Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδιά να είστε καλά με βοηθήσατε με το eastbay να βγώ απο το δίλημμα απο που να αγοράσω παπούτσια. Έκανα παραγγελία 350$ ....

φιλε σορρυ κιολας αλλα εκανες μια παραγγελια 350$??? Τελωνειο εχεις ιδεα ποσο παιζει να πληρωσεις ? δεν θελω να σε τρομαξω αλλα αν διαβαζες σελιδες πισω θα εβλεπες οτι τις παραγγελιες τις χωριζουμε ωστε να ειναι 120-150$ max για αποφυγη τελωνειου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

φιλε σορρυ κιολας αλλα εκανες μια παραγγελια 350$??? Τελωνειο εχεις ιδεα ποσο παιζει να πληρωσεις ? δεν θελω να σε τρομαξω αλλα αν διαβαζες σελιδες πισω θα εβλεπες οτι τις παραγγελιες τις χωριζουμε ωστε να ειναι 120-150$ max για αποφυγη τελωνειου

 

 

με τρομάζεις γιατί η αντίστοιχη παραγγελία μου απο το Hilfiger ήταν περίπου τόσο σε αξία και δεν μου ζήτησαν ούτε τα 3 ευρώ που σας ζητούν εσάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@chrispen είσαι σίγουρος ότι τα στέλνουν απο Ευρώπη τα ρούχα;Θα ήταν πολύ καλή περίπτωση κάτι τέτοιο, αν επικοινωνήσεις μαζί τους ενημέρωσε μας :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τρομάζεις γιατί η αντίστοιχη παραγγελία μου απο το Hilfiger ήταν περίπου τόσο σε αξία και δεν μου ζήτησαν ούτε τα 3 ευρώ που σας ζητούν εσάς.

 

καταρχήν σίγουρα στα στείλανε απο Αμερική; . Γιατί ποιο πάνω αναφέρεις οτι σου ήρθαν μέσω Ελβετίας . Πιθανόν για παραγγελίες από Ευρώπη να στέλνονται από τα ευρωπαϊκά eshop που έχει , οπότε και λογικό να μην περάσει από Τελωνείο.

 

πέρα απο αυτό το οτι μια φορά δεν πλήρωσες για δέμα από US , δεν είναι κανόνας για το αν θα η δεν θα πληρώσεις την επόμενη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@gatoulis 40$ μεταφορικά θα πληρώσεις για αντικείμενο αξίας 30$ η κατάλαβα λάθος;Με τι εταιρία στέλνουν;

 

30$ έχει μια μπλούζα που θέλω,η abercrombie θα με χρεώσει με κάποια δικά της έξοδα για αγορές μέχρι $100, $45 έξοδα.

απο ότι είδα απο το site λένε:All backordered items will be shipped via Standard Delivery service at no additional charge.

αλλά οι δικοί μας στο τελωνείο ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30$ έχει μια μπλούζα που θέλω,η abercrombie θα με χρεώσει με κάποια δικά της έξοδα για αγορές μέχρι $100, $45 έξοδα.

απο ότι είδα απο το site λένε:All backordered items will be shipped via Standard Delivery service at no additional charge.

αλλά οι δικοί μας στο τελωνείο ??

 

 

Δεν έχει σχέση με τελωνείο αυτό αλλά τι σε χρεώνουν αυτοί για την αποστολή.

Για μένα δεν αξίζει να πάρεις ένα μπλουζάκι 30$ και να δώσεις άλλα 45$ για μεταφορικά εκτός αν σου άρεσε τόσο πολύ και δεν μπορείς να το βρεις πουθενά αλλού!

 

Ρώτα τους με ποια εταιρία θα στο στείλουν.Με usps δεν θα έχεις θέμα, με άλλη εταιρία και αν γράφει 30+45=75$ στο πακέτο ίσως υπάρξει θεματάκι :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρέλαβα μετά απο 2 βδομαδες Asics απο startfitness..... Made in china ειναι αλλά φαίνονται πολυ καλή κατασκευή . .....

 

Το Θέμα είναι τώρα οτι θέλω κάτι lacoste τα οποία τ αβρίσκω μόνο στο zappos - Official lacoste usa shop , τα οποία δεν στέλνουν στην ελλάδα.

Ξέρει κανείς κάνα site που υπάρχει η πιθανότητα να τα βρώ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει αγοράσει κανείς απο το abercrombie.com??

αν πάρω κάτι 30$ θα με γδάρουν οι τελώνες μας??

Ειχε παρει η αδελφη μου ρουχα αξιας περιπου 300€

Πληρωσαμε 270€ σε φορους. ΔΕΝ στελνουνε με USPS, αρα κατα 99,9% θα σε γδαρουνε στο τελωνειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ παλαιότερα μια φορά έκανα το λάθος να παραγγείλω 300$ αξίας ρουχισμό απο αμερική κα με γδάρανε στο τελωνείο 200 ευρώ παραπάνω!Προσοχή γιατί θα σας βγούνε 'Χρυσά"!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχε παρει η αδελφη μου ρουχα αξιας περιπου 300€

Πληρωσαμε 270€ σε φορους. ΔΕΝ στελνουνε με USPS, αρα κατα 99,9% θα σε γδαρουνε στο τελωνειο.

 

 

Πέρσι τον Μάιο πήραμε ρούχα αξίας 130 ευρώ απ το ambercrombie.com

Αποστολή με DHL και συνολικά έξοδα εκτελωνισμού 130 ευρω.Πάτησα στο "if for any reason you re not satisfied with your order you can get a refund" αλλά δε ψάρωσαν και μου λέγανε βλακείες ότι άμα η DHL τους ρωτήσει αν δέχονται την επιστροφή θα πούνε όχι.

 

Έκανα αμφισβήτηση της χρέωσης στην Alpha bank και 4 μήνες μετά πήρα τα λεφτά μου πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχω ενα προβληματακι.Εκανα μια παραγγελια απο eastbay και μου το στειλαν με usps.Μπαινω στην επισημη ιστοσελιδα της και παταω να κανει tracking.Μου Βγαζει 10 μερες τωρα το ιδιο μηνυμα."Your item left the United States from ISC CHICAGO IL (USPS) at 12:21 am on April 07, 2011. Information, if available, is updated periodically throughout the day. Please check again later."Καταλαβαινω ειναι αμερικη αλλα μια εμδομαδα με αεροπλανο??Ελεος.Δεν ξερω αν κανενας ειχε παρομοιο προβλημα αλλα να αρχισω να ανησυχω?Και πανω κατω ποτε θα ερθει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...