Προς το περιεχόμενο

PTC sites Μια μεγαλη Απατη ???


Dafnousaki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν άντεξα και έκανα εγγραφή μόνο για εσάς που έχετε το PC για να παίζετε παιχνίδια, να χασομεράτε στο facebook και να βλέπετε τσόντες.Πάρτε το χαμπάρι είμαστε στο 2013, το διαδίκτυο δεν είναι μόνο αυτά που ανέφερα παραπάνω, κολλημένοι Έλληνες, ο άνθρωπος σας δίνει λύση και εσείς τον πιάσατε από τα μούτρα.

 

Ανοίξτε τα μάτια σας και μη κοιτάτε στο ένα μέτρο.

 

Δεν σας υποχρέωσε κανένας να ασχοληθεί με αυτά, πάρτε τον κασμά και σκάβετε για να σωθείτε όπως λέτε, σας βαρέθηκα τόσα χρόνια καχύποπτοι εξυπνάκηδες ξερόλες.

 

Τα PTC και MLM  εδώ στην Ελλάδα τα αποκαλείτε πυραμίδες, εύκολο χρήμα και δεν ξέρω'γω πως αλλιώς.

 

Αν δεν τα πιστεύετε "ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΤΕ" ,μην στερείτε ευκαιρίες σε άλλους.

 

Για πείτε μου, πως δουλεύει η Linkwise, η ClikBanner; Θα τις πείτε πυραμίδες; Και αυτές με το Marketing δραστηριοποιούνται-Ελληνικές και νόμιμες.

 

 

Αυτά από εμένα, βρίστε με κάντε ότι θέλετε γνώμη δεν θέλω να σας αλλάξω(ούτε πρόκειται να αλλάξετε ποτέ)

 

 

 

Καλή σας μέρα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν άντεξα και έκανα εγγραφή

 

Καλώς τον καινούργιο, αγανακτισμένο υπερασπιστή. Να δούμε στα πόσα post θα εξαφανιστείς κι εσύ...

 

Δεν σας υποχρέωσε κανένας να ασχοληθεί με αυτά

 

Ούτε εσένα σε υποχρέωσε κανείς να ασχολείσαι μαζί μας, αλλά το κάνεις. Τη δουλειά σου και τη δουλειά μας λοιπόν...

 

Αν δεν τα πιστεύετε "ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΤΕ"

 

Ευχαριστούμε που μας το επιτρέπεις...

 

μην στερείτε ευκαιρίες σε άλλους

 

Ε, ναι...να μη σου στερούμε την ευκαιρία να ψαρεύεις θύματα με τα refferal links σου...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα επειδη ενα φεγγαρι το εζησα το θεμα ας πω τη γνωμη μου και ας κανει ο καθενας οτι θελει. Υπαρχουν σοβαρα ptc sites τα οποια οντως πληρωνουν. Εχουν ομως minimum payout 5-10 ισως και παραπανω δολλαρια. Για να μαζεψεις λοιπον 10 δολλαρια στο clixsense πχ. θες εναν αιωνα. Αν νομιζεις οτι μπορεις να καθεσαι καθε μερα να ασχολεισαι και να παρεις 5$ σε κανα 2 μηνο ε κανε το.

Οσον αφορα το neobux μιλαμε για τρελη απατη. Ναι σε πληρωνουν ΑΛΛΑ οταν και αν γινεις gold οι referrals που αγοραζεις ειναι bots. Επισης οι "φιλικοι" ελληνες moderators ειναι και αυτοι απατεωνες. Απλα θα πω οτι ειχα 120 ref. και μεσο ορο 1.30 κλικς τη μερα σταθερα. Την επομενη που εγινα gold ο μ.ο επεσε το 0,50. Τωρα οτι και να κανω ειναι σταθερα εκει. Οταν εγραψα το post μου οι καλοι και φιλικοι ελληνες moderators μου εριξαν ban στο φορουμ και ετσι δεν ξανακουστηκε η γνωμη μου ΠΟΤΕ. Το ποστ μου ητανε ευγενικο και σωστα τοποθετημενο και παρολα αυτα χωρις να με ενημερωσουν μου απαγορεψαν εισοδο. Να τονισω οτι καποιοι απο τους referrals μου ειναι και αυτοι gold. Το βλεπεις γιατι κανουν 9 κλικ αντι για 4. Αν δεν κανεις καθημερινα τα 9 κλικ σου (ή τα 4 αν εισαι απλο μελος) απλα δεν πληρωνεσαι για εκεινη τη μερα απο τους referrals σου. Ποιος ο λογος λοιπον να δωσεις λεφτα και να μη κλικαρεις? Οι 3 golden referrals που εχω κανουν 1 φορα τα 9 κλικ τους την εβδομαδα και τελος :S

