Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λίγο καλύτερα τα πράγματα σήμερα...

555075_467960103324093_25380865_n.png

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Wow, απλά...

 

Υ.Γ. είχα την εντύπωση ότι πολύ περισσότερος κόσμος έπαιζε σε EUW (1285846) και EUNE (596474). Αυτά τα στοιχεία έχουν μόνο τους ranked players απ'ότι κατάλαβα. Φαντάζομαι πάντως ότι είναι πολύ λίγοι οι unranked σε σχέση με τους ranked παίκτες. Απογοητεύτηκα κάπως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26.4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

Wow, απλά...

 

 

Υ.Γ. είχα την εντύπωση ότι πολύ περισσότερος κόσμος έπαιζε σε EUW (1285846) και EUNE (596474). Αυτά τα στοιχεία έχουν μόνο τους ranked players απ'ότι κατάλαβα. Φαντάζομαι πάντως ότι είναι πολύ λίγοι οι unranked σε σχέση με τους ranked παίκτες. Απογοητεύτηκα κάπως.

με προλαβες εστι για να σταματισουμε να γκρινιαζουμε για το ελο hell

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες κατάφερα να πάω gold απο bronze 1 που με έβγαλε το west καθώς έκανα το transfer, μέσα σε 5 μέρες περίπου...μπορεί του west οι servers να είναι για πέταμα αλλά τα παιχνίδια μου είναι ΑΠΕΙΡΑ καλύτερα απο αυτά που έκανα στο east, σχεδόν ποτέ leavers και φυσικά όχι PL και GR! 

Τα καλύτερα λεφτά που έδωσα στο lol ήταν αυτά του transfer.

Κανένας που παίζει στον west απο εδώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι γιατι ειμαστε ελληνες,δεν εχουμε καμια δουλεια εκει.Και θα σου ξαναπω οτι δεν φταιει ο σερβερ αμα κολλησες εκει.Ισα ισα που ο east μεχρι και το πλατ 1 ειναι αστειος[σε συγκριση τουλαχιστον με αλλους server].

to twich εκλεισε τον addicted.Hue

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά το προβλημά μου στον east ήταν οι leavers και τα trollάκια που είχα στον team μου 2/3 παιχνίδια που έπαιζα, το lane μου σπάνια το έχανα καθώς οι αντίπαλοι ήταν επίσης κακοί παίκτες.

Εδώ έχω καλούς συμπαίκτες/αντιπάλους συνήθως, οπότε το game το νικάω κατα 90% αμα νικήσω το δικό μου lane...δεν λέω οτι δεν υπάρχουν και failers αλλά καμία σχέση με αυτήν την αηδία στον east.

Εξάλλου σου είπα πήγα gold με ΕΥΚΟΛΙΑ μέσα σε 5 μέρες απο bronze 1, στον east είχα κολλήσει silver 3, 3-4 μήνες...

Αυτό με τους έλληνες που κολλάει? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που λετε με east & west δεν ισχυει.. ΑΝ ενας ειναι wooden 25 αντε να τον κουβαλισουν μεχρι wooden 5 στον west.Βεβαια οσο πας πιο ψηλα πλατ και diamond ειναι αλλο επιπεδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιοι θα δωσουνε τοσα χρηματα για skins λογω του οτι δεν παιζουνε αλλο παιχνιδι απο lol.Εγω παλι πιστευω οτι τα skins που ''χρειαζεται'' καποιος ειναι για τους 3-4 mot playable champs που εχει.

 

 

Εδιt: http://blog.ibuypower.com/2013/12/doublelifts-pre-s4-ad-tier-list/

 

Ενα ''αρθρο'' του doublelift στο οποιο εκφραζει την γνωμη του για τα adc s4.Στο μονο που συμφωνω ειναι οτι λεει για lucian και vayne.Ο ενας ειναι αρκετα δυνατος σε σχεση με τα αλλα adc και η αλλη εχει τοσο αδυναμο laning phase που αμα δεν χασεις tower η δεν πεθανεις στο laning phase θα ειναι θαυμα

Παρολο που ειναι απο τα λιγα Adc του Na που αξιζανε S3(βεβαια για την εθνικοτητα το αφηνω ασχολιαστο), να αφησει τις συμφουλες τα guides και το trash talking,για οταν παρουνε καμια νικη ή οταν εχουν και καμια επιτυχια γιατι η ομαδα του ειναι συνεχεια απο την μια αποτυχια στην αλλη. Αυτα για τον παραπανω κυριο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καποιον που ρωτησε για Rengar top

Τον πανε tank πλεον γιατι με W κ defense masteries γινεται πολυ tanky , κανει ult κ βρισκεται πανω στο αντιπαλο AD 

Εχει παιχτει αρκετες φορες OGN με Orianna combo 

 

Γενικα τα Defense masteries θα φορεθουν πολυ μιας κ δινουν απειρα stats , παρολο που τρωνε nerf καποια soon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες κατάφερα να πάω gold απο bronze 1 που με έβγαλε το west καθώς έκανα το transfer, μέσα σε 5 μέρες περίπου...μπορεί του west οι servers να είναι για πέταμα αλλά τα παιχνίδια μου είναι ΑΠΕΙΡΑ καλύτερα απο αυτά που έκανα στο east, σχεδόν ποτέ leavers και φυσικά όχι PL και GR! 

