Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια χαιρετω.Θελω να παρω ενα ζευγαρι παπουτσια απο το νετ.Εχω καταληξει αναμεσα σε ενα ζευγαρι που ειναι απο στο eastbay και σε ενα παρομοιo ζευγαρι απο το ebay.ο πωλητης ομως ειναι στην ταιβαν.εχει 100% feedback και σε γενικες γραμμες η τιμη ειναι παρομοια.Βεβαια εχω καταληξει στο ζευγαρι του ebay γιαιτι στο eastbay βρηκα ενα σχεδον ιδιο οποτε σκεφτομαι να παρω αυτο στο ebay .Θελω να ρωτησω ομως αν εχει παρει κανενας απο εκει ωστε να μου πει τι παιζει με το τελωνειο.Αν θελετε λινκ για τα δυο ειναι http://cgi.ebay.co.uk/Nike-Air-Max-2010-GS-Cool-Grey-White-Running-Shoes-/130500594405?pt=US_Men_s_Shoes&var=&hash=item641f15c6f6#shId και http://www.eastbay.com/product/model:143579/sku:86374016/nike-air-max-+-2010-womens/?cm=GLOBAL%20SEARCH%3A%20KEYWORD%20SEARCH.Υποψη το στελνει με Standard Int'l Postage.ΑΑ και αν τα παρω απο αμερικη που ειναι γυρω στα 150$ ποιες οι πιθανοτητες να περασει τελωνειο??πολλοι λενε γυρω στα 100ευρω αυξανονται οι πιθανοτητες που σημαινει οτι γυρω στα 140$.Ειναι μονο ενα ζευγαρι οποτε το πακετο ειναι μικρο.Τι λετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

δεν ξέρω από Πειραιώς , αλλά αν έβαλες λεφτά μεσάνυχτα , χλωμό να έχει ηδη φορτίσει.

 

το πιθανότερο είναι να σου έβγαζε error γιατί δεν υπάρχουν λεφτά στην κάρτα , και αυτο που βλέπεις ίσως σαν δεσμευμένο στο site της πειραιώς , να ειναι απλά το ποσό που έβαλες απο το μηχάνημα , που ακομα

δεν εχει επιβεβαιωθεί ότι έχει μπει .

 

όπως και να χει αφού δεν υπάρχει παραγγελία ουτε στο eastbay , ούτε κινηση στο paypal , παίρνεις ενα τηλ πρωι στην τράπεζα και ξεκαθαρίζεις

 

φιλε δεν εβαλα τα χρηματα μεσω atm! τα τραβηξα απο το λογαριασμο! ακομα δεσμευμενοο ειναι το ποσο! να περιμενω απαντηση απο eastbay η paypal?

:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν το δηλώνει, μάλιστα υπάρχει το τιμολόγιο των προιοντων πανω στο κουτι! Εγω δεν ειχα προβλημα οπως και πολλοι αλλοι απο εδω μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 130$ 2 μπουφαν, μια φορμα και ενα φουτερ δεν ειχα προβλημα πριν απο 3 μηνες νταν. Τωρα διαβαζω οτι καποιοι ειχαν θεματα. Τωρα για ενα ζευγαρι δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα αλλα περιμενε και αυτους που αγοραζουν αβερτα να σε βοηθησουν περισσοτερο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι δεν παίρνεις ενα τηλ το support της Πειραιώς;

 

πηρα τηλ την πειραιως μου ειπαν θα υποβαλλουν αιτημα και να περιμενω 2 μερες! και να τους ξαναπαρω! η παντηση απο eastbay ηταν οτι η τελευταια παραγγελια εγινε πριν λιγο καιρο! απο το paypal ειδαν οτι υπαρχει καποιο προβλημα και μου ειπαν να τσεκαρω τα στοιχεια εαν εχουν καποια αλλαγη! αλλα δεν εχουν τωρα αναμενω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρήγγειλα ένα ζευγάρι παπούτσια από το eastbay στις 21/03 συνολικής αξίας 105$ μαζί με τα μεταφορικά και μου ήρθε στις 30/3!Έπαθα πλάκα με την ταχύτητα.Και πλήρωσα μόνο τα 3 ευρώ στο ταχυδρομείο.Είναι η πρώτη φορά που αγοράζω από το eastbay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολη η ιστορια ειναι να μην σου ρθουν με κουριερ (ups, dhl, fedex). Εκει το παιζεις κορωνα-γραμματα. 22 δολλαρια ειναι το μεγιστο επιτρεπομενο αφορολογητο. Αν παλι ο πωλητης χρησιμοποιει ελτα (usps) εκει μαλλον την γλυτωνεις... Εγω παντως παρατησα στο τελωνειο 100 $ πραγματα.. Θελανε 180 ευρω εκτελωνισμο ...

Δοκιμαστε και το snickerhead.com, εχω ακουσει καλα λογια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα περισσότερα δέματα από eastbay περνάνε από τελωνείο πια!

Προσέξτε γιατί είναι κρίμα!

Προχτές την "πάτησε" άλλος ένας φίλος μου! Είχε παραγγείλει ένα ζευγάρι παπούσια

αξίας μόλις 80$ από eastbay και πλήρωσε τελωνείο 39 ευρώ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

s*k*s τελικά μάλλον μόνο τα δικά σου περνάνε τελωνείο, και εγώ με 3Ε τα πέρασα ένα ζευγάρι παπούτσια 1 κάλτσα 4 tshirt B)

 

Κάτι που παρατήρησα, το συνολικό κόστος ήταν 112$ (κόστος+μεταφορικά-έκπτωση απο κουπόνι) στο κουτί όμως έγραφαν 94$ που είναι το καθαρό κόστος των αντικειμένων χωρίς μεταφορικά ή εκπτώσεις.

Το λέω γιατί όταν αναφέρουμε κόστος παραγγελίας μιλάμε για το πρώτο 112$ αλλά οι τελωνειακοί βλέπουν το 94$ με ότι αυτό μπορεί να συνεπάγεται σε κάθε περίπτωση

 

 

Υγ ο κατάλογος απο το eastbay πόσες μέρες κάνει για να έρθει;

Επεξ/σία από Porg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...