Προς το περιεχόμενο

μηχανή espresso, SPIDEM My Coffee RAPID STEAM


xpapias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

βασικα σκεφτομαι να την παρω...Βεβαια την εταιρεια αυτη για να ειμαι ειλικρινης δεν την εχω καθολου υποψιν μου σαν ονομα..αλλα και την ιζζυ που την ειχα τι καταλαβα??!!! :-D :mrgreen: :lol: Και η εγγυηση ειναι για 1 χρονο..μικρο σχετικα διαστημα..τι να κανω..τι να κανω.... :rolleyes:

 

---------- Προσθήκη στις 11:59 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 11:58 ----------

 

πεταμένα λεφτά.

 

εχεις υποψιν σου κατι συγκεκριμενο κ το λες αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τελικα την τσιμπησα...με κυριο σκεπτικο οτι απο το να παρω καμια krups me 150 euro , ας δωσω κατι παραπανω.....παντως σαν προσφορα,σαν εκπτωση ειναι παρα πολυ καλη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα σκεφτομαι να την παρω...Βεβαια την εταιρεια αυτη για να ειμαι ειλικρινης δεν την εχω καθολου υποψιν μου σαν ονομα..αλλα και την ιζζυ που την ειχα τι καταλαβα??!!! :-D :mrgreen: :lol: Και η εγγυηση ειναι για 1 χρονο..μικρο σχετικα διαστημα..τι να κανω..τι να κανω.... :rolleyes:

 

---------- Προσθήκη στις 11:59 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 11:58 ----------

 

 

εχεις υποψιν σου κατι συγκεκριμενο κ το λες αυτο?

η spidem, απο όσο έχω καταλάβει, είναι είτε μάρκα φασόν της saeco είτε που βγάζει τα προηγούμενα μοντέλα της saeco.

ψάξε παλιότερα μοντέλα της και θα καταλάβεις.

θα σε άφηνα να πετάξεις τα λεφτά σου για να μάθεις τι ακριβώς δεν κερδίζεις με τη συγκεκριμένη αλλά ήδη έχεις δώσει πολλά χρήματα και είναι κρίμα να δώσεις ακόμα παραπάνω χωρίς αποτέλεσμα.

συνοπτικά, και εφόσον κοιτάς υπεραυτόματη, θα σου πρότεινα να κοιτάς να έχει τουλάχιστον 5 επίπεδα ρύθμισης του μύλου, δυνατότητα ρύθμισης ποσότητας καφέ και να μπορεί να φτιάξει και απο ήδη αλεσμένο καφέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω απο την krοups δεν ειχα μεινει καθολου ευχαριστημενη κ ειχα δωσει κ ενα σωρο λεφτα πριν 4 χρονια.. Δεν εβγαζε καθολου καιμακι..ισως κ να ειχε τυχει το μοντελο που ειχα επιλεξει να παρω..

Την izzy την πηρα τον νοεμβρη απτον Κωτσοβολο..Μεσα σε 2 μηνες χαλασε(αυτο που εβγαινε ηταν νερο με κοκκους καφε οχι καφες!!)...με τα χιλια ζορια κ μετα απο απειρα τηλεφωνηματα μου την "αντικατεστησαν" στελνοντας μου πισω μια αλλη izzy που χανει νερο απτην βαση@@ ελεος δλδ... :mad: και ακομα παλευω να παρω τουλαχιστο τα λεφτα μου πισω..εχοντας χασει απειρες ωρες στο τηλ για να βγαλω μια ακρη και εχοντας κανει ενα σωρο δρομολογια μεχρι το τοπικο καταστημα... Γι αυτο λοιπον τα συμπερασματα για μενα ειναι τα εξης :

1.ποτε ξανα αγορα απτον Κωτσοβολο κ

2.δεν με παιρνει να παρω κι αλλη καφετιερα μουφα!! Μαλλον τελικα θα την χτυπησω κι εγω αυτη απτο getitnow B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα σκεφτομαι να την παρω...Βεβαια την εταιρεια αυτη για να ειμαι ειλικρινης δεν την εχω καθολου υποψιν μου σαν ονομα..αλλα και την ιζζυ που την ειχα τι καταλαβα??!!!

