Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Topic


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, manouras2 είπε

Βάζοντας το στην πρίζα ανάβει το κουμπί μπροστά.Δεν ξέρω τι σημαίνει αυτό για την μπαταρία.Δεν νομίζω να να έχει αποσυνδεθεί η μπαταρία γιατί όπως είπα στο αρχικό πόστ κάνει να ξεκινήσει αφού ανάβει το μπλε φωτάκι για 2-3 δευτερόλεπτα.Το έκανα αυτό με το sleep αλλά τίποτα.Μπορεί να έχει πεθάνει;Αν ναι πως το τσεκάρωΣ ευχαριστώ για την βοήθεια.

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.Μπορείς να ρωτήσεις στο console club που έχουν service για κονσόλες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

16 λεπτά πριν, Satanochio είπε

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.Μπορείς να ρωτήσεις στο console club που έχουν service για κονσόλες.

Να ρωτήσω κάτι τελευταίο αν ξέρεις φυσικά.Θα μπορούσε να ανάβει το πορτοκαλί φωτάκι αλλά να μην φορτίζει την μπαταρία;Και απλά να έχει μείνει από μπαταρία;Το φωτάκι σβήνει μετά από λίγα λεπτά.Δοκίμασα και με βάση φόρτισης αλλά το ίδιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, manouras2 είπε

Να ρωτήσω κάτι τελευταίο αν ξέρεις φυσικά.Θα μπορούσε να ανάβει το πορτοκαλί φωτάκι αλλά να μην φορτίζει την μπαταρία;Και απλά να έχει μείνει από μπαταρία;Το φωτάκι σβήνει μετά από λίγα λεπτά.Δοκίμασα και με βάση φόρτισης αλλά το ίδιο

Αυτό δεν το γνωρίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, μια ερώτηση. 

Το "Donkey Kong country returns" έχει κυκλοφορήσει ως "Nintendo Selects" στην Αμερικη. Γνωρίζει κάποιος αν θα κυκλοφορήσει και στην Ευρώπη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/2/2018 στις 8:38 ΜΜ, manouras2 είπε

Να ρωτήσω κάτι τελευταίο αν ξέρεις φυσικά.Θα μπορούσε να ανάβει το πορτοκαλί φωτάκι αλλά να μην φορτίζει την μπαταρία;Και απλά να έχει μείνει από μπαταρία;Το φωτάκι σβήνει μετά από λίγα λεπτά.Δοκίμασα και με βάση φόρτισης αλλά το ίδιο

Τελικά σίγουρα δεν είναι μπαταρία.Τι δοκίμασα σε άλλο 3ds και είναι φορτισμένη.Μαλλον μας χαιρετισε το 3ds

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα, όντας αρχάριος σε όλο το 3ds κομμάτι (έχοντας να πιάσω κονσόλα από pokemon emerald) θα ήθελα να ρωτήσω, ενδιαφέρομαι να αγοράσω το new 2ds xl, αξίζει?? ή να πάω σε 3ds μοντέλο? επίσης όλο αυτό με cfw δεν το έχω καταλάβει, είναι εύκολο να γίνει? με ενδιαφέρουν κυρίως pokemon τίτλοι παιχνιδιών. Τέλος , γενικότερα εν έτη 2018 αξίζει να αγοράσει κάνεις 3ds-2ds ενώ έχει βγει το switch. Θα συνεχίζεται να βγαίνουν παιχνίδια για new 2ds-3ds?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μην αγοράσεις 3DS είναι σκέτη απογοήτευση. Που να προλάβεις να παίξεις 1500 games. :(

Επεξ/σία από Malthador
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
On 6/2/2018 at 8:38 PM, manouras2 said:

Να ρωτήσω κάτι τελευταίο αν ξέρεις φυσικά.Θα μπορούσε να ανάβει το πορτοκαλί φωτάκι αλλά να μην φορτίζει την μπαταρία;Και απλά να έχει μείνει από μπαταρία;Το φωτάκι σβήνει μετά από λίγα λεπτά.Δοκίμασα και με βάση φόρτισης αλλά το ίδιο

