Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οτι ειπε ο Locko

 

Παρολο που αυτη ειναι αλλη κουβεντα , υπαρχουν items που δουλευουν σε champions και αλλα που δεν δουλευουν οσο κι αν θελουμε να τα κανουν να δουλεψουν

 

Εχω κολλημα με το σωστο itemisation κι οταν βλεπω χαζα πραγματα εκνευριζομαι πραγματικα

Πχ ιστορια απο Gold 1 smurf χθες

 

WW σε jungle που τα παει μια χαρα κ βοηθαει το team μου μιας κ τα lanes εχουν feedαρει την μιση Αιθιοπια

Εχει farm , εχει kills και εχει και assists οποτε εχει και Gold

Ειναι απεναντι σε ομαδα που δεν εχει magic damage σχεδον καθολου και παει κ μου βγαζει Wits End μαζι με Spirit Visage 

Δεν υπαρχει περιπτωση να κερδισεις , μα καμια 

 

Επομενο παραδειγμα που ειναι παλιο αλλα αξιζει να το πω λογω σκεπτικου

Solo Queue Fizz που προσπαθουσε να τον κανει auto attacker βγαζοντας του Malady , Nashors Tooth maxαροντας W για τα Dots

Δεν μπορουσε να καταλαβει οτι δεν μπορεις να το κανεις οταν ολο το kit του Fizz φωναζει οτι ειναι burst champion με χαζα ratios οταν εχεις τα βασικα items

Γιατι να πρεπει να κανεις 5-6 AA για να βγαλεις dmg οταν μπορεις να κανεις Ulti μαζι με E και Q και να κανεις 1 shot τον αλλο?

πρωτα απ ολα μην συγκρινεις την συγκεκριμενη φαση που εβγαλε λαθος ιτεμ με αυτο που ειπα εγω.

 

Το bc δεν ειναι ΛΑΘΟΣ.Μπορει να μην ειναι το καλυτερο item αλλα λαθος δεν ειναι.Αλλωστε για να το εβγαλε και ο meteos κατι θα ξερει.

 

Το Spirit visage ηταν λαθος.μην μπερδευουμε εννοιες.

 

Δεν είναι tripάκι είναι theorycrafting actually.

για μενα ειναι χαζο αυτο.Ξαφνικα εκανε το μπαμ ο μπλε εζρεαλ και ολοι αρχισαν να τον παιζουνε με το standar build.Στο οποιο το core item ειναι το iceborn.Αμα εβγαζε καποιος iceborn σε εζρεαλ πριν 6 μηνες να δω πως θα επεφτε κραξιμο.

 

Δηλαδη αυτο που λες ειναι να ''κολλας'' item σε champs ετσι?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

για μενα ειναι χαζο αυτο.Ξαφνικα εκανε το μπαμ ο μπλε εζρεαλ και ολοι αρχισαν να τον παιζουνε με το standar build.Στο οποιο το core item ειναι το iceborn.Αμα εβγαζε καποιος iceborn σε εζρεαλ πριν 6 μηνες να δω πως θα επεφτε κραξιμο.

 

Δηλαδη αυτο που λες ειναι να ''κολλας'' item σε champs ετσι?

 

Είναι το να "κολλάς" συγκεκριμένα items, σε συγκεκριμένους champs και σε συγκεκριμένα situations.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μένα μ'αρέσει πολύ το bc σε Vi. Και xj9 το είχε core prenerfs. Απο κεί το είχα σκαλώσει. Στακάρει πολύ γρήγορα το arpen λόγω των spell της vi και καταστρέφει πλανήτες. Anyway. Γούστα.

 

In other news έχω ένα ξεχασμένο sιlver 1 3v3 team κάπου 80 points ένα game απο gold promo. Πρίν leavάρω το θέλει κανείς για να δοκιμάσει την τύχη του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμαστε και deathfire grasp σε fizz,εκει να δεις nuke.

