Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό που κερδίζεις στο Frozen Heart είναι η aura του, που κάνει ζημιά σε οποιοδήποτε autoattacker. Με δεδομένο πως είσαι ένας αψόφαντος κεφτές που είσαι μέσα στη μέση, και λόγω cooldowns δεν κάνεις και πολλά, οι αύρες είναι η κύρια συνεισφορά σου.

Το Gauntlets είναι πολύ καλό αν αποφασίσεις πως θέλεις να κάνεις κάτι στη μάχη, αλλά λόγω CD + το passive του Taric, όχι λόγω του μικρού AP. Επειδή ο Taric βασίζεται σε ψηλό armor, δε μου φαίνεται πολύ αποδοτικό εκτός αν βγάλεις καουμπόικο Abyssal.

 

Σκέψεις ενός Silver που σιχαίνεται αυτό το βλαμμένο άχρηστο κεφτέ που γυρίζει γύρω γύρω χωρίς να κάνει τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αυτό που κερδίζεις στο Frozen Heart είναι η aura του, που κάνει ζημιά σε οποιοδήποτε autoattacker. Με δεδομένο πως είσαι ένας αψόφαντος κεφτές που είσαι μέσα στη μέση, και λόγω cooldowns δεν κάνεις και πολλά, οι αύρες είναι η κύρια συνεισφορά σου.

Το Gauntlets είναι πολύ καλό αν αποφασίσεις πως θέλεις να κάνεις κάτι στη μάχη, αλλά λόγω CD + το passive του Taric, όχι λόγω του μικρού AP. Επειδή ο Taric βασίζεται σε ψηλό armor, δε μου φαίνεται πολύ αποδοτικό εκτός αν βγάλεις καουμπόικο Abyssal.

 

Σκέψεις ενός Silver που σιχαίνεται αυτό το βλαμμένο άχρηστο κεφτέ που γυρίζει γύρω γύρω χωρίς να κάνει τίποτα.

o taric ειναι op και εγω κεφτε τον ελεγα μεχρι που τον ειδα να κυνηγα support adc και τοπ μονος του

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tbh το self heal του ειναι το λιγοτερο

Το shred ειναι το θεμα που απο 40 armor που εχει το αντιπαλο AD στο lane , τον φτανει στα 15 

True damage λοιπον

 

Αλλο ενα support card του Spellsy για s4

 

SupportMiniCards.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ενα game ειχα αντιπαλο taric jungler που για καποιο λογο feedαριστηκε και με ετρωγε στο χαλαρο ως adc.
Με τοσο armor που μου ηρθε, μεχρι να βγαλω LW με εδερνε.

Τωρα επαιξα tarikio μετα απο καιρο μιας και το λεγατε.
160 armor στα 14min, E>R>W>AA και εξαφανιζοταν το support στο lane.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποτε ηταν τι support παει με το adc τωρα ειναι τι adc παει με το support πως αλλαζουν οι καιροι

 

Επίσης κάποτε ήταν το adc vs adc mid, no junglers.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tbh το self heal του ειναι το λιγοτερο

Το shred ειναι το θεμα που απο 40 armor που εχει το αντιπαλο AD στο lane , τον φτανει στα 15 

True damage λοιπον

 

Αλλο ενα support card του Spellsy για s4

 

SupportMiniCards.png

 

Από πότε max W στον thresh και Q=E? Εγώ βλέπω E>W>Q στον tresh. Άντε και W πρώτο οκ αλλά μετά Ε οπωσδήποτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανταζομαι μετα το nerf στο AA του E , νταξει ο καθενας ανεβαζει οτι θελει

Κι εγω E ανεβαζω με W δευτερο αλλα αν τρως πιο πολυ poke ειναι καλυτερο i guess

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν επαιζα τοσο παλια sry

 

Παλιά καλά games άσε...Εκείνα ήταν games. Δεν υπήρχαν 5χρονα να κλαίνε, να κάνουν rage quit, να τρολλάρουν. Απλά απολάμβανες το game και αυτό ήταν όλο. Είτε έχανες είτε κέρδιζες ήταν το ίδιο γιατί πολύ απλά το διασκέδαζες. Αυτή είναι κιόλας η ουσία του gaming. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Θα φτιάξουν προφανώς ομάδα και στο LoL 

 

Μιας που το έφερε η κουβέντα(not) εγώ είμαι κατα κύριο λόγο παίκτης Dota (Dota 2 βασικά) 

 

Όμως παίζω και LoL τον τελευταίο καιρό και μου αρέσει πολύ σαν game παρότι noobas. Υπάρχει κάποιο καλό guide για beginners? Αν και τα βασικά τα έχω καταλάβει μιας και δεν είμαι άπειρος στα MOBA.

 

Anyway Peace από το "αντίπαλο" στρατόπεδο :P  

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...