Προς το περιεχόμενο

Online Monopoly με τη χρήση Google Maps


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

antwni, όχι, και σε μένα το ίδιο γίνεται.

το λέβελ πάει ανάλογα το χρήμα, απ' ό,τι έχω καταλάβει.

Ηράκλειο είσαι παιδί μ'; για πε nick.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 143
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τσου...

Ρε πουτη πώς μπορώ να επικοινωνήσω με κάποιον??Έχω κάνει προσφορά και δεν πατάει reject !!Αν πατήσει reject τα λεφτά μου δεν τα παίρνω πίσω??:rolleyes:

Έχω χάσει 1.200.000

 

Και κάτι άλλο level πώς παίρνεις??

 

Στους κανόνες λέει ότι αν δεν απαντήσει κάποιος στην προσφορά σου μέσα σε 7 μέρες αυτή γίνεται accepted αυτόματα όσο γελοία και αν είναι.

 

7 Day Rule

 

You MUST respond to someone else's offer for a property. Good manners and all that. If you don't respond to an offer within 7 days, it is automatically accepted – no matter how ridiculous it is. Need we say it? Log. On. Every. Day.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο βρε antwni?

Η οδός που έκανες προσφορά;

Ε, αν έχει hazard, αν τελικά την πάρεις, όταν θα σου κάτσει κάρτα, κάνε demolish το hazard και ξεμπέρδεψες. Τώρα αν στον συγκεκριμένο "αντίπαλο" την έπεσαν δυο-τρεις και του πέταξαν 2-3 hazard buildings στην ίδια οδό, ε, α) θα σου πάρει λίγο παραπάνω, β) καλλιό να μην την πάρεις, γιατί η ίδια η οδός είναι στοχοποιημένη, και όχι ο αντίπαλος.

Κάτι τέτοια θα είναι λογικά ιδίως σε μεγάλους δρόμους με μπόλικες θέσεις για χτίσιμο => μεγαλύτερο rent income.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο βρε antwni?

Η οδός που έκανες προσφορά;

Ε, αν έχει hazard, αν τελικά την πάρεις, όταν θα σου κάτσει κάρτα, κάνε demolish το hazard και ξεμπέρδεψες. Τώρα αν στον συγκεκριμένο "αντίπαλο" την έπεσαν δυο-τρεις και του πέταξαν 2-3 hazard buildings στην ίδια οδό, ε, α) θα σου πάρει λίγο παραπάνω, β) καλλιό να μην την πάρεις, γιατί η ίδια η οδός είναι στοχοποιημένη, και όχι ο αντίπαλος.

Κάτι τέτοια θα είναι λογικά ιδίως σε μεγάλους δρόμους με μπόλικες θέσεις για χτίσιμο => μεγαλύτερο rent income.

 

Ρε δεν έχω καταλάβει ακόμη τι είναι το Hazard???:o

Έχω και εγώ σε μια οδό είναι κακό αυτό??

Και πώς μπαίνει (το Hazard) σου δίνει κάρτα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hazard buildings είναι αυτά που σου κάνουν κακό.

Πώς σου κάνουν κακό; Πολύ απλά, αν έχεις ένα τέτοιο σε μια οδό σου, δεν παίρνεις χρήματα απ' αυτήν.

Αν δεις δηλαδή την κάρτα της οδού σου που το έχει, το σημείο που λέει rent income είναι striked out με κόκκινα γράμματα.

Πώς μπαίνει; Ναι σου κάθεται η κάρτα, και αν θέλεις τη χρησιμοποιείς, αν όχι την πετάς. Δεν μπορείς να κρατήσεις καβάτζα κάρτες. Για να τη χρησιμοποιήσεις, βρίσκεις μια οδό ενός "αντιπάλου" κάνεις κλικ απάνω στην κάρτα της "build hazard" και το τοποθετείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε σεις δεν μου βγάζει πουθενα για να κάνω register , επίσης πάτησα για να αγοράσω οδό και μου βγάζει μόνο μια καρτελα για log in.

μήπως έχουν κλείσει οι εγγραφές και είναι μόνο με invite?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε σεις δεν μου βγάζει πουθενα για να κάνω register , επίσης πάτησα για να αγοράσω οδό και μου βγάζει μόνο μια καρτελα για log in.

μήπως έχουν κλείσει οι εγγραφές και είναι μόνο με invite?

