Προς το περιεχόμενο

PwnageTool για το Firmware 3.0


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Εμένα το iPod Touch με το jailbreak έγινε πιο ασταθές. Αν ισχύει κάτι αντίστοιχο στο iPhone, τότε υπάρχει μειονέκτημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • Super Moderators
Εμένα το iPod Touch με το jailbreak έγινε πιο ασταθές. Αν ισχύει κάτι αντίστοιχο στο iPhone, τότε υπάρχει μειονέκτημα.

 

Μέχρι τώρα που είχα όλα τα Firmwares με jailbreak, δεν είχα αντιμετωπίσει πρόβλημα αστάθειας. Για το νέο firmware δεν γνωρίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα το iPod Touch με το jailbreak έγινε πιο ασταθές. Αν ισχύει κάτι αντίστοιχο στο iPhone, τότε υπάρχει μειονέκτημα.

 

Σε κανενα iphone γνωστου μου δεν εχω ακουσει για το παραμικρο προβλημα σταθεροτητας λογω jailbreak.. (και οταν λεω jailbreak εννοω το jailbreak αυτο καθε αυτο και οχι το πειραγμα που γινεται μετα, την εγκατασταση διαφορων περιεργων εφαρμογων,conflicts κλπ. Γιατι αν μετα το jailbreak πας και πειραζεις/σβηνεις αρχεια κλπ ,τοτε δεν σου φταιει κανενας.)

 

Και γενικοτερα δεν εχει ακουστει κατι τετοιο στο ιντερνετ.

Αρα κατι αλλο επαιζε με το δικο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Κάτι δεν έχω κάνει σωστά φαίνεται.

 

Δεν αξίζει πάντως τον κόπο να ασχοληθώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

Για την ακριβεια δεν ξερω καν αν δουλευει το ελληνικο πληκτρολογιο στην 3.0 .

Δοκιμασα ενα (KISS)λογο unicode,αλλα δεν μου κανε την χαρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα το iPod Touch με το jailbreak έγινε πιο ασταθές. Αν ισχύει κάτι αντίστοιχο στο iPhone, τότε υπάρχει μειονέκτημα.

 

Θα συμφωνήσω με τον Manuel. Έχω δει αρκετά "κολλήματα" εφαρμογών μετά το jailbreak που πριν δε τα έβλεπα. Συγκεκριμένα με safari και 2-3 άλλα προγράμματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oχι,δεν ειναι απαραιτητο...

 

Για την ακριβεια δεν ξερω καν αν δουλευει το ελληνικο πληκτρολογιο στην 3.0 .

Εγω απλα εβαλα το Contact Sorting Layout 2.

 

 

Υ.Γ.: Θελει ξαναπερασμα των επαφων με forced resync:

 

 

 

 

 

 

Δεν διαφωνω, απλα το θεμα ειναι οτι δεν εχει και κανενα μειονεκτημα!

(τα περι εγγυησης ολοι ξερουμε οτι δεν ισχυουν γιατι με ενα shift restore εισαι αρχοντας πριν το πας για service. )

 

 

Που βρισκεις το Contact Sorting Layout 2 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κολλήματα στα jailbroken iPhone/iPod είναι πολύ πιθανό να οφείλονται στην μεγαλύτερη κατανάλωση της διαθέσιμης Ram, λόγω εφαρμογών που μπορεί να τρέχουν στο background ή ως processes (Backgrounder, Mobile Substrate, SBSettings). Οπότε είναι λογικό σε ένα πιο φορτωμένο λειτουργικό, κάποιες φορές η Ram να μην είναι αρκετή.

 

Πάντως, το κόστος αυτό είναι αμελητέο σε σχέση με τα πλεονεκτήματα που (συνεχίζει να) προσφέρει το "σπάσιμο" της συσκευής. Πραγματικά δεν θέλω να θυμάμαι πόσο γυμνό ήταν το iPhone με το εργοστασιακό firmware....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

Πάντως, το κόστος αυτό είναι αμελητέο σε σχέση με τα πλεονεκτήματα που (συνεχίζει να) προσφέρει το "σπάσιμο" της συσκευής. Πραγματικά δεν θέλω να θυμάμαι πόσο γυμνό ήταν το iPhone με το εργοστασιακό firmware....

 

Μας αναφέρεις μερικά από τα πλεονεκτήματα? Δεν το ρωτάω ειρωνικά, απλα από περιέργεια!

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ευχαρίστως! (Τα παρακάτω αποτελούν πλεονεκτήματα για μένα)

1) Σύνδεση μέσω SSH

2) Ταξινόμηση σε φακέλους (μέσω Categories)

3) Backgrounder (τρέξιμο εφαρμογών στο background, χρήσιμο για ραδιόφωνο και browsing ταυτόχρονα)

4) Video (δεν έχω 3GS κι ούτε νιώθω ότι θα πρέπει να αγοράσω για να τραβάω videos)

5) Cr@cked apps (εγώ τουλάχιστον χρησιμοποιώ, βρίστε ελεύθερα)

6) Ελληνικά, εδώ και 1 χρόνο και σε πολύ καλύτερη υλοποίηση από το επίσημο firmware (κατά τη γνώμη μου πάντα)

7) SBSettings (α-ν-α-ν-τ-ι-κ-α-τ-ά-σ-τ-α-τ-ο)

8) Customizable Themes (δευτερεύων, αλλά γιατί να μην υπάρχει;)

9) Αλήθεια, τα cr@cked apps τα ανέφερα;

10) MMS και Tethering επίσης εδώ και ένα χρόνο (δεν ανακάλυψε τον τροχό η Apple με το firmware 3.0)

11) Spotlight search με το Quickgold (επίσης πολύ καλύτερη υλοποίηση από το Spotlight)

12) Console Emulators

 

Σίγουρα υπάρχουν κι άλλα που δεν θυμάμαι, αλλά νομίζω έδωσα μια εικόνα.

