Προς το περιεχόμενο

Αγορα νεου pc.. i7 ή 9550?DDR2 ή DDR3?Πελε ή Μαραντονα? :p


lucky13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 86
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Με το χέρι στην καρδιά αν ήσουν εσύ στην θέση του φίλου και δεν είχες PC θα περίμενες πότε θα κυκλοφορήσουν οι νέες Mobo-CPU ?:rolleyes: Ακόμα και καλύτερες να ήταν (που δεν είναι) πιός μπορεί αυτό το διάστημα να χρειάζεται νέο PC και να περιμένει τον Οκτώβρη ?:P

 

Αν το S1366 το θεωρείς ξεπερασμένο το S775 τί είναι ?

 

Mα δεν τον αναγκασε κανεις να περιμενει ντε και καλα τους νεους επεξεργαστες.

Απλα λεμε την αποψη μας αφου τη ζητησε.

Απο κει και περα ειναι θεμα δικο του αν μπορει να περιμενει ή οχι.

 

Το καλυτερο ομως ειναι να περιμενει, αυτο δεν αλαζει.

 

Και ναι, το S775 μας εχει τελειωσει κι αυτο πια σε θεμα αναβαθμισιμοτητας;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Στις 10 Σεπτεμβρίου η πρώτη DirectX 11 κάρτα, από την ATI.

 

τότε θα είναι το Press Conferance, δεν θα κυκλοφορήσει στα ράφια...

 

---------- Post added at 19:07 ----------

 

Με το χέρι στην καρδιά αν ήσουν εσύ στην θέση του φίλου και δεν είχες PC θα περίμενες πότε θα κυκλοφορήσουν οι νέες Mobo-CPU ?

 

αν το χρειαζόμουν άμεσα για το επάγγελμα όχι δεν θα περίμενα, αλλά επέτρεψέ μου να αμφιβάλω ότι το χρειάζεται για κάτι τέτοιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σοβαρα πιστευω φιλε οτι το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να πας σε AM3 μητρικη και επεξεργαστη τετραπύρηνο AMD.

Θα εχεις πιο κατω επιδοσεις απο ί7 αλλα τα χρηματα θα σου ερθουν για νεο κουτι κ ολα μαζι ~= 750 euros

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον

Cpu : Intel Core I7-920

motherboard : Asus P6T SE

RAM : Corsair 3GB DDR3-1333 Ram Kit (3 x 1GB, PC3 10666, 9-9-9-24, TR3X3G1333C9G)

τροφοδοτικο : CoolerMaster eXtreme Power Plus 500W PSU (?)

hard drive : Western Digital 500GB HDD (16MB Cache, 7200 rpm, Sata 2, WD5000AAKS)

καρτα γραφικων : EVGA GTX 275

οθονη : LG W2284F-PF TFT Monitor 22"

κουτι ακομα δεν ξερω θα κοιταξω στο μαγαζι εκτος ενα εχετε να προτεινετε κατι γυρο στα 80 ευρω

(ΥΓ οποιες αλλαγες δεκτες =)

Κουτι: http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1146157&page=7&category=69977695&catalog=20

Και επισης σκληρο: http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1231138&page=2&category=69977741&catalog=20

5ετη εγγυση, γρηγοροτερος απο αυτον που προτεινεις, πιο ησυχος και με single 500ρι platter.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η Seagate δεν δίνει πλέον 5 χρόνια εγγύηση...πήγε στα 3 από το 2009

το συγκεκριμενο μοντελο καλυπτεται απο 5ετη εγγυηση.

http://www.4launch.nl/shop/product/067371/-tft-monitor-2333hd-23---dvi--hdmi--tuner--zwart-/tweakers#p-4-productid-067130

Tο ιδιο συμβαινει και με συγκεκριμενα μοντελα WD.

 

edit: ΑΚΥΡΟ για τους SEAGATE, ειναι λαθος του site! 3ετης εγγυηση. Για τους WD ισχυει πως συγκεκριμενα μοντελα εχουν 5ετη εγγυηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

αν το χρειαζόμουν άμεσα για το επάγγελμα όχι δεν θα περίμενα, αλλά επέτρεψέ μου να αμφιβάλω ότι το χρειάζεται για κάτι τέτοιο...

 

Tο χρειαζομαι αμεσα για να παιζω παιχνιδια και δεν μπορω να κρατηθώ! (τι διαβαζω βραδιάτικα!) Στο σπιτι μου εισαι και ξερεις εσυ γιατι θελω εγω το pc? Τι να πω..

Τελοςπαντων, τα πηρα ολα τελικα σημερα και μολις τελειωσα το στήσιμο. =)

Τελικα Μotherboard πηρα την gigabyte EX58-UD4P η οποια μου εσπασε τα νευρα γιατι αν εχεις 3 RAM θελει να τις βαλεις σε κατάλληλα slot γιατι αλλιως δεν bootarei πραγμα που δεν το εγραφε πουθενα. Τελοςπαντων τελος καλο ολα καλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Στο σπιτι μου εισαι και ξερεις εσυ γιατι θελω εγω το pc? Τι να πω..

 

όχι δεν είμαι, αλλά ανέφερες για τι χρήση το θες και δεν είδα κάτι το τρομερά άμεσο και που να σχετίζεται με κάποιο επάγγελμα...

 

 

 

anyway καλορίζικο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και η ερώτηση των 100 εκατομμυρίων...

 

από που γράφεις τώρα? :P

 

Αφού το λέει "πήρε καινούργιο και το έστησε πρίν από λίγο" :-D

 

Πέρα από την Gigabyte (άλήθεια από που ?) τί άλλα κομμάτια πήρες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...