Συμπερασμα : Ναι αρκετα απο τα PTC πληρωνουν. Οχι δεν θα βγαλεις σταθερο εισοδημα απο αυτα. Ισως 10 ευρω το τριμηνο ΑΝ ασχολεισαι και θα τα παρεις μετα απο κανα αιωνα αφου τα μαζεψεις ολα μαζι. Μακρια απο το NEOBUX και μη δωσετε ΠΟΤΕ ουτε ενα ευρω σε κανενα. Καντε το free για να σας φυγει η "καψα" και τελος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω να καταλάβω ΠΟΙΟΣ κάθετε και ****** με PTC για 5-10 δολάρια (ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΝΑ ΗΤΑΝ) οταν χρειάζεται ώρες στο PC του μπροστά.

Εγω οταν ειχα ανάγκη χρήματα έβρισκα και μοίραζα φυλλάδια οταν ήμουν 15-16. Τοσο πολυ πονάνε τα ποδαράκια μερικών που καλύτερα να κάτσουν 1 μηνα στο πισι να βγαλουν 5-10$ παρα να πανε σε ενα 5ωρο να πάρουν 15-20€ ?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Δεν είμαι αγανακτισμένος υπερασπιστής,λέω την γνώμη μου όπως και εσείς μόνο που "Όταν δεν έχεις γνώση δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη". Αυτό το είπε Έλληνας φιλόσοφος αν το γνωρίζετε.

 

2.Δεν ποστάρω άλλο,είναι χάσιμο χρόνου,ο ελάχιστος χρόνος μου είναι πολύτιμος.

 

3.Δεν ψαρεύω κανέναν για refferal ούτε έβαλα το link μου πουθενά γιατί δεν ασχολούμαι καθημερινά και δεν θα πληρώνομαι κανονικά.

Το Neobux το χρησιμοποιώ για να διαφημίζω τα προϊόντα και τις υπηρεσίες μου σε όλο τον κόσμο οικονομικά και αποτελεσματικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι αγανακτισμένος υπερασπιστής,λέω την γνώμη μου όπως και εσείς μόνο που "Όταν δεν έχεις γνώση δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη". Αυτό το είπε Έλληνας φιλόσοφος αν το γνωρίζετε.

 

Όλοι, μηδενός εξαιρουμένου, οι πυραμιδο-ptc-ψαράδες, έχετε πολλά κοινά γνωρίσματα. Ένα από τα πλέον χαρακτηριστικά, είναι αυτή η ...αξιοθαύμαστη βεβαιότητα που σας διακατέχει, ότι όποιος εκφέρει αρνητική άποψη για τις μαϊμουδιές σας, δεν έχει γνώση, ή εμπειρία πάνω σ' αυτές.

 

Δεν κανονίζετε κανένα ...meeting μεταξύ σας, μπας και αρχίσετε να πρωτοτυπείτε καμιά στάλα; Μόνο τα nickname σας αλλάζουν...

 

...αν και ομολογώ, ότι εσένα σε αδίκησα. Εσύ το πήγες ένα επίπεδο πιο πάνω. Παραθέτεις και ...φιλοσοφικές ρήσεις!

 

Δεν ποστάρω άλλο,είναι χάσιμο χρόνου,ο ελάχιστος χρόνος μου είναι πολύτιμος.

 

Ναι βρε! Μην τον σπαταλάς! Πρέπει να κλικάρεις, για να μαζέψεις λεφτά για τσίχλες...

 

 

...σε κάνα εξάμηνο...

 

 

Δεν ψαρεύω κανέναν για refferal ούτε έβαλα το link μου πουθενά γιατί δεν ασχολούμαι καθημερινά και δεν θα πληρώνομαι κανονικά.

 

Το ξέρω! Αλίμονο! Πιτισάκιας και refferal; Πού ξανακούστηκε;

 

Το Neobux το χρησιμοποιώ για να διαφημίζω τα προϊόντα και τις υπηρεσίες μου σε όλο τον κόσμο οικονομικά και αποτελεσματικά.

 

Καλά κάνεις. Τα δικά μας γιατί τα κάνεις τσουρέκια, είναι που δεν καταλαβαίνω...

