Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το 69-82 δεν ειναι καλο ping αν σκεφτεις οτι στην κορεα παιζουν με 10 ξερω γω και στο usa με 30

 

Και τα 120χμ/ώρα στην Αττική οδό δεν είναι γρήγορα εφόσον στον Autobahn κοπανάς 250άρια...

 

Μιά χαρά παιχνίδι είναι για RTS-MOBA, δεν παίζεις FPS να μετρούν και τα 20ms διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Και τα 120χμ/ώρα στην Αττική οδό δεν είναι γρήγορα εφόσον στον Autobahn κοπανάς 250άρια...

 

Μιά χαρά παιχνίδι είναι για RTS-MOBA, δεν παίζεις FPS να μετρούν και τα 20ms διαφορά.

Aν και δεν τοσο απαραιτητο το αριστο ping οσο στα fps  , υπαρχουν περιπτωσεις που και το 1ms παιζει ρολο στο lol, και μαλιστα βρισκομαι αντιμετωπος αρκετα συχνα με αυτες (σκεψου οτι εχω για main tryndamere, σκεψου η ulti του πώς παιζεται, σκεψου τα 100ms τα οποια εχω εδω τι διαφορα κανουν σε καποιες περιπτωσεις)..

 

Οπως και να χει το point ειναι πως ειτε 10ms ειτε 70ms, την καριερα/elo δεν στην επηρεαζει σχεδον καθολου αυτος ο παραγοντας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 (σκεψου οτι εχω για main tryndamere, σκεψου η ulti του πώς παιζεται, σκεψου τα 100ms τα οποια εχω εδω τι διαφορα κανουν σε καποιες περιπτωσεις)..

 

 

Την στιγμή που παίρνει 300-400Ms από το να δεις κάτι μέχρι να αντιδράσεις ούτε 1 ούτε 20ms δεν σου κάνουν την διαφορά...

 

Δοκίμασέ το άλλωστε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την στιγμή που παίρνει 300-400Ms από το να δεις κάτι μέχρι να αντιδράσεις ούτε 1 ούτε 20ms δεν σου κάνουν την διαφορά...

 

Δοκίμασέ το άλλωστε

Πολυ γαματο!

 

168 μεσο ορο  B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οπως και να χει το point ειναι πως ειτε 10ms ειτε 70ms, την καριερα/elo δεν στην επηρεαζει σχεδον καθολου αυτος ο παραγοντας.

 

http://www.elophant.com/league-of-legends/charts/tier?region=all&period=all

 

Come again.

Μεγάλες διαφορές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κομπλε αρα με 100ms σταθερο ping νιωθω ηδη καλα που ημουν gold3 με plat mmr μεχρι να σταματησω rankeds

:D

 

Την στιγμή που παίρνει 300-400Ms από το να δεις κάτι μέχρι να αντιδράσεις ούτε 1 ούτε 20ms δεν σου κάνουν την διαφορά...

 

Δοκίμασέ το άλλωστε

Πες σε ενα fps-ά οτι 20ms δεν κανουν διαφορα και αμα ζησεις ελα ποσταρε εδω οτι σε λενε Μαυρο Μανιταρι και εισαι καλα ;)

 

Αλλο αυτο που λες, αλλο το ping που παρεμβαλεται ΕΠΙΠΛΕΟΝ στον χρονο βλεπω-αντιδρω-παει η αντιδραση στον server. Το ping προστιθεται στο χρονο που αναφερεις.

Θα στο πω αλλιως. Παιξε game με αυτα τα 300-400ms που αναφερεις , για ping, και αν τελειωσεις με πανω απο 100 farm το ξανασυζηταμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες σε ενα fps-ά οτι 20ms δεν κανουν διαφορα και αμα ζησεις ελα ποσταρε εδω οτι σε λενε Μαυρο Μανιταρι και εισαι καλα ;)

 

FPSaς είμαι χρόνια  και στα λέω εκ πείρας, ίσα ίσα το LoL δεν είναι το στοιχείο μου  :PΥπάρχουν 10άδες άλλοι παράγωντες πριν φτάσεις να ξεψυρήσεις τα 10-20ms διαφορά. Απλά είναι παλιά μου τέχνη κόσκινο να blame it on the lag.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το 50 ping με το 90 το καταλαβαινω και μου "ξινιζει"

εστω μεχρι να το συνηθισω.

Στον trynda δεν καταλαβαινω γιατι παιζει ρολο σε σχεση με μια ahri/xerath/riven που ειναι σχεδον ολα skillshots.

Αν και πολλοι challenger παιζουν με 90αρια γιατι και στο Αμερικα εχουν θεματα σε πολλες πολιτειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον trynda δεν καταλαβαινω γιατι παιζει ρολο σε σχεση με μια ahri/xerath/riven που ειναι σχεδον ολα skillshots.

Eγω παλι δεν καταλαβαινω που καταλαβες να κανω συγκριση trynda-ahri/xerath/riven στο ποσο επηρεαζονται απτο ping. Εσυ ξερεις, μονο. Εγω μιλησα για μενα και για το champ που παιζω, οτι εχω δει διαφορα.

 

Οσο για τον trynda πρεπει να το ξαναπω παλι γιατι η 1 φορα δεν φανηκε αρκετη: παιζει ρολο στο βασικοτερο ολων, την ulti του. Στα ms παιζεται η σωστη ulti απο την κακη ή απο την καθολου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν συγκρινες εσυ, εγω συγκρινα τον auto attacker trynda

που ναι ενταξει η ulti ειναι το point, με τους champs που ειναι skillshot dependant οπου εκει εχει περισσοτερο νοημα να κλαφτεις για το ping.

Ο pitsis επαιζε trynda απο Australia με 150-200 και ηταν D1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...