 

Θα στο βγαλει αφου πατησεις καπου για να αγορασεις κατι.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προχθές που είχε τα κολλήματα τι έκανε σε μένα;

Προσπαθώ ν'αγοράσω από την τράπεζα οδό.

Περίμενα και περίμενα και ξαναπερίμενα.

Πάτησα και 2η φορά για να την αγοράσω,μπορεί και τρίτη.

Αποτέλεσμα; Την αγόρασα 2 φορές.

Δεν μπορώ όμως να την πουλήσω 2 φορές, αλλά ούτε και να χτίσω 2 φορές ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι θα μηδενιστή έως το τέλος τής εβδομάδας και θα αρχίσουμε απο την αρχή λογού τον πολλών προβλημάτων. Έμενα μου την πέσανε 4-5 άτομα με απόβλητα και το παράτησα χεχε δεν έλεγε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι θα μηδενιστή έως το τέλος τής εβδομάδας και θα αρχίσουμε απο την αρχή λογού τον πολλών προβλημάτων.

Έχεις πηγή για αυτό που λες???Που το άκουσες-διάβασες??

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 14:22 ----------

 

Πώς είναι δυνατόν ο τύπος να έχει 13 hazard όλοι πάνω του τα βάζουν και κοιτάξτε πόσα λεφτά έχουν!!!:confused:

Με cheats παίζουν??B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το θεωρείς απίθανο.

Όπως είπα, πέραν από τη στοχοποίηση παιχτών, υπάρχει και στοχοποίηση οδών.

Ένα παράδειγμα για το καθένα:

1) κάνω log in προχτές, και βλέπω ότι ο τάδε παίχτης μου έκανε sabotage και έβαλε ένα hazard building σε μια από τις οδούς μου. Από προχτές λοιπόν, ότι κάρτα για demolish ή hazard έχω πάρει, έχει φύγει πάνω του.

2) Μεγάλο βαθμό επικινδυνότητας έχουν οι πολύ μεγάλες οδοί. Π.χ. ο ΒΟΑΚ (Βόρειος Οδικός Άξονας Κρήτης) που έχει χώρο για να κάνεις construct της παναγιάς τα μάτια. Μόνο αυτόν να έχεις, που λέει ο λόγος, δε θες άλλον για να έχεις αρκετό income. Στο συγκεκριμένο παράδειγμα ο παίχτης έχει μόνο 4 οδούς, όλες μεγάλες, και income αρκετά μεγαλύτερο από μένα, που έχω 12, αλλά πιο μικρές. Εκεί παίζεται όλο το παιχνίδι με τα hazard buildings και τα demolish.

κάνε search την οδό via gambellino, milan, italy. Ανήκει στον δεύτερο στο global. Έχουν βάλει πάνω της 25 hazard. Επίσης ο τύπος έχει 25 οδούς. Και οι 25 έχουν ένα τουλάχιστον hazard.

=> τον ήπιε...λιιιιιιιιιιιιιιιιιιγο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απόδειξη ότι μένω στο πουθενά.

Μπαίνω σήμερα να δω τι λέει αυτό το παιχνίδι και κανείς δεν είχε αγοράσει το σπίτι μου.

 

:P

 

Α και όντως την επόμενη βδομάδα θα κάνουν restart, το λένε στο blog τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

=> τον ήπιε...λιιιιιιιιιιιιιιιιιιγο...

 

Μην το λες...:P

Για κοίτα καλύτερα τα λεφτά του :whistle:

 

 

lol ξέχασα να βάλλω την foto...:o

 

Edit:

2) Μεγάλο βαθμό επικινδυνότητας έχουν οι πολύ μεγάλες οδοί. Π.χ. ο ΒΟΑΚ (Βόρειος Οδικός Άξονας Κρήτης) που έχει χώρο για να κάνεις construct της παναγιάς τα μάτια.

 

Του έβαλες Hazard ε!!!:P:-D

post-110356-129063024098_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια εχω γραφτει στην προσπαθεια να αγορασω τον δρομο ποθυ μενω στην πραγματικοτητα και τον εχει αλλος! Προσπαθω ομως να αγορασω εναν αλλον, ο οποιος φαινεται ελευθερος αλλα δεν μπορω. Πως στο ανεμο γινεται? Παταω εκει που λεει buy streets αλλα δεν μοθ τον βγαζει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...