 

...ή, μάλλον, καταλαβαίνω: Είσαι ...αλτρουιστής! Θες να μας κάνεις κι εμάς φραγκάτους... 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν άντεξα και έκανα εγγραφή μόνο για εσάς που έχετε το PC για να παίζετε παιχνίδια, να χασομεράτε στο facebook και να βλέπετε τσόντες.Πάρτε το χαμπάρι είμαστε στο 2013, το διαδίκτυο δεν είναι μόνο αυτά που ανέφερα παραπάνω, κολλημένοι Έλληνες, ο άνθρωπος σας δίνει λύση και εσείς τον πιάσατε από τα μούτρα.

 

Ανοίξτε τα μάτια σας και μη κοιτάτε στο ένα μέτρο.

 

Δεν σας υποχρέωσε κανένας να ασχοληθεί με αυτά, πάρτε τον κασμά και σκάβετε για να σωθείτε όπως λέτε, σας βαρέθηκα τόσα χρόνια καχύποπτοι εξυπνάκηδες ξερόλες.

 

Τα PTC και MLM  εδώ στην Ελλάδα τα αποκαλείτε πυραμίδες, εύκολο χρήμα και δεν ξέρω'γω πως αλλιώς.

 

Αν δεν τα πιστεύετε "ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΤΕ" ,μην στερείτε ευκαιρίες σε άλλους.

 

Για πείτε μου, πως δουλεύει η Linkwise, η ClikBanner; Θα τις πείτε πυραμίδες; Και αυτές με το Marketing δραστηριοποιούνται-Ελληνικές και νόμιμες.

 

 

Αυτά από εμένα, βρίστε με κάντε ότι θέλετε γνώμη δεν θέλω να σας αλλάξω(ούτε πρόκειται να αλλάξετε ποτέ)

 

 

 

Καλή σας μέρα.

Ενταξει μην κανεις ετσι ηρεμησε......μεχρι το βραδυ θα ειμαστε ολοι δικοι σου referrals. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Δεν είμαι αγανακτισμένος υπερασπιστής,λέω την γνώμη μου όπως και εσείς μόνο που "Όταν δεν έχεις γνώση δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη". Αυτό το είπε Έλληνας φιλόσοφος αν το γνωρίζετε.

 

2.Δεν ποστάρω άλλο,είναι χάσιμο χρόνου,ο ελάχιστος χρόνος μου είναι πολύτιμος.

 

3.Δεν ψαρεύω κανέναν για refferal ούτε έβαλα το link μου πουθενά γιατί δεν ασχολούμαι καθημερινά και δεν θα πληρώνομαι κανονικά.

Το Neobux το χρησιμοποιώ για να διαφημίζω τα προϊόντα και τις υπηρεσίες μου σε όλο τον κόσμο οικονομικά και αποτελεσματικά.

 

1)Μα λογο του οτι ΕΧΟΥΜΕ ΓΝΩΣΗ έχουμε και ΓΝΩΜΗ. Και θα σου πω και κατι αλλο αφού πας και ποσταρεις ρήσεις.

 

Δεν εχω δοκιμασει ΚΟΚΑΙΝΗ ουτε ΗΡΩΙΝΗ .. ουτε εχω οδηγήσει μεθυσμένος.. Γνωμη εχω ομως. Αρα..

 

Η γνωση δεν αποκτιέται απαραίτητα απο την ΔΟΚΙΜΗ αλλα μπορεί να αποκτηθεί απο ΓΝΩΣΕΙΣ αλλων ή απο Λογικά συμπεράσματα.

Ξέρω οτι αν πηδήξω απο τον 6ο θα σκοτωθώ. Δεν ειναι ανάγκη να το δοκιμάσω για να ΕΧΩ ΤΟ ΔΙΚΑΊΩΜΑ ΝΑ ΜΙΛΙΣΩ ΓΙΑ ΑΥΤΟ

 

2)Όλον ο χρόνος ειναι πολύτιμος. Το θεμα ειναι πως ΕΜΕΙΣ επιλέγουμε να τον αξιοποιήσουμε. Άρα δεν μας ειπες κατι καινούριο.

Εγω μπορω να περναω καλα τον χρονο μου παίζοντας ποκερ

Αλλος να βλεπει τσοντες αλλος να παιζει GAMES.

Η πολυτιμοτητα του χρόνου δεν οριζετε απο το πως ο ΚΑΘΕΝΑΣ θελει να τον περασει

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι, μηδενός εξαιρουμένου, οι πυραμιδο-ptc-ψαράδες, έχετε πολλά κοινά γνωρίσματα. Ένα από τα πλέον χαρακτηριστικά, είναι αυτή η ...αξιοθαύμαστη βεβαιότητα που σας διακατέχει, ότι όποιος εκφέρει αρνητική άποψη για τις μαϊμουδιές σας, δεν έχει γνώση, ή εμπειρία πάνω σ' αυτές.

