Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γ@μω το Lol δηλαδή έλεος.. πρώτα δύο ranked σήμερα.

 

πρώτο game με mf τελειώνω μετα από πολυ gank το game με 4-4-2 οκ σιγά τα ωα θα μου πείτε, η ομαδα μου είχε:

 

master yi mid - 0-9-1

taric - 1-5-4

nautilus jungle - 0-5-1

rumble top - 1-7-1

 

πηρα first blood και μέχρι το επομενο Kill μας το σκορ ήταν 1-16. τελικο σκορ ομαδας - 6 - 30 

 

 

ok πως να κάνω carry το game???

 

πάμε στο επόμενο:

 

akali mid πηρα - 8-3-3

mf με ap runes και Masteries - 0-5-8

riven top - 4-8-1

sona - 1-7-5

wukong jungle - 0-5-4

 

σκορ ομαδας - 13 - 28

 

από εχθές έχω 1 νίκη σε 8 ranked με παρόμοια αποτελέσματα.... δεν ξέρω τι να κάνω!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γ@μω το Lol δηλαδή έλεος.. πρώτα δύο ranked σήμερα.

 

πρώτο game με mf τελειώνω μετα από πολυ gank το game με 4-4-2 οκ σιγά τα ωα θα μου πείτε, η ομαδα μου είχε:

 

master yi mid - 0-9-1

taric - 1-5-4

nautilus jungle - 0-5-1

rumble top - 1-7-1

 

πηρα first blood και μέχρι το επομενο Kill μας το σκορ ήταν 1-16. τελικο σκορ ομαδας - 6 - 30 

 

 

ok πως να κάνω carry το game???

 

πάμε στο επόμενο:

 

akali mid πηρα - 8-3-3

mf με ap runes και Masteries - 0-5-8

riven top - 4-8-1

sona - 1-7-5

wukong jungle - 0-5-4

 

σκορ ομαδας - 13 - 28

 

από εχθές έχω 1 νίκη σε 8 ranked με παρόμοια αποτελέσματα.... δεν ξέρω τι να κάνω!!! 

 

Μην κάνεις ποτέ surrender πάντως

Χθες game που γύρω στο 15 varus 4-0 sona 2-0 kata 2-1 εγώ με xin jgl 2-0 nasus 2-0, κάπου στο 25 ήμασταν 35-12, είχαμε σπάσει inhibitor και χάσαμε το game επειδή άρχισαν να μαλώνουν μεταξύ τους nasus-varus και feedαραν, καθόντουσαν στη ζούγκλα

Νίκη από το πουθενά για τους πουθενάδες τους αντιπάλους που είχαν προσπαθήσει 3 φορές για surrender και μας έλεγαν και να κάνουμε report αυτούς που αρνούνταν

Κατέληξα με 2/6/10 και πολύ το χάρηκα που χάσαμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια σημερα εκανα unlock Kassadin.. θα πεσει τρελο spectate σε high elo games για καμια βδομαδα μαζι με training σε normals, και σε καμια 2-3 βδομαδες βαζουμε πλωρη για Gold V!

Γιατι με Katarina.. χανεις και 20-5-12 games γτ απλα οι αλλοι καποια στιγμη σε κανουν shutdown focus ενω οι δικοι σου ειναι κωλοζωα..


Αντε να δουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασε το καλυτερο εχθες το βράδυ έγινε... 10 kill Μπροστα η ομάδα και τους εχουμε σπάσει top k mid inhibitor... κανει ο varus το adc μας facecheck σε θαμνο που του λέγαμε ότι ειναι μέσα enemies κ πεθαινει, μετα καπακι κάνει fight 1v3 και πάλι πεθαινει.

 

και του λεμε τοτε όλοι ευγενικα  να μην πετάξει το game και να είναι πιο προσεκτικός. απλα του λεμε regroup mid και πανε να το παρουμε... 

 

και γυρνάει και λεει. ότι κάνει είναι σωστο, αυτος κάνει carry το game και leevarei αφου τον κατηγορήσαμε .. ΚΑΙ ΕΦΥΓΕ!!! πραγματικά δεν του μιλησε κανεις ασχημα... το game το κρατούσαμε με νύχια και δόντια αλλα μετα απο 15 λεπτα το χάσαμε, λογικό χωρις το carry!!!

 

αυτο το παιδι ειναι να το εχεις διπλα σου σε νετ καφε και να του σπασεις το πληκτρολογιο στο κεφάλι...  

 

 

 


Παιδια σημερα εκανα unlock Kassadin.. θα πεσει τρελο spectate σε high elo games για καμια βδομαδα μαζι με training σε normals, και σε καμια 2-3 βδομαδες βαζουμε πλωρη για Gold V!

Γιατι με Katarina.. χανεις και 20-5-12 games γτ απλα οι αλλοι καποια στιγμη σε κανουν shutdown focus ενω οι δικοι σου ειναι κωλοζωα..


