Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστω και γω για το skin giveaway sistah. (Πήρα και τον Heca ως champ αφου δεν τον ειχα)

 

Ρε παιδια ειναι λογικο να παιζω premade με εναν φιλο Gold V (οχι, δεν επωφελειται απο το μαξιλαρακι) και να ειμαι S4, να τυχαινουμε με το πολυ 3-4 Goldαδες ακομα, και μετα απο 10 games που πηγα S2 και ο φιλος Gold4 να υπαρχουν 2-3 platinum V-IV?

 

To lolking score παντως ειχε πιασει +100 αν παιζει καποιο ρολο στο mmr.

 

Με το LSI εβλεπα οτι το average hidden elo ειναι στα 1700 σε αυτα τα games με plats.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Απο σποντα πηρα VI , μονο Karma παιζω 

Εχει πλακα που κανεις δεν εχει ιδεα ποσο damage κανει  <_< 

 

Wtf karma damage

 

Vi, the bestest (sic) jungler ever.

Την αγαπω!

Την πηρα πρσφατα γι΄αυτο και χαιρομαι ετσι αλλα το kit της μ'αρεσει πολυ.

Και να μπορω να φαω καποιον χωρις την Ulti, εγω κανω γιατι μαρεσει. LOL.

Ειναι η μονη jungler που μου εκατσε τοσο καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για reset δεν το κοβω.Αμα θυμαμαι season 1 προς 2 ειχε γινει ενα μπαλαντσαρισμα του ελο για οσους πεζανε ranked(Ητανε πολυ πιο λιγοι).Αλλα πανω κατω στο ιδιο ελο τους πηγε.Το reset δεν θα εχει νοημα γιατι ενας ο οποιος δεν εχει σχεση με το παιχνιδι (οι λεγομενοι noobaδες,nabz,δελφινια) ο οποιος ειναι 800 ελο θα παει ξαφνικα 1200 και θα κανει μαρτυριο τα παιχνιδια πολλων μεχρι να ξαναπεσει στον λακκο που αξιζει.Οποτε αμα σε ππεριπτωση που γινει το reset (που δεν υπαρχει περιπτωση) περιμεντε κανα 2μηνο πριν παιξετε ranked για να καθαρισει το τοπιο απο τα τσουρεκακια που ηταν στην προηγουμενη σεζον ξυλο V.

reset νικες ηττες γινετε φιλε και στα ελο φυσικα.Αλλα δε μπορει ο αλλος που εχει φτασει challanger να τον βαζει με τα σκατα μετα[σορρυ που το λεω ετσι].Αν το κανουν reset και πανε ολοι 1200 θα ειναι σαν να απιζουν smurf acount .Φαντασου challanger πακτες  να παιζουν εναντιον bronzes.Τσοντα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια η riven τελικα οποτε την pickarw νιωθω σαν το παιχνιδι που παιζαμε μικροι περνω την μαγκουρα μ και σας κυνηγω περνω την riven  μ και σας κυνηγω ενα πραγμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνα με το hidden mmr θα σε βάλει στην Season 4. Δλδ αν εσύ αγόρασες το Diamond V account αλλά (όπως είναι λογικό) του γάμησες τη μάνα και έχασες 30 παιχνίδια σερί το hidden mmr σου θα έχει πέσει στο Silver και θα παίζεις με/εναντίον Silver παιχτών. Ε και στο reset αυτό θα λάβει υπόψιν, και τα πρώτα 10 παιχνίδια θα είναι πάλι σαν κατάταξης δλδ θα δίνουν +-50 LP αλλά θα ξεκινάς με βάση το hidden mmr σου (στην περίπτωση μας Silver). Παρόλα αυτά θα πάρεις όλα τα rewards του Diamond Tier.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνα με το hidden mmr θα σε βάλει στην Season 4. Δλδ αν εσύ αγόρασες το Diamond V account αλλά (όπως είναι λογικό) του γάμησες τη μάνα και έχασες 30 παιχνίδια σερί το hidden mmr σου θα έχει πέσει στο Silver και θα παίζεις με/εναντίον Silver παιχτών. Ε και στο reset αυτό θα λάβει υπόψιν, και τα πρώτα 10 παιχνίδια θα είναι πάλι σαν κατάταξης δλδ θα δίνουν +-50 LP αλλά θα ξεκινάς με βάση το hidden mmr σου (στην περίπτωση μας Silver). Παρόλα αυτά θα πάρεις όλα τα rewards του Diamond Tier.

