Προς το περιεχόμενο

PwnageTool για το Firmware 3.0


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@GiO

Σε 3G είσαι? Στο 3G της κοπέλας μου που το έκανα σήμερα είναι ok. Αν κατάλαβα καλά απο αυτά που διάβασα δλδ, τα iphone μας ,λόγω του conflict με το push, ήταν σε διαρκή επικοινωνία με τον πάροχο. Γιαυτό κ ξελειγωνόταν η μπαταρία, γι αυτό κ ο συνεχής σπαστικός ήχος στα τριγύρω ηχεία κλπ. Μέχρι κ τη τηλεόραση μου κατηγόρησα που κάνει παράσιτα. Ρε φόλα που φάγαμεεε, χορτάσαμε κ ακτινοβολία :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • Moderators

Σε 2G ειμαι.

Πριν απενεργοποιησω ssh,push ολη μερα η μπαταρια εκανε βουτιες.Απο αυριο θα το δοκιμασω σε"πραγματικες συνθηκες"(δεν θα ανοιγοκλεινω wifi,κλειστο push,no ssh,φωτεινοτητα λιγο κατω απο την μεση)να δω αν θα παρατηρησω διαφορα με πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα συμπτώματα φαίνεται να υποχώρησαν ακαριαία, μόλις τώρα φόρτισε πλήρως, σταμάτησε να καίει όπως σταμάτησαν κ οι παρεμβολές στις γύρω συσκευές. Θα το έχω υπο παρακολούθηση και εγώ αύριο να δούμε αν το πρόβλημα περιορίζεται στο push μόνο. Δουλειά δν είχαμε..τέσπα. Καληνύχτεεες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

 

έχω περάσει, το redsnow< έκανα το update κανονικα...και εχω 3G αγορασμένο απο βοντα....

 

Λοιπον, το cydia επαιζε κανονικα, εβαλα και το winterboard, ολα δούλευαν για καμια ωρα, και μετα , το cydia επαψε να δουλεύει,. Κανει crash συνεχεια στο loading screen. Το έχει παθει κανεις? εχει κανεις καποια λύση?

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, το cydia επαιζε κανονικα, εβαλα και το winterboard, ολα δούλευαν για καμια ωρα, και μετα , το cydia επαψε να δουλεύει,. Κανει crash συνεχεια στο loading screen. Το έχει παθει κανεις? εχει κανεις καποια λύση?

 

Αντιμετοπίζω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα (μόνο που εγώ δεν πρόλαβα να βάλω Winterboard :P). Λύση καμία γνωστή σε μένα μέχρι τώρα (αν και, όποτε βρεθεί λύση, πολύ φοβάμαι ότι θα απαιτεί restore της συσκευής).

 

Επίσης, ήμουν ο μόνος που δυσκολεύτηκε να κάνει το pawned restore στο στάδιο που φέρνεις την συσκευή σε DFU mode?? Μόνο σε μένα έβγαζε error 1600 στο iTunes? :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μένα στα upgrade που βγάζει μετά το load βγάζει σφάλμα και δεν μπορεί να το κάνει.

 

Το κακό είναι ότι τα βάζει στην λίστα και δεν μπορώ να εγκαταστήσω τίποτα άλλο. Πατάω να τα σβήσει αλλά δεν γίνεται τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει μια πιθανότητα να είναι υπερφορτωμένοι οι Server με τα Repository.

 

Για σκεφτείτε πόσα εκατομμύρια χρήστες έκαναν Jailbrake το iPhone OS 3.0 τις τελευταίες 2 μέρες και προσπαθούν να τρέξουν το Cydia...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Έπαιξα 2 μέρες με το jailbreak και σήμερα επέστρεψα στο original firmware! Δεν μου πρόσφερε τίποτα ιδιαίτερο το Cydia και οι περισσότερες εφαρμογές δεν είχαν να ζηλέψουν και πολλά από τις αντίστοιχες στο AppStore!

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Έπαιξα 2 μέρες με το jailbreak και σήμερα επέστρεψα στο original firmware! Δεν μου πρόσφερε τίποτα ιδιαίτερο το Cydia και οι περισσότερες εφαρμογές δεν είχαν να ζηλέψουν και πολλά από τις αντίστοιχες στο AppStore!

B)

 

Ομοίως, με τη διαφορά ότι τώρα που πέρασα το FW 3.0 κι επειδή δεν χρειάστηκε να κάνω unlock το iPhone μου, δεν σκέφτηκα καν το jailbreak. Το μόνο που είχα μέχρι τώρα ήταν το ελληνικό πληκτρολόγιο. Από τη στιγμή που παρέχεται επισήμως, δεν μου χρειάζεται το Cydia. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
ΒossPrefs και video recording, όμως;

 

Σιγά τις υλοποιήσεις! Αν ήταν κάτι εντυπωσιακό και καλοσχεδιασμένο ίσως να το δοκίμαζα, τώρα δεν υπάρχει λόγος (για μένα μιλάω πάντα).

