Προς το περιεχόμενο

Apple iPad


ApoelAndreas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρασκευή σήμερα...... Τι να κάνουμε για να περάσουν οι επόμενες λίγες ώρες?!?

 

:) :) :)

 

---------- Προσθήκη στις 09:41 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 09:26 ----------

 

Καλά, δεν μας .............., τώρα λένε δεν θα βγει σήμερα!!!

 

http://www.tuaw.com/2010/11/11/rumor-ios-4-2-delayed-at-least-a-week/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγω παντως δεν εχω κανενα προβλημα με το wifi ....

 

Κάποιοι έχουν και κάποιοι δεν έχουν αν πιστέψεις τα σχόλια στο παραπάνω link...

 

Τι να πω, θα δείξει!

 

Το βλέπω πάντως πολύ χοντρό να κάνουν άλλες 2 βδομάδες να φτιάξουν το αστείο bug με το ξυπνητήρι (το οποίο πριν λίγες μέρες επηρέασε τους Αμερικάνους). Ήμαρτον δλδ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας παιδια

Ενδιαφερομαι για το ipad αλλα μιας κ ειμαι λιγο ασχετος κ δεν ειχα ποτε μου apple εχω μερικες ερωτησεις

 

*το 3g που με ενδιαφερει ειναι καλο?? εχει micro sim tray τελικα γιατι δεν εχω καταλαβει.μπορω να παρω την wifi κ να κανω tethering απο κινητο μεσω bluetooth??

*ποσο ευκολο ειναι να μεταφερεις ταινιες τραγουδια κτλ mkv κτλ παιρνει??

*το jailbreak τι ειναι??

*Ελληνικα εχει??

*επισης ενας αλλος τομεας που με ενδιαφερει ειναι η ευκολια χρησης.Ποση ωρα αντεχετε χωρις να πιαστειτε πχ στον καναπε ή στο κρεβατι??Φανταζομαι οτι πχ το βραδι δεν θα μπορεις να δεις μια σειρα στο κρτεβατι ξαπλωμενος γιατι καπως θα πρεπει να το στηριξεις μιας κ θα ειναι λιγο αβολο να το κρατας συνεχεια ή να το στηριζεις στα γονατα....ετσι το φανταζομαι εγω.εσεις που το εχετε τι λετε??

*Ελπιδα για flash δεν θα υπαρξει ποτε ε??

*apple os vs android??

*το ipad 2 που εχω ακουσει οτι θα βγει στο μελλον τι θα θελατε να βελτιωσει??Αξιζει να περιμενω τοσο πολυ

*ειμαι μεταξυ ipad(αν κ με τσουζει παρα πολυ που δεν εχει Flash) κ galaxytab ειναι η αληθεια μιας κ ειναι τα μονα διαθεσιμα που εχουν εσωματομενο 3g

 

Οσοι εχετε κουραγιο κ μπορειτε βοηθηστε με...ειδα κ ενα βιβλιο για το ipad στα περιπτερα απο το ram οποτε θα το τσιμπησω κ αυτο να ξεστραβωθω

Επεξ/σία από pigos23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια

Ενδιαφερομαι για το ipad αλλα μιας κ ειμαι λιγο ασχετος κ δεν ειχα ποτε μου apple εχω μερικες ερωτησεις

 

1)το 3g που με ενδιαφερει ειναι καλο?? εχει micro sim tray τελικα γιατι δεν εχω καταλαβει.μπορω να παρω την wifi κ να κανω tethering απο κινητο μεσω bluetooth??

2)ποσο ευκολο ειναι να μεταφερεις ταινιες τραγουδια κτλ mkv κτλ παιρνει??

3)το jailbreak τι ειναι??

4)Ελληνικα εχει??

5)επισης ενας αλλος τομεας που με ενδιαφερει ειναι η ευκολια χρησης.Ποση ωρα αντεχετε χωρις να πιαστειτε πχ στον καναπε ή στο κρεβατι??Φανταζομαι οτι πχ το βραδι δεν θα μπορεις να δεις μια σειρα στο κρτεβατι ξαπλωμενος γιατι καπως θα πρεπει να το στηριξεις μιας κ θα ειναι λιγο αβολο να το κρατας συνεχεια ή να το στηριζεις στα γονατα....ετσι το φανταζομαι εγω.εσεις που το εχετε τι λετε??

