Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Topic


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά μια ερώτηση. Δεν με ενδιαφέρει το 3D. Οπότε έχει διαφορά το 3ds με το 2ds; Γιατί το 2DS είναι και πιο φθηνό. Πρέπει να κοιτάξω κάτι στο serial number; Ελαττωματικά κομμάτια ή κάποιο μειονέκτημα ή όλα είναι το ίδιο;

 

Και υπάρχει και το παλιότερο 2ds που δεν κλείνει(χωρίς πορτάκι) και έχει και τον Μάριο προεγκατεστημένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά μια ερώτηση. Δεν με ενδιαφέρει το 3D. Οπότε έχει διαφορά το 3ds με το 2ds; Γιατί το 2DS είναι και πιο φθηνό. Πρέπει να κοιτάξω κάτι στο serial number; Ελαττωματικά κομμάτια ή κάποιο μειονέκτημα ή όλα είναι το ίδιο;

 

Και υπάρχει και το παλιότερο 2ds που δεν κλείνει(χωρίς πορτάκι) και έχει και τον Μάριο προεγκατεστημένο.

Οσα ρωτας εχουν ΗΔΗ απαντηθη στο νημα.

3ds εχει 3d, 2ds δεν εχει 

το 2DS είναι και πιο φθηνό γιατι δεν εχει 3d

όλα είναι το ίδιο

το παλιότερο 2ds που δεν κλείνει ειναι μονφωνικο στα ηχεια, βγαζει στερεο στα ακουστικα και δεν κλεινει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσα ρωτας εχουν ΗΔΗ απαντηθη στο νημα.

3ds εχει 3d, 2ds δεν εχει 

το 2DS είναι και πιο φθηνό γιατι δεν εχει 3d

όλα είναι το ίδιο

το παλιότερο 2ds που δεν κλείνει ειναι μονφωνικο στα ηχεια, βγαζει στερεο στα ακουστικα και δεν κλεινει

Ωραία, σ' ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

θα μπορουσες να τσεκαρεις αν εχει TN η IPS οθονες ? και απο ποιο καταστημα το πηρες ? εχω αλλαξει 4 3ds μεχρι στιγμης... ψαχνω το αγιο δισκοποτηρο των 3ds xl ... αυτο με τις δυο IPS 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα να το κρατήσω σφραγισμένο για λίγο κι ακόμα δεν έχω ξεσφραγίσει. Το είδα να το αγοράζει και να το ξεσφραγίζει μπροστά μου ένας πιτσιρικάς κι έπαθα την πλάκα μου.

 

Είμαι 99% σίγουρος ότι πρόκειται για TN, νομιζω έχουν τελειώσει όλα τα IPS εδώ και 1 χρόνο.

Νομίζω όμως ότι το σαράκι της τελειομανίας που μας διακατέχει (κι εμένα μαζί) πρέπει να το αποβάλουμε.

Πραγματικά μέχρι να διαβάσω για Ips & tn, δε με προβλημάτισε ποτέ και τα μάτια μου ήταν πάντα ευχαριστημενα με το αποτέλεσμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα να το κρατήσω σφραγισμένο για λίγο κι ακόμα δεν έχω ξεσφραγίσει. Το είδα να το αγοράζει και να το ξεσφραγίζει μπροστά μου ένας πιτσιρικάς κι έπαθα την πλάκα μου.

 

Είμαι 99% σίγουρος ότι πρόκειται για TN, νομιζω έχουν τελειώσει όλα τα IPS εδώ και 1 χρόνο.

Νομίζω όμως ότι το σαράκι της τελειομανίας που μας διακατέχει (κι εμένα μαζί) πρέπει να το αποβάλουμε.

Πραγματικά μέχρι να διαβάσω για Ips & tn, δε με προβλημάτισε ποτέ και τα μάτια μου ήταν πάντα ευχαριστημενα με το αποτέλεσμα.

Και αντι να πιστευεις τα ματια σου πιστευεις οτι να ναι. Για πες, ποιον ψηφιζεις;  :-D  :-D  :-D

Παιδια αφηστε τις οθονες. Εχω μηχανακι ΙΠΣ ε και; Δεν εχω δωσει σημασια, αλλα που ειδα αλλο 3δσ με ΤΝ δεν ειδα μεγαλη διαφορα. Και ξερω οθονες ΤΝ απο πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ παλια...Τα παιχνιδια κανουν διαφορα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με ενδιαφέρει είτε έχει ips είτε tn και γι αυτό δεν ασχολήθηκα. Έχω αλλάξει ήδη 2 3ds και στα προηγούμενα ουτε καν είχα τσεκάρει τι είχαν.

 

Το New 3DS XL προσφέρει οργασμό στα δικά μου ματια και δε συγκρίνεται με οτιδήποτε άλλο έχω ασχοληθεί.

 

Με τη δικαιολογία του παιδιού μου αγοράστηκε απο τον μπαμπα. Τόσο απλά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή κ μενα ειναι η αγαπημένη μου (by far) αλλα και επειδή το πρώτο new 3ds που πηρα ειχε ips upper screen κατα καποιο τρόπο αρρώστησα. Υπάρχει μεγάλη διαφορά κ αυτο το βλέπεις έχοντας τη κονσόλα στα χερια οχι απο βιντεάκια η Φωτογραφίες. οπως κ ναχει αν καποιοια στιγμή τσεκαρεις τι εχει κανε το κοπο να το μοιραστείς μαζι μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μιας που κουβέντα γίνεται, το συγκεκριμένο που έχω τι panel έχει (το upper)? Ips ή tn?

Θεωρητικά φαντάζομαι tn, οπως το μεγαλύτερο μέρος των 3DS.

Στα μάτια μου φαίνεται πανέμορφο πάντως και σε 2D & σε 3D λειτουργία.

 

https://postimg.org/image/3cyp565zbf/

https://postimg.org/image/77wzggy5h7/

https://postimg.org/image/8psnak884r/

https://postimg.org/image/4zg93i5aqz/

Επεξ/σία από AOYE
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανω εχεις IPS κατω TN. Δεδομένου οτι το 95% των παιχνιδιών στην πανω παίζονται μια χαρα εισαι. Τωρα αν σου μπει το μικρόβιο κ θες αυτο που βλέπεις πάνω να τοχεις και στην κατω, καταλήγεις σαν κ εμενα :P

Sorry κιόλας αλλα βγάζει μάτι η διαφορά νομίζω, ακομα και στις φωτός :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω απλά ότι οποιοδήποτε 3DS έχει πέσει στα χέρια μου έχει ακριβώς τις ίδιες οθόνες... Δεν νομίζω να έχω αντικρύσει 3DS με την πάνω οθόνη παρόμοια σαν της κάτω και επίσης με την κάτω ips.

 

Όπως λες η κάτω οθόνη στο gaming είναι αχρείαστη... Αλλά η πάνω σου γεμίζει τα μάτια!!! :-D :-D :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...