Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 μέρες μετά την παραγγελία, πήρα σήμερα τα Shox Deliver. Ευτυχώς αυτή τη φορά δεν είχαμε τελωνεία και λοιπά κερατιάτικα. Κορυφή φαίνονται, τα βάζω τώρα να τα δοκιμάσω στο διάδρομο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

εγώ πάντως ζορίζομαι να βρω κάτι στο eastbay που, μετά τα μεταφορικά έξοδα, να βγαίνει σε τιμή που να αξίζει το ρίσκο του τελωνείου και την αναμονή.

 

υπάρχουν αρκετά καλές τιμές στην ΕΕ ώστε η τελευταία μου παραγγελία απο eb ήταν το 2009

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι θα είναι ανάλογα και τα παπούτσια (ή γενικά τα προϊόντα). Τις μάρκες και τα μοντέλα που συνήθως προτιμώ, σπανίως μπορώ να τα βρω σε ευρωπαϊκά site, αφού η ποικιλία του ΕΒ είναι εξαιρετική. Μπορεί πχ. το τάδε Jordan να υπάρχει και σε sportsdirect/jdsports κλπ, όχι όμως στο χρώμα που το θέλω ενώ οι ευρωπαϊκές τιμές είναι σχεδόν πάντα αρκετά υψηλότερες  (ακόμα και με τα $40 των μεταφορικών του ΕΒ αφού η διαφορά μετριάζεται με τα κουπόνια του -15/20%).

 

Αν βέβαια συνυπολογίσουμε και ένα ενδεχόμενο ποσό 20-40 ευρώ στο τελωνείο, τότε αλλάζουν τα πράγματα. Αλλά ρισκάρω το τελωνείο μόνο σε παπούτσια που είμαι βέβαιος ότι δεν μπορώ να βρω στην Ευρώπη και που αξίζουν τα παραπάνω λεφτά. Στην τελική, έχω πληρώσει 2-3 φορές τελωνείο σε 35+ παραγγελίες από το ΕΒ (ζήτημα να μπορούσα να βρω τις μισές από αυτές στην Ευρώπη), άρα σίγουρα είμαι κερδισμένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι είναι legit, σίγουρα είναι. Αλλά μόλις είδα ότι πουλάνε παπούτσια των 700 ευρώ, σταμάτησα το browsing... :fear:

 

(700 ευρώ, ποιος αγοράζει παπούτσι 700 ευρώ; από τι είναι φτιαγμένο; από δέρμα μονόκερου; )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι είναι legit, σίγουρα είναι. Αλλά μόλις είδα ότι πουλάνε παπούτσια των 700 ευρώ, σταμάτησα το browsing... :fear:

 

(700 ευρώ, ποιος αγοράζει παπούτσι 700 ευρώ; από τι είναι φτιαγμένο; από δέρμα μονόκερου; )

Όποιος έχει τα δίνει, σίγουρα δεν απευθύνεται σε μένα και σε σένα. Πάντως αν δεις ποιότητα κατασκευής ακριβού παπουτσιού δεν έχει καμιά σχέση με φτηνού. Επίσης γίνονται στο χέρι από έμπειρους τεχνίτες και όχι από κάποιο άπειρο στην Κίνα. Σίγουρα πληρώνεις και το brand name αρκετά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα! Θέλω να παραγγείλω ένα ζευγάρι παπούτσια απο Αμερική, τιμή 200 ευρώ. Οι επιλογές για αποστολή είναι:

USPS AIr Mail

USPS Priority Mail International

USPS Global Express

European Priority.

Ποιά πιστεύετε οτι με συμφέρει? Επίσης, διάβασα οτι η DHL θέλει μια εξουσιοδότηση από Taxisnet για τον εκτελωνισμό. Το USPS θέλει κι αυτό κάτι τέτοιο? Δεν τα ξέρω αυτά και δεν θα 'θελα να μπλεχτώ.

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν έκανα παραγγελία από jdsports στις 16 Μαΐου πράγματα αξίας 600€ για μένα και για φίλους.

 

Ακόμη δεν έχουν φανεί, μιλησα με το jdsports και μου είπαν ότι την έχουν στείλει...

Να αρχίσω να ανησυχώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι πάει να πει "την έχουν στείλει"; Αριθμός φορτωτικής δεν υπάρχει ώστε να ξέρεις που ακριβώς βρίσκεται το δέμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα είναι νωρίς για να ανησυχείς, με royal mail μου έχει κάνει μέχρι και 4 εβδομάδες να έρθει κάτι. Ακόμα λες ότι έκανες παραγγελία στις 16, το θέμα είναι πότε έγινε dispatch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι είναι legit, σίγουρα είναι. Αλλά μόλις είδα ότι πουλάνε παπούτσια των 700 ευρώ, σταμάτησα το browsing... :fear:

 

(700 ευρώ, ποιος αγοράζει παπούτσι 700 ευρώ; από τι είναι φτιαγμένο; από δέρμα μονόκερου; )

 

Καλα εχει παπουτσια κ με 35 ευρο, το δικο σου μάτι ειναι μάλλον του ακριβού γουστου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...