Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε πιστευω οτι υπαρχει πιο διασκεδαστικο stream απο του trick. Λιωνεις στο γελιο. Ειδικα σε τπτ bronze 5 subwars/ specs παιζει να μαθεις επειδη καθεται και σχολιαζει τι επρεπε να κανει ο Χ παικτης.

 

Εγω βλεπω wings nightblue  trick αμα δεν εχει τπτ και ειναι πρωι βαζω fatefalls (fizz main)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Για top lane ειλικρινά δε ξέρω κάποιον σοβαρό που να streamάρει και γενικά με το νέο meta απλά το top είναι βαρετό. 

 

Καλός είναι ο wings για να μάθεις επειδή μιλάει απλά πολύ.

 

Τώρα εκτός απ'αυτόν τι να δεις... Έχει πήξει ο ντουνιάς στις lulu στους maokai και στους ryze. Φύγαμε απ'τη shyvana και τον renekton και πήγαμε σε ακόμη πιο βαρετά top γαμώ τη riot. 

 

Απο streamers εγω πλεον μονο fun streamers χαζεύω γιατί το game το σιχάθηκα σ'αυτό το meta. Ισως και να παραέγινε πλέον επιστήμη το lol και όλοι να παίζουν τα ίδια και τα ίδια picks σε κάθε game.

 

Μόνο iqtpie βλέπω όποτε βλέπω και περιμένω κανά doublelift/aphro να επιστρέψουν λίγο πιο δυνατά. 

 

Πάνε οι καλές εποχές που δεν ήξερες τι να πρωτοδείς με saint/voyboy(σε dignitas)/hotshot/wicked/dyrus/doublelift και και και. Απλα για μένα έχει χαθεί η μαγεία και πλέον μου φαίνεται σαν να βλέπω Ξανθη-Πανθρακικος

Ειλικρινά συμφωνώ σε όλα μα όλα.

Μόνη ένσταση ότι σιχαίνομαι τον iqtpie.

Λες βλέπω πια μόνο fun και λέω προφανώς εννοεί τον trick2g και τελικά βλέπεις την περούκα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πιστεύω ότι παίζει καλύτερα ο Dyrus ΠΙΑ.

Και να παίζει κάποια champs ειλικρινά δεν τον έχω δει σχεδόν ποτέ να παίζει τόσα πολλά champs και τόσο καλά όσο ο Wings.

Ν ακούσω άλλα καλύτερα του top?

Εκτός από boxbox και ryan choi ξέρω γω που παίζουν μόνο Riven και Rengar αντίστοιχα.

Τον εμπιστεύομαι σε πολλά τον δάσκαλο τον Atallo :P, αλλά τον θεωρώ εύκολα το καλύτερο top τον Wings.

 

Μην συγκρινεις ατομο που εχει φαει με το κουταλι LCS games ,με καποιον που παιζει solo q.Τρομερη εμπειρια ο dyrus ,ξερει ποτε ,πως τι να κανει σε καθε σημειο του παιχνιδιου.Δεν ειναι παντα ολα τα mechanics

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην συγκρινεις ατομο που εχει φαει με το κουταλι LCS games ,με καποιον που παιζει solo q.Τρομερη εμπειρια ο dyrus ,ξερει ποτε ,πως τι να κανει σε καθε σημειο του παιχνιδιου.Δεν ειναι παντα ολα τα mechanics

To πολύ το LCS τον έφαγε. Βαρέθηκα να βλέπω Dyrus να παίζει Lulu, Maokai και Ryze. Εμετός.

Δε διαφωνώ ότι είναι παιχταράς.

Λογικά είναι πρόβλημα του top πια και όχι των παιχτών. Δεν είναι champs αυτά :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά συμφωνώ σε όλα μα όλα.

Μόνη ένσταση ότι σιχαίνομαι τον iqtpie.

Λες βλέπω πια μόνο fun και λέω προφανώς εννοεί τον trick2g και τελικά βλέπεις την περούκα..

 

Μ'αρέσει σαν καρικατούρα η περούκα τι να πω. Ο καθένας με το taste του.

