Προς το περιεχόμενο

Mαλλιά Rasta...


Dominic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν συναντούσες στο δρόμο έναν τζαμαϊκάνο με τσιγκελωτό μουστάκι και στιβάλια, πώς θα τον χαρακτήριζες? Στο λέω για να έχεις μια ιδέα για το πώς θα χαρακτηρίσει εσένα η μεγάλη πλειοψηφία του πληθυσμού. Και δικαίως κατά την άποψή μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν συναντούσες στο δρόμο έναν τζαμαϊκάνο με τσιγκελωτό μουστάκι και στιβάλια, πώς θα τον χαρακτήριζες? Στο λέω για να έχεις μια ιδέα για το πώς θα χαρακτηρίσει εσένα η μεγάλη πλειοψηφία του πληθυσμού. Και δικαίως κατά την άποψή μου.

 

 

Ποσο κολλημενος εισαι???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολιτικό Κίνημα και μόδα της μαύρης κοινότητας της Καραϊβικής του 1950, συνεχίζει να υπάρχει στην Ελλάδα.

 

Αυτό τα λέει όλα.

 

Εμπίπτει στην κατηγορία λευκός με ξυρισμένο κεφάλι, όταν το κάνει ο μαύρος του πάει, όταν το κάνεις εσύ λευκέ, σαν το γάλα μεσογειακέ τύπε, κάνεις το κεφάλι σου να μοιάζει με πουτσ0κέφαλο.;ρ

 

Επίσης, ράστα = βρωμιά, και πολύ θα γούσταρα να δω τζαμαϊκανό με φουστανέλα. (αφού φοράτε τα δικά τους..:ρ)

 

Με άλλα λόγια, ΚΙΤΣ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε μαλακες σοβαρα τωρα δεν θα κανατε κατι που γουσταρατε μονο και μονο επειδη νοιαζεστε τοσο πολυ τι θα σκεφτουν μερικοι αγνωστοι γυρω σας αυτο μου λετε?

 

πραγματικα ειναι λυπητερο να μην εχετε αρχιδια

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε μαλακες σοβαρα τωρα δεν θα κανατε κατι που γουσταρατε μονο και μονο επειδη νοιαζεστε τοσο πολυ τι θα σκεφτουν μερικοι αγνωστοι γυρω σας αυτο μου λετε?

 

πραγματικα ειναι λυπητερο να μην εχετε αρχιδια

Ερωτηση κρισεως.

 

 

Εισαι σε μπαρακι με γκομενετο ΑΑ απτο διπλα τραπεζι να σε παιζει φουλ επιθεση. Αποφασιζεις να πας να της μιλησεις σαν σωστος αντρας με αρχιδια (οπως λες κι εσυ).

 

Μετα που θα συστηθειτε, αρχιζεις τα κλανιδια και τα ρεψιματα ?

 

ΥΓ. ΑΠαντηση "δεν γουσταρω να κλανω" δεν πιανεται ως εγκυρη

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τζιβες,μοικανης,ξυρισμενα κεφαλια,φραντζες,τσουλουφια κλπ : Σε καποιους πανε, σε αλλους οχι , οπως οτιδηποτε εχει να κανει με την αισθητικη.

 

Συμφωνω με το τζερονιμο αν αρεσει σε σας τους ιδιους το ειδωλο σας στον καθρεφτη,να μην σε νοιαζει τι θα πουν οι Χ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση κρισεως.

 

 

Εισαι σε μπαρακι με γκομενετο ΑΑ απτο διπλα τραπεζι να σε παιζει φουλ επιθεση. Αποφασιζεις να πας να της μιλησεις σαν σωστος αντρας με αρχιδια (οπως λες κι εσυ).

 

Μετα που θα συστηθειτε, αρχιζεις τα κλανιδια και τα ρεψιματα ?

 

ΥΓ. ΑΠαντηση "δεν γουσταρω να κλανω" δεν πιανεται ως εγκυρη

 

 

 

καμια σχεση το παραδειγμα που εθεσες με αυτο που ειπα γιατι αν κλασεις/ρευτεις θα βρωμισει ο τοπος = ειναι προσβλητικο για τον αλλον, ετσι τουλαχιστον το δεχομαι εγω, ΑΛΛΑ αν ξερω γω σε ποναει το στομαχι σου λογω το κλανιδι ε θα το ριξω, αν ακουστει θα το παω στο χαβαλε οτι αυτη εκλασε και αν πιασει επιασε. Πολυ σημαντικο για μενα ειναι οχι να κανεις τον αλλον να γελαει παντα αλλα να κανεις τον εαυτο σου να γελαει επισης, δοκιμασε το και να δεις οτι θα γαμηθεις στο γελιο

 

 

ποιος θελει να κανει γνωριμιες με ανθρωπους που σε κρινουν απο το πως εχεις τα μαλλια σου η πως τρεχεις ξερω γω απο την στιγμη που δεν ενοχλεις κανεναν με αυτο που κανεις γιατι να βαζεις και αλλους κανονες στο μυαλο σου δεν σου φτανουν ολα αυτα τα <<πρεπει>> που ακους καθημερινα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε περίμενα να δω αρνητική κρίση για το πως έχει κάποιος τα μαλλιά του.

