Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ρε μην με τσαντίζετε τώρα, real time έγινε και το έβλεπα. Άμα λέμε κάτι λέμε κάτι. Δεν είναι θέμα για debate, έγινε. Τώρα το πιστεύετε ή όχι προβλημά σας αλλά έγινε και όχι από inactivity 

 

Το ξέρω ότι κανονικά δεν γίνεται αυτό αλλά έλα μου ντε που έγινε, γι'αυτό και η απορία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μην με τσαντίζετε τώρα, real time έγινε και το έβλεπα. Άμα λέμε κάτι λέμε κάτι. Δεν είναι θέμα για debate, έγινε. Τώρα το πιστεύετε ή όχι προβλημά σας αλλά έγινε και όχι από inactivity 

 

Το ξέρω ότι κανονικά δεν γίνεται αυτό αλλά έλα μου ντε που έγινε, γι'αυτό και η απορία 

νομιζω και εγω οτι κανεις λαθος.Μονο απο Inactivity πεφτεις.Αλλωστε γιαυτον τον λογω πολοι κανουν abuse αυτο το στοιχειο.Βλεπε pooksieboo και αλλες καριολες.

 

 

Αλλωστε γι αυτο τον λογω εμεις οι silver 1 λεμε:All V division suck.Ezreal Gold V minuz 120 lolking score.FU NAB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζω αυτόν τον καιρό ένα digital card game, το Duel of Champions το οποίο έχει ένα παρόμοιο τρόπο με το elo (κάτι σαν tiers). Δηλαδή κάθε 500 elo που ανεβαίνεις κλειδώνεις το μαξιλαράκι και δεν μπορείς να πέσεις από αυτό, παρα μόνο αν χάσεις 10 συνεχόμενα ματς.

 

Αν το είχε ενσωματώσει αυτό η Riot στα tiers, θα ήταν πολύ καλύτερη η κατάσταση τώρα, με τα V divisions.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως μιας και συζητάμε για abuse του V division, ίσως το καλύτερο reset θα ήταν για το Season 4 να μας βάλει στο division που ανήκουμε βάσει του hidden MMR.

 

αυτο ακουγεται και ως το ποιο λογικο ομως:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω οτι s4 καλη ιδεα θα ηταν να μας εβαζε εκει που ανηκουμε βαση hidden MMR. Iδανικο σεναριο κατι gold V τυπους με 30 ηττες παραπανω να τους στειλει απευθειας bronze πχ (και τις μπαλες, που ελεγε και μια ψυχη).

 

Οπως καλη ιδεα θα ηταν να σταματησει με καποιο τροπο το μαξιλαρακι των V tiers να λειτουργει ως ευκαιρια για τρολαρισματα/feed-αρισματα κλπ. Για παραδειγμα παραπανω απο 5 σερι ηττες ενω εχεις κατω απο ~10 LP σε καποιο V tier δε θα ηταν κακη ιδεα να σε οδηγουσαν σε demotion. Και μετα tryhardare αμα γουσταρεις για να επανελθεις στο V και προσεχε next time πριν τρολαρεις/trollpickαρεις/feedαρεις/τσακωθεις χωρις λογο κλπ.

 

Θα παρει η μπαλα και μερικους ατυχους που δεν θα φταινε, αλλα συνολικα μαλλον θα ειχε θετικο αποτελεσμα.

 

Αλλα τετοια rules θα καταστρεψουν το πλουσιοπαζαρο του boosting/account selling οποτε χλωμακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για reset δεν το κοβω.Αμα θυμαμαι season 1 προς 2 ειχε γινει ενα μπαλαντσαρισμα του ελο για οσους πεζανε ranked(Ητανε πολυ πιο λιγοι).Αλλα πανω κατω στο ιδιο ελο τους πηγε.Το reset δεν θα εχει νοημα γιατι ενας ο οποιος δεν εχει σχεση με το παιχνιδι (οι λεγομενοι noobaδες,nabz,δελφινια) ο οποιος ειναι 800 ελο θα παει ξαφνικα 1200 και θα κανει μαρτυριο τα παιχνιδια πολλων μεχρι να ξαναπεσει στον λακκο που αξιζει.Οποτε αμα σε ππεριπτωση που γινει το reset (που δεν υπαρχει περιπτωση) περιμεντε κανα 2μηνο πριν παιξετε ranked για να καθαρισει το τοπιο απο τα τσουρεκακια που ηταν στην προηγουμενη σεζον ξυλο V.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...