Ναι στο 2DS μου αυτό γίνεται. Ανάβει για πάντα πορτοκαλί και δε φορτίζει. Παίζει κανονικά όσο είναι συνδεδεμένο όμως.
Επίσης πρέπει να είναι όλα τα υποσυστήματα κουμπωμένα για να ανάψει. Ακριβώς την ίδια συμπεριφορά είχε το δικό μου που το άνοιξα να το κάνω hardmod και δεν είχα συνδέσει την καλωδιοταινία της οθόνης. 2 sec και μετά πλιτς και full-off. Μόλις τη σύνδεσα δούλεψε κανονικά (εκτός ότι δε φορτίζει) :P

Με τη σειρά μου να ρωτήσω γιατί να μη φορτίζει ενώ αν τη φορτίσω κάπου έξω τη μπαταρία παίζει κανονικά και για ώρες; Έχει κάνα fuse πουθενά πάνω του να ελέγξω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Jorgestath είπε

Καλησπέρα, όντας αρχάριος σε όλο το 3ds κομμάτι (έχοντας να πιάσω κονσόλα από pokemon emerald) θα ήθελα να ρωτήσω, ενδιαφέρομαι να αγοράσω το new 2ds xl, αξίζει?? ή να πάω σε 3ds μοντέλο? επίσης όλο αυτό με cfw δεν το έχω καταλάβει, είναι εύκολο να γίνει? με ενδιαφέρουν κυρίως pokemon τίτλοι παιχνιδιών. Τέλος , γενικότερα εν έτη 2018 αξίζει να αγοράσει κάνεις 3ds-2ds ενώ έχει βγει το switch. Θα συνεχίζεται να βγαίνουν παιχνίδια για new 2ds-3ds?

Αν θες κυρίως pokemon γιατί δεν παίρνεις το απλό 2ds που είναι πολύ φτηνό; Το new2ds xl αξίζει.Αν δεν ενδιαφέρεσαι να χρησιμοποιείς τη λειτουργία 3d δεν υπάρχει λόγος να δώσεις επιπλέον λεφτά.Εκτός και αν σου αρέσει ο σχεδιασμός του new 3ds xl περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε ολους, μερικες ερωτήσεις εχω...

Τα ''καινούργια'' seletcts Donkey Kong και Nes Remix σε retail δεν θα παίξουνε Ελλάδα?

Σκέφτομαι να πάρω και ενα Νew 2ds, θα μπω με το N account, και Ν ID Network και θα εχω τα games που εχω και στο Store?

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
5 minutes ago, saviola3247 said:

Σκέφτομαι να πάρω και ενα Νew 2ds, θα μπω με το N account, και Ν ID Network και θα εχω τα games που εχω και στο Store?

Ένα NNID ανά μία κονσόλα που γίνονται bound μεταξύ τους, έτσι δουλεύει το 3DS.

Αν θες να αλλάξεις κονσόλα, κάνεις system transfer από το ένα σύστημα στο άλλο και στο παλιό θα χάσεις την πρόσβαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

οποτε μονο τα παιχνιδια που εχω retail θα μπορω να παιξω στο 2ds.

να σε ρωτησω και για διπλο, υποθετω δεν χρειαζεται να εχεις και στην δευτερη κονσολα το ιδιο game?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
18 minutes ago, saviola3247 said:

οποτε μονο τα παιχνιδια που εχω retail θα μπορω να παιξω στο 2ds.

να σε ρωτησω και για διπλο, υποθετω δεν χρειαζεται να εχεις και στην δευτερη κονσολα το ιδιο game?

Μόνο στα games που υποστηρίζουν Download Play, που είναι ελάχιστα. Σε όλα τα υπόλοιπα πρέπει να έχεις το game δύο φορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/2/2018 στις 11:58 ΜΜ, Malthador είπε

Μην αγοράσεις 3DS είναι σκέτη απογοήτευση. Που να προλάβεις να παίξεις 1500 games. :(

εχμ, είμαστε σε μια περίοδο που και gb να πάρεις δεν θα το μετανιώσεις ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...