6)Ελπιδα για flash δεν θα υπαρξει ποτε ε??

7)apple os vs android??

8)το ipad 2 που εχω ακουσει οτι θα βγει στο μελλον τι θα θελατε να βελτιωσει??Αξιζει να περιμενω τοσο πολυ

9)ειμαι μεταξυ ipad(αν κ με τσουζει παρα πολυ που δεν εχει Flash) κ galaxytab ειναι η αληθεια μιας κ ειναι τα μονα διαθεσιμα που εχουν εσωματομενο 3g

 

Οσοι εχετε κουραγιο κ μπορειτε βοηθηστε με...ειδα κ ενα βιβλιο για το ipad στα περιπτερα απο το ram οποτε θα το τσιμπησω κ αυτο να ξεστραβωθω

Μιλαω σαν κατοχος ipad 3G.

1)Το 3G για μενα ειναι απαραιτητο στα tablets. Ειναι πραγματικα τοσο φορητες συσκευες που ακομα και για μια ωρα καφε να πας , δεν το σκεφτεσαι να μην το παρεις μαζι. Εννοειται σε διακοπες κλπ θα σου χρειαστει ακομα πιο πολυ το 3G.

2)Oλα τα Multimedia αρχεια μεταφερονται μεσω itunes. Σαν χρηστης win στην αρχη θα σε ξενισει. Γρηγορα το συνηθιζεις και πολλοι οπως και εγω βρισκουμε τα itunes πιο πρακτικα-χρηστικα τελικα στο sync , ακομα και απο το απλο drag n drop.

Ειναι σπαστικο που πρεπει να μετατρεπεις τα video αρχεια σε Mp4 για να παιξουν απο τον Player του ipad , αλλα εχουν βγει και πολλες εφαρμογες (πχ vlc player) που παιζουν οποιοδηποτε τυπο αρχειων. Υπαρχουν και εφαρμογες οπως το airvideo που μετατρεπουν το desktop σου ως server και βλεπεις με το wifi οποια ταινια εχεις στο pc σου απο το ipad on the fly.

4)ελληνικα δεν εχει ακομα (μονο με εφαρμογη που κατεβαζεις) , αλλα απο μερα σε μερα βγαινει το ios 4.2 που θα υποστηριζει ελληνικα.

5)καθε βραδυ προτιμω και βλεπω 2-3 επεισοδια σειρων απο το ipad , ξαπλωμενος στο κρεβατι μου , αντι να τα βλεπω απο την 32αρα tv μου , που βρισκεται και αυτη απεναντι απο το κρεβατι μου. Στην αρχη βεβαια θα σου φανει πιο βαρυ απ οτι φαινεται το ipad , αλλα το συνηθιζεις και δεν κουραζει καθολου. Ιδιως αμα του βαλεις την ipad case χανει σε image και εντυπωσιασμο/ομορφια , αλλα γινεται πολυ πιο χρηστικο.

6)η apple εχει εγκαταληψει το flash για παντα , οποτε μην περιμενεις.

7)τα tablets ειναι συσκευες για πολυ συγκεκριμενες (αλλα και καθημερινες) δουλειες. Οποτε ενα ευχρηστο , απλο , αμεσα υποστηριξιμο λειτουργικο ειναι απαραιτητο. Γι αυτο θεωρω οτι το ios ειναι καλυτερο.

8)θα ηθελα καμερα για facetime και καλυτερο hardware για ακομα καλυτερες εφαρμογες. Και υποστηριξη flash player , αλλα δες το 6... Οταν θα βγει το 2 , μεχρι να το παρεις θα αρχισουν οι φημες για το 3 κοκ. Μια ζωη θα περιμενεις. Παιρνεις κατι οταν το χρειαζεσαι , εκτος αν βγαινει το καλυτερο απο μερα σε μερα.

