Προς το περιεχόμενο

Apple iPad


ApoelAndreas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχει ήδη! Ενδεικτικά tech n' easy και getinow

 

 

οοοοοχι δεν εννοουσα αυτο.

ποτε θα ερθει σε αλυσιδες καταστηματων

[για να μπει σε δοσεις]

sry

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

οοοοοχι δεν εννοουσα αυτο.

ποτε θα ερθει σε αλυσιδες καταστηματων

[για να μπει σε δοσεις]

sry

 

 

φιλε μου απο play247 το πηρα κανονικα με δοσεις με πιστωτικη οσες θες.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει ήδη! Ενδεικτικά tech n' easy και getinow

Αφου λογικα τα συγκεκριμενα καταστηματα , το εχουν κανει παραεισαγωγη απο Αμερικη , τι εγγυηση δινουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου λογικα τα συγκεκριμενα καταστηματα , το εχουν κανει παραεισαγωγη απο Αμερικη , τι εγγυηση δινουν?

 

1 έτος δίνουν αλλά δεν ξέρω ποιος παρέχει την υποστήριξη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας κι απο εμενα....

Σκεπτομαι τα Χριστουγεννα να ζητησω απο ενα φιλο να μου φερει απο ΗΠΑ το ipad.

Επειδη ειναι δυσκολο να διαβασω και τις 131 σελιδες του τοπικ θα ηθελα να μου πειτε ποια ειναι τα αρνητικα του και σε τι υστερει γενικως...

εχω ενα σταθερο υπολογιστη(οχι στο σπιτι μου)και ενα λαπτοπ 5 ετων.

Μιας και το μονο που κανω στο λαπτοπ ειναι να μπαινω στο ιντερνετ και να κατεβαζω ταινιες θεωρω πως το ipad ειναι μια καλη λυση...

θα ηθελα λοιπον να μου πειτε

1)Εχει καλη φωτεινοτητα για εξωτερικους χωρους?

2)επειδη το θελω και σαν reader κυκλοφορουν βιβλια στα ελληνικα?(και δωρεαν?)

3)ειναι ευαισθητο?χαλαει ευκολα?

4)πως φορτιζει?

5)θα μπορω να το συνδεω μ την tv να βλεπω εκει τις ταινιες?

6)τα 16gb θα φτανουν για καμια ταινια και μουσικουλα?

7)τι δεν θα μπορω να κανω με το ipad?

8)το jailbreak ειναι ευκολο να το κανει ενας παντελως ασχετος?????

9)εχει πραγματι 10 ωρες αναμονη?

10)η 9.7 ιντσες οθονη του θα ειναι πολυ κουραστικη?

ευχαριστω εκ των προτερων:) :) :)

Επεξ/σία από LunaDark
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ψάχνω για AirPrint... δεν μου δουλεύει καθόλου (δεν βρίσκει εκτυπωτές στο εταιρικό δίκτυο).

 

Μάλλον θέλει AirPrint compatible drivers... τώρα ξεκινάω το ψάξιμο σε ΗΡ... αν ξέρει κανείς ο,τιδήποτε ας το ποστάρει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μια απολυτα φορητη συσκευη οπου θα σερφαρεις , θα βλεπεις ταινιες ανετα , θα διαβαζεις βιβλιο , θα δειχνεις τις φωτο σου και θα παιζεις κανα χαζοπαιχνιδακι ειναι οτι καλυτερο.

 

1)Για το Ελληνικο δυνατο ηλιο οχι

2)δεν ειμαι e-reader αλλα μου φαινεται πολυ ανετο για αναγνωση , λογω μεγεθους οθονης και λογισμικου , οχι ομως για εξωτερικους χωρους οπως ολες οι LCD. Κυκλοφορουν Ελληνικα βιβλια και μαλιστα Ελληνικα.

3)δεν εχω ακουσει κατι , εκτος φυσικα αν σου τυχει ελαττωματικο κομματι.

4) με τον φορτιστη του

5) νομιζω ναι με ειδικους ανταπτορες

7) αν ταξιδευεις συχνα θα σου προτεινα τα 32 , για χρηση μεσα στο σπιτι φτανουν τα 16.

8) βαριες εργασιες , οτι δεν σου επιτρεπει το ios και να μπεις σε flash sites. Τα περισσοτερα που χρειαζεται καποιος απο μια φορητη συσκευη τα κανει , με τα αναλογα apps. Στην Αμερικη αν δεις το πλασαρουν και ως επαγγελματικο εργαλειο σε γραφεια

9) ναι και παραπανω

10) ειναι ιδανικη διασταση. Μεγαλυτερο θα ηταν σαν παντζουρι , μικροτερο...δες το galaxy tab και θα καταλαβεις.

 

Αν εχεις καταλαβει τι σκοπο εχουν τα tablets και αν σε καλυπτουν το ipad ειναι μονοδρομος (τουλαχιστον για τωρα) και ασε τους αλλους να λενε.

 

 

Γεια σας κι απο εμενα....

Σκεπτομαι τα Χριστουγεννα να ζητησω απο ενα φιλο να μου φερει απο ΗΠΑ το ipad.

Επειδη ειναι δυσκολο να διαβασω και τις 131 σελιδες του τοπικ θα ηθελα να μου πειτε ποια ειναι τα αρνητικα του και σε τι υστερει γενικως...

εχω ενα σταθερο υπολογιστη(οχι στο σπιτι μου)και ενα λαπτοπ 5 ετων.

Μιας και το μονο που κανω στο λαπτοπ ειναι να μπαινω στο ιντερνετ και να κατεβαζω ταινιες θεωρω πως το ipad ειναι μια καλη λυση...

θα ηθελα λοιπον να μου πειτε

1)Εχει καλη φωτεινοτητα για εξωτερικους χωρους?

