Προς το περιεχόμενο

Far Cry 3


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν και δεν εχω παιξει το far cry 1 και ουτε προκειται θεωρω οτι το 3 ειναι το καλυτερο της "τριλογιας"

ειναι αψογο σε πολλα θεματα. εχει και τα προβληματακια του οπως καθε παιχνιδι αλλα ειναι μικρα. δεν καταλαβαινω γιατι εβαλε ο φιλος απο πανω το βιντεο απο το 1. ειναι αθλιο κατα την γνωμη μου απο οποια πλευρα και να το δεις. δεν εχει καθολου ρεαλιστικοτητα καταρχην. εκει σταματαει η κουβεντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε γαύρο μιλάς για 8 χρόνια πίσω, νιώσε λίγο...Μακάρι το 2 και το 3 να έκαναν το μπαμ που έκανε το 1.Τι λες τώρα;

 

Να σας πω: στα βίντεο σας φαίνεται λες και πηγαίνει καρέ καρέ;Εμένα και 50 fps να έχει είναι ανυπόφορα choppy.Και στο παιχνίδι και με 40 fps ακόμα νιώθω σα να λαγκάρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλαζει η τεχνολογια ..παμε μπροστα...καποτε παιζαμε sensible και ευχαριστιόμασταν...αν το παιξει καποιος νεος τωρα θα μας πει τι μ@@κια ειναι αυτηη!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και δεν εχω παιξει το far cry 1 και ουτε προκειται θεωρω οτι το 3 ειναι το καλυτερο της "τριλογιας"

ειναι αψογο σε πολλα θεματα. εχει και τα προβληματακια του οπως καθε παιχνιδι αλλα ειναι μικρα. δεν καταλαβαινω γιατι εβαλε ο φιλος απο πανω το βιντεο απο το 1. ειναι αθλιο κατα την γνωμη μου απο οποια πλευρα και να το δεις. δεν εχει καθολου ρεαλιστικοτητα καταρχην. εκει σταματαει η κουβεντα.

 

τραβα εσυ να κανεις βολη με το sniper απο τοση μεγάλη απόσταση και η μηχανή του παιχνιδιού θα σου πει πάρε τα @@ !!!!!!!

πήρα το καλύτερο sniper στο 3 και δεν εφτανε με τιποτα ουτε στα μισα απ 1 !!!

που είναι η ελευθεριά κίνησης ??? κατάντησαν το ποιο ελεύθερου χώρου action παιχνίδι ενα απλο και καθημερινό RPG όπως το lol που παίζουν τα παιδάκια στα net cafe !!!!

το far cry 1 ειναι σημείο αναφοράς για δημιουργία καινούριου παιχνιδιού !!!!

ετσι όπως το πάνε αυτοί θα κάνουν και rpg το super mario, και θα σε κυνηγάν μπάτσοι στο gran tourismo !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ααα,έτσι θέλει να το κάνω boss;

Ακόμα κατεβάζει ο ubisoft download manager,σε μια ώρα θα είναι έτοιμο 30% ,2.6gb/8.6gb .Τότε θα με ρωτήσει;

Γιατί βλέπω στα games μου ότι έχει μόνο το driver:Sanf και το hawx2 ...Μάλλον επειδή είναι τα μόνα που είχα αγοράσει μέσα από το κατάστημα τους,ενώ τα άλλα ήταν steam(AC series)..

Μα καλά δεν υπάρχει μια επιλογή redeem serial number;Έλεος δηλαδή.

Για το uplay αν θέλετε κάντε με add: xtrmsnpr τα κλασικά!

 

btw καλημέρες σε όλους

Ok..Έγινε redeem μέσα στο uplay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
που είναι η ελευθεριά κίνησης ??? κατάντησαν το ποιο ελεύθερου χώρου action παιχνίδι ενα απλο και καθημερινό RPG όπως το lol που παίζουν τα παιδάκια στα net cafe !!!!

 

Δεν αντιλέγω για το range, αλλά δεν καταλαβαίνω το quoted σχόλιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αντιλέγω για το range, αλλά δεν καταλαβαίνω το quoted σχόλιο.

 

σε ποιο πανω ποστ εβαλα ενα βιντεο απ το 1.

στο 3 δεν κανεις τετοια βολη. και γενικα δεν κανεις τετοια πραγμματα!!!

ειναι πολυ κλειστο παιχνιδι και διαφορετικής φιλοσοφίας για να το ονομάσουν far cry !!!