Επιμένω, το jailbroken κινητό (μέχρι το firmware 3.0) ήταν μέρα με την νύχτα με το επίσημο. Τώρα, βελτιώθηκε αρκετά, αλλά υφίστανται ακόμη λόγοι για jailbreak, κυρίως για μεγαλύτερο έλεγχο του κινητού σε όλα τα επίπεδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Πολύ ευχαρίστως! (Τα παρακάτω αποτελούν πλεονεκτήματα για μένα)

1) Σύνδεση μέσω SSH

2) Ταξινόμηση σε φακέλους (μέσω Categories)

3) Backgrounder (τρέξιμο εφαρμογών στο background, χρήσιμο για ραδιόφωνο και browsing ταυτόχρονα)

4) Video (δεν έχω 3GS κι ούτε νιώθω ότι θα πρέπει να αγοράσω για να τραβάω videos)

5) Cr@cked apps (εγώ τουλάχιστον χρησιμοποιώ, βρίστε ελεύθερα)

6) Ελληνικά, εδώ και 1 χρόνο και σε πολύ καλύτερη υλοποίηση από το επίσημο firmware (κατά τη γνώμη μου πάντα)

7) SBSettings (α-ν-α-ν-τ-ι-κ-α-τ-ά-σ-τ-α-τ-ο)

8) Customizable Themes (δευτερεύων, αλλά γιατί να μην υπάρχει;)

9) Αλήθεια, τα cr@cked apps τα ανέφερα;

10) MMS και Tethering επίσης εδώ και ένα χρόνο (δεν ανακάλυψε τον τροχό η Apple με το firmware 3.0)

11) Spotlight search με το Quickgold (επίσης πολύ καλύτερη υλοποίηση από το Spotlight)

12) Console Emulators

 

Σίγουρα υπάρχουν κι άλλα που δεν θυμάμαι, αλλά νομίζω έδωσα μια εικόνα.

Επιμένω, το jailbroken κινητό (μέχρι το firmware 3.0) ήταν μέρα με την νύχτα με το επίσημο. Τώρα, βελτιώθηκε αρκετά, αλλά υφίστανται ακόμη λόγοι για jailbreak, κυρίως για μεγαλύτερο έλεγχο του κινητού σε όλα τα επίπεδα.

 

Από όλα αυτά που ανέφερες, προσωπικά μπορώ να δεχτώ τα 4 & 8 μιας τα υπόλοιπα δεν με ενδιαφέρουν ή υπάρχουν ήδη στο 3.0 ή δεν συμφωνώ!

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σεβαστό, απλά αναρωτιέμαι γιατί έπρεπε να περιμένουμε την ΤΡΙΤΗ έκδοση του firmware για να διορθωθούν κάποιες εξόφθαλμες ατέλειες...

 

Τέλοσπάντων, η γκρίνια είναι μιζέρια και το νεο firmware είναι πολύ σωστή κίνηση.

Όπως και να έχει, πιστεύω ότι το iPhone είναι μια κλάση πιο πάνω απ'όλα τα άλλα κινητά και πραγματικά απολαυστικό να το χειρίζεσαι (όπως και οι Mac). Για μένα δεν υπάρχει πλέον Ericsson, Nokia, Samsung κλπ, όλα φαίνονται σαν φτωχοί συγγενείς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Σεβαστό, απλά αναρωτιέμαι γιατί έπρεπε να περιμένουμε την ΤΡΙΤΗ έκδοση του firmware για να διορθωθούν κάποιες εξόφθαλμες ατέλειες...

 

Τέλοσπάντων, η γκρίνια είναι μιζέρια και το νεο firmware είναι πολύ σωστή κίνηση.

Όπως και να έχει, πιστεύω ότι το iPhone είναι μια κλάση πιο πάνω απ'όλα τα άλλα κινητά και πραγματικά απολαυστικό να το χειρίζεσαι (όπως και οι Mac). Για μένα δεν υπάρχει πλέον Ericsson, Nokia, Samsung κλπ, όλα φαίνονται σαν φτωχοί συγγενείς...

 

Ναι βρε παιδί μου δεν διαφωνώ με όσα λες, απλά όταν τα βάζω κάτω πλεον (jailbreak vs original firmware) καταλήγω στο original γιατί δεν μπορώ να εμπιστευτώ τις εφαρμογές οποιουδήποτε που δεν έχουν περάσει από τις απαραίτητες πιστοποιήσεις και δεν ξέρω τι πόρους θα χρησιμοποιούν κάθε φορά από το τηλέφωνο, κλπ κλπ κλπ! Ενώ στο AppStore ξέρω ότι όλες οι εφαρμογές έχουν περάσει από κάποιους (τυπικούς έστω) ελέγχους.

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το 2G και έχω αρκετό καιρό να ασχοληθώ με jailbroke. Θέλω να περάσω την τελευταία έκδοση, υπάρχει κάποιο site που με βήματα να με καθοδηγήσει? Έχω windows. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...