2)επειδη το θελω και σαν reader κυκλοφορουν βιβλια στα ελληνικα?(και δωρεαν?)

3)ειναι ευαισθητο?χαλαει ευκολα?

4)πως φορτιζει?

5)θα μπορω να το συνδεω μ την tv να βλεπω εκει τις ταινιες?

6)τα 16gb θα φτανουν για καμια ταινια και μουσικουλα?

7)τι δεν θα μπορω να κανω με το ipad?

8)το jailbreak ειναι ευκολο να το κανει ενας παντελως ασχετος?????

9)εχει πραγματι 10 ωρες αναμονη?

10)η 9.7 ιντσες οθονη του θα ειναι πολυ κουραστικη?

ευχαριστω εκ των προτερων:) :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ψάχνω για AirPrint... δεν μου δουλεύει καθόλου (δεν βρίσκει εκτυπωτές στο εταιρικό δίκτυο).

 

Μάλλον θέλει AirPrint compatible drivers... τώρα ξεκινάω το ψάξιμο σε ΗΡ... αν ξέρει κανείς ο,τιδήποτε ας το ποστάρει...

 

Για δες αυτό.

 

http://www.tipb.com/2010/11/23/ninja-tip-reenable-network-airprint-windows/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+TheIphoneBlog+%28TiPb%3A+iPhone%2C+iPad%2C+iPod%29

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερωτικά μόλις έσπασα το iPad μου... δεν είναι δύσκολο, απλά προσοχή στο countdown όταν πατάτε next για να κρατήσετε τα σωστά δευτερόλεπτα το κάθε κουμπί...

 

Δυστυχώς το Cydia δεν μου το πέρασε με την πρώτη (μου έβγαλε λευκό εικονίδιο) αλλά έκανα ξανά τη διαδικασία και just boot now και το πέρασε. Απλά όταν κάνετε το πρώτο upgrade (εγώ κάνω full upgrade) το Cydia ζητάει reboot, οπότε χρειάζεται να ξανακάνετε το just boot now άλλη μια φορά. Στις οδηγίες έλεγε ότι αν δεν βάλεις προγράμματα που επηρρεάζουν το Springboard ή τα βασικά προγράμματα, ίσως να μην χρειάζεται πάντα... αλλά εμένα χρειάστηκε.

Τα υπόλοιπα όπως τα ξέρετε... Προσθέτουμε Hackulo στα reps, βάζουμε appsync 4.2 και τέλος installous.

 

Πέρασα και όλες τις εφαρμογές που είχα με την σπασμένη 3.2.2 μια χαρούλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα βήματα απο παλιο (π.χ 3.2.2) σπασμένο σε νέο OS με νέο JailBreak, ποιά είναι;

 

Έκανες ένα back up πριν, πέρασες την 4.2 κανονικά απο iTunes, ακολούθησες τα βήματα για JailBreak κλπ, και πώς περνάς πάλι μετά αυτά που είχες με την 3.2.2; Απο την αρχή όλα;

 

 

 

Ενημερωτικά μόλις έσπασα το iPad μου...

 

Δεν εννοούσες αυτό ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χα... δεν χωρούσε η θήκη στη Ferrari μου για να το στηρίζω να βλέπω ταινίες... αυτό είναι όλο...

 

1. Κάνετε ένα backup, περνάτε τυχόν αγορασμένες εφαρμογές ή μουσική με transfer purchases.

2. Κάνετε το upgrade σε 4.2.1. Όταν τελειώσει θα έχετε ακόμα τις εφαρμογές μέσα αλλά δεν θα τρέχουν... Οπότε είτε τις αφαιρείτε τότε ή το κάνετε από πρίν.

3. Μόλις τελειώσετε το στήσιμο, κατεβάζετε απ' το link που έδωσε μερικά posts πριν ο φίλος kpartsi και το firmware και το redsn0w. Θα χρειαστούν και τα δύο.

4. Ακολουθείτε τις οδηγίες του redsn0w. Προσοχή να είστε έτοιμοι για το πάτημα των πλήκτρων. Μην βιαστείτε να αποσυνδέσετε το iPad σας, θα χρειαστεί κι άλλο.

5. Αφού έχετε όπως λέει τσεκαρισμένο το install Cydia, κανονικά θα πρέπει όταν τελειώσει να σας έχει περάσει το εικονίδιό του. Αν έχετε ένα λευκό εικονίδιο, κάντε πάλι τη διαδικασία, αλλά αυτή τη φορά επιλέγοντας το just boot now. Προσοχή, ακόμα και για αυτό, θα πρέπει να έχετε πρόχειρο και πάλι το firmware που κατεβάσατε. Και προφανώς να το έχετε ακόμα συνδεδεμένο.

6. Όταν περάσει με επιτυχία το εικονίδιο του Cydia, τα υπόλοιπα βήματα είναι όπως του limera1n. Τρέχουμε το Cydia, θα ζητήσει να κάνει κάποια κατεβάσματα και upgrades από μόνο του, όπου θα σας ζητήσει reboot. Εκεί ίσως χρειαστεί άλλη μια φορά η ίδια διαδικασία με το just boot now.

7. Πάμε στο Cydia -> Sources -> Edit -> Add -> και γράφουμε το: cydia.hackulo.us και το κάνουμε add anyway όταν βγάλει το warning.

8. Κάνουμε done, πάμε στο Hackulo, και εγκαθιστούμε αρχικά το Appsync 4.2 και μετά το Installous.

9. Τσεκάρουμε ό,τι εφαρμογές θέλουμε απ'το iTunes και κάνουμε sync.

10. Απολαμβάνουμε (ελπίζω) το υπέροχο iPad μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...