9)το galaxy εχει καλυτερα specs , αλλα λογω ελλειψης appstore και υποστηριξης apple (δες ξανα το 7) , φοβαμαι οτι γρηγορα θα σου φανει αχρηστη συσκευη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mdr21 χιλια ευχαριστω για τον χρονο σου

Αν αποφασισω να το παρω προτεινεις κ εσυ το getitnow??Επισης πρακτικα αν το παρω μεταχειρισμενο απο ιδιωτη δεν θα εχω προβλημα ε??Εννοω δεν θα ειναι διαφορετικο αν ειναι αγορασμενο απο εξωτερικο απο αυτα του getitnow ουτε θα εχω καποιο προβλημα με κλειδωμενο 3g κτλ

το 3g εχει καλη αποδοση??Θελουν τελικα κοψιμο οι sim καρτες κ πως γινεται??

 

thanks κ παλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mdr21 χιλια ευχαριστω για τον χρονο σου

Αν αποφασισω να το παρω προτεινεις κ εσυ το getitnow??Επισης πρακτικα αν το παρω μεταχειρισμενο απο ιδιωτη δεν θα εχω προβλημα ε??Εννοω δεν θα ειναι διαφορετικο αν ειναι αγορασμενο απο εξωτερικο απο αυτα του getitnow ουτε θα εχω καποιο προβλημα με κλειδωμενο 3g κτλ

το 3g εχει καλη αποδοση??Θελουν τελικα κοψιμο οι sim καρτες κ πως γινεται??

 

thanks κ παλι

 

Πάρτο από που θες, το ίδιο είναι παντού...χωρίς κλειδώματα αλλά θα πρέπει να κόψεις την κάρτα sim.Υπάρχουν κόφτες για sim σε micro sim(άμα θες έχω έναν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mdr21 χιλια ευχαριστω για τον χρονο σου

Αν αποφασισω να το παρω προτεινεις κ εσυ το getitnow??Επισης πρακτικα αν το παρω μεταχειρισμενο απο ιδιωτη δεν θα εχω προβλημα ε??Εννοω δεν θα ειναι διαφορετικο αν ειναι αγορασμενο απο εξωτερικο απο αυτα του getitnow ουτε θα εχω καποιο προβλημα με κλειδωμενο 3g κτλ

το 3g εχει καλη αποδοση??Θελουν τελικα κοψιμο οι sim καρτες κ πως γινεται??

 

thanks κ παλι

 

για να το πουλαει τετοια τιμη το getitnow σημαινει οτι το εχει κανει παραεισαγωγη απο ΗΠΑ (οποτε δεν ξερω τι παιζει με εγγυηση).

Εγω αρχικα πηρα το 16αρι 3G απο ΗΠΑ και μετα το πουλησα για το 32αρι απο Αγγλια. Και τα 2 λειτουργουν αψογα στην Ελλαδα με Ελληνικες SIM.

 

Μπορεις να παραγγειλεις microsim ,αλλα αμα θες να γλιτωσεις το 20αρικο που χρεωνουν την κοβεις μονος σου ,οπως εκανα και εγω: http://www.macnotes.net/files/2010/06/micro-sim-stencil-ipad3g-iphone4.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει νοημα να περιμενω τα ελληνικα ''νομιμα'' που θα ερθουν σε λιγες μερες απο οτι εχω διαβασει ή να το παρω μες στην εβδομαδα??

 

Πάρτο όποτε θες..... τα "νόμιμα" ελληνικά είναι update του iOS για το iPad.Δεν παίζει ρόλο δηλαδή πότε θα πάρεις το iPad αρκεί να του κάνεις update...Τώρα, το να περιμένεις την παρτίδα που θα φοράει το iOS 4.2 από το εργοστάσιο, θα πάει λιγο μακριά η βαλίτσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηρθε καταπληκτικό. ελπίζω να μην μετανιώσω για τα 16gb αλλά 350€ το πήρα το άτιμο. τσάμπα που λέει ο λόγος. η πληκτρολόγηση κουλ ;D έγινε και JB όλα τέλια.

 

 

πόση ωρα θέλει να φορτίσει πλήρως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...