 

Απλά να τονίσω ότι δεν υπάρχει κάτι official γι' αυτό. Μπορεί να κυκλοφορεί σε διάφορα forums αλλά δεν έχει επιβεβαιωθεί από Riot.

 

Τουλάχιστον δεν το έχω πετύχει εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω και γω για το skin giveaway sistah. (Πήρα και τον Heca ως champ αφου δεν τον ειχα)

 

Ρε παιδια ειναι λογικο να παιζω premade με εναν φιλο Gold V (οχι, δεν επωφελειται απο το μαξιλαρακι) και να ειμαι S4, να τυχαινουμε με το πολυ 3-4 Goldαδες ακομα, και μετα απο 10 games που πηγα S2 και ο φιλος Gold4 να υπαρχουν 2-3 platinum V-IV?

 

To lolking score παντως ειχε πιασει +100 αν παιζει καποιο ρολο στο mmr.

 

Με το LSI εβλεπα οτι το average hidden elo ειναι στα 1700 σε αυτα τα games με plats.

Eχετε καλο hidden mmr και σας match-αρει με υψηλοτερα div. Oυτε του παππα μη το πεις, ολοι αυτο επιζητουν :P

 

Λοιπον εχω αρχισει και παιζω main J4 (οπως εχω πει και σε παλαιοτερα ποστ). Το προβλημα ειναι πως δεν εχω καποιο alternate jungle που να του εχω (και να μου εχει :D ) εμπιστοσυνη. Επαιξα aatrox την προηγουμενη βδομαδα που ηταν free και μου αρεσε γενικα, ηταν και απλος, τον πηγαινα με tanky build και το επαιζα engager στα fights. Και τα cc του εχει και σχετικα ευκολα skillshots, γενικα ημουν αποφασισμενος να μαζεψω IP να τον αγορασω.

Αλλα διαβαζω και ακουω συνεχως εκγωμιαστικα σχολια για την Vi (βλεπε παραπανω). Τοσα που εχω αρχισει να σκεφτομαι μηπως να προτιμουσα Vi, την οποια ωστοσο δεν εχω παιξει ποτε μου μεχρι στιγμης (αρα δεν ξερω το gameplay της ακριβως, παρα μονο οτι εχω δει απο spectating και απο enemies/allies). Συνεπως για pure jungle , να δοκιμαζα πρωτα Vi που ειναι και φθηνοτερη απο aatrox? Καμια γνωμη για τα +/- του καθε champ, ως προς το gameplay μου ?(το οποιο χαρακτηριζεται απο spam ganks τα πρωτα 10-15min και αργοτερα fulltanky build).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά να τονίσω ότι δεν υπάρχει κάτι official γι' αυτό. Μπορεί να κυκλοφορεί σε διάφορα forums αλλά δεν έχει επιβεβαιωθεί από Riot.

 

Τουλάχιστον δεν το έχω πετύχει εγώ.

Απλά έτσι έχει γίνει μέχρι τώρα. Η μόνη διαφορά με τις προηγούμενες Season είναι ότι το elo-mmr είναι κρυμμένο τώρα, όμως υπάρχει και τα πάντα οργανώνονται γύρω από αυτό. Το κρύψανε για να μη τρελαίνεται τόσο πολύ ο κόσμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω και γω για το skin giveaway sistah. (Πήρα και τον Heca ως champ αφου δεν τον ειχα)

 

Ρε παιδια ειναι λογικο να παιζω premade με εναν φιλο Gold V (οχι, δεν επωφελειται απο το μαξιλαρακι) και να ειμαι S4, να τυχαινουμε με το πολυ 3-4 Goldαδες ακομα, και μετα απο 10 games που πηγα S2 και ο φιλος Gold4 να υπαρχουν 2-3 platinum V-IV?

 

To lolking score παντως ειχε πιασει +100 αν παιζει καποιο ρολο στο mmr.

 

Με το LSI εβλεπα οτι το average hidden elo ειναι στα 1700 σε αυτα τα games με plats.

 

Και γω παίζω με φίλο που είναι gold I, S  IV εγώ, και ενώ συνήθως μας βάζει με high silver-gold, σε κάποια φάση που ήταν κοντά να μπει promotion για plat μας έβαλε με premade plat bot και μια cait που απλά με ξέσκισε(ο pre μου ήταν top)

silver adc(το χειρότερο role μου) vs plat adc, μιλάμε για τεράστια διαφορά στο skill

 

Είναι αυτό που έχει γραφτεί πολλές φορές ότι ένας plat/diamond μέχρι το gold κάνει πλάκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω παίζω με φίλο που είναι gold I, S  IV εγώ, και ενώ συνήθως μας βάζει με high silver-gold, σε κάποια φάση που ήταν κοντά να μπει promotion για plat μας έβαλε με premade plat bot και μια cait που απλά με ξέσκισε(ο pre μου ήταν top)

silver adc(το χειρότερο role μου) vs plat adc, μιλάμε για τεράστια διαφορά στο skill

 

Είναι αυτό που έχει γραφτεί πολλές φορές ότι ένας plat/diamond μέχρι το gold κάνει πλάκα

Συμφωνω, αλλα στην περιπτωση μας, ο φιλος μου ειναι gold 4 και οχι high gold. Γιαυτο παραξενευτηκα. 

