Προς το περιεχόμενο

Ο Google Chrome ξεπέρασε τον Safari


BozGNR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 118
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Άμα βγάλει πολλά addons κτλ, δεν θα είναι πλέον ο Chrome που ξέρουμε, αλλά μια κακή απομίμηση του Firefox...

Η Google μας έχει δείξει ότι προτιμά να δίνει έναν μινιμαλιστικό χαρακτήρα στις δημιουργίες της και αυτό είναι που την κάνει να ξεχωρίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να θέλεις να βάλεις το Google toolbar?

 

έχει ένα κουμπάκι (συντόμευση) για να βλέπω το gmail μου κατευθείαν και με ειδοποιεί αν έχω e-mail χωρίς να το ανοίξω.

Επίσης στο κουμπάκι μετάφραση αν πατήσω μεταφραστής λέξεων κάθε φορά που περνάω το ποντίκι από μια αγγλική λέξη μου βγάζει την σημασία της.

Επίσης κάποιος άλλος μπορεί να το χρησιμοποιήσει για να μεταφράζει ολόκληρες σελίδες εύκολα. Ας μου πει κάποιος πως γίνονται τα 2 πρώτα χωρίς το google toolbar για να βάλω chrome.

Άλλα γενικότερα λείπουν πολλά πρόσθετα εγώ μόνο γι αυτό χρησιμοποιώ firefox.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα βγάλει πολλά addons κτλ, δεν θα είναι πλέον ο Chrome που ξέρουμε, αλλά μια κακή απομίμηση του Firefox...

Η Google μας έχει δείξει ότι προτιμά να δίνει έναν μινιμαλιστικό χαρακτήρα στις δημιουργίες της και αυτό είναι που την κάνει να ξεχωρίζει.

 

To να βγάλει πολλά addons δε σημαίνει ότι πρέπει να χρησιμοποιείς πολλά addons. Και στον iceweasel 2 addons είχα αλλά η διαφορά φαίνεται σε απόκριση και είναι πιο συμμαζεμένος browser o chrome.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει ένα κουμπάκι (συντόμευση) για να βλέπω το gmail μου κατευθείαν και με ειδοποιεί αν έχω e-mail χωρίς να το ανοίξω.

Επίσης στο κουμπάκι μετάφραση αν πατήσω μεταφραστής λέξεων κάθε φορά που περνάω το ποντίκι από μια αγγλική λέξη μου βγάζει την σημασία της.

Επίσης κάποιος άλλος μπορεί να το χρησιμοποιήσει για να μεταφράζει ολόκληρες σελίδες εύκολα. Ας μου πει κάποιος πως γίνονται τα 2 πρώτα χωρίς το google toolbar για να βάλω chrome.

Άλλα γενικότερα λείπουν πολλά πρόσθετα εγώ μόνο γι αυτό χρησιμοποιώ firefox.

 

https://chrome.google.com/extensions/detail/mihcahmgecmbnbcchbopgniflfhgnkff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ κάτι τέτοιο έψαχνα ελπίζω να βρω και μεταφραστή λέξεων όχι σελίδων. addon που όταν περνάει το ποντίκι πάνω από μια λέξη να μου βγάζει την σημασία της. Αυτό μπορεί να γίνει με το google translate γι αυτό χρησιμοποιούσα μέχρι τώρα firefox.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Chrome mates!!!Δε το συζητω πια..ημουν χρηστης firefox..το καλοκαιρι μουρθε να βαλω τον chrome και απο τοτε δεν εχει φυγει απο τα pc μου..Ταχυτατος και λειτουργικοτατος..

Go Go Chrome!!:P:p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα extensions του chrome,σε ποια εκδοση του εγκαθιστανται?και κατι ακομα...βρηκε κανεις κανενα extension που να κανει την ιδια δουλεια με το tab mix plus του firefox?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...