μπορώ να βάλω και αλλα βιντεακια και να θίξω και αλλα πραγμματα αν θέλετε.

 

εμένα μου αρέσει σαν παιχνίδι, αν και εχω παρεξηγηθεί για αυτό ! το μονο κακο που εχει σε γενικό σύνολο ειναι που το είπαν far cry !!

ας το έλεγαν πως ήθελαν, αλλά για far cry, απλά πέρασε και δεν ακούμπησε !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τραβα εσυ να κανεις βολη με το sniper απο τοση μεγάλη απόσταση και η μηχανή του παιχνιδιού θα σου πει πάρε τα @@ !!!!!!!

πήρα το καλύτερο sniper στο 3 και δεν εφτανε με τιποτα ουτε στα μισα απ 1 !!!

που είναι η ελευθεριά κίνησης ??? κατάντησαν το ποιο ελεύθερου χώρου action παιχνίδι ενα απλο και καθημερινό RPG όπως το lol που παίζουν τα παιδάκια στα net cafe !!!!

το far cry 1 ειναι σημείο αναφοράς για δημιουργία καινούριου παιχνιδιού !!!!

ετσι όπως το πάνε αυτοί θα κάνουν και rpg το super mario, και θα σε κυνηγάν μπάτσοι στο gran tourismo !!!

 

ειδες απο τι αποσταση πηρε το σνιπερ και εριξε; εκανε 3 φορες ψηφιακο ζουμ με βοηθεια δορυφορου! το σνιπερ ξερεις δεν ριχνει σε ατερμονη αποσταση. εχει και καποια ορια. ασε που απλα εβαζες τον εχθρο μεσα στο κυκλακι και ξαφνικα εφευγε απο το οπλο μια οριζοντια ακτινα λειζερ (διαφανης) και πεθαινε. δεν αντιλεγω οτι για τοτε πριν 8 χρονια μπορει να ηταν σουπερ γαματο αλλα δεν ειναι καν ρεαλιστικο. δεν δεχομαι να μου λετε αντικειμενικα οτι το 1 ειναι καλυτερο απο το 3. αμα βγαλεις τους συναισθηματικους λογους εξω τοτε τελειωσε το θεμα. ειμαστε στο 2012, εβγαλαν ενα φοβερο παιχνιδι. ποτε δηλαδη πρεπει ενα παιχνιδι της σειρας να ξεπερασει το πρωτο; το 2030 που θα εχει φτασει στο far cry 8 στο οποιο στην ουσια θα ειμαστε εμεις οι στρατιωτες;

τι πρεπει-θελεις αλλο να βγαλουν για να ξεπερασει το απιστευτο-φανταστικο far cry 1?

 

edit

 

εμένα μου αρέσει σαν παιχνίδι, αν και εχω παρεξηγηθεί για αυτό ! το μονο κακο που εχει σε γενικό σύνολο ειναι που το είπαν far cry !!

ας το έλεγαν πως ήθελαν, αλλά για far cry, απλά πέρασε και δεν ακούμπησε !!!

 

 

μια σειρα παιχνιδιων δεν καθοριζει την φιλοσοφια της απο το πρωτο παιχνιδι. μεσα σε οχτω χρονια εχει βγαλει 3 παιχνιδια. εχουν αλλαξει παρα πολλα πραγματα μεσα σε 8 χρονια. οποτε ανετα και η φιλοσοφια του παιχνιδιου εχει αλλαξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχει καθολου ρεαλιστικοτητα καταρχην.

 

μιας και σου αρέσει η ρεαλιστικότητα καλό θα ήταν να παίξεις έστω και το demo του 1.

 

στο far cry 3 επαιξα μια πιστα που πας σε ενα καραβι και σου λεει οτι πρεπει να τους σκοτώσεις χωρίς να σε καταλάβουν !!!

αυτο δεν στο ελεγε στο 1, επρεπε να το σκεφτεις απο μονο σου οτι πρεπει να δρασεις με τετοιο τροπο !!!

ασε που στο 3 σου βγαζει αστερακι ποιους πρεπει να φας πρώτα. στο 1 απλα έβλεπες διακόπτη συναγερμού απο μακρια με τα κιάλια και σκευτοσουν από που θα τους την φέρεις, με τι όπλο, ποιον θα φας πρωτα, και να μην σε παρουν χαμπαρι γιατι θα πλακώσουν και αλλού !!!! έπρεπε να είσαι πραγματικός κομάντο στο 1 !!!!!

