Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Περίεργη μέρα σήμερα...

 

Ξεκινάει promotion, πρώτο ματς είμαι first pick, ρωτάω "τι bans θέλετε", γράφουν 2 άτομα από κάτω τι λωρίδες θα πάνε, κανένα θέμα. Τρώει ban η Leona μου (μάλλον με πήρε πρέφα κάποιος από απέναντι) και μην ξέροντας τι carry θα είχαμε παίρνω Sona. Πάω τουαλέτα και μέχρι να γυρίσω έχουν αρχίσει να βρίζουν μάνες, πατεράδες, σπίτια κλπ επειδή κάποιος ήθελε να πάει top ή κάτι τέτοιο και το bot ήτανε premade. Ατάκα της ημέρας το "If you feed I will come to your home and fucking kill you". Το ματς πήγε όπως φαντάζεστε, με τετραπλό ignore από το 5λεπτο και ένα carry 7 - 13.

 

Δεύτερο ματς, Draven - Leona εναντίον MF - Volibear. Ο Draven όμως ήταν από αυτούς που κάνουνε rush Blade of the Ruined King με δεύτερο αντικείμενο Bloodthirster και δεν κάνουνε harass που να τους πληρώνεις. Συν τοις άλλοις ήταν βλήμα. Επειδή όμως οι άλλοι είχαν έναν Xin afk το πήραμε το ματς, έστω και αγχωτικά γιατί αρχίσανε καουμποϊλίκια οι δικοί μου.

 

Τώρα το παίζεις το τρίτο ματς στη γιορτή των τρολ ή όχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@MiDi_MiLiZ  
Μιας και δεν πιστευω οτι εχεις απειρα IP για ξοδεμα, 
δοκιμασε τα support της καθε εβδομαδας που δινονται free.
Αυτη την εβδομαδα εχει sona και elise (η elise δεν ειναι "καθαροαιμο" support αλλα δοκιμασε την).

Εαν επιλεξεις κατι αναμεσα σε Thresh και Blitzcrank να ξερεις οτι επειδη ειναι skillshots
θα σου παρει λιγο διαστημα να πιανεις τα grabs και τα hooks.

Πιστευω για αρχη η sona/taric/lulu θα ηταν οκ.
Kαι η janna ειναι πολυ καλη.

Και κατα προτιμηση μην ξεκινησεις τα ranked σε κανα μηνα,
για μενα δεν ειναι αρκετα τα 150-200 games για παει καποιος στα ranked.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίεργη μέρα σήμερα...

 

Ξεκινάει promotion, πρώτο ματς είμαι first pick, ρωτάω "τι bans θέλετε", γράφουν 2 άτομα από κάτω τι λωρίδες θα πάνε, κανένα θέμα. Τρώει ban η Leona μου (μάλλον με πήρε πρέφα κάποιος από απέναντι) και μην ξέροντας τι carry θα είχαμε παίρνω Sona. Πάω τουαλέτα και μέχρι να γυρίσω έχουν αρχίσει να βρίζουν μάνες, πατεράδες, σπίτια κλπ επειδή κάποιος ήθελε να πάει top ή κάτι τέτοιο και το bot ήτανε premade. Ατάκα της ημέρας το "If you feed I will come to your home and fucking kill you". Το ματς πήγε όπως φαντάζεστε, με τετραπλό ignore από το 5λεπτο και ένα carry 7 - 13.

 

Δεύτερο ματς, Draven - Leona εναντίον MF - Volibear. Ο Draven όμως ήταν από αυτούς που κάνουνε rush Blade of the Ruined King με δεύτερο αντικείμενο Bloodthirster και δεν κάνουνε harass που να τους πληρώνεις. Συν τοις άλλοις ήταν βλήμα. Επειδή όμως οι άλλοι είχαν έναν Xin afk το πήραμε το ματς, έστω και αγχωτικά γιατί αρχίσανε καουμποϊλίκια οι δικοί μου.

 

Τώρα το παίζεις το τρίτο ματς στη γιορτή των τρολ ή όχι?

Εγώ προτείνω να το παίξεις το τελευταίο game κατά τις 4 το πρωί. Όποτε παίξω game τότε, (και παίζω πολλά ;) ) το κερδίζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα το παίζεις το τρίτο ματς στη γιορτή των τρολ ή όχι?

Οχι, παιζω promos τελευταιο match που κρινει τα παντα, λεω adc (4ο pick) και 1-2'' λεει το 5o pick adc, του κανω "σεβασου την σειρα, το ειπα πρωτος" στα @@ του, αυτος εκανε copy-paste την συζητηση αλλαζοντας την σειρα στα ονοματα, του λενε και αλλα 2 ατομα οτι το 'πα πρωτος αλλα αυτος τον χαβα του, φτανει η σειρα μας για champion select και κανει insta-lock vayne αναγκαζοντας με να παω supp που δεν ξερω και πολυ καλα και ουτε εχω τετοιους champs. DEFEAT.

