Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τελικα θα μου πει καποιος αγιος γιατι μου δειχνει διαφορετικες ηττες οταν παω στο profile/league season 2014 stats και διαφορετικες στο screen που ανοιγει μετα το τελος ενος παιχνιδιου; Η διαφορα ειναι κοντα στις 8 ηττες παντα.

 

Καταλαβαινει κανεις τι εννοω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το na θα μετανομαστει σε κορεα second division

 

Άμα το πάρει το World ομάδα από NA μετά να δεις τι θα λέει ο κόσμος ... (το ανάποδο)

 

Άντε δηλαδή με τα Κινζεάκια/Κορεάτες... μας πρήξατε τα αμελέτητα!

Μην του δινεις τετοια ποστ ρε φιλε,ελεος.Το παιδι οτι παικτη να παρει τοπ ,παει ολο ευθεια,δεν εχει ιδεα τι να κανει αμα μεινει πισω στο lane και ο μονος λογος που ανεβηκε ειναι γιατι σπαμαρει παικτες που κανουν hard carry και ηταν fotm[jax ρενε τοτε,khazix ,και φιορα σε περιοδο που δεν την επαιζε κανεις και κανεις δεν ηξερε να την κανει counter]

Καλος διασκαδαστης ,δεν λεω,αλλα οχι και να μαθεις τοπ απο αυτον

 

Συμφωνώ ότι είναι καραγκιόζης αλλά διαφωνώ στο ότι είναι άμπαλος!

 

Το ότι είναι λίγο Solo, είναι! (δεν τον είδα ποτέ ρε παιδί μου να πηγαίνει με την ομάδα... όλο τον μάγκα παίζει και χώνεται χωρίς Ping και μετά βρίζει την ομάδα...)

 

Από εκεί και πέρα όμως, τον έχω δει αρκετές φορές σε Solo Fight να παίζει πολύ καλά! κερδίζει πολλά Fight 1v1 και έχω παρατηρήσει ότι έχει μια άνεση στο πως παίζει/πολεμάει!

 

ΥΓ: Δεν είναι τυχαίο που είναι Master Tier ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελος το inactvity decay σε gold elos και κατω. Thanks rito, finally.

 

αξιζει μονο για τα 1v1 και αν εισαι αρχαριος το πως ανεβαζει τα σπελλ/ιτεμς.. και δεν βαζει ποτε wards:P

Nαι ειδικα για τα items θα μαθεις πολλα πραγματα απο αυτον. Και karthus να pickarei, ξεκιναει με 2-3 x doran blade και μετα 1o item botr. Το βασικο του προβλημα που περναει και σε οσους τον παρακολουθουν ειναι οτι οποτε λουζει αυτος φταινε οι υπολοιποι.

Και το αλλο ειναι αυτο που ειπε ο Σωκρατης, οτι αν μεινει πισω δεν ξερει πως να παιξει και απλα feedαρει και rageαρει.

Παλια εβλεπα για να γελαω οποτε ειχα χρονο και σκυλοβαριομουν για το οτιδηποτε, πλεον κουρασε πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλια εβλεπα για να γελαω οποτε ειχα χρονο και σκυλοβαριομουν για το οτιδηποτε, πλεον κουρασε πολυ.

 

 Αρχικά έχει πλάκα, μετά από λίγο καιρό αρχίζει και γίνετε επαναλλαμβανόμενος - βαρετός. Εγώ τον παραδέχομαι σε ένα πράμα. Άσχετα αν ξέρει ή δεν ξέρει να παίζει, ο τύπος έχει κάνει όλο το greek community του LoL να μιλάει για αυτόν και να ασχολείται μαζί του (καλή ώρα), ασχέτως αν τον υποστιρίζουν ή όχι. Είναι κάτι σαν την Ελένη Μενεγάκη του LoL :P .  Δεν ξέρω αν βγάζει καλά λεφτά με αυτό που κάνει αλλά αφού βρήκε τρόπο μέσα από τα μπινελίκια να μαζεύει κόσμο στο stream του μαγκιά του. Ακόμα και αυτός που μπαίνει για να τον κράξει αποτελεί +1 viewer! Έχωσε και την Έλενα στο κόλπο με τα δίθεν μπουνίδια και τις παναγίες που της χώνει (και αυτή κάθεται και τα ακούει) και όλα καλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΛΟΛ

Δεν ειναι σωστο αυτο που λες.Αμα παιζεις στο τοπ παντα για το lvl 2 advantage οταν δεν εχεις kill potential ,κξατα πασα πιθανοτητα το μονο που θα καταφερεις ειναι να pushaρεις το λανε και να φας gank στο 3 minute .Ναι οκ ,μπορεις να εχεις counter gank,αλλα αν δεν εχεις και ο αλλος εχει κανα ryze ,πως farmαρεις?Για αυτο βλεπεις πολλες φορες τον hayate να feeνταρει ,παντα μα παντα pushαρει και τρωωει τα μουτρα του,και για να πω την αληθεια τα mechanics του ειναι αρκετα καλα[γενικα αυτα τον κρατανε high elo,γιατι αμα περιμνεις απο το Mindset του ,χεστο]

 

Γιατί να pushάρω το lane? Δε γίνεται να το κάνω σωστά και απλά το 7ο minion να πεθάνει κανά 2 δευτερόλεπτα νωρίτερα απ' του αντιπάλου?