Αντε να δουμε..

 

 

 

o kassadin ειναι πολυ καλος αλλά έχει αρκετα counter ειδικα τα adc mid... όταν βλέπω kassa mid παίρνω talon που τον ξερω καλα και συνήθως κάνα πλάκα.

 

λόγο του κακού , κακό όσον αφορα το mana cost, ulti πρέπει να χτίσεις mana από την αρχή.

 

ειμαι πιο low απο σενα αλλα απο τα stream βλέπω ότι βαζουν Catalyst και tear of godess στην αρχή.. κανενα ap item ακομα.  

 

xpeke, alex ich, ocelote παιζουν με 21-0-9 και runes τα κλασσικα ability, magic penet, armor, magic resist..

 

crystalline flask + 3hp potion και όπως είπα catalyst και tear of godess.. .

 

κάνε όμως practice γιατί farmarei και λίγο δύσκολα και ειναι περίεργος γενικα champion.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που παιζω καιρο kassa τα 3 στανταρ στην αρχη ειναι RoA+ MP boots+ AAS (Που γινετε special σε χρονο dt).

 

Απο κει και περα αν το Game συνεχιζεται αναλογως βλεπεις τι χρειαζεσαι απο defensive items πχ zhonyas.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν έχω ξαναναφέρει τον κάτωθι τυπά... Παίζει με ανορθόδοξο τρόπο διάφορα champions και ανεβάζει "guides" στο youtube. Ρίχνω πολύ γέλιο σε κάθε επεισόδιο, ειδικά με τον light-headed τρόπο που τα παρουσιάζει + αυτή η προφορά Γάλου που μιλάει αγγλικά... Αυτό ειναι το τελευταίο βίντεο:

 

 

Not problem!!! :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν έχω ξαναναφέρει τον κάτωθι τυπά... Παίζει με ανορθόδοξο τρόπο διάφορα champions και ανεβάζει "guides" στο youtube. Ρίχνω πολύ γέλιο σε κάθε επεισόδιο, ειδικά με τον light-headed τρόπο που τα παρουσιάζει + αυτή η προφορά Γάλου που μιλάει αγγλικά... Αυτό ειναι το τελευταίο βίντεο:

 

 

Not problem!!! :P

λολ,πριν απο 5 λεπτα διαβαζα εδω και πηγα στο youtube να το δω και μολις ξαναμπηκα το ειχες ποσταρει :D 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντάξει απλά φοβερός ο τύπος. Έχω δει σχεδόν όλα τα βίντεό του. No problem , CUNT CUNT CUNT Counter-Jungle και Great Success είναι οι πιο αστείες του φράσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ρίχνει και tier αν εχεις καιρο να παίξεις ranked... δεν θυμάμαι μετά από πόσο και σε ρίχνει(νομίζω ενα μηνα)  αλλα φαντάζομαι το κάνουν για να μην παίξει ο άλλος 10 games παει gold η οτιδήποτε και δεν ξαναπαίξει ποτέ και μετά νομίζει ότι είναι gold με 10 games. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεμη, αν το βλεπεις, θελουμε κανα stream! Mας παρατησες για αρκετο καιρο, ζηταμε αμεση επιστροφη στα καθηκοντα. btw θυμαμαι ελεγες κατι για μετακινησεις κτλπ, ελπιζω να κυλανε ολα ομαλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα το πρωί έπαιξα ένα game με Lux στο Mid. Παρακάτω μερικά στοιχεία για αυτό.

 

1. Ranked Game
2. Προσωπικό μου score μετά το τέλος του match 16/2/18

3. Ezreal με blue build που το έκανε copy από streamer και δεν ξέρει να το χρησιμοποιεί. Για Lifesteal 2 dorans blade.
4. Olaf με AS Boots. Nuff Said.

5. Ο Jax τους έπαιρνει double kill κάθε φορά που του γινόταν gank στο top.

6. Ο Alistar μας (με τελικό score 0/16/12) δεν έβαλε ούτε ένα ward. Είχαν fiddlesticks jungle. Τελικό του score 19/6/13
7. Κάθε φορά που πήγαινα για combo q+e+r (πιάνοντας πάντα τα 2 carry) ο alistar μας έβρισκε σωστό να τους πετάει μακριά με w
8. Έπιανα q στα 2 carry και κανείς δεν έκανε initiate.

 

Αυτά πάνω-κάτω.

 

 

 

b8jkg8.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες όποιος είναι west και το νοιώθει το lol να με κάνει add να μπαίνουμε team. Παίζω από όταν ήταν στο beta. Το είχα παρατήσει για κανά εξάμηνο και τώρα ξανάρχισα. Παίζω πάρα πάρα πολύ καλά μέχρι να κάνω carry και χαμένα games top-mid-adc. Όποιος ψήνεται ας με στείλε ένα PM.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...