Απο ποτε εγινε op o fizz?Επειδη τον pickαρουν τωρα στα τουρνουα ειναι op?Μην τρελαθουμε ,μιλαμε παντα για εναν assassin mellee champ.Και η ακαλι τοτε Op ειναι.Εστω και λιγο να ριξουν τα ap ration του ,στο lane θα ειναι totaly garbage,μιας και δεν θα μπορει να tradaρει και θα βγαινει απο το lane με πολυ λιγα cs.

Ειπες

fizz,zed riven.totally op.What?Φυσικα και θα εχουν καλα ratios ,ειναι mellee assassins,και για να ειναι viable πρεπει να χτιστουν dammage.Και οι 3 εχουν ιδιαιτερο skill cap.Αν το παμε ετσι πρεπει να nerfaριστει και οι renetkon irelia ,γιατι εχουν gap closers,stun ai xtizontai tank kai kanoyn δαμαγε[true damage ,magic ad damage ο αλλος].

Φυσικα και στον fizz θα δωσουν παραπανω απο ratio απο τους  range,γιατι αμα δωσουν τα ιδια απλα θα ειναι totally garbage ,ειδικα στο lane δεν θα μπορει να farmaρει.Εδω ειανι δυσκολο να φαρμαρει στα solo q games οταν εχεις καλο αντιπαλο φαντασου να nerfαριστει κιολας.και η ακαλι με ενα gunblade κοβει κομματια./Το μειονεκτημα της ειναι οτι ειναι mellee.Φαντασου να της ριξουν και αλλο τα ratio της,garbage.

  Τιποτα δεν ειναι op,για εμενα σωστα δινει η ριοτ καλα ratio σε mellee assassins,διαφορετικα δεν θα μπορουν να κανουν τιποτα εναντιον range champs.Ο παικτης κανει τον champ op.Μιλαγε κανεις πριν τα παιχνιδια για fizz [οτι ειναι op?]?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δοκιμαστε και deathfire grasp σε fizz,εκει να δεις nuke.

Απο ποτε εγινε op o fizz?Επειδη τον pickαρουν τωρα στα τουρνουα ειναι op?Μην τρελαθουμε ,μιλαμε παντα για εναν assassin mellee champ.Και η ακαλι τοτε Op ειναι.Εστω και λιγο να ριξουν τα ap ration του ,στο lane θα ειναι totaly garbage,μιας και δεν θα μπορει να tradaρει και θα βγαινει απο το lane με πολυ λιγα cs.

Απο τοτε που αρχισαν στο τουρνουα να pick αρουν ολο zed και Ahri ,και επειδη μετα επεφτε ban βγηκε και ο Fizz να υπαρχει σαν επιλογη.Οσο για το Trinity ειπαμε λογικη Riot,ανεβαζει το Trinity ,(που παλια δεν το εβγαζαν σχεδον ποτε σε τουρνουα με καποιες μικρες εξαιρεσεις) για να το ξανα nerf αρει μετα. Και εγω θα συμφωνησω οτι τα περισσοτερα nerf σε champion συνηθως προερχονται απο picks με πολλα wins απο τουρνουα κακα τα ψεματα.

Επεξ/σία από Fulgore1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο fizz είναι αντικειμενικά slightly op. Με lich bane + zhonyas κάνει ό,τι θέλει. Τεράστιο gap closer, epic skill που του επιτρέπει να κάνει πολλά dodge, και άρρωστο burst.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

high skill cap champ,mellee,το ιδιο και ριβεν και ζεντ.Δεν ειναι παταω κουμπακια,πρεπει να ξες ποτε να μπεις ποτε να βγεις ,πως να πεταξεις την ulty κτλ.Ειδικα η ριβεν που πας full ad build.Αρχιζουμε και λεμε op champs παικτη που δεν εχει φαει buff,απλα επειδη τον επαιξαν στα τουρνουα.Πριν απο αυτα ολοι ελεγαν ,fizz is garbage[το εχω ακουσει πολλες φορες σε high elo οταν τον pickaρα],ποτε δεν ακουγα για op.Τωρα θα παιζουν ολοι fizz ,θα failαρουν καθως θελει skillz[risk champion]και gg

