Προς το περιεχόμενο

Δυσκολος καιρος για...δουλεια???


margaritageo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δουλεια εκατσε μεν αλλα δε το σιγουρευω 100% αν δεν την κανω κανα δυο μερες να δω και εγω και εκεινοι οτι ειμαι καταλληλη.

 

Παρολα αυτα,καθησα προχθες κατω και υπολογισα χονδρικα ποσα εξοδα εχω σε φαγητο το μηνα. Με διαφορα φαγητα (απ'ολα στην ουσια) εβγαλα γυρω στα 100ευρω. Υποψιν ειμαι ενα ατομο. (και αυτα συμφωνα με αναλογιες που ξερω οτι τρωω γιατι μαγειρευω και προσπεκτους σουπερμαρκετ). αρα αν ο μισθος ειναι 700, εξοδα σπιτιου ειναι το πολυ 350 ευρω το μηνα +150 σας βαζω εγω για φαγητο = 500€ . Μου μενουν και στην ακρη δηλαδη για οποιαδηποτε εξοδο ή αγορα χρειαστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τελευταιους 5 μηνες δουλειας, τα λεφτα που εχω παρει μειον αυτα που εχω χαλασει μου εχουν μεινει στο χερι 3.000ευρω.

δε ξερω τι να τα κανω....

 

καμια ιδεα?

 

Δανεισε τα με τοκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλεια εκατσε μεν αλλα δε το σιγουρευω 100% αν δεν την κανω κανα δυο μερες να δω και εγω και εκεινοι οτι ειμαι καταλληλη.

 

Παρολα αυτα,καθησα προχθες κατω και υπολογισα χονδρικα ποσα εξοδα εχω σε φαγητο το μηνα. Με διαφορα φαγητα (απ'ολα στην ουσια) εβγαλα γυρω στα 100ευρω. Υποψιν ειμαι ενα ατομο. (και αυτα συμφωνα με αναλογιες που ξερω οτι τρωω γιατι μαγειρευω και προσπεκτους σουπερμαρκετ). αρα αν ο μισθος ειναι 700, εξοδα σπιτιου ειναι το πολυ 350 ευρω το μηνα +150 σας βαζω εγω για φαγητο = 500€ . Μου μενουν και στην ακρη δηλαδη για οποιαδηποτε εξοδο ή αγορα χρειαστω.

 

Τα 350 είναι πολύ λίγα. Θα έλεγα 300-350 μόνο για ενοίκιο. Δεν υπάρχει περίπτωση να βρεις χαμηλότερα.

 

Μετά βάλε ΔΕΗ (20Ε/μήνα minimum), ΕΥΔΑΠ (15Ε/μήνα minimum), κοινόχρηστα (15Ε/μήνα minimum), συγκοινωνίες (35Ε/μήνα), τηλέφωνο είπες θα στο πληρώνουν.

 

Όλα αυτά πολύ επιεικώς πάνε στα 540-590Ε. Άρα σου μένουν 110 - 160Ε (4 με 5 Ε/ημέρα).

 

Με 5 Ε/ημέρα χλωμό να τα βγάζεις εύκολα πέρα - υπάρχουν πολλά άλλα έξοδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τελευταιους 5 μηνες δουλειας, τα λεφτα που εχω παρει μειον αυτα που εχω χαλασει μου εχουν μεινει στο χερι 3.000ευρω.

δε ξερω τι να τα κανω....

 

καμια ιδεα?

 

Βάλτα στο λογαριασμό του κράτους για την σωτηρία της πατρίς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ποιότητα ζωής και η αξιολόγησή της είναι προσωπικό ζήτημα για τον καθένα. Προσωπικά ικανοποιούμαι με μια απλή βόλτα, μετακινούμαι δωρεάν με το ποδήλατό μου, έχω βρει 2άρι με 350€ κοντά στο κέντρο, βλέπω ταινίες σε λέσχη και δεν ανέχομαι να ακούω να δυσφημίζεται αυτή η τρελή πόλη σε καμία περίπτωση.

 

Με λίγα λόγια, η λιτότητα που στηρίζει η μαργαρίτα δε μου φαίνεται καθόλου εξωπραγματική.

 

Στο θέμα της δουλειάς τώρα, μια φίλη με ενημέρωσε πρόσφατα ότι ζητάνε υπαλλήλους στο attica όπου θα απευθυνθεί και η ίδια.

Μπορώ να μάθω περισσότερα αν ενδιαφέρεσαι

 

Μαργαρίτα, εγώ σου λέω ΜΗ ΔΙΑΝΟΗΘΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΤΟΛΜΗΣΕΙΣ

δεν έχεις λόγο να μείνεις εκεί που είσαι, μα κανένα όμως.

