Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Topic


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μην το πειραξεις και βαλε το σε αγγελια στο reddit η στο github για χακεραδες. Αξιζει περιπου ανταλλαγη με ενα Ν2ΧΛ.

Πολύ αργά.Το αναβάθμισα μέσω παιχνιδιών σε 10.2.0-0Ε και έμεινα εκεί.Ακομα το ψάχνω παντως
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πως καταλαβαίνετε ότι η κονσόλα έχει οθόνη με ips πάνελ? Έχει κάποιο συγκεκριμένο serial number?

https://www.youtube.com/watch?v=faTO9onQvmQ&list=PLyZrVBhmiwZ9SSHdlDLXgrXgsyEqTV7Gr&index=9

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

New 3ds XL  orange -- TN  - TN   :cry:  :mad:

 

Εφόσον δεν κοιτάς τις οθόνες υπο τόσο μεγάλες γωνίες, το θέμα ειναι πιό πολύ ψυχολογικό παρά πρακτικό.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον δεν κοιτάς τις οθόνες υπο τόσο μεγάλες γωνίες, το θέμα ειναι πιό πολύ ψυχολογικό παρά πρακτικό.

 

Είναι αλλά βλέποντας το παλιό DSi XL των παιδιών και την οθόνη που λαμποκοπάει σε πιάνει μια πικρία .... για να μην πούμε βάζοντας το Ps Vita fat    δίπλα .....  άλλωστε για μια ιδέα ζούμε ^^  B)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά τελικά δεν έχει τύχει να δω 3DS με TN την πάνω οθόνη.2 κατέχω προς το παρόν και τα 2 με IPS την πάνω και TN την κάτω.

Δεν ξέρω αν θα "με χάλαγε" η θέαση με TN οθόνη τόσο σε 2D όσο και 3D.

 

Η αλήθεια είναι ότι έχει γίνει ένας ντόρος στους users, που και να μην το κοίταγες ποτέ πλέον μένεις καρφωμένος στο να το ελέγξεις αφήνοντας στην άκρη το gameplay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nintendo 3ds φορτιστής

Καλησπέρα παιδιά!

Έχει αγοράσει κάποιος καλώδιο  φορτιστή για new 3ds από καταάστημα με ηλεκτρολογικά η κάπου αλλού πέρα από κλασσικά μαγαζιά (παμπλικ σεβεν κοτσόβολο κλπ) γιατι έχασα το καλώδιο μου και θέλω να αγοράσω μόνο το καλώδιο ιατι έτσι κι αλλιως το φορτίζω στο