 

Είσαι πολύ άτυχος που έχασες τη χρυσή εποχή του LoL.

Οι παλιοί streamers/pros ήταν σχετικά πιο νορμάλ άτομα σε με τους τωρινούς αγάμητους σπυριάριδες. Κάπως σαν τη διαφορά geek με nerd.

Βάλε απλά δίπλα-δίπλα για παράδειγμα (τελείως τυχαία πιάνω C9-καποιοι απο CLG):

Meteos- Saintvicious

Balls- HotshotGG

Hai- Voyboy

Sneaky- Doublelift

Lemonation- Aphromoo

 

Με τους μεν ίσως υπό συνθήκες να έκανες και παρέα και χαβαλέ. Τους δε λογικά στο σχολείο θα τους σφαλιάριζες και θα τους κλείδωνες σε τουαλέτες. 

 

Ποτέ δεν ήταν και full στη τεστοστερόνη το lol αλλά παραφλόρεψε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

IN OTHER NEWS sion rework Link.png Site: here

 

Μολις τον δοκιμασα, μακραν καλυτερος απο τον παλιο σε θεμα κιτ.

Το Q ειναι ενδιαφερον.

Οτινανικη η passive που μου φανηκε meh

και η ulti εαν καταλαβα καλα -λογω ping-, ειναι ευκολο να την failαρεις.

Αμα κανεις collide με τοιχο καταλαθος -οπως στην περιπτωση μου επεσα πανω στο σπασμενο tower- μπαινει σε cooldown.

Επισης βαλανε και στο sound περισσοτερες επιλογες με το πιο σημαντικο το ping volume.

Aν και μου φαινεται οτι αφορα τον νεο χαρτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wave clear, poke, cc.  Τι άλλο δηλαδή να προσφέρει ένας champion σε μια ομάδα? Οκ δεν είναι Master Yi και AP Tristana αλλά κάτι κάνει κ αυτός.

 

Ναι αλλά τα σπελλς του τα κάνεις dodge ... και συνήθως όταν είσαι πίσω, το να έχεις και παίχτη που έχει spells που "άμα πιάσουν" είναι γμστα...

 

Γιατί; γιατί όταν είσαι πίσω λογικά δεν έχεις καλό damage output... άμα κάνεις και miss από την πίεση που δέχεσαι τότε ΑΛΤ+Φ4.

 

(Πως τα λένε αυτά τα spell? skillshot?)

 

ΥΓ: Δεν ελπίζω από Fnc κάτι... εδώ χάσανε από LMQ που είναι ότι να ναι... αύριο από SSB θα φάνε καλή π.*.*.

 

Μαμώ τα νεκρά τους μέσα! όλη η Ευρώπη για το πεος! άντε τώρα να ακούμε τους κοντούς σκιστομάτιδες να μας πουλάνε τρέλα! (Το μόνο που θέλω είναι να μην πάει Κορεα/Κινα... ας πάει όπου αλλού θέλει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Atalle επειδή τώρα το νιωσα αυτό, τι πρόβλημα έχει ο Wings στο χέρι που λες?

Link.png Site: Repetitive_strain_injury (νομιζω)

 

 

και μαλιστα απειχε απο το stream ~~~~ 5-6 μηνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

IN OTHER NEWS sion rework Link.png Site: here

Αυτο με τα rework, δεν μπορω να τα καταλαβω... Βγαζεις εναν champ x με ενα skill set y. Για ποιο λογο να τον αλλαξεις; Δηλαδη δεν μπορεις να βγαλεις καινουριο;

 

 

Απλα κριμα, ειναι και απο τους πρωτους champ αν θυμαμαι καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με τα rework, δεν μπορω να τα καταλαβω... Βγαζεις εναν champ x με ενα skill set y. Για ποιο λογο να τον αλλαξεις; Δηλαδη δεν μπορεις να βγαλεις καινουριο;

 

 

Απλα κριμα, ειναι και απο τους πρωτους champ αν θυμαμαι καλα.

Γιατι πολυ απλα δε παιζεται.

Τεταρτος με τη χειροτερη δημοτκοτητα

post-192166-0-25799400-1411683187_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...