 

Χωρίς να ξέρω κι εγώ την εν λόγω εταιρία, φαίνεται να είναι μια Ιταλική εταιρία εξειδικευμένη σε τέτοιες μηχανές. Αυτές συνήθως δεν γίνονται ευρέως γνωστές λόγω του "περιορισμένου" αγοραστικού κοινού. Είμαι όμως βέβαιος ότι είναι ΠΟΛΥ καλύτερη στης καφετιέρες απ' όλες τις IZZY/Moulinex/Kroups/Phillips κλπ στον συγκεκριμένο τομέα (espresso).

 

To site:

http://www.spidem.it

PDF:

http://www.spidem.it/images/spidem_eng.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η spidem, απο όσο έχω καταλάβει, είναι είτε μάρκα φασόν της saeco είτε που βγάζει τα προηγούμενα μοντέλα της saeco.

ψάξε παλιότερα μοντέλα της και θα καταλάβεις.

θα σε άφηνα να πετάξεις τα λεφτά σου για να μάθεις τι ακριβώς δεν κερδίζεις με τη συγκεκριμένη αλλά ήδη έχεις δώσει πολλά χρήματα και είναι κρίμα να δώσεις ακόμα παραπάνω χωρίς αποτέλεσμα.

συνοπτικά, και εφόσον κοιτάς υπεραυτόματη, θα σου πρότεινα να κοιτάς να έχει τουλάχιστον 5 επίπεδα ρύθμισης του μύλου, δυνατότητα ρύθμισης ποσότητας καφέ και να μπορεί να φτιάξει και απο ήδη αλεσμένο καφέ.

 

 

τωρα με προβληματισες... :cry: παντως αν ειναι να "ψαξω" ολα αυτα τα χαρακτηριστικα που περιγραφεις..το κοστος αγορας θα ειναι πολυ πιο πανω απο 200 ευρω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.easyespresso.gr/ViewShopProduct.aspx?Id=357374 στα 200 ευρω και 15 bar ..

 

δοκιμασμενη για τελειο καφε να την παρετε με κλειστα ματια οικιακη μεν αλλα επαγγελματικο καφε δε

 

στο παζαρεψε με στον οβολο βγαινει στα 184 ευρω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.easyespresso.gr/ViewShopProduct.aspx?Id=357374 στα 200 ευρω και 15 bar ..

 

δοκιμασμενη για τελειο καφε να την παρετε με κλειστα ματια οικιακη μεν αλλα επαγγελματικο καφε δε

 

στο παζαρεψε με στον οβολο βγαινει στα 184 ευρω..

αυτη δεν εχει ουτε μυλο για καφε ουτε ειναι αυτοματη ομως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη δεν εχει ουτε μυλο για καφε ουτε ειναι αυτοματη ομως

 

Και δεν θα ήθελες να μάθεις πόσο κάνουν οι καψούλες... Καλύτερα να αγοράζεις από καφετέρια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη δεν εχει ουτε μυλο για καφε ουτε ειναι αυτοματη ομως

 

πιστεψε με κανει απο τους καλυτερους καφεδες που εχω πιει ..το μυστικο ειναι στον ανταπτορα που παιρνει τις καψουλεςε οσο πιο βαρυ τοσο πιο καλο καφε κανει ;)

 

---------- Προσθήκη στις 13:06 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 13:04 ----------

 

Και δεν θα ήθελες να μάθεις πόσο κάνουν οι καψούλες... Καλύτερα να αγοράζεις από καφετέρια :)

 

http://www.easyespresso.gr/ViewShopProduct.aspx?ProductId=357120

 

11 ευρω οι 21 καψουλες ισως και αν ψαξεις και φτηνοτερα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα μολις μου εδειξαν την MORRIS S1635EMG με 185 ευρω. Αρα MORRIS S1635EMG ή SPIDEM My Coffee RAPID STEAM??:o

 

Αυτή ναι, είναι άμεσα συγκρίσιμη.

Τι να σας πω παιδιά, και οι δύο άγνωστες είναι αλλά είδαμε και από τις επώνυμες...και γω καμμένος από Krups...

Η φάση είναι λόττο. Παίζεις και ότι κάτσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα μολις μου εδειξαν την MORRIS S1635EMG με 185 ευρω. Αρα MORRIS S1635EMG ή SPIDEM My Coffee RAPID STEAM??:o

 

Από εγγύηση - service ;

------------------------------------

 

Sold out στο GETit ( 1 ειχαν ? :-D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...