 

Αν έχεις 2 spells και ο άλλος 1 με ή χωρίς kill potential είναι αδύνατον να χάσεις το trade χωρίς να κάνεις κάποια τρελή παπαριά όπως να χωθείς μες τα minion κτλ. και αυτό μεταφράζεται σε μεγάλο πλεονέκτημα early. 

 

Αντίστοιχα αν το πάρει ο άλλος πρώτος προσέχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Αρχικά έχει πλάκα, μετά από λίγο καιρό αρχίζει και γίνετε επαναλλαμβανόμενος - βαρετός. Εγώ τον παραδέχομαι σε ένα πράμα. Άσχετα αν ξέρει ή δεν ξέρει να παίζει, ο τύπος έχει κάνει όλο το greek community του LoL να μιλάει για αυτόν και να ασχολείται μαζί του (καλή ώρα), ασχέτως αν τον υποστιρίζουν ή όχι. Είναι κάτι σαν την Ελένη Μενεγάκη του LoL :P .  Δεν ξέρω αν βγάζει καλά λεφτά με αυτό που κάνει αλλά αφού βρήκε τρόπο μέσα από τα μπινελίκια να μαζεύει κόσμο στο stream του μαγκιά του. Ακόμα και αυτός που μπαίνει για να τον κράξει αποτελεί +1 viewer! Έχωσε και την Έλενα στο κόλπο με τα δίθεν μπουνίδια και τις παναγίες που της χώνει (και αυτή κάθεται και τα ακούει) και όλα καλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορουσε να παιξει το cs game vs Tristana . Κερδισε με καμια 70 cs λιγοτερα

Ο Twitch ειναι "cheesy" pick atm κ ετσι πρεπει να παιζεται , αλλιως δεν θα κερδισει . Αλλα MVP imo ηταν τα Rumble ults κ ο Mor

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε, τι ηλεκτρονική λέπρα έχει πέσει εδώ; Ο Hayate, αν παραβλέψεις το κλασσικό flaming (που είναι νομίζω χαρακτηριστικό ενός σεβαστού μέρους του community έτσι κι αλλιώς) και τις βρισιές, φαίνεται αρκετά ευφυής. Έχει εύκολη την ατάκα και ξέρει να διατηρεί το ενδιαφέρον του viewer σε γενικές γραμμές. Δεν είναι όλα τα streams καλά για να μαθαίνεις, κάποια είναι απλά ξεκάθαρη διασκέδαση, ενώ από την άλλη και το διδακτικό stream δεν ισοδυναμεί απαραίτητα με streamer που θα σε πάρει απ' το χεράκι και θα σου εξηγεί τα πάντα. Εγώ έβλεπα λίγο λόγω ενός φίλου που έπαιζε (γιατί ο ίδιος σταμάτησα πριν πολύ καιρό και ούτως ή άλλως δεν ήμουν ποτέ καλός για να ασχοληθώ) και συμφωνώ ότι από ένα σημείο και μετά έχασε την αρχική μαγεία που είχε όταν έπαιζε απ' το σπίτι, αλλά ακόμα και τώρα θα checkάρω καμιά φορά. Και κόβω το πουλί μου ότι με την Έλενα και -πλέον- τον Nicktron είναι μιλημένοι να δημιουργήσουν drama για να promotάρει ο ένας το stream του άλλου και να μαζέψουν viewers.

 

Όταν είδα το video Hayate vs Nicktron ψάρωσα λίγο στην αρχή. Μετά είδα κι άλλα και ο Nicktron είναι χαρακτήρας standard. Καταρχάς streamάρει με μια άκυρη εικόνα του Χριστού πίσω στον τοίχο και τίποτα άλλο. Όποτε πεθαίνει κλαίει, αλλά φροντίζει να καλύπτει με το χέρι το μεγαλύτερο μέρος του προσώπου του πρώτα. Έχει και μια μεγάλη κούπα και κάθε τόσο πίνει, πιθανότατα για να καλύψει γέλιο που θα τον βγάλει out of character. Άμα δείτε όμως videos που υπάρχουν στο youtube θα δείτε ότι που και που του ξεφεύγει κάποιο ενοχοποιητικό στοιχείο. Όπως και να 'χει, τέτοια streams είναι ποιοτικότερα από αντίστοιχα που κάνουν κάτι γκομενίτσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...