Προς το περιεχόμενο

Online Monopoly με τη χρήση Google Maps


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 143
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Να ρωτήσω κάτι, αν χτίσει κάποιος ένα εργοστάσιο στο δρόμο σου, μπορείς κάπως να το βγάλεις απο εκεί ?

 

Κανονικά όχι αλλά άμα δεις όλοι αυτοί που έχουν τα δισεκατομμύρια έχουν σε όλους ους δρόμου εργοστάσια!!Αυτό τώρα πώς γίνετε???Με cheats παίζουν....:rolleyes::lol:

 

Edit:Λάθος κατάλαβα sorry νόμιζα ότι έλεγες αν χτίσει κάποιος εργοστάσιο μπορεί να παίρνει χρήματα και σου απάντησα όχι....

Ναι το εργοστάσιο (hazard) μπορείς να το βγάλεις με τις κάρτες που σου δίνει ο ανώτερος....:lol:

Επεξ/σία από Antwni
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι όμως υπάρχουν άπειρες ελεύθερες οδοί!! του ενός εκατομμυρίου μάλιστα και όχι των 100 ψωροχιλιάδων!!

πηγαίνετε πάνω από τη λατρεμένη ήπειρο της αμερικής και κάντε zoom κάπου τυχαία. Υπάρχουν κάτι κωμοπόλεις που ούτε οι ίδιοι οι κάτοικοι της Αμερικής δεν τις καταδέχονται!!

 

 

Να σας πως το δικό μου πρόβλημα; Χθες και σήμερα ξόδεψα γύρω στα 4 εκατομμύρια για ανοικοδόμηση και δεν μου έτυχε ούτε μία κάρτα :mad::mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω την αμυδρά υποψία, ότι τα κοπελάκια του mcs έκαναν τις μπινιές τους σχετικά με τις κάρτες.

Εξηγούμαι:

1) αγοράζω σήμερα μια οδό.

2) Χτίζω καμιά 15αριά των 300.000 και μου τυχαίνουν 3 κάρτες (random drop ανά 4 μέχρι 6 κτίρια)

3) Χτίζω άλλα 15 των 75.000 και 50.000 -> πήρα το μακρύτερο.

4) Σε καμιά περίπτωση δεν μου έκατσε κάρτα demolish ή bonus, μόνο hazard,

Και υποψιάζομαι ότι πρέπει να αρχίσω να χτίζω άνω των 500.000 κτιριάκια, αν θέλω να δω προκοπή.

Α, έβαλαν και tax system τα καλόπαιδα. Στο faq τους λέει: οι πρώτες πέντε είναι tax free. κάθε επόμενη είναι +3%. Αν κάποιος φτάσει τις 30+ οδούς, θα έχει μηδενικό income.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω την αμυδρά υποψία, ότι τα κοπελάκια του mcs έκαναν τις μπινιές τους σχετικά με τις κάρτες.

Εξηγούμαι:

1) αγοράζω σήμερα μια οδό.

2) Χτίζω καμιά 15αριά των 300.000 και μου τυχαίνουν 3 κάρτες (random drop ανά 4 μέχρι 6 κτίρια)

3) Χτίζω άλλα 15 των 75.000 και 50.000 -> πήρα το μακρύτερο.

4) Σε καμιά περίπτωση δεν μου έκατσε κάρτα demolish ή bonus, μόνο hazard,

Και υποψιάζομαι ότι πρέπει να αρχίσω να χτίζω άνω των 500.000 κτιριάκια, αν θέλω να δω προκοπή.

Α, έβαλαν και tax system τα καλόπαιδα. Στο faq τους λέει: οι πρώτες πέντε είναι tax free. κάθε επόμενη είναι +3%. Αν κάποιος φτάσει τις 30+ οδούς, θα έχει μηδενικό income.

 

Τι είναι το tax???Μετά από τους 5 δρόμους θα σου μειώνουν το income σου??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι? θα πρέπει να μένει κανείς στις 5-10? τι νόημα έχει? να αποκτήσεις μεγάλο budget για να αγοράσεις μεγαλύτερες πουλώντας τις παλιές σου?? αναφέρομαι στις οδούς

 

έχουν ένα φοβερό playground και δεν το εκμεταλλεύονται καθόλου σωστά. Το παιχνίδι θα μπορούσε να σκίζει, χωρίς φοβερές αλλαγές..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...