Προς το περιεχόμενο

Firefox 3.6 - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρήκα μία λύση εδώ για το πρόβλημα που έχουν αρκετοί και δούλεψε κανονικά σε μένα. Τώρα είναι κομπλέ, ας δοκιμάσει και άλλος να μας πει.

Ποιο ηταν το προβλημα;

 

Σε καθε Update της java, εγκαθισταται στα add-ons το java console. Το θεμα ειναι οτι το προηγουμενο δε φευγει, οποτε το κανω Uninstall μονος μου. Δεν υπαρχει καποιο προβλημα, ετσι; Επισης ξερετε αν χρειαζεται σε κατι αυτο το java console; Να το σβησω τελειως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 500
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Για κάποιο λόγο εξαφανίστηκε όλη μπαρά του firefox με το ''Αρχείο'' ''Επεξεργασία'' ''Προβολή'' Σελιδοδείκτες'' κτλ. Καμιά ιδέα για το πώς να εμφανιστεί; Πατάω δεξί κλικ αλλά δεν βγάζει τπτ ρυθμίσεις. Να αναφέρω ότι εξαφανίστηκε καθώς έκανα ένα δεξί κλικ κάπου πάνω στην μπάρα και κάτι πατήθηκε και έφυγαν όλα αυτά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κάνεις δεξί κλικ ανάμεσα από την μπάρα με τις διευθύνσεις και τις καρτέλες (σ αυτό το μικρό κενάκι) και θα σου βγάλει επιλογή "εργαλειοθήκη μενού".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κάνεις δεξί κλικ πάνω πάνω, ακριβώς ΚΑΤΩ απο την μπλε μπαρα (ή οτι αλλο χρώμα είναι) και αν το κάνεις σωστά θα εμφανιστεί ένα μενου με 4 πιλογες εκ των οποίων η πρώτη ειναι menu bar. Επελεξε τη και έτοιμο.

 

EDIT: Αν δεν τα καταφέρνεις, πάτα μια φορά το κουμπί ALT (στο πληκτρολόγιο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κάνεις δεξί κλικ ανάμεσα από την μπάρα με τις διευθύνσεις και τις καρτέλες (σ αυτό το μικρό κενάκι) και θα σου βγάλει επιλογή "εργαλειοθήκη μενού".

Κομπλέ! Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα όλα τα video που προσπαθώ να δω online μου τα δείχνει πράσινα .Λειτουργικό έχω windows ultimate 64bit

 

Δείτε μια φωτογραφία για να καταλάβετε.Τι φταίει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε μια απεγκατάσταση κι επανεγκατάσταση του flash.

 

Θυμάσαι πότε άρχισε να εμφανίζεται αυτό το πρόβλημα; πχ αφού άλλαξες κάρτα γραφικών ίσως ή μετά από κάποιο update του flash;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα ξανά εγκατάσταση και το flash και το mozzila. Και το πρόβλημα λύθηκε μετά από την επανεκκίνηση του συστήματος .Το πρόβλημα είχε αρχίσει στα καλά καθούμενα χωρείς να πειράξω κάτι σε software η hardware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα

 

εχω w7 και τον 3,6,13

εχω κανει καποιες ρυθμισεις που βρηκα σε καποια site (about:config) αλλα εξακολουθω να εχω προβλημα με το σκρολαρισμα της εικονας.

εννοω οτι δεν ειναι ομαλο και εχει συχνα κολληματα.

π.χ εαν παιζω ενα παιχνιδι στο FB τρωει κολληματα και ειναι σαν να lagarei(ελπιζω να καταλαβαινετε τι εννοω).

η συνδεση δεν ειναι προβλημα γιατι π.χ εαν ανοιξω καποιο τορρεντ πιανει μια χαρα ταχυτητα.

και αν δοκιμασω καποιον αλλον υπολογιστη παλι ειναι πολυ πιο ομαλη κινηση της σελιδας.

φταιει καποια ρυθμιση στον Firefox η εχει κανεις καμια καλη ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εισαι σε windows, about:config > φιλτρο > scanwhendone και αυτο που θα βγει το κανεις false.

Θα σε γλυτωσει απο το, και καλα, σκαναρισμα για ιο των οσων κατεβαζεις.

 

Επισης καλο ειναι να κλεισεις και το geolocation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει να προτεινει κανεις καποιες ρυθμισεις για το firefox ?( about:config)

οτι βρηκα ηταν λιγο παλιες

Για κοίτα αυτό. (Από δικό μου post).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κοίτα αυτό. (Από δικό μου post).

popeye δεν κάνεις ένα κόπο να το κάνεις copy pastes κι εδώ να το έχουμε κι εμείς σαν sticky; Πολύ χρήσιμα. Μπορείς να βάλεις και το πως κάνουμε αναζήτηση στο google από την γραμμή διευθύνσεων ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

popeye δεν κάνεις ένα κόπο να το κάνεις copy pastes κι εδώ να το έχουμε κι εμείς σαν sticky; Πολύ χρήσιμα. Μπορείς να βάλεις και το πως κάνουμε αναζήτηση στο google από την γραμμή διευθύνσεων ;)

Ο παραπάνω οδηγός είναι πλέον δημοσιευμένος εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...