 

Οσο για το αν ειναι καλο αυτο που παιζω με θεωρητικα ανωτερους δεν ξερω. Οι συγκεκριμενοι ηταν plat v 0 lp και τρολαρανε αρκετα.

Ελπιζω να φτιαξει και αυτο καποια στιγμη.

 

Παντως το καλο ειναι οτι σε win παιρνω 24-26 στανταρ και σε ηττα χανω 14 μαξ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω οταν πηγα gold V ειχα λιγες νικες διαφορα, 5-6 νικες παραπανω απο ηττες.
Μεχρι το gold 1 μου εδινε 25 και 30 και σχεδον ποτε λιγοτερο.

Η μονη εξηγηση ειναι οτι επαιζα duo με φιλο που ηταν στο ιδιο tier (1-2 divisions παραπανω) αλλα με καλο mmr.
Το αποτελεσμα ηταν οτι εκανα queue με αντιπαλους μεγαλυτερου elo/με καλυτερο mmr
και οταν κερδιζα τα games, μου εδινε 30αρια γιατι θεωρουσε οτι αξιζω να ανεβω (?) ασχετα το αν ισχυει ή οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχετε καλο hidden mmr και σας match-αρει με υψηλοτερα div. Oυτε του παππα μη το πεις, ολοι αυτο επιζητουν :P

 

Λοιπον εχω αρχισει και παιζω main J4 (οπως εχω πει και σε παλαιοτερα ποστ). Το προβλημα ειναι πως δεν εχω καποιο alternate jungle που να του εχω (και να μου εχει :D ) εμπιστοσυνη. Επαιξα aatrox την προηγουμενη βδομαδα που ηταν free και μου αρεσε γενικα, ηταν και απλος, τον πηγαινα με tanky build και το επαιζα engager στα fights. Και τα cc του εχει και σχετικα ευκολα skillshots, γενικα ημουν αποφασισμενος να μαζεψω IP να τον αγορασω.

Αλλα διαβαζω και ακουω συνεχως εκγωμιαστικα σχολια για την Vi (βλεπε παραπανω). Τοσα που εχω αρχισει να σκεφτομαι μηπως να προτιμουσα Vi, την οποια ωστοσο δεν εχω παιξει ποτε μου μεχρι στιγμης (αρα δεν ξερω το gameplay της ακριβως, παρα μονο οτι εχω δει απο spectating και απο enemies/allies). Συνεπως για pure jungle , να δοκιμαζα πρωτα Vi που ειναι και φθηνοτερη απο aatrox? Καμια γνωμη για τα +/- του καθε champ, ως προς το gameplay μου ?(το οποιο χαρακτηριζεται απο spam ganks τα πρωτα 10-15min και αργοτερα fulltanky build).

 

Θα ελεγα οτι J4 και Vi εχουν παρομοια kits και μοιαζουν αρκετα

 

Με Vi εχεις υψηλα base damages οποτε δεν χρειαζεται να βγαλεις offensive items ( Προσωπικα αν ειναι να κουβαλησω της βγαζω ενα Botrk που κανει και synergise με το W και δερνω )

Τελεια για pick comps , για αυτο εγινε και της μοδας . Σχετικα χαμηλα cooldowns σε ulti και maxαρισμενο Q

Εχει hard initiate που μπορεις να πας κατευθειαν στο AD και να τον κανεις ανετα lock up ( Το ulti βγαινει με QSS )

 

Το θεμα με τη Vi ειναι οτι δεν ειναι ευκολη για solo queue στα teamfights

Μπορει να σου βγουν τα ganks , μπορει και οχι . Αν ομως στο teamfight δεν υπαρχει coordination με την ομαδα κ χωθεις εσυ με ulti στο back zone της αντιπαλης ομαδας , υπαρχει σοβαρη πιθανοτητα οι δικοι σου να καθονται να σε κοιτανε γιατι δεν προλαβαν ποτε να ακολουθησουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...