν θα ίσχυε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως γίνεται να μην ξέρουν και ταυτόχρονα να φταίει ο ΟΤΕ; Όταν ο τελευταίος απορρίπτει μια αίτηση αναφέρει σαφέστατα τον λόγο, άρα το "δεν ξέρουμε" δεν θα ίσχυε.

 

 

συνηθως ο Isp μπορει να φταιει στο να μην εχει ορια που πλεον ειναι δυσκολο διοτι οκ οι αιτησεις ειναι λιγοτερες απο παλια.παλια ναι γινοταν αυτο πλεον δεν το εχω δει εδω και πολλους πολλους μηνες.αυτο ειναι το μονο κομματι που μπλεκει ο Isp.δεσμευση οριου.σε ολα τα υπολοιπα μπλεκει ο οτε.βεβαια αν ο οτε δεν βρει τον πελατη για να ενεργοποιησει εκει δεν φταιει ο οτε.απλα ολα τα επομενα βηματα εχουν να κανουν με τον οτε.βεβαια το οτι φταιει ο οτε αλλα δεν ξερουμε οπως ειπε και ο kifinas ειναι λιγο παραξενο.γιατι οενας λεει φταιει ο οτε ο αλλος μετα λεει δεν εχουμε ενημερωση.εκτος αν ο ενας εννοει οτι φταιει ο οτε επειδη ειναι ακομα κολλημενη η αιτηση στην κατασκευη βρογχου και ο αλλος λεει οτι δεν εχουμε ενημερωση επειδη βλεπει και αυτος οτι εχει αργησει η κατασκευη βρογχου που ειναι στο χερι του οτε και οτι δεν υπαρχει καποια πιο νεα ενημερωση γιατι εχει αργησει η κατασκευη του βρογχου.αλλα ολα αυτα ειναι υποθεσεις αν δεν πουν ακριβως τον λογο σε ποιο σταδιο ειναι η αιτηση.και δεν ξερω απο το Online προγραμμα που δινουν σου δειχνει κατι παραπανω για το που βρισκεται η αιτηση σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Offtopic Detected :P

 

Αφου ευχηθώ καλή ανάσταση σε ολους , ευχομαι η ανάσταση του κυριού να μας φέρει υγεία και υπομονή για αυτα που περνάμε ολοι μας, αλλα και VDSL μεσα στο 2012 :P:P:P

Μάλλον πολλά ζητάω οποτε ας μείνουμε με την υγεία :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

not even on 2014

 

εννοείς με κάλυψη της προκοπής ή να αρχίσει εμπορική διάθεση επισήμως σε κάποια από τις περιοχές που έχουν γίνει-ολοκληρωθεί τα έργα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοείς με κάλυψη της προκοπής ή να αρχίσει εμπορική διάθεση επισήμως σε κάποια από τις περιοχές που έχουν γίνει-ολοκληρωθεί τα έργα?

 

 

και τα 2.το να μου πουν οτι επαιξε ολος ο δημος ζωγραφου οκ ειναι δειγμα δωρεαν και beta testing.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...