Προς το περιεχόμενο

Δυσκολος καιρος για...δουλεια???


margaritageo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Υ.Γ. Σε μία συνέντευξη που πήγα μου είπανε ότι με καλέσανε γιατί τους έκανε εντύπωση το blog μου :confused:

 

Aν και παπους σε σχεση με σας, να πω οτι μην υποτιμας ποτε και τιποτα αποτι εχεις κανει.

Πχ εγω προσωπικα ειχα δει πολυ θετικη ανταποκριση στο πιο κουλο που ειχα στο cv, στο οτι δουλευα σε περιοδικο για σινεμα παροτι δουλευω σε τηλεπικοινωνιες. Ξερεις γιατι τους φαινοταν χρησιμο?Γιατι αποτι λεγανε εδειχνε οτι εχω τριβη με deadlines και ξερω ποτε κατι πρεπει να παραδωθει ΤΩΡΑ και ποτε μπορει να παει αργοτερα.

 

Οτι βαζετε και μπορειτε να το υποστηριξετε καλο ειναι. Ας σε παρουν στη δουλεια επειδη εχεις φαντασια και ορεξη και το διαπιστωσαν απο το Blog σου και συζητας μετα το ποσο ειναι λογικο αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 197
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καποτε γνωρισα μια κυρια μεγαλη σε ηλικια ελληνιδα που μεγαλωσε αμερικη αυτο που μου ειπε ηταν οτι οσο ηταν μακρια απο την ελλαδα την νοσταλγουσε οταν ηρθε το μετανιοσε σαν συμβουλη μου ειπε (αν σου δωθει εστο και μια ευκερια να φυγεις απο ελλαδα αν το κανεις δεν θα τα βρεις ολλα ροδινα αλλα αργα η γρηγορα θα κανεις κατι.εγω σου ευχομαι καλη τυχη σε οτι και αν κανεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν και παπους σε σχεση με σας, να πω οτι μην υποτιμας ποτε και τιποτα αποτι εχεις κανει.

Πχ εγω προσωπικα ειχα δει πολυ θετικη ανταποκριση στο πιο κουλο που ειχα στο cv, στο οτι δουλευα σε περιοδικο για σινεμα παροτι δουλευω σε τηλεπικοινωνιες. Ξερεις γιατι τους φαινοταν χρησιμο?Γιατι αποτι λεγανε εδειχνε οτι εχω τριβη με deadlines και ξερω ποτε κατι πρεπει να παραδωθει ΤΩΡΑ και ποτε μπορει να παει αργοτερα.

 

Οτι βαζετε και μπορειτε να το υποστηριξετε καλο ειναι. Ας σε παρουν στη δουλεια επειδη εχεις φαντασια και ορεξη και το διαπιστωσαν απο το Blog σου και συζητας μετα το ποσο ειναι λογικο αυτο

 

Δεν το είπα με διάθεση υποτίμησης, το αντίθετο. Ήξερα ότι υπάρχει η τάση στο εξωτερικό να δίνουν μεγάλη σημασία οι εργοδότες στα blog υποψήφιων υπαλλήλων και δεν το περίμενα ότι μπορεί να γίνει και εδώ :-) Έχω σήμερα τη τελική συνέντευξη , για να δούμε :-)

 

Θα επανέλθω για να σας πω τι έπαθα χτες , πήγα χτες σε μία συνέντευξη που ο τύπος μόνο γραμματέα δεν πρέπει να έψαχνε , έκανε κάτι ερωτήσεις ...:cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλά νέα! Τι δουλειά αν επιτρέπεται;

 

Πωλητρια σε μπουτικ,με συνεχες ωραριο ομως. Και αυτος που μιλησα φανηκε πολυ σωστος.Μακαρι το Σαββατο να σιγουρευτει 100% και εκτος απο αυτο να ειναι και καλα εκει περα :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωλητρια σε μπουτικ,με συνεχες ωραριο ομως. Και αυτος που μιλησα φανηκε πολυ σωστος.Μακαρι το Σαββατο να σιγουρευτει 100% και εκτος απο αυτο να ειναι και καλα εκει περα :-)

 

Kαλή επιτυχία σου εύχομαι! Τυχερή που βρήκες συνεχές ωράριο :-)

 

Εγώ ξεκινάω αύριο σε θέση γραμματείας σε εταιρεία πληροφορικής, 8ωρο , 5ημερο. Τυπικοί στο τι πρέπει να πάρω , επιτέλους :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωλητρια σε μπουτικ,με συνεχες ωραριο ομως. Και αυτος που μιλησα φανηκε πολυ σωστος.Μακαρι το Σαββατο να σιγουρευτει 100% και εκτος απο αυτο να ειναι και καλα εκει περα :-)

 

Μια χαρά. Τι να τα κάνεις τα ECDL και τα διπλώματα αφού ψάχνεις για κάτι απλό. Έχε το νου σου και εδώ ( http://www.skywalker.gr/careers/ridenco12.htm ). Ψάχνει και ένας φίλος για κάτι αντίστοιχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά. Τι να τα κάνεις τα ECDL και τα διπλώματα αφού ψάχνεις για κάτι απλό. Έχε το νου σου και εδώ ( http://www.skywalker.gr/careers/ridenco12.htm ). Ψάχνει και ένας φίλος για κάτι αντίστοιχο.

