Προς το περιεχόμενο

Battlefield 3


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω παιδια στο γραφειο εχω παρατηρησει ότι τα ping είναι από 80 και πανω ενώ πιο παλια ειχα και 70αρια .Παιζει ρολο ότι εχουμε δικτυο με υπολογιστες και λειτουργουν και οι αλλοι υπολογιστες ? Αν και όταν φευγουν ολοι παλι τα ιδια ping παρατηρω .Δεν ξερω αν μπορω να πειραξω και κατι από τις ρυθμισεις για να το βελτιωσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω παιδια στο γραφειο εχω παρατηρησει ότι τα ping είναι από 80 και πανω ενώ πιο παλια ειχα και 70αρια .Παιζει ρολο ότι εχουμε δικτυο με υπολογιστες και λειτουργουν και οι αλλοι υπολογιστες ? Αν και όταν φευγουν ολοι παλι τα ιδια ping παρατηρω .Δεν ξερω αν μπορω να πειραξω και κατι από τις ρυθμισεις για να το βελτιωσω.

μπορει να φταιει οτι πχ ειναι πολλα Pc και μπορει καποιος να το αφηνει ανοιχτο το Pc του και να κατεβαζει ανεβαζει κατι.μπορει πχ η γραμμη ναπερναει και απο καποιο firewall και να το κανει.στο ρουτερ δεν πειραζεις κατι περα απο το να ειναι pppoe/llc.απλα fast path απο τν παροχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά παίζουν να φταίνε.

Οι κυριότεροι παράγοντες είναι:
a) Η απόσταση από τον server: να προτιμάς ευρωπαικούς
b ) Ο γενικός φόρτος του δικτύου : εξαρτάται από τον πάροχο,δεν μπορείς να κάνεις κάτι
c) Ο φόρτος του τοπικού δικτύου : Αν βάζεις υπολογιστές να χρησιμοποιούν το δίκτυο εκείνη τη στιγμή,δεν παίρνεις όλους τους πόρους εσύ.

Επίσης πόσο bandwidth έχει η γραμμή σου (χοντρικά όταν κατεβάζεις,ποια είναι η μέγιστη ταχύτητα που πιάνεις) ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μέγιστη ταχύτητα της γραμμής είναι 11,5 Mbbs και πληρώνω 24αρα ISDN(Αλλουνού παπά ευαγγέλιο αυτό) και είναι 2 υπολογιστές κουμπωμένοι αλλα ο ένας είναι στην δουλειά και είναι χαλαρά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεσα στο battlelog θα πατησεις το Ping να σου βαλει πρωτο τις πιστες με το χαμηλοτερο Ping.

προσωπικα σε γερμανικους σερβερ και μονο εχω καλο Ping(72-80)με forthnet adsl και χωρις fast path.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μέγιστη ταχύτητα της γραμμής είναι 11,5 Mbbs και πληρώνω 24αρα ISDN(Αλλουνού παπά ευαγγέλιο αυτό) και είναι 2 υπολογιστές κουμπωμένοι αλλα ο ένας είναι στην δουλειά και είναι χαλαρά

καλο θα ειναι να μην δουλευει κανενα αλλο pc αμα γινεται.

β.ζητα fast path.

γ και βασικο.ειναι μεχρι 24 αρα.δεν ειναι 24αρα.το 11,5 ειναι μια χαρα .επισης το adsl over isdn παιζει χειροτερα απο το adsl over pstn(NOMOS).ειδικα το adsl oveer isdn χανει στο upload.

 

μεσα στο battlelog θα πατησεις το Ping να σου βαλει πρωτο τις πιστες με το χαμηλοτερο Ping.

προσωπικα σε γερμανικους σερβερ και μονο εχω καλο Ping(72-80)με forthnet adsl και χωρις fast path.

αφου παιζεται παιχνιδια θα μπορουσες να βαλεις fast path και εσυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου παιζεται παιχνιδια θα μπορουσες να βαλεις fast path και εσυ.

 

Αυτό ακριβώς.

 

Πάρε στη Forthnet και ζήτα fastpath (πες τους για ping>90 και gaming).

 

Με <50 που θα πέσεις, είναι άλλη φάση.

 

Τα ίδια και ο φίλος που άνοιξε το θέμα, στον πάροχό του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και fast path να πει σκετο δεν θα εχει θεμα.θα καταλαβουν.

Προφανώς και θα καταλάβουν, απλά...

 

Όταν πήρα στη 4νετ πριν 6-8 μήνες και ζήτησα fast, μου άρχισαν τα γιατί και τα πως.

 

Μόλις τους είπα το παραπάνω ποιηματάκι, άμεσα ξεμπέρδεψα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς και θα καταλάβουν, απλά...

 

Όταν πήρα στη 4νετ πριν 6-8 μήνες και ζήτησα fast, μου άρχισαν τα γιατί και τα πως.

 

Μόλις τους είπα το παραπάνω ποιηματάκι, άμεσα ξεμπέρδεψα.

μερικες φορες απορω με τα support.Για να θελει καποιος Fast path για ποιο λογο να το ζηταει αραγε?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E ενταξει μωρε και αυτοι τωρα δεν ξερουν δεν ειναι τεχνικα καταρτισμενοι σε τετοια θεματα παρα μονο για να σε παιρνουν να σου λενε εχουμε προσφορα για 24αρα και vdsl..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...