ασε που στο 3, στην πιστα με το καραβι στην παραλια, παρεβλεψα οτι πρεπει να δρασω σαν φιδι, και αντι να πλακοσουν ενισχισεις και να γινει χαμος απ τα πολιβολα μου ξανα βαζει την πιστα απ την αρχη !!!!

οποτε δεν υπαρχει ρεαλισμος και δεν υπαρχει ελευθερια κινησης !!!!

να μην αναφέρω οτι ολα τα ανθρωπάκια φοράνε κόκκινα ρούχα !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πάντως για το 8 χρόνια πριν. Μέχρι και τα Delta Force (τουλάχιστον σίγουρα από Delta Force Land Warrior - 2000) είχαν bullet drop και travel time για τις σφαίρες από sniper rifles.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιας και σου αρέσει η ρεαλιστικότητα καλό θα ήταν να παίξεις έστω και το demo του 1.

 

στο far cry 3 επαιξα μια πιστα που πας σε ενα καραβι και σου λεει οτι πρεπει να τους σκοτώσεις χωρίς να σε καταλάβουν !!!

αυτο δεν στο ελεγε στο 1, επρεπε να το σκεφτεις απο μονο σου οτι πρεπει να δρασεις με τετοιο τροπο !!!

ασε που στο 3 σου βγαζει αστερακι ποιους πρεπει να φας πρώτα. στο 1 απλα έβλεπες διακόπτη συναγερμού απο μακρια με τα κιάλια και σκευτοσουν από που θα τους την φέρεις, με τι όπλο, ποιον θα φας πρωτα, και να μην σε παρουν χαμπαρι γιατι θα πλακώσουν και αλλού !!!! έπρεπε να είσαι πραγματικός κομάντο στο 1 !!!!!

ασε που στο 3, στην πιστα με το καραβι στην παραλια, παρεβλεψα οτι πρεπει να δρασω σαν φιδι, και αντι να πλακοσουν ενισχισεις και να γινει χαμος απ τα πολιβολα μου ξανα βαζει την πιστα απ την αρχη !!!!

οποτε δεν υπαρχει ρεαλισμος και δεν υπαρχει ελευθερια κινησης !!!!

να μην αναφέρω οτι ολα τα ανθρωπάκια φοράνε κόκκινα ρούχα !!!!

 

σε αυτο δεν αντιλεγω. το θεωρω μεσα στα προβληματα του παιχνιδιου. μονο σε αυτη την αποστολη παντως εγινε ετσι. επειδη εχω προχωρησει αρκετα δεν μου το εχει ξανακανει. μαλλον το εβαλαν σαν tutorial και καλα για να μαθεις τι παιζει πανω κατω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε αυτο δεν αντιλεγω. το θεωρω μεσα στα προβληματα του παιχνιδιου. μονο σε αυτη την αποστολη παντως εγινε ετσι. επειδη εχω προχωρησει αρκετα δεν μου το εχει ξανακανει. μαλλον το εβαλαν σαν tutorial και καλα για να μαθεις τι παιζει πανω κατω.

 

θα το συνεχίσω οταν θα εχω χρόνω και θα δω τι παιζει.

παντός έπρεπε να το εχουν ποιο "ελεύθερο" παιχνίδι !!!!! το να μας βγάζει σε κάθε πιστά η αποστολή και tutorial ειναι ηλίθιο !!!!

 

το far cry και το crysis που βασίστηκαν σε ιδιο μοτίβο μάχης και σκέψης για το gamer το πέτυχαν πολύ καλά !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα το συνεχίσω οταν θα εχω χρόνω και θα δω τι παιζει.

παντός έπρεπε να το εχουν ποιο "ελεύθερο" παιχνίδι !!!!! το να μας βγάζει σε κάθε πιστά η αποστολή και tutorial ειναι ηλίθιο !!!!

 

το far cry και το crysis που βασίστηκαν σε ιδιο μοτίβο μάχης και σκέψης για το gamer το πέτυχαν πολύ καλά !!!!