Μπαινω παλι σημερα μπας και νικησω και μπω proms, Caitlyn 0/7 50cs 20' DEFEAT

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παραθέτω αυτούσιο όπως το βρήκα στο internet (δεν ξέρω αν επιτρέπεται αλλά πιστεύω θα ενδιαφέρει αρκετούς)

 

Τα GNET Internet Cafes διοργανώνουν μεγάλο Πανελλήνιο Τουρνουά για το δημοφιλές ΜΟΒΑ παιχνίδι League Of Legends.

gnet_lol_tour_2013.jpg

 

 

Τα δύο τελευταία Σαββατοκύριακα του Ιουνίου, 22-23/6 και 29-30/6, θα διεξαχθεί μεγάλο πανελλήνιο τουρνουά LoL (5vs5 Summoner's Rift / Double Elimination) στην γνωστή αλυσίδα gaming internet cafes GNET. Η νικήτρια ομάδα θα λάβει βραβείο 1500€, η δεύτερη καλύτερη ομάδα 500€ ενώ η τρίτη 500 δωρεάν ώρες για το κατάστημα GNET της επιλογής της.

Τα GNET καταστήματα που συμμετέχουν στο τουρνουά είναι τα εξής:

Βρείτε τους συμπαίκτες σας, οργανώστε την ομάδα σας και ελάτε να κατατροπώσετε τους αντιπάλους!

Για περισσότερες πληροφορίες και online εγγραφές επισκεφθείτε την επίσημη σελίδα του τουρνουά στο Facebook!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, υπάρχουν και μερικοί που αξίζουν το honorable opponent. Μπαίνω game με Lux (ναααααιιιιι μου έκαναν δώρο το steel legion lux :DDDD) και μου τυχαίνει lissandra στο mid. Παίρνω πρώτος ένα kill από fail gank και κάθομαι και farmάρω. Κάποια στιγμή ενώ πατάω να της ρίξω ένα AA, freezάρει το LoL και μου βγάζει το γνωστό ενοχλητικό μήνυμα "Attempting to reconnect..."

Με σκοτώνει και μου λέει "Συγγνώμη" μετά. Κάποια στιγμή, ξανατρώω dc και παρ'όλο που μπορούσε πάλι δεν με σκότωσε. 3 φορές έγινε αυτό συνολικά. Το άξιζε και με το παραπάνω το honor

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλημερα,

ψαχνω duo partner Silver 1 - Silver 2 για να κανουμε αλληλοcarry..
Κατα προτιμηση Jungler / Top

Δεν παιζει Skype κτλπ, απλως καποιος που να εχει εγκεφαλικα κυτταρα και να mainαρει πολυ καλα καποιο απ τα 2 spots!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω τον τελευταιο καιρο πηγα bronze 2 τρεις φορες και επεσα bronze 5 εξισου ιδιες.Πραγματικα το solo queue θελει τρελα νευρα.Προσωπικα μαθαινω απο τα λαθη μου και παρατηρω οτι το rage μειωθηκε (απο μερους μου) το farm βελτιωθηκε και η γενικοτερη μου ανιτληψη για το παιχνιδι.


BTW JAYCE OP SON!!!Ο τυπος ειναι απλα ερωτας.Παιζει να ειναι ο αγαπημενος μου μετα τον vladi και zed για solo top.Με ενα tear σε κανει συνεχομενο harrass και πολυ απλα οταν παει να πεσει low hp ο αντιπαλος hammer time!Ολα αυτα φυσικα αμα κανεις αστραπιαια το e-q combo σε cannon form.

Ξανα bronze 3 για πολλοστη φορα :P Και επειδη δν εχω να κρυψω τιποτα ιδου και το προφιλ μου
http://www.lolking.net/summoner/euw/24119478#history (btw στα normals πειραματιζομαι καθαρα με καποια πραγματα οποτε το farm δεν ειναι αξιοπρεπες)


Και κατι ακομη.Αυτος εδω http://www.lolking.net/summoner/euw/23858501 ειναι απο τα ατομα που πραγματικα τον κανουν carry ΟΛΟΙ οι αλλοι.Τον ειχαμε στο last match και πολυ απλα feedare τσουρεκια στον rene.Πηρε καποια kill στο τελος του game.Στο 15 εχει χασει tower και ειναι 0-7.Εγω και ο heca του λεμε παιξε safe.Αυτος σμπουτσατ.Λεει :fckin noobs no gank until 9 minute so report heca.Πραγματικα νομιζω οτι ορισμενες φορες καποια ατομα εχουνε σοβαρο προβλημα με την υγεια τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://prntscr.com/150411

3 afk RANKED

και ο taric afk ηταν απλα δεν τον εχει με κοκκινο. support με ignite, heal ουτε για πλακα

 

Συμβαίνουν αυτά. Και επειδή βλέπω πως έχεις πολλά παράπονα, να σου θυμίσω ότι έχεις μόνο 55 παιχνίδια όλα και όλα.

Εάν συνεχίζεις να παίζεις θα συναντήσεις και αντίπαλες ομάδες με afks. Πάνω κάτω εξισορροπούνται αυτά. Η μόνη μεταβλητή που μπορεί να αλλάξει κάτι για να ανέβεις, είναι να βελτιώσεις το πως παίζεις εσύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτηχως χθες που επαιξα πολλα games δεν ετυχα σε κανεναν afker/troller/leaver και καταφερα και πηγα silver 2 :) Τελικα ο jungler παιζει απειρο ρολο μες στο παιχνιδι και ΠΡΕΠΕΙ να βοηθαει να ντυθουν τα lanes σου. Μονο Hecarim kai Nautilus παιζω και μαλλον με αυτος θα συνεχισω.. Παντα αφηνω να παιρνει το kill το carry/top/mid και μονο στα fights αν τυχει να παρω κανενα. Γιαυτο σε ολα μου tα games τελειωνω 4-3-20 :P νταξει δεν εχει σημασια που παιρνω τους πιο OP junglers xD αρκει να βοηθας οσο πιο πολυ το team σου ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...