 

Ναι μια χαρα. Προς το παρον θεση πωλητριας ειναι καταλληλη,αργοτερα που θα βγαλω και καποιο ΙΕΚ θα ψαξω πιο συγκεκριμενα. ;)

 

Παντως οντως το kariera.gr και το skywalker ειναι πολυ καλα σαιτ. Στο καριερα εχω βαλει και υπηρεσια που στελνει μαιλ καθημερινα με τις θεσεις που ταιριαζουν σε εμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε μακαρονια και αυγα ουτε 100 ευρω δε χαλαω :-)

Ε δε θα τρωω αστακο και ψαρονεφρι...

Σκοπος να σκεφτεσαι οικονομικα σωστα. Οταν πας μια φορα τη βδομαδα σουπερμαρκετ και ψωνιζεις για ολη την βδομαδα σπαταλας λιγοτερα απο οταν πας καθε μερα.4 βδομαδες εχει ο μηνας. ειναι δυνατον να δινω 50€ τη βδομαδα μονο για φαι για ενα ατομο;Αν το παμε Ετσι πιο πολυ συμφερει να τρωω καθε μερα απεξω...

 

Koπελια χαλαρωσε λιγο και σκεψου οτι εισαι ανθρωπος πρωτα απο ολα που σκοπο εχει να ζει..και οχι να φυτοζωη...Εσυ απο τι καταλαβα ενα κεραμμυδι θες πανω απο το κεφαλι σου για να μην βρεχεσαι κ ενα κομματι ψωμι για να κορεζεις την πεινα σου..Μην ξεχνας οτι εχεις και αλλες αναγκες ως γυναικα..Γενικα το να ζεις ανετα με 700 δεν παιζει γιατι απλα δε ζεις τωρα βεβαια αν την βγαζεις με λιγο τυρι και ελια και σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια ε τοτε ναι αλλα τι νομιζεις οτι θα εισαι ευτυχισμένη που θα ζεις σε μια ετιμοροπη τρυπα ?Ναι θα εισαι για 2 μηνες και ελα μετα πες μου.Η μονη λυση ειναι η συγκατοικιση για να πεις οτι θα μπορεις να ζεις λιγο σαν ανθρωπος μην κανεις ονειρα απατηλα ομως.Παιζουν video club για δουλειες και αλλα πολλα περα απο σερβις.Τωρα με τις εφημεριδες δεν θα βγαλεις και πολυ ακρη να το ξερεις.Πρεπει να στα σκασουν οι δικοι σου εκτος αν εχεις οικονομιες για ενα μηνα χωρις να δουλευεις και να ψαχνεις καθημερινα στη γειτονια σου και κοντα στην περιοχη σου για δουλεια.

Μην ξεχναμε ομως να ζουμε...Φιλικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Koπελια χαλαρωσε λιγο και σκεψου οτι εισαι ανθρωπος πρωτα απο ολα που σκοπο εχει να ζει..και οχι να φυτοζωη...Εσυ απο τι καταλαβα ενα κεραμμυδι θες πανω απο το κεφαλι σου για να μην βρεχεσαι κ ενα κομματι ψωμι για να κορεζεις την πεινα σου..Μην ξεχνας οτι εχεις και αλλες αναγκες ως γυναικα..Γενικα το να ζεις ανετα με 700 δεν παιζει γιατι απλα δε ζεις τωρα βεβαια αν την βγαζεις με λιγο τυρι και ελια και σπιτι δουλεια σπιτι δουλεια ε τοτε ναι αλλα τι νομιζεις οτι θα εισαι ευτυχισμένη που θα ζεις σε μια ετιμοροπη τρυπα ?Ναι θα εισαι για 2 μηνες και ελα μετα πες μου.Η μονη λυση ειναι η συγκατοικιση για να πεις οτι θα μπορεις να ζεις λιγο σαν ανθρωπος μην κανεις ονειρα απατηλα ομως.Παιζουν video club για δουλειες και αλλα πολλα περα απο σερβις.Τωρα με τις εφημεριδες δεν θα βγαλεις και πολυ ακρη να το ξερεις.Πρεπει να στα σκασουν οι δικοι σου εκτος αν εχεις οικονομιες για ενα μηνα χωρις να δουλευεις και να ψαχνεις καθημερινα στη γειτονια σου και κοντα στην περιοχη σου για δουλεια.

Μην ξεχναμε ομως να ζουμε...Φιλικα.

 

Στο πρώτο κομμάτι - ότι δηλαδή πρέπει να έχει μια ισορροπημένη ζωή - συμφωνώ. Θυσίες στη διατροφή δεν γίνονται. Απλά αυτό που λέει η κοπέλα είναι ότι δεν την ενδιαφέρει η ακριβή ζωή, πχ οι έξοδοι σε club κ.α. Αν χρειαστεί μπορούν εξάλλου να συμπληρώσουν και οι γονείς της 100, άντε 200Ε/μήνα αν δει ότι δεν τα βγάζει πέρα ή τύχει κάτι απρόοπτο. Έχει διαφορά να σε βοηθούν όταν κάνεις ένα ξεκίνημα στη ζωή σου και δουλεύεις, απ' όταν σε πληρώνουν και κάθεσαι.

 

Όσο για το κομμάτι της δουλειάς, έχει βρει ήδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τελευταιους 5 μηνες δουλειας, τα λεφτα που εχω παρει μειον αυτα που εχω χαλασει μου εχουν μεινει στο χερι 3.000ευρω.

δε ξερω τι να τα κανω....

 

καμια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τελευταιους 5 μηνες δουλειας, τα λεφτα που εχω παρει μειον αυτα που εχω χαλασει μου εχουν μεινει στο χερι 3.000ευρω.

δε ξερω τι να τα κανω....

 

καμια ιδεα?

 

Δώσ'τα σε εμένα :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...