Τα καλύτερα λεφτά που έδωσα στο lol ήταν αυτά του transfer.

Κανένας που παίζει στον west απο εδώ?

Ναι τα ειδα τα απειρα καλυτερα παιχνιδια απο ενα Account που επαιξα σε ενος φιλου μου το Account. Σε παιχνιδια Placement και Silver Που αναφερεις πετυχα σε αρκετα παιχνιδια ατομα που να μην μπορουν καν να φτασουν τα 100cs σε ολοκληρη την διαρκεια του παιχνιδιου,support παιζανε με το ζορι κυριολεκτικα,και οι Junglers παιρνανε τα buffs μεχρι το τελος του παιχνιδιου. Τρομερο επίπεδο.. :-( Το οτι θα δεις κανα 2 παιχνιδια πιο ποιοτικά και θα πετυχεις κανα 2 ατομα που να νιωθουν παραπανω το δεχομαι και συμφωνω γιατι και εγω πετυχα,αλλα δεν ειναι τοσο μεγαλη η διαφορα οπως την παρουσιαζειςειδικα σε αυτα τα elo που αναφερεσαι  

Για καποιον που ρωτησε για Rengar top

Τον πανε tank πλεον γιατι με W κ defense masteries γινεται πολυ tanky , κανει ult κ βρισκεται πανω στο αντιπαλο AD 

Εχει παιχτει αρκετες φορες OGN με Orianna combo 

 

Γενικα τα Defense masteries θα φορεθουν πολυ μιας κ δινουν απειρα stats , παρολο που τρωνε nerf καποια soon

Εμ λογικη Riot.Βγαζουμε καποια καλα Masteries και με το καλημερα στο πρωτο patch αρχιζουμε το nerf.... Για τον Rengar ναι με βαση οπως τα αναφερεις δεν ειναι ασχημος σε αυτη την θεση,με το καταλληλο team βεβαια για να υπαρχει synergy στην ομαδα,εχει και το E για cc καλα ειναι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yup αυτο , βγαινει με διπλο Ε πανω στο AD κ ειναι παντα στη μουρη του

 

Σε οτι αφορα τα masteries , νταξει λογικο ειναι . Απλα μερικα values ειναι αρκετα μεγαλα κ δημιουργουνται ανισοροπιες σε καποιους champion . Βλεπε Mundo , Wukong , Rengar

 

Mundo και Rengar top

Wukong jungle ( passive + masteries , μπαινεις στα fights με +60/70 armor/mr )

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yup αυτο , βγαινει με διπλο Ε πανω στο AD κ ειναι παντα στη μουρη του

 

Σε οτι αφορα τα masteries , νταξει λογικο ειναι . Απλα μερικα values ειναι αρκετα μεγαλα κ δημιουργουνται ανισοροπιες σε καποιους champion . Βλεπε Mundo , Wukong , Rengar

 

Mundo και Rengar top

Wukong jungle ( passive + masteries , μπαινεις στα fights με +60/70 armor/mr )

Βρε δεν διαφωνώ,καλα τα λες,αλλα ειναι πραγματα που δεν πρεπει να γινονται σε παιχνιδι 4ετων.

Γιαυτο αλλωστε πρεπει να υπαρχει και ο Ptr server για να δοκιμαζονται οι πραγματικες αλλαγες,και οχι αν bugg αρει καποιο skin(βλεπε Nasus). Κοινως μου θυμιζουν πραγματα που εβλεπα στο WoW αυτα τα patch,ανεβοκατεβασματα σε μερικα talents/classes και masteries/champions(Wow και LoL αντιστοιχα) για να κρατησουμε το παιχνιδι και καλα φρέσκο.

Τα ιδια και με το Trinity οταν το αλλαξανε. Και κλασσικα αργοτερα θα αρχισουν να μειωνουν και τα gold που βγαζουν τα support.

 

Θα προτιμουσα  να δίνανε βαση πρωτα σε σημαντικοτερα θεματα οπως το Stability των Ευρωπαικων server που υπαρχουν διαρκων παραπονα χρονια τωρα παρα να βγαλουν ολες τις αλλαγες του Pre Season 4.

(Γιαυτο αλλωστε και με βλεπεις και ειμαι πιο πολυ στο topic του Hearthstone :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 νομιζω τα broken εινια το % για το health που λειπει και αυτο που περνεις αρμορ μρ για καθε enemy

οσο για το lag ενταξει περαν απο τον west σοβαρο προβλημα lag δεν ειχε κανενας σερβερ (και ας γκρινιαζω για το lag που εχουμε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...