Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα περισσότερα δέματα από eastbay περνάνε από τελωνείο πια!

Προσέξτε γιατί είναι κρίμα!

Προχτές την "πάτησε" άλλος ένας φίλος μου! Είχε παραγγείλει ένα ζευγάρι παπούσια

αξίας μόλις 80$ από eastbay και πλήρωσε τελωνείο 39 ευρώ!!!

 

Βρε τους απατεώνες! Είναι "τζάμπα" λεφτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

 

Υγ ο κατάλογος απο το eastbay πόσες μέρες κάνει για να έρθει;

Εμενα εκανε 2 μηνες αφου πηρα τα πραγματα μου. Να πεις οτι ειδα και κατι καινουργιο... τεσπα. 2 μήνες εκανε σε μενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα εκανε 2 μηνες αφου πηρα τα πραγματα μου. Να πεις οτι ειδα και κατι καινουργιο... τεσπα. 2 μήνες εκανε σε μενα.

 

ο φιλος μάλλον εννοεί πόσο κάνει να έρθει αν κάνεις "request a free catalog"

 

και μένα μου στείλανε τώρα 3 μήνες μετά την τελευταία παραγγελία μου χωρίς να έχω ζητήσει , αλλά προφανώς δεν είναι ενδεικτικό του πόσο κάνει να έρθει αν τον ζητήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο φιλος μάλλον εννοεί πόσο κάνει να έρθει αν κάνεις "request a free catalog"

 

 

Αυτό εννοώ ;) κάπου στις 16/3 ζήτησα έναν

Κάποιο άλλο κατάστημα πέρα απο το eastbay με παρόμοια ποικιλία και τιμές υπάρχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

επειδή ψωνίζω και εγώ από το eastbay εδώ και καιρό είπα να σας πω για την περίπτωση μου. Είχα κάνει παραγγελίες στο παρελθόν μέχρι και 300$ πληρώνοντας τα κλασικά 3€ μέχρι την τελευταία παραγγελία μου που ήταν πάλι γύρω στα 300$ και μου ήρθε χαρτί από το τελωνείο για 80-90€ περίπου. Δεν μπήκα στην διαδικασία να τα στείλω πίσω ή να ασχοληθώ με το τελωνείο γιατί μου φάνηκε ότι δεν θα τελείωνα ποτέ. Το δέμα ήρθε με usps όπως πάντα και είχε κολλημένο στο εξωτερικό το invoice. Να επισημάνω ότι πέρασε από το τελωνείο της Θεσσαλονίκης όπως και μία άλλη περίπτωση που είδα σε ένα άλλο forum που με κάνει να νομίζω ότι υπάρχει μεγαλύτερη διάθεση για ταρίφες στο συγκεκριμένο τελωνείο. Να ρωτήσω και 'γω πάλι αν έχει δοκιμάσει κανείς να τα στείλει ως δώρο - νομίζω ότι υπάρχει σαν επιλογή και από την στιγμή που δεν θα υπάρχει τιμολόγιο δεν νομίζω να μπορούν να κάνουν τίποτα. Αν μπορείτε πείτε και εσείς από ποιο τελωνείο πέρασαν οι δικές σας παραγγελίες μήπως και σχηματίσουμε μια εικόνα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

επειδή ψωνίζω και εγώ από το eastbay εδώ και καιρό είπα να σας πω για την περίπτωση μου. Είχα κάνει παραγγελίες στο παρελθόν μέχρι και 300$ πληρώνοντας τα κλασικά 3€ μέχρι την τελευταία παραγγελία μου που ήταν πάλι γύρω στα 300$ και μου ήρθε χαρτί από το τελωνείο για 80-90€ περίπου. Δεν μπήκα στην διαδικασία να τα στείλω πίσω ή να ασχοληθώ με το τελωνείο γιατί μου φάνηκε ότι δεν θα τελείωνα ποτέ. Το δέμα ήρθε με usps όπως πάντα και είχε κολλημένο στο εξωτερικό το invoice. Να επισημάνω ότι πέρασε από το τελωνείο της Θεσσαλονίκης όπως και μία άλλη περίπτωση που είδα σε ένα άλλο forum που με κάνει να νομίζω ότι υπάρχει μεγαλύτερη διάθεση για ταρίφες στο συγκεκριμένο τελωνείο. Να ρωτήσω και 'γω πάλι αν έχει δοκιμάσει κανείς να τα στείλει ως δώρο - νομίζω ότι υπάρχει σαν επιλογή και από την στιγμή που δεν θα υπάρχει τιμολόγιο δεν νομίζω να μπορούν να κάνουν τίποτα. Αν μπορείτε πείτε και εσείς από ποιο τελωνείο πέρασαν οι δικές σας παραγγελίες μήπως και σχηματίσουμε μια εικόνα. :)

Κι εγώ για παραγελλία 105$ στη Θεσσαλονίκη με usps πλήρωσα 3€.Πρώτη φορά παρρήγειλα και νομίζω δεν υπήρχε η επιλογή να αποσταλλεί σαν δώρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εκανα μια παραγγελια με 129$.Λετε να περασειτελωνειο??και δευτερον.μου ειπανε πως το πακετο το στειλανε με international mail αυτο σημαινει οτι το στειλανε με το γνωστο usps??κατα την διαδικασια της παραγγελιας πατησα standart services δηλ USPS σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι usps (class : Priority Mail International Parcels)

 

για το τελωνείο δεν εχει νόημα να το ρωτάμε καθε φορα.

 

εχουμε πει μεχρι 100-150 , και με usps , συνήθως , κατα 90% , θα πληρώσεις το κλασικό 3ευρο.

 

απο κει και περα τι παραπάνω να πουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τιποτα

 

και γω περιμένω παραγγελία 120$ , και παρόλο που έχω πάρει τόσες φορές χωρίς πρόβλημα ακόμα και με πιο ογκώδη δέματα (μπουφάν κτλ) , ένα ψιλοάγχος μην περάσει τελωνείο το έχω πάντα.

 

προσωπικά κοιτάω απλά μην υπερβαίνω τα 100 ευρώ ( 140$) χωρίς τα έξοδα αποστολής (ψιλο αυθαίρετο το όριο ίσως απλά έτσι μου έχει κάτσει με βάση κυρίως την προϊστορία παραγγελιών άλλων χρηστών).

από κει και πέρα αν μια στις 10 την πατήσω με τελωνείο , και πάλι "κερδισμένος" θα είμαι συνολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ κρίμα πού το eastbay δεν στέλνει Asics.....^_^ ^_^ ^_^ ^_^

 

Παρήγγειλα απο sportfittess.co.uk το οποιο έχουν πει οτι είναι αξιοπιστο ....Αμα έχω κανα ντραβαλο περιεπργο θα ενημερώσω....εννοειται!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ κρίμα πού το eastbay δεν στέλνει Asics.....^_^ ^_^ ^_^ ^_^

 

Παρήγγειλα απο sportfittess.co.uk το οποιο έχουν πει οτι είναι αξιοπιστο ....Αμα έχω κανα ντραβαλο περιεπργο θα ενημερώσω....εννοειται!!!

 

σιγουρα υπαρχει γιατι δεν μπαινει σε αυτη την σελιδα και λεει το domain ειναι για πούλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...