Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΕΝΑ γαμημένο πράμα πρέπει να φτιάξουνε. Όταν παίζεις promotion να σε βάζει με άτομα που παίζουν κι αυτά promotion στο ίδιο tier. ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ να με βάζει με duo που ο ένας είναι seeding (0-10 Velgar εναντίον Lux) και ο άλλος trollάρει από τα picks ακόμα.

 

Αυτό το γαμημένο πράγμα, που θα εξασφαλίσει τουλάχιστον ότι σε αυτά τα 3 ματς όλοι θα παίζουν για τον ίδιο λόγο, μπορούν να το κάνουν ή θα συνεχίσουν να σπάνε τα νεύρα μας?

Και μετα ο χρονος αναμονης για ενα παιχνιδι θα ειναι 5+ λεπτα..  Σε promotion 1/10 ειναι περιπου, καθε δεδομενη στιγμη, ισως και λιγοτεροι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

thanks φιλος λογικα το lolreplay φταιει. 

 

όσο για τον luxx συγκρίνεται το να περιμένεις 5 λεπτά με το να χρειαστεί να ξαναπαίξουμε 3-4 παιχνίδια για να πάμε πάλι promotion?? μακάρι να περίμενα και μισή ώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Zahariel θα είναι καλεσμένος αύριο 19:00-19:30 στους Users και τον SentraFM 103.3 για όσους ενδιαφέρονται. Link.png Site: http://www.gameworld.gr/columns/users/item/13298-%CE%BF-zahariel-%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%82-users">Δείτε εδώ περισσότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όντως αυτες οι δοκιμες βγαίνουν αποκλειστικά στα normal... ειδικά με jungle και supp εχω δοκιμάσει τα πάντα... στο jungle αρκετα συχνα παίζω με blitz... εκει να δεις γέλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Op pro troll lulu jungle... :D

 

(μόνο σε normal τα δοκιμάζουμε αυτά φυσικά... :P )

 

op_pro_lulu_jungle.jpg

 

Το θέμα ότι αυτό γίνετε μια στα χίλια χρόνια να πετύχει ρισκάρεις πολύ.. Πάντως πολύ καλό παιχνίδι μπράβο σου!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα είναι να τρολάρετε τουλχ κάντε το σωστά. Με malady και guinsoos. Αυτό θα είχε ενδιαφέρον γιατί έχουν και synergy με την Lulu. Το άλλο απλά είναι τυχαία αντικείμενα σε άθλιο παιχνίδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και καλά έκανε. λογικά vampiric sceptre , μποτούλα , pots -> μποτούλα με haste κοκ

Πρεπει να εννοει starting item, οτι με το που ξεκινησε πηρε vampiric scepter (800g) ενω ολοι ξεκιναμε με 475

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως τα πράγματα είναι απλά.

 

Με 1500 ranked games και μόλις 53% win ratio, ανεβαίνεις από silver σε diamond.

 

So simple!

To winrate δεν λεει και πολλα πραματα. Οταν ξεκινισα στο season 3 απο gold 5 μεχρι το platinum 1 ειχα κοντα στο 70% winrate (και με ανεβαζε 2 divisions καθε φορα). Ε τωρα πλεον στο diamond 1 το winrate μου , χωρις να το εχω υπολογισει εχει πεσει κατω απο 60 σιγουρα.

 

Σχετικά με τον blue ez πάντως εγώ πιστεύω πως παίρνεις αρκετό ρίσκο με αυτό το build.Μπορεί και να σου βγει, αλλά θεωρώ πως δε θα δουλέψει πάντα όπως τα πιο κλασικά.

Επειδη παιζω EZ muramana πολυ πριν γινει "mainstream", θα σου πω 2 πραματακια.

 

Το μεγαλο αρνητικο του ολου build ειναι 1. Το early game. Πρεπει να παιξεις απειρως safe, να μη κανεις ΠΟΤΕ fight / trade , χαλαρο poke με τα Q και να stackaris το muramana. Οταν το maxaris, τοτε πολυ απλα γινεσε ΤΕΡΑΣ. Το late game του λεγομενου blue ezreal ειναι επικο. Critical και κουραφεξαλα. Οταν το Q βγαζει 700+ dmg / second (χωρια το slow λογω iceborn), δεν χρειαζεται και πολυ συζητηση.

 

Anyways, το build μου ειναι το εξης. Μuramana rush για γρηγορο stack (και εδω ειναι το σημειο που εισαι αρκετα αδυναμος και πρεπει να πεξεις safe), iceborn και τελος statikk shiv. Επικο poke! Αν το game τραβηξει και αλλο, πας για botrk + 1 penetration item, συνηθως last whisper.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Anyways, το build μου ειναι το εξης. Μuramana rush για γρηγορο stack (και εδω ειναι το σημειο που εισαι αρκετα αδυναμος και πρεπει να πεξεις safe), iceborn και τελος statikk shiv. Επικο poke! Αν το game τραβηξει και αλλο, πας για botrk + 1 penetration item, συνηθως last whisper.

Εμ, εκεί είναι το αγγούρι.Πρέπει να είσαι πολύ προσεκτικός, αλλά και να σου κάτσει το game κιόλας.Αυτό είναι το πρόβλημα.Πού να σταθείς σε lane με tear αν το αντίπαλο adc και supp σε παίζουν επιθετικά;Όλα γίνονται βέβαια, απλά εξακολουθώ και πιστεύω πως είναι ρίσκο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...