Προς το περιεχόμενο

Firefox 3.6 - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και τα 2 απενεργοποιησα και παλι τα ιδια 240 πως κανω νεο προφιλ ?

Σε αυτό το λινκ http://support.mozilla.com/en-US/kb/Managing%20profiles σου λέει βήμα βήμα πος να δημιουργίσεις νέο προφιλ.

Δοκίμασες να απενεργοποιήσης και το άλλο plugin με το οποίο ακούς live radio;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 500
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Καλησπερα σε ολους.

 

Οταν παταω alt+ctrl+del και παω στις διεργασιες βλεπω το firefox να χρησιμοποιει 350.000 τωρα με 3ις σελιδες ανοιχτες το εχω δει να φτανει κ 450!!!! και το Plug in container απο 50-150

 

Μηπως ξερει καποιος πως μπορω να ελατοσω τη χρηση μνημης του ff? πιο παλια νομιζω ειχε καπου στο 80-130...

 

Βάλε το Firefox ultimate optimizer και θα δεις διαφορά .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτό το λινκ http://support.mozilla.com/en-US/kb/Managing%20profiles σου λέει βήμα βήμα πος να δημιουργίσεις νέο προφιλ.

Δοκίμασες να απενεργοποιήσης και το άλλο plugin με το οποίο ακούς live radio;

 

 

Οντως αυτο με το live radio ειναι με 4 καρτελες χωρις αυτο ποιανει 100-115 οταν το ανοιγω αμεσως παει 250...και μετα ποιανει κ 300-330 αρα τι να κανω τωρα ακουω συνεχεια ραδιο δεν μπορω να το σβησω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια κι' απο εμένα. έχω τον Firefox 3.6.15 σε Windows xp sp3. Δουλεύει μια χαρά αλλά όταν πατάω το x για να

τερματίσει τότε κλείσει το παράθηρο αλλά στην Διαχείριση Εργασιών ο Firefox συνεχίζει να εκτελείται και απασχολεί το

100% του επεξεργαστή μου (Pentium 4 στα 2,4). Άν εκτελέσω και πάλη τον Firefox τότε μου πετάει μήνυμα που λέει "Ο

Firefox εκτελείται ήδη, αλλά δεν ανταποκρίνεται. Για να ανοίξετε ένα νέο παράθυρο θα πρέπει να επανεκκινήσετε τον

Firefox." Πρέπει να να τον τερματίσω από την Διαχείριση Εργασιών για να συνεχίσω.

 

Πρόσθετα:

Adblock Plus 1.3.3

avast!WebRep

DownloadHelper 4.8.4

Java Console 6.0.21

Java Quick Starter 1.0

 

Καμιά ιδέα...?

 

Ευχαρισώ πολύ για τον χρόνο σας!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως αυτο με το live radio ειναι με 4 καρτελες χωρις αυτο ποιανει 100-115 οταν το ανοιγω αμεσως παει 250...και μετα ποιανει κ 300-330 αρα τι να κανω τωρα ακουω συνεχεια ραδιο δεν μπορω να το σβησω...

Εαν δεν έχεις κάποιο πρόβλημα π.χ. αργουν να φορτόσουν οι σελίδες ή αργεί να ανταποκρίθεί τότε θα σου έλεγα να το κρατήσης εκτός και εαν έχεις πολύ λίγη ram.

 

 

 

 

Γεια κι' απο εμένα. έχω τον Firefox 3.6.15 σε Windows xp sp3. Δουλεύει μια χαρά αλλά όταν πατάω το x για να

τερματίσει τότε κλείσει το παράθηρο αλλά στην Διαχείριση Εργασιών ο Firefox συνεχίζει να εκτελείται και απασχολεί το

100% του επεξεργαστή μου (Pentium 4 στα 2,4). Άν εκτελέσω και πάλη τον Firefox τότε μου πετάει μήνυμα που λέει "Ο

Firefox εκτελείται ήδη, αλλά δεν ανταποκρίνεται. Για να ανοίξετε ένα νέο παράθυρο θα πρέπει να επανεκκινήσετε τον

Firefox." Πρέπει να να τον τερματίσω από την Διαχείριση Εργασιών για να συνεχίσω.