Για εμενα η ακαλι ειναι op,αν ρωτησω καποιον τωρα θα μου πει οτι ειναι garbage,μεχρι φυσικα να την παιξουν στα τουρνουα.Και ο ryze ειναι απιστευτος ακομα στο late.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aντε να αρχισουν να παιζουν και κανα tryndamere top κατι Soaz κλπ, να δουμε ασπρη μερα εμεις που τον παιρνουμε τοπ και μας βριζουν για trollpick... :D

 

Απτην αλλη προτιμω ετσι. Αντι να τον banarei και να τον pickarei ο καθενας, τον εχω free pick σε καθε game και οποτε μου καπνισει τον παιρνω και παιζω το ωραιο μου το τοπ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια ο fizz κοροιδευει στα tf ειναι το μονο ap carry που κανει burst και δεν μπορεις να τον κανεις focus απο την στιγμη που θα χωθει ξερεις οτι το  carry s θα στο βγαλει εκτος μαχης στην κλτερη αμα δεν το σκοτωσει γτ πολυ απλα οπως και ο zed εχουν το untargetable οταν χωνονται μην τον βαζεται στην ιδια κατηγορια με riven η ακαλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aντε να αρχισουν να παιζουν και κανα tryndamere top κατι Soaz κλπ, να δουμε ασπρη μερα εμεις που τον παιρνουμε τοπ και μας βριζουν για trollpick... :D

 

Απτην αλλη προτιμω ετσι. Αντι να τον banarei και να τον pickarei ο καθενας, τον εχω free pick σε καθε game και οποτε μου καπνισει τον παιρνω και παιζω το ωραιο μου το τοπ :P

 

Mid game νομιζω jax vs trynda τον εχει τον trynda.Αντιμετωπισα trynda σε ranked και ημουν τοπ.H μοναδικη φορα που με σκοτωσε ηταν οταν ηρθε ο premades φιλος του yi και με εκαναν dive με του trynda την ulti!!Ειχα βγαλει blade of the ruined king και omen και αν θυμαμαι καλα ειχε βγαλει statick και blade!!Τον κατεβασα ανετα!Late game δεν μπορω να σ πω γτ δεν εφτασε εκει το match μιας και το κερδισαμε!εχεις αντιμετωπισει jax εσυ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aντε να αρχισουν να παιζουν και κανα tryndamere top κατι Soaz κλπ, να δουμε ασπρη μερα εμεις που τον παιρνουμε τοπ και μας βριζουν για trollpick... :D

 

Απτην αλλη προτιμω ετσι. Αντι να τον banarei και να τον pickarei ο καθενας, τον εχω free pick σε καθε game και οποτε μου καπνισει τον παιρνω και παιζω το ωραιο μου το τοπ :P

Πιο πολυ απο Voyboy αν δεις Tryndamere Top θα ελεγα εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mid game νομιζω jax vs trynda τον εχει τον trynda.Αντιμετωπισα trynda σε ranked και ημουν τοπ.H μοναδικη φορα που με σκοτωσε ηταν οταν ηρθε ο premades φιλος του yi και με εκαναν dive με του trynda την ulti!!Ειχα βγαλει blade of the ruined king και omen και αν θυμαμαι καλα ειχε βγαλει statick και blade!!Τον κατεβασα ανετα!Late game δεν μπορω να σ πω γτ δεν εφτασε εκει το match μιας και το κερδισαμε!εχεις αντιμετωπισει jax εσυ?

Eχει ζορικο laning o trynda και αν δεν ξερει τι κανει θα feedarei ευκολα σχεδον τα περισσοτερα top. Jax εξαλλου ειναι απο τα δυσκολα matchup για tryndamere. Γενικα πολλοι λενε οτι ειναι πανευκολος champ ο trynda, αλλα δεν ειναι κυριως λογω του laning.

Πιο πολυ απο Voyboy αν δεις Tryndamere Top θα ελεγα εγω.

Δεν εχω παραπονο σε θεμα streams (ο hao με υπερκαλυπτει που ειναι και o n1 trynda imho).

Eννοω σε θεμα competitive scene αν αρχιζαν να τον πικαρουν , οπως εγινε με fizz:P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...