Προς το περιεχόμενο

Cine Paradiso...Ανοίξαμε και σας περιμένουμε!!!


cineboy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγχαρητήρια! Κορυφαία δουλειά!

 

Η μοναδική και μικρή βελτίωση που θα σου πρότεινα είναι το κουμπί για το κουδούνι στην είσοδο να το βάψεις, ή ακόμα καλύτερα αν βρεις να βάλεις μια μικρή καμπάνα με αλυσιδίτσα από κάτω για να χτυπάει. (Το Telco "χτυπάει" στο μάτι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Συγχαρητήρια για την εκπληκτική υλοποίηση! :-D

 

ΥΓ: Τροποποιήθηκε το αρχικό μήνυμα με τη θέση των φωτογραφιών σε spoilers για να μην επιβαρύνεται υπερμετρα η σελίδα.

Παρακαλείστε θερμά, όταν έχετε να δημοσιεύσετε πολλές φωτογραφίες, να χρησιμοποιείτε τη λειτουργία μικρογραφιών (thumbnails) που δίδεται στις ιστοσελίδες φιλοξενίας φωτογραφιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΩΩΩΩΩ...

 

Αν το έχεις μεράκι και όρεξη φαίνεται πάντως...

Συγχαρητήρια ρε μεγάλε. Τρομερή δουλειά. Ειλικρινά.

Πόσο σε βγήκε το όλο εγχείρημα αν επιτρέπεται ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:o:cry::o:cry::o:cry::o:cry:

Κάπως έτσι είμαι τώρα...

Ε ρε ιδέες που μου έβαλες...Με κατέστρεψες τώρα.........

Να το χαίρεσαι και καλές προβολές.

Πω πω...άντε να συνέλθω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

RESPECT και από μένα για το σινεμά σου και συγχαρητήρια για την υπομονή και το μεράκι σου.

 

Ούτε μπορώ να φανταστώ πόσο καιρό το πάλευες και πόσα χρήματα έριξες για να κάνεις απλά κάτι που σε ευχαριστεί και πάλι μπράβο. Ειδικά η ιδέα με τις πολυθρόνες καθώς και η όλη διακόσμηση είναι τρέλα. Καλή συνέχεια και καλές προβολές :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταπληκτική δουλειά, ζηλεύω.

 

Θα ενδιέφερε κι εμένα να μάθω πόσα έδωσες συνολικά. Η συναισθηματική αξία είναι ανεκτίμητη σαφώς, απλά για να ξέρω πόσα πρέπει να αποταμιεύσω. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανταστικο!!!!

Να 'σαι καλά φίλε μου να το χαίρεσαι όσο μπορείς! Μακάρι όλοι να μπορούσαν να κάνουν πραγματικότητα τα όνειρα τους! ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Εισαι μεγάλος μάστορας.......το μεράκι δεν φτάνει για να περιγράψει αυτα που είδα.

 

GRAND RESPECT.

 

P.S. Μηχανή του POPCORN δεν είδα. Απο κείνες τις παλιές τις μεγάλες που είχαν και στα λούνα παρκ.

 

Μιά μικρή μηχανή πόπ-κόρν υπάρχει (κόκκινη) στο δάπεδο κάτω απο το εμπρός αριστερό ηχείο και δουλεύει μιά χαρά.Δυστυχώς κανονική κινηματογραφική μηχανή πόπ-κόρν δεν έχω μπορέσει να αποκτήσω έως τώρα...

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 13:51 ----------

 

[/color]

Καλημέρα

Την διεύθυνση σου δεν μας είπες και πόσο το εισιτήριο

 

Σε ένα χωριουδάκι λίγο έξω απο το Αργος και πριν το Ναύπλιο!!!

Με 50 λεπτά παρακαλώ στην τσέπη σας θα έχετε προβολή και κατοχή του ιστορικού αναμνηστικού εισητηρίου!!!

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 13:54 ----------

 

[/color]

Συγχαρητήρια! Κορυφαία δουλειά!

 

Η μοναδική και μικρή βελτίωση που θα σου πρότεινα είναι το κουμπί για το κουδούνι στην είσοδο να το βάψεις, ή ακόμα καλύτερα αν βρεις να βάλεις μια μικρή καμπάνα με αλυσιδίτσα από κάτω για να χτυπάει. (Το Telco "χτυπάει" στο μάτι).

 

Εκανα την απίστευτη βλακεία και δεν πρόβλεψα ηλεκτρικό κουδούνι στην είσοδο κατά την διάρκεια των εργασιών!!!

Αναγκάστηκα και έβαλα αυτό που μου την σπάει και εμένα απίστευτα.Ψάχνω με αγωνία κάτι που να ταιριάζει στο στύλ ,αλά να είναι ασύρματο!!!

Οποιος μου βρεί κάτι σχετικό κερδίζει δωρεάν παρανομή Σαββατοκύριακου στο Σινεμά!!!!