 

Πρόσθετα:

Adblock Plus 1.3.3

avast!WebRep

DownloadHelper 4.8.4

Java Console 6.0.21

Java Quick Starter 1.0

 

Καμιά ιδέα...?

 

Ευχαρισώ πολύ για τον χρόνο σας!!!

Δοκίμασε να τον ανοίξης σε safe mode, στη συνέχεια κλείστον και δες αν συνεχίζη να υπάρχει το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:S φυσικά και δεν είναι ιός.Πάνω από δύο χρόνια το έχω και είναι εγγύηση.

 

Απ'το link που έδωσες πάντως τα αποτελέσματα από virustotal δε φαίνονται και τόσο ενθαρρυντικά :mrgreen:

 

http://www.virustotal.com/file-scan/report.html?id=41a775dc8e9984a5eb34ff22f29c8686d2cb8b882439ad11fbfcff2d2f2aacd3-1298190631

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω τρόπο να κάνω hide ορισμένα επιλεγμένα bookmark στον Firefox αλλά ο Firefox δεν τα αποθηκεύει σε δενδροειδή μορφή όπως ο ΙΕ, δηλαδή σε μορφή φακέλων.Υπάρχει κάποιο σχετικό addon ή κάποια άλλη λύση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δενδροειδή μορφή; Δηλαδή, πολλαπλά επίπεδα φακέλων; Ο Firefox το υποστηρίζει αυτό. Αλλά το concept των "hidden bookmarks" πρώτη φορά το ακούω. Με ποιον τρόπο ακριβώς προσπάθησες να τα κάνεις hide;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δενδροειδή μορφή; Δηλαδή, πολλαπλά επίπεδα φακέλων; Ο Firefox το υποστηρίζει αυτό. Αλλά το concept των "hidden bookmarks" πρώτη φορά το ακούω. Με ποιον τρόπο ακριβώς προσπάθησες να τα κάνεις hide;

Δεν προσπάθησα γιατί πολύ απλά δεν βρίσκω στον Firefox πουθενά αποθηκευμένα τα bookmarks με τον τρόπο που τα αποθηκεύει ο ΙΕ.

Στον ΙΕ αποθηκεύονται σαν φάκελοι και υποφάκελοι που εσωτερικά έχουν το κάθε link ως αρχείο (internet shortcut)

Χρησιμοποιώντας το UniversalShield μπορώ και κάνω hide-unhide όποιο φάκελο θέλω (άρα και bookmark) χωρίς να επιρεάζω τα υπόλοιπα bookmarks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν προσπάθησα γιατί πολύ απλά δεν βρίσκω στον Firefox πουθενά αποθηκευμένα τα bookmarks με τον τρόπο που τα αποθηκεύει ο ΙΕ.

Στον ΙΕ αποθηκεύονται σαν φάκελοι και υποφάκελοι που εσωτερικά έχουν το κάθε link ως αρχείο (internet shortcut)

Χρησιμοποιώντας το UniversalShield μπορώ και κάνω hide-unhide όποιο φάκελο θέλω (άρα και bookmark) χωρίς να επιρεάζω τα υπόλοιπα bookmarks

 

Κι εγω το εχω ψαξει και εχω ρωτησει και εδω αλλα ακρη δεν βρηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, μιλάς για τον τρόπο αποθήκευσης στο σκληρό δίσκο, όχι για το πώς αναπαρίστανται στο interface του προγράμματος. Έτσι ναι, έχεις δίκιο: τα bookmarks του FF αποθηκεύονται σε ένα μοναδικό αρχείο στο οποίο διαβάζει/γράφει μία embedded βάση δεδομένων, η SQLite. Άρα, σε επίπεδο filesystem δε μπορείς να κάνεις τέτοιου είδους «ματσακονιές»...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...