 

Δεν κανονίζετε κανένα ...meeting μεταξύ σας, μπας και αρχίσετε να πρωτοτυπείτε καμιά στάλα; Μόνο τα nickname σας αλλάζουν...

 

...αν και ομολογώ, ότι εσένα σε αδίκησα. Εσύ το πήγες ένα επίπεδο πιο πάνω. Παραθέτεις και ...φιλοσοφικές ρήσεις!

 

 

Ναι βρε! Μην τον σπαταλάς! Πρέπει να κλικάρεις, για να μαζέψεις λεφτά για τσίχλες...

 

 

...σε κάνα εξάμηνο...

 

 

 

Το ξέρω! Αλίμονο! Πιτισάκιας και refferal; Πού ξανακούστηκε;

 

 

Καλά κάνεις. Τα δικά μας γιατί τα κάνεις τσουρέκια, είναι που δεν καταλαβαίνω...

 

...ή, μάλλον, καταλαβαίνω: Είσαι ...αλτρουιστής! Θες να μας κάνεις κι εμάς φραγκάτους... 

Βρε απιστε Θωμα βρε ποταπε ο ανθρωπος ξεθαψε το θεμα που παιζει να ειχε πεσει 10 σελιδες πισω για το καλο σου για να βαλεις λεφτα στην ακρη(να παρεις στα παιδακια σου δωρα για τα χριστουγεννα) και εσυ τον αποπηρες τα ιδια εκανες και στο αλλο θεμα καταστρεφεις μεγαλα ονοματα του χωρου που ενδιαφερονται για μας για το καλο μας τσ τσ τσ κοιτα κατι ανθρωποι που υπαρχουν μην τους δωσεις επαγγελματικες ευκαιριες 1000 ευρω την μερα να την πεταξουν στα σκουπιδια

Γιαυτο δεν παει μπροστα ο τοπος γιατι υπαρχουν ανθρωποι σαν τον dees που χαλανε την πιατσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να παρεις στα παιδακια σου δωρα

 

Τώρα βλέπω τι φταίει, για το ότι βγήκα τόσο αχάριστος και καχύποπτος...

 

...είναι που δεν έχω παιδάκια! Άμα υιοθετήσω κανένα, μετράει, ή ίδιος π@π@ρ@ς θα παραμείνω;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα βλέπω τι φταίει, για το ότι βγήκα τόσο αχάριστος και καχύποπτος...

 

...είναι που δεν έχω παιδάκια! Άμα υιοθετήσω κανένα, μετράει, ή ίδιος π@π@ρ@ς θα παραμείνω;

Κανουν και του γειτονα ελα μην κολλας στις λεπτομερειες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω να καταλάβω ΠΟΙΟΣ κάθετε και ****** με PTC για 5-10 δολάρια (ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΝΑ ΗΤΑΝ) οταν χρειάζεται ώρες στο PC του μπροστά.

Εγω οταν ειχα ανάγκη χρήματα έβρισκα και μοίραζα φυλλάδια οταν ήμουν 15-16. Τοσο πολυ πονάνε τα ποδαράκια μερικών που καλύτερα να κάτσουν 1 μηνα στο πισι να βγαλουν 5-10$ παρα να πανε σε ενα 5ωρο να πάρουν 15-20€ ?

 

μαζι σου και με χιλια like!

στα φυλλαδιακια εβγαζα 20ευρουλακια τη μερα (18 ευρω αλλα δεν παιζει μερα παρα μερα να μην εβρισκα κανα 2ευρω ή κανα ευρω κατω!!! :-D )   ε και ας βγαζανε φουσκαλες τα ποδια μου το καλοκαιρι...

τουλαχιστον ενοιωθα οτι δουλευα και αυτο μονο σε γεμιζει

 

οχι να καθομαι να κυνηγαω τις διαφημισεις με την αποχη για 0.01$...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω κατι κ εγω βρε παιδια..

για να γινουμε μελη σε αυτες τις σελιδες πρεπει να πληρωσουμε κατι εμεις στην αρχη? 
γιατι και στην Χερμπαλ, ομορφα μας τα χαν παρουσιασει, και στο τελος μας ειπαν για το 60 αρι π επρεπε να πληρωσουμε και καλα σαν εγγραφη !! 

ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω κατι κ εγω βρε παιδια..

για να γινουμε μελη σε αυτες τις σελιδες πρεπει να πληρωσουμε κατι εμεις στην αρχη?

Οχι κονομας αμεσως χωρις να κανεις τιποτα.

 

Το μονο που πρεπει να σε απασχολει ειναι που θα τα φας.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...