Προς το περιεχόμενο

WWDC 2009


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απλώς να καταθέσω και εγώ την απόψή μου.

Πήρα τον Οκτώβριο του 2008 το macbook και μάλιστα το 2.4ghz.

Η οθόνη του ήταν απαράδεκτη. Κάκιστη. Απίστευτα κακή. Τόσο πολύ που τα μάτια μου κουραζόντουσαν και ένιωθα ζαλάδες μετά από 1 ώρα χρήση. Ουτε στους τυφλούς δεν βάζουν τέροια οθόνη

Πήγα και πήρα αμέσως το 15 mbp και είδα το φώς μου.

Η χειρότερη οθόνη που είδα ποτέ μου. Του λευκού macbook έστω και ξεπλυμένη ήταν κλάσεις ανώτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 154
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • Super Moderators
Απλώς να καταθέσω και εγώ την απόψή μου.

Πήρα τον Οκτώβριο του 2008 το macbook και μάλιστα το 2.4ghz.

Η οθόνη του ήταν απαράδεκτη. Κάκιστη. Απίστευτα κακή. Τόσο πολύ που τα μάτια μου κουραζόντουσαν και ένιωθα ζαλάδες μετά από 1 ώρα χρήση. Ουτε στους τυφλούς δεν βάζουν τέροια οθόνη

Πήγα και πήρα αμέσως το 15 mbp και είδα το φώς μου.

Η χειρότερη οθόνη που είδα ποτέ μου. Του λευκού macbook έστω και ξεπλυμένη ήταν κλάσεις ανώτερη.

 

Το πρόβλημά σου είχε να κάνει με την γυάλινη πρόσοψη και τη μεγαλύτερη φωτεινότητα και δεν παρουσιάζεται σε όλους (σε μένα τουάχιστον)!

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταθέτω και εγώ την αποψή μου καθώς τώρα στις διακοπές δοκιμάζεται η οθόνη του macbook μου(2.4 unibody) σε δύσκολες συνθήκες όπως direct sunlight κλπ Ναι όντως είναι κουραστική αλλά μόνο υπό αυτές τις συνθήκες, glossy οθονη είναι δεν περίμενα κατι διαφορετικό. Ήμουν προετοιμασμένος! Και ερχόμενος απτην matte οθονάρα του προηγούμενου 2.33 MBP μου έχω πλέον συμβιβαστεί και δεν έχω κανενα απολύτως πρόβλημα εκτός απτις συνθήκες που ανέφερα νωρίτερα. Κατα τα άλλα το λατρεύω το μικρό κ την οθόνη του!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημά σου είχε να κάνει με την γυάλινη πρόσοψη και τη μεγαλύτερη φωτεινότητα και δεν παρουσιάζεται σε όλους (σε μένα τουάχιστον)!

B)

 

Oχι το πρόβλημα μου δεν είχε να κάνει με αυτό, αφού αγόρασα το mbp 15 με την ίδια γυάλινη πρόσοψη και την ίδια φωτεινότητα.B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Oχι το πρόβλημα μου δεν είχε να κάνει με αυτό, αφού αγόρασα το mbp 15 με την ίδια γυάλινη πρόσοψη και την ίδια φωτεινότητα.B)

 

Εγώ πάντως δεν το έχω 8 μήνες τώρα!

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...