Προς το περιεχόμενο

The Official Trance Topic


john2gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γενικά όποιος είπε τα λεφτά δεν φέρνουν την ευτυχία, μέγας μπουνταλάς.

 

Δεν ξέρω αν φέρνουν την ευτηχία αλλά την trance την φέρνουν κοντά σου !!!!!!

 

Τώρα θα μου πεις trance=bliss οπότε....I concur :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gareth Emery feat. Christina Novelli - Concrete Angel (John O'Callaghan Remix)

Από τα επικά της φετινής χρονιάς.

 

Πολύ καλός ο Γιαννάκης. Το Original απογοήτευση για τα δεδομένα του Gareth (για την ακρίβεια είναι σκ@τά αν συγκριθεί με όλες τις προηγούμενες δουλειές του). Δεν θα έλεγα επικό αλλά από την σαβούρα που έχω ακούσει τους τρεις αυτούς μήνες ναι, είναι αξιόλογο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλός ο Γιαννάκης. Το Original απογοήτευση για τα δεδομένα του Gareth (για την ακρίβεια είναι σκ@τά αν συγκριθεί με όλες τις προηγούμενες δουλειές του). Δεν θα έλεγα επικό αλλά από την σαβούρα που έχω ακούσει τους τρεις αυτούς μήνες ναι, είναι αξιόλογο

Τα βόκαλς βασικά κάνουν όλη τη δουλειά. Το ορίτζιναλ όντως σαν ήχος πέραν των φωνητικών, δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο. Παίζει να έχει τα περισσότερα ρεμίξ φέτος και πρέπει να είναι και σε σύνολο το πιο πολυπαιγμένο στα λαηβς του ASOT550. FYI John, επειδή τους αγαπάς, το μίξαραν και οι A&F.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα βόκαλς βασικά κάνουν όλη τη δουλειά. Το ορίτζιναλ όντως σαν ήχος πέραν των φωνητικών, δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο. Παίζει να έχει τα περισσότερα ρεμίξ φέτος και πρέπει να είναι και σε σύνολο το πιο πολυπαιγμένο στα λαηβς του ASOT550. FYI John, επειδή τους αγαπάς, το μίξαραν και οι A&F.

 

Ναι, το έχω το release αλλά ακόμα δεν το άκουσα. Τέτοια απογοήτεση που έχω φάει φέτος δεν παίζει να την έχω ξαναφάει πάντως. Άκουσα νέα κομμάτια των Mike Foyle, Beat Service, Armin, JPL (aka Joni Ljungqvist), και ένα κάρο μεγάλα ονόματα και μιλάμε για εντελώς ΜΑΠΕΣ κομμάτια. Ειδικά από τον Foyle δεν το περίμενα. Χώρια που πήγε κατά διαόλου ο Sean Tyas με τις τελευταίες παραγωγές του που είναι ΕΠΙΕΙΚΩΣ απαράδεκτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, το έχω το release αλλά ακόμα δεν το άκουσα. Τέτοια απογοήτεση που έχω φάει φέτος δεν παίζει να την έχω ξαναφάει πάντως. Άκουσα νέα κομμάτια των Mike Foyle, Beat Service, Armin, JPL (aka Joni Ljungqvist), και ένα κάρο μεγάλα ονόματα και μιλάμε για εντελώς ΜΑΠΕΣ κομμάτια. Ειδικά από τον Foyle δεν το περίμενα. Χώρια που πήγε κατά διαόλου ο Sean Tyas με τις τελευταίες παραγωγές του που είναι ΕΠΙΕΙΚΩΣ απαράδεκτες.

Αυτό που λες, είναι ένας από τους λόγους που λιώνω πλέον progressive και techno. Σπανίως θα βρω trance κομμάτι που θα με εντυπωσιάσει τελευταία.

Ενώ σε tech house, tribal, progressive house ιδίως, δεν προλαβαίνω να μετράω έπη. Και για να μην παρεξηγηθώ, η house η απλή εξακολουθεί να με κάνει να βγάζω σπυράκια και να αδυνατώ να ακούσω. Mιλάμε για κομμάτια με deep/dark ύφος.

 

Άκου αυτό εδώ πιχι: Victor Calderone vs Lemon8 - Driven to NY

Οργασμικές καταστάσεις. Το αναφέρω ως το κομμάτι που δεν του πέφτει ποτέ γιατί δίνει συνέχεια τσίτες. Anyway, ευελπιστώ σε καλύτερες παραγωγές, γιατί όσο γαμάτα και να είναι τα υπόλοιπα genres, το συναίσθημα που σου βγάζει η trance σε ένα μεγάλο κλαμπ και ο τρόπος που γεμίζει τον χώρο, δεν συγκρίνεται ουτεκάν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου έκανε κούκου το Driven to NY (δεν είμαι για κανενός είδους house :P). Σκέψου ότι ειδικά με την κατάντια της trance, προτιμώ να ακούω κομμάτια τύπου όπως τα παρακάτω από παιχνίδια. Έχω ξεφύγει, I know :P

 

(απλά απίστευτη κομματάρα μέχρι το 1:22, μετά χαλάει για μένα)

(λιώνω λέμε για το theme του Ken :P)

(Kyo από King of Fighters FTW :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα να μυρίσει καλοκαίρι

 

Sunlounger feat. Zara Taylor - Try To Be Love (Roger Shah Naughty Love Mix)

http://www.youtube.com/watch?v=H10308-Zg6w

 

Alexander Popov - When The Sun (Eximinds Remix)

http://www.youtube.com/watch?v=tlyOnnhi7gE

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως το 2011 ειχε παρα πολλα κομματια τα οποια δεν ακουστηκαν πολυ αλλα αν τα ψαξεις υπαρχουν. Εγω ειχα ξενερωσει ας πουμε με το top 20 (με ελαχιστες εξαιρεσεις) του ASOT top 20 2011. Καμια σχεση με το top 20 του 2009 ας πουμε. Και για το 2012 μεχρι τωρα υπαρχουν ελαχιστα κομματια τα οποια πραγματικα κανουν "κλικ" στο αφτι ας πουμε και μπορεις να δεις τον εαυτο σου να τα ακουει για τουλαχιστον τον υπολοιπο χρονο και να μεινουν κιολας.

 

Για να μην λετε οτι μπαινω μονο και μονο για να πω τη μαλακια μου ομως και να φυγω αντε να ποσταρω και κατι πραγματικα καλο ^_^

 

http://www.youtube.com/watch?v=3l5N2pabiME

 

και κατι στο ποιο "γνωστο" μοτιβο μου

 

http://www.youtube.com/watch?v=xyNSvs-NPio

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Μέκκα των απανταχού trancers. Main room στο Cream Amnesia. Αν ένα πράμα έπρεπε να πάρει 80 χιλιάδες Νόμπελ σε αυτόν τον πλανήτη, είναι το ηχοσύστημα στο συγκεκριμένο κλαμπ.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...