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 14:00 ----------

 

Καταπληκτική δουλειά, ζηλεύω.

 

Θα ενδιέφερε κι εμένα να μάθω πόσα έδωσες συνολικά. Η συναισθηματική αξία είναι ανεκτίμητη σαφώς, απλά για να ξέρω πόσα πρέπει να αποταμιεύσω. :P

 

Το σημαντικό κόστος είναι στην εύρεση η την διαμόρφωση του χώρου έτσι ώστε να μπορούν τα μηχανήματα να αποδώσουν σε ήχο και εικόνα τα ανάλογα σχετικά με το κόστος τους.

Επίσης η εμπιρεία και η συνεχής ενημέρωση-γνώση πάνω στο αντικείκεμενο καθώς επίσης και η απίστευτη προσωπική δουλειά, είναι κάτι που δεν μπορεί να κοστολογηθεί.

Επίσης τα διάφορα μπιχλιμπίδια διακοσμητικά που βλέπετε είναι η προσωπικά κημείλια η αντικείμενα αγοράσμένα απο διάφορες δημοπρασίες και καταστήματα του εξωτερικού,κυρίως απο Αμερική.

Εαν σας ενδιαφέρει απλά ένα σχετικό κόστος των συγκεκριμένων μηχανημάτων, θα μπορούσα να σας πω ένα ποσό γύρω στα 40 χιλιάρικα.

Απο εκεί και πέρα, ότι άλο βλέπετε απο καρέκλες-διακοσμητικά-προσωπική δουλεά και φυσικά κτίσμα δεν μπορώ να τα κοστολογήσω.

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 14:01 ----------

 

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 14:02 ----------

 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ παιδιά, γιά το ενδιαφέρον και τα λόγια σας σε αυτό το θέμα...

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 14:23 ----------

 

[/color]

όντως αυτο θα πει μερακι, πολυ καλη δουλεια συγχαρητηρια. Μολις πριν λιγες μερες ειχα διαβασει και για το "σινεμα Para...πισω" :-) που βλεπει αν δεν κανω λαθος ο Παύλος Παυλίδης ταινιες μαζι με τους φιλους του...Φαινεται οτι αυτη η ταινια ειναι υλικο εμπνευσης και σημειο αναφορας για ολους τους κινηματογραφοφιλους, ποσο μαλλον για σενα που η ιστορια σου ταυτιζεται σε καποιο μικρο βαθμο με το σεναριο. Αν ημουν στο Αργος και την επαιζες θα ερχομουν να την ξαναδω...Αντε και με ενα θερινο!!!

 

Θερινό;...Ωπ ...σε έπιασα!!!

Αυτό είναι κάτι που το έχω κάνει πράξει απο το 2005 και το συνεχίζω κάθε καλοκαίρι έως τώρα....απο τότε πριν ανακατασκευάσω το πατρικό μου σπίτι εδω στο χωριό.

Γιά του λόγου το αληθές κοίταξε παρακάτω!!!

thumb-B225_4AB21B34.jpgthumb-942A_4AB21B34.jpgthumb-3584_4AB21B34.jpg

thumb-1795_4AB21B34.jpgthumb-E02B_4AB21B34.jpgthumb-1FA9_4AB21B34.jpg

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 14:28 ----------

 

thumb-1D9B_4AB21CB4.jpgthumb-3D48_4AB21CB4.jpgthumb-858A_4AB21CB4.jpg

thumb-8DBE_4AB21CB4.jpgthumb-93DE_4AB21CB4.jpgthumb-0381_4AB21CB4.jpg

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 14:33 ----------

 

thumb-C3A4_4AB21E6E.jpgthumb-894E_4AB21E6E.jpgthumb-F9F5_4AB21E6E.jpg

thumb-4E45_4AB21E6E.jpgthumb-CE05_4AB21E6E.jpgthumb-2282_4AB21E6E.jpg

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 14:35 ----------

 

thumb-90E0_4AB21ED4.jpgthumb-2668_4AB21ED4.jpg

Επεξ/σία από cineboy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητήρια κι από μένα που αντί να κυνηγάς έναν παράδεισο που δεν ξέρεις αν υπάρχει, τον δημιούργησες μόνος σου. Κάθε του πινελιά φανερώνουν την αγάπη και το μεράκι σου για το έργο σου και εύχομαι να το χαρείς για πολλά-πολλά χρόνια και αύριο-μεθαύριο θα έχεις κι εσύ ένα σινεμά να κληροδοτήσεις στα δικά σου παιδιά & εγγόνια, που θα σε θυμούνται κι εκείνα όπως εσύ τον δικό σου Παππού. Είμαι σίγουρος ότι σε κάθευ προβολή ο Παππούς κάθεται σε μία από τις διπλανές θέσεις μαζί σου, στον πραγματικά υπέροχο παράδεισό σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...