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΒossPrefs και video recording, όμως;

Και προσθετω:

Sbsettings,

σωστο contact sorting χωρις να εχω υποχρεωτικα ελληνικο μενου,

ssh,

iDA(gps offline program με φωνητικες οδηγιες και ειναι καλυτερο του Navigon MobileNavigator),

η δυνατοτητα να δοκιμαζω εφαρμογες του Appstore πριν τις αγορασω,

πολυ χρησιμες εφαρμογες που δεν επιτρεπονται να βγουν στο appstore(οπως πχ βγηκε το iDa offline gps) ,

VoipOver3G για να κανεις κλησεις μεσω skype ακομα κ μεσω 3G ,

MobileLog για να βλεπεις ποση ωρα μιλησες/μηνυματα εστειλες τον μηνα και αν ξεπερασες το οριο του παγιου σου. (και αλλα μικρα πραγματακια οπως carrier logos κλπ )

 

Αλλωστε δεν εχει και κανενα μειονεκτημα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Και προσθετω:

Sbsettings, σωστο contact sorting χωρις να εχω υποχρεωτικα ελληνικο μενου, ssh, iDA(gps offline program με φωνητικες οδηγιες και ειναι καλυτερο του Navigon MobileNavigator), η δυνατοτητα να δοκιμαζω εφαρμογες του Appstore πριν τις αγορασω κλπ.

 

Αλλωστε δεν εχει και κανενα μειονεκτημα!

 

Για μένα, το μόνο που θα ήθελα είναι το contact sorting. Αλλά αυτό δεν προϋποθέτει ότι θα του εγκαταστήσω το ελληνικό πληκτρολόγιο από το Cydia;

Και το ρωτώ αυτό γιατί το πληκτρολόγιο της Apple είναι σαφώς ανώτερο.

 

Στα υπόλοιπα είμαι μια χαρά, δεν τα κρίνω απαραίτητα για εμένα (το ssh το καλύπτει η εφαρμογή PhoneView στον Mac μου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα, το μόνο που θα ήθελα είναι το contact sorting. ...

 

Oχι,δεν ειναι απαραιτητο...

 

Για την ακριβεια δεν ξερω καν αν δουλευει το ελληνικο πληκτρολογιο στην 3.0 .

Εγω απλα εβαλα το Contact Sorting Layout 2.

 

 

Υ.Γ.: Θελει ξαναπερασμα των επαφων με forced resync:

 

Το μαγικό της υπόθεσης είναι ότι με το πρώτο reboot, δεν μου λειτούργησε και είχα απογοητευτεί. Όμως, ξαφνικά έλαμψε μια λύση: λες τα περιεχόμενα/επαφές του AddressBook να είχαν ήδη ταξινομηθεί με το αγγλικό αλφάβητο, όταν τα πέρασα μέσω iTunes, και γι'αυτό δεν λειτουργούσε η κάθετη μπάρα; Αν τα συγχρόνιζα εξαρχής, θα έπαιζε; Ναι, έπαιξε!

 

Αυτό σημαίνει πως πρέπει να διαγράψετε τα τρέχοντα αρχεία επαφών σας, απ'το τηλέφωνο, και να κάνετε νέο συγχρονισμό (αντικατάσταση) μέσω iTunes. ΠΡΟΣΟΧΗ: Βεβαιωθείτε πως ο τηλεφωνικός σας κατάλογος υπάρχει στον υπολογιστή σας όπως και στο τηλέφωνο!

 

Εγώ προσωπικά, μέσω Terminal, πήγα στη διαδρομή /var/mobile/Library/AddressBook/ και διέγραψα τα δύο αρχεία του AddressBook, δηλαδή το AddressBook.sqlitedb και το AddressBookImages.sqlitedb (και αμέσως reboot) ώστε να είμαι σίγουρος πως θα δουλέψει ο συγχρονισμός εξαρχής -- ενώ αν έκανα μέσω iTunes συγχρονισμό και επέλεγα Replace Phone Contacts ίσως να μην δούλευε. Δεν ξέρω, δεν το δοκίμασα, περιμένω τα σχόλιά σας. (Εdit: Δουλεύει και στο iTunes με forced synchronisation (Replace Contacts) χωρίς την ανάγκη διαγραφής των 2 παραπάνω αρχείων)

 

 

 

...

Στα υπόλοιπα είμαι μια χαρά, δεν τα κρίνω απαραίτητα για εμένα (το ssh το καλύπτει η εφαρμογή PhoneView στον Mac μου).

Δεν διαφωνω, απλα το θεμα ειναι οτι δεν εχει και κανενα μειονεκτημα!

(τα περι εγγυησης ολοι ξερουμε οτι δεν ισχυουν γιατι με ενα shift restore εισαι αρχοντας πριν το πας για service. )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...