 

τωρα που το θυμηθηκα μονο σε 2 side missions με εχει βαλει να την ξανακανω την αποστολη επειδη ηθελε να τον σκοτωσω με μαχαιρι. την 1η φορα πηγα με sniper κλασσικα. αλλα υποτειθετε οτι αυτη ηταν η "δυσκολια" της αποστολης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδες απο τι αποσταση πηρε το σνιπερ και εριξε; εκανε 3 φορες ψηφιακο ζουμ με βοηθεια δορυφορου! το σνιπερ ξερεις δεν ριχνει σε ατερμονη αποσταση. εχει και καποια ορια. ασε που απλα εβαζες τον εχθρο μεσα στο κυκλακι και ξαφνικα εφευγε απο το οπλο μια οριζοντια ακτινα λειζερ (διαφανης) και πεθαινε. δεν αντιλεγω οτι για τοτε πριν 8 χρονια μπορει να ηταν σουπερ γαματο αλλα δεν ειναι καν ρεαλιστικο. δεν δεχομαι να μου λετε αντικειμενικα οτι το 1 ειναι καλυτερο απο το 3.

 

μην κολλας με το οπλο !!! αλλο πραγμμα ηθελα να σου δωσω να καταλαβεις!!!

στο 1 δεν υπήρχε περιορισμός στις πιστές !!! στο 3 υπαρχει. πχ, ειμαι με βαρκα και απεναντι ειναι νυσακι, δεν με εχουν δει!!! ( και ειμαι σχετικα κοντα !! πολυ κοντα!!!! στο 1 θα την ειχα φαει και θα εκανα loading το check poind ) εγω να τους βαραω με σναιπερ αλλα ειναι σαν να μην τους βαραω.... δεν με εχουν παρει χαμπαρι ακομα, ξανα μπενω στο τιμονι, παω γυρο στα 5 μετρα ποιο κοντα, με βλεπουν με βανε και τοτε τους σκοτώνει το σναιπερ που εχω !!!!

αυτο εσυ τωρα το λες ρεαλισμό η μ@λ@κι@ στο τετράγωνο !!!???????

 

 

αμα βγαλεις τους συναισθηματικους λογους εξω τοτε τελειωσε το θεμα. ειμαστε στο 2012, εβγαλαν ενα φοβερο παιχνιδι. ποτε δηλαδη πρεπει ενα παιχνιδι της σειρας να ξεπερασει το πρωτο;

τι πρεπει-θελεις αλλο να βγαλουν για να ξεπερασει το απιστευτο-φανταστικο far cry 1?

 

κιτα να δεις!!!! σαν επομενο παιχνιδι απ το far cry 1 εχω το crysis !!!! τα far cry 2 και 3 δεν αντιστοιχουν με το 1 !!!

τωρα θα μου πεις αυτα τα 2 δεν εχουν καμια σχεση το ενα με το αλλο !!!!

και ομως εχουν τερασια!!!! ιδια φιλοσοφια κατασκευης ( ασχετα τα γραφικα, κανενας δεν τα επαιξε στο τερμα αυτα τα παιχνιδια απ την στιγμη που βγήκαν εως και 2 με 3 χρονιά μετα για να πουν για τα γραφικα ) αυτα τα παιχνίδια είχαν και έχουν το απολυτό game play !!!!!

 

 

 

μια σειρα παιχνιδιων δεν καθοριζει την φιλοσοφια της απο το πρωτο παιχνιδι. μεσα σε οχτω χρονια εχει βγαλει 3 παιχνιδια. εχουν αλλαξει παρα πολλα πραγματα μεσα σε 8 χρονια. οποτε ανετα και η φιλοσοφια του παιχνιδιου εχει αλλαξει.

 

ειναι παρα πολλα τα παιχνιδα που μενουν ιδια κατα σειρα και αλλαζουν μονο τα γραφικα και καποια επιπλεον πραγματα !!!! αλλα δεν εχουν να κανουν με τοσες μεγαλες διαφορες !!!!!

οπως ειπα και ποιο πανω το μονο που δεν εκαναν ακομα σε παιχιδι ειναι να σε κυνηγανε μπατσοι στο gran tourismo, και να κανουν max pain το resident evil !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το stuttering τελικά φεύγει αλλάζοντας τις ρυθμίσεις του gpu max buffered frames.

Κάτι άλλο τώρα: αν το τρέχω από το farcry3.exe δεν θα έχει dx11;Γιατί έχω το εξής πρόβλημα.Αν βάλω το sweetfx με το farcry3_d3d11.exe βλέπω μαύρη εικόνα και απλά ακούω ήχο.Αν το τρέξω από το farcry3.exe λειτουργεί κανονικά το sweetfx, αλλά δεν έχω τα saves γιατί το είχα ξεκινήσει με το farcry3_d3d11.exe (άλλο περίεργο και τούτο).Καμιά ιδέα κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...