Ίσως κάτι που λέγεται ασφάλεια και που μόνο δυστυχισμένους βλέπω γύρω μου να προκαλεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο θέμα της δουλειάς τώρα, μια φίλη με ενημέρωσε πρόσφατα ότι ζητάνε υπαλλήλους στο attica όπου θα απευθυνθεί και η ίδια.

Μπορώ να μάθω περισσότερα αν ενδιαφέρεσαι

 

Ευχαριστω πολυ!!αν δε κατσει αυτη η δουλεια θα το εχω υποψιν μου!

 

Μαργαρίτα, εγώ σου λέω ΜΗ ΔΙΑΝΟΗΘΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΤΟΛΜΗΣΕΙΣ

δεν έχεις λόγο να μείνεις εκεί που είσαι, μα κανένα όμως.

Ίσως κάτι που λέγεται ασφάλεια και που μόνο δυστυχισμένους βλέπω γύρω μου να προκαλεί

 

Οτι θα το τολμησω, θα το τολμησω. Το θεμα ειναι ποσο συντομο θα'ναι αυτο. Εφοσον κατσει η δουλεια (πιθανον την αλλη βδομαδα θα ειμαι σιγουρη αν θα μεινω) ειναι σαν να εχω κανει ήδη το βημα και η οπισθεν εχει χαλασει :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα ειχα παει θυβα,

Ο ΚΑΦΕΣ ΕΙΧΕ 1,5Ε!!!!LOL ΣΤΗΝ ΠΙΟ ΚΑΛΗ ΚΑΦΕΤΕΡΙΑ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ.

 

στη θυβα η καφετερια δε πληρωνει το ιδιο ενοικιο που πληρωνει μια καφετερια στο μπουρναζι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στη θυβα η καφετερια δε πληρωνει το ιδιο ενοικιο που πληρωνει μια καφετερια στο μπουρναζι....

 

Μπλιαχ μπουρναζι.

Ενα καπουτσινο μονό & ενα διπλο 9,90!

 

Εγκεφαλικο μου ρθε.

 

Τπτ ξανα απο κει.:mad::mad:

 

και στο Παρίσι διπλα απο τον Σικουάνα δεν πληρωνει μια καφετερια το ίδιο νοίκι με μια καφετερια σε ενα χωριό της Γαλλίας ή στα περίχωρα αλλα το χουν και 1,5-2 ευρω τον καπουτσίνο.

 

Κλεφτες ειναι φίλε ασε μην το ψάχνεις.Μακαρι να κλείσουν τα μαγαζιά τους.

:devil:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και στο Παρίσι διπλα απο τον Σικουάνα δεν πληρωνει μια καφετερια το ίδιο νοίκι με μια καφετερια σε ενα χωριό της Γαλλίας ή στα περίχωρα αλλα το χουν και 1,5-2 ευρω τον καπουτσίνο.

 

εκει ομως δε πανε οι πελατες και καθονται 3-4 ωρες αραζοντας με εναν καφε....

μονο στην Ελλαδα γινεται αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκει ομως δε πανε οι πελατες και καθονται 3-4 ωρες αραζοντας με εναν καφε....

μονο στην Ελλαδα γινεται αυτο.

 

To δεχομαι αυτο.Ας βαλουν χρονοχρέωση.

Μια στανταρ τιμή καφε χαμηλή και μετα με το μισαωρο.

Αυξανεται και η παραγωγικοτητα τους και η δουλειά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To δεχομαι αυτο.Ας βαλουν χρονοχρέωση.

Μια στανταρ τιμή καφε χαμηλή και μετα με το μισαωρο.

Και μετα στην σαλονίκη θα πληρώνουν με πιστωτική

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μετα στην σαλονίκη θα πληρώνουν με πιστωτική

 

Ναι αλλα στη σαλονικη η δουλεια ειναι αρκετα πεσμενη σε παραλιακες και γνωστα σημεια. Γι αυτο και εμεις παμε δυτικα, εκει που οι καφεδες εχουν 2 ευρω (οποτε παμε τελος παντων).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα στη σαλονικη η δουλεια ειναι αρκετα πεσμενη σε παραλιακες και γνωστα σημεια.

 

Αυτό είναι κάτι σχετικό. Προχθές ήμουν στο 35 στη λεωφόρο Νίκης (μαροκινός διπλός εσπρέσσο μούρλια/3.5 ευρώ) και γινόταν πανικός. Και όχι μόνο στο συγκεκριμένο, με δυσκολία μπορούσε κανείς να περπατήσει στο πεζοδρόμιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...