Προς το περιεχόμενο

Εφαρμογή υπολογισμού του δείκτη μάζας σώματος – έκδοση 9.08


greatst

Θα θέλατε να προστεθεί γράφημα για το ιστορικό παρακολούθησης;  

1 μέλος έχει ψηφίσει

  1. 1. Θα θέλατε να προστεθεί γράφημα για το ιστορικό παρακολούθησης;

    • Ναι
      17
    • Όχι
      4
    • Δεν ξέρω / δεν απαντώ
      1


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για παράδειγμα, τη χρήση QSpinBox για το βάρος και το ύψος όπως πρότεινε ο Parsifal στο http://www.insomnia.gr/forum/showpost.php?p=2873200&postcount=58

 

Γενικά, μπορείτε να πείτε τις προτάσεις σας και όποιες από αυτές θα με ενδιέφερε να υλοποιήσω θα τις λάβω υπόψη σε επόμενες εκδόσεις. :-)

 

ΜΑΖΑ όχι ΒΑΡΟΣ....σου είναι τόσο δύσκολο να δεχτείς ότι κάνεις λάθος; :shifty:

 

Γιατί δεν απαντάς σε αυτά που σε ρωτάει ο κόσμος; :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 86
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Dr.Fuzzy συμφωνώ και εγώ πως το σωστό είναι μάζα όταν μιλάμε για κιλά αλλά στην καθημερινότητα συνηθίζουμε να λέμε "βάρος" όταν αναφερόμαστε στην μάζα ... Μπες σε κάποιο e-shop, δεν γράφει κανείς στα προϊόντα μάζα. Βάρος λένε και από δίπλα κιλά. Σαφώς και είναι λάθος αλλά είναι συνηθισμένο έτσι. Προσωπικά θα μου φαινόταν περίεργο να έβλεπα σε μια εφαρμογή να λέει "Δώστε την μάζα σας".

 

Τώρα προς τον δημιουργό της εφαρμογής που θέλει προτάσεις για βελτιώσεις, έχω να προτείνω ... να ασχοληθείς με τίποτα άλλο. Το έχεις εξαντλήσει αυτό το θέμα, απορώ πως δεν βαριέσαι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προβλημα δεν ειναι τοσο το οτι το εχει εξαντλήσει οσο το οτι το διαφημίζει τοσο εντονα και ταυτοχρονα δεν απαντα και σε καποιον παρα μονο με υφακι.

Που να κανει κανενα μεγάλο Project! Τοτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά δεν βλέπω νόημα ύπαρξης μιας τέτοιας εφαρμογής. Άσχετο ότι είναι επιπεδου λυκείου, θυμάμαι έφτιαχνα κάτι παρόμοια όταν πήγαινα 2ra λυκείου. Πιστεύω ότι είναι άκυρο να σπαταλάς χρόνο σε κάτι τέτοιο, αν πραγματικά θέλεις να ασχοληθείς άνοιξε κάνα αξιόλογο project με ουσία μέσα. Δεν καταλαβαίνω επίσης γιατί τέτοιο "τοπικ" που δεν έχει να προσφέρει κάτι έχει τόσα πολλά posts. Αυτά από εμενα. Δεν είναι κάτι προσωπικό αλλα λέω αυτά που πιστεύω εγώ, ίσος κάποιος να διαφωνεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να θυμίσω ότι η δημοσκόπηση τρέχει για την προσθήκη γραφήματος για το ιστορικό παρακολούθησης του βάρους και του δείκτη μάζας σώματος. Ανάλογα με το αποτέλεσμα της θα αποφασίσω εάν θα προσθέσω και αυτή τη λειτουργία στην εφαρμογή. :-)

Εγω παντως δεν καταλαβαινω το γιατι να πει καποιος ΟΧΙ στην ερωτηση αν θελει να προστεθει γραφημα στην εφαρμογη. Θελω αυτοι οι 3 που ψηφισαν οχι να μου πουνε τους λογους που το κανανε, ειμαι πολυ περιεργος.....

 

Γενικά, μπορείτε να πείτε τις προτάσεις σας και όποιες από αυτές θα με ενδιέφερε να υλοποιήσω θα τις λάβω υπόψη σε επόμενες εκδόσεις. :-)

Οι προτασεις μου ειναι αυτες που εχω ηδη πει, καθως και να προσθεσεις διαφορους αλλου τυπου δεικτες μαζας σωματος για αθλητες, για παιδια με διαχωρισμο αντρα-γυναικας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως δεν καταλαβαινω το γιατι να πει καποιος ΟΧΙ στην ερωτηση αν θελει να προστεθει γραφημα στην εφαρμογη. Θελω αυτοι οι 3 που ψηφισαν οχι να μου πουνε τους λογους που το κανανε, ειμαι πολυ περιεργος.....

 

 

Οι προτασεις μου ειναι αυτες που εχω ηδη πει, καθως και να προσθεσεις διαφορους αλλου τυπου δεικτες μαζας σωματος για αθλητες, για παιδια με διαχωρισμο αντρα-γυναικας.

 

Κοίταξε, κάποιος υποθέτω θα ψήφιζε όχι εάν δεν τον ενδιαφέρει να χρησιμοποιήσει τη συγκεκριμένη δυνατότητα. Τα «ναι» ενδιαφέρουν εμένα για να δω περίπου πόσοι χρήστες θα ήθελαν τη δυνατότητα αυτή.

 

Όσον αφορά την τελευταία πρόταση σου ακούγεται ενδιαφέρον αλλά δεν ξέρω κατά πόσον υπάρχει κάτι τέτοιο ως δείκτης. Έχεις κάτι συγκεκριμένο στο νου σου; Εάν ναι, δώσε εάν θέλεις περισσότερες λεπτομέρειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι σου απαντησε... Γιατρε Fuzzy...

Τα πράγματα είναι απλά: σε όποιον φαίνεται χρήσιμο το χρησιμοποιεί.

Τεσπα... με εχει εκνευρισει πολυ αυτο το ποστ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι η πρώτη φορά που αντιμετωπίζεις troll, ε;

 

Ε καλα... το ριξανε στη dota 6.62, με ενα void τον solaρεις..... (λολ) :lol:

 

λεμε καμια μαλακια να περασει η ωρα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Η δημοσκόπηση έχει πλέον λήξει. Ευχαριστώ όσους και όσες συμμετείχαν. :-)

 

Επειδή το συγκεκριμένο νήμα τράβηξε σε μάκρος, θεωρώ ότι έχει κλείσει πλέον τον κύκλο του και θα παρακαλούσα κάποιον υπεύθυνο διαχειριστή ή συντονιστή να το κλειδώσει.

 

Ενημέρωση για την εφαρμογή και τις νέες εκδόσεις της μπορείτε να αναζητάτε στο ιστολόγιο μου http://www.sfil.gr/blog/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...