Προσωπικά μου αρέσει αυτο το στυλ. Η κολλητή μου πάντως που τα έχει 6 χρόνια έτσι, δεν έχει θέμα με τη βρωμιά.Φαντασου ειναι 30 χρονων και οικονομική διευθύντρια στην εταιρία που εργάζεται. Μιλάει και κάνει συναντήσεις με ένα σωρό κόσμο.. Προφανώς εχει βρει κάποιον τροπο να το αντιμετωπίζει. Δεν ενοχλεί κανέναν.

Και γενικά δεν έχει τύχει να μου μυρίσει κάποιος ραστοφόρος.

 

Η υπόθεση έχει αρχίσει να μου θυμίζει το σχολείο μέχρι πριν 15 χρόνια. "εισαι αγόρι με μακρυά μαλλιά...κοψτα γιατι θα κολλήσεις ψείρες τους άλλους...τα κορίτσια ειναι κοριτσια και δε κολλάνε" :fear: :-P:-P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τζιβες,μοικανης,ξυρισμενα κεφαλια,φραντζες,τσουλουφια κλπ : Σε καποιους πανε, σε αλλους οχι , οπως οτιδηποτε εχει να κανει με την αισθητικη.

 

Συμφωνω με το τζερονιμο αν αρεσει σε σας τους ιδιους το ειδωλο σας στον καθρεφτη,να μην σε νοιαζει τι θα πουν οι Χ

Και ο βιαστης οταν βλεπει τον εαυτο του στον καθρεπτη, μια χαρα αισθανεται. Λογικη ειναι αυτη;

 

Το θεμα υγειας δε σας νοιαζει; Ποσο καιρο απλυτοι θα μενετε με τα ραστα;

 

Καλα, οσο για γυναικα με ραστα, απλα ασχολιαστο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ο βιαστης οταν βλεπει τον εαυτο του στον καθρεπτη, μια χαρα αισθανεται. Λογικη ειναι αυτη;

 

Το θεμα υγειας δε σας νοιαζει; Ποσο καιρο απλυτοι θα μενετε με τα ραστα;

Θα είχες δίκιο 100% αλλά σου διαφεύγει πως οι ραστοφόροι πλέον μια χαρά πλένουν τα μαλλιά τους με ειδικά φάρμακα.

Σας έδωσα παράδειγμα οικονομικης διευθύντριας σε πολυεθνική. Λες να είναι άπλυτη και να κάνει meeting με όλο το κόσμο? Yπάρχουν καλλιτέχνες με τέτοιο μαλί πλέον (πχ ο Μάρκος των Locomondo)

Δεν είναι όλοι σα τον Bob που ο μυθος λέει πως βρηκαν ολων των ειδων τις ψείρες επάνω του :-P:-P

H τεχνολογία έχει προχωρήσει...

 

Καλα, οσο για γυναικα με ραστα, απλα ασχολιαστο..

Eρωτας λέμε :-):-)

 

Το παράδειγμα που έδωσες για τον βιαστή ομως ειναι άστοχο και υπερβολικό. Νομίζω το καταλαβαίνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παράδειγμα που έδωσες για τον βιαστή ομως ειναι άστοχο και υπερβολικό. Νομίζω το καταλαβαίνεις.

 

Ουτε καν ....

 

Καλα, οσο για γυναικα με ραστα, απλα ασχολιαστο..

 

rasta_girl_by_kuro_rein.jpg

 

 

Επισης για την απλυσια ναι ειναι μυθος εγω οσους/ες ξερω ή ηξερα με τζιβες δεν ειναι βρωμικοι ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απάντα, αν έχεις κάποια απάντηση και μετά κάνε χαρακτηρισμούς.

 

 

Σου τη δωσανε την απαντηση.. Θεμα αισθητικης ειναι και ως τετοιο υποκειμενικο, σε καποιους παει σε αλλους οχι, σε καποιους αρεσει σε αλλους οχι.

Το περι βρωμας οπως αναφερθηκε κ παραπανω ειναι μυθος ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου τη δωσανε την απαντηση.. Θεμα αισθητικης ειναι και ως τετοιο υποκειμενικο, σε καποιους παει σε αλλους οχι, σε καποιους αρεσει σε αλλους οχι.

Το περι βρωμας οπως αναφερθηκε κ παραπανω ειναι μυθος ...

 

Δεν είναι μύθος είναι υποκειμενικό θέμα,άλλοι είναι άλλοι δεν είναι,σε κάποιους αρέσει σε κάποιους άλλους όχι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Δε περίμενα να δω αρνητική κρίση για το πως έχει κάποιος τα μαλλιά του.

Προσωπικά μου αρέσει αυτο το στυλ. Η κολλητή μου πάντως που τα έχει 6 χρόνια έτσι, δεν έχει θέμα με τη βρωμιά.Φαντασου ειναι 30 χρονων και οικονομική διευθύντρια στην εταιρία που εργάζεται. Μιλάει και κάνει συναντήσεις με ένα σωρό κόσμο.. Προφανώς εχει βρει κάποιον τροπο να το αντιμετωπίζει. Δεν ενοχλεί κανέναν.

Και γενικά δεν έχει τύχει να μου μυρίσει κάποιος ραστοφόρος.

 

Η υπόθεση έχει αρχίσει να μου θυμίζει το σχολείο μέχρι πριν 15 χρόνια. "εισαι αγόρι με μακρυά μαλλιά...κοψτα γιατι θα κολλήσεις ψείρες τους άλλους...τα κορίτσια ειναι κοριτσια και δε κολλάνε" :fear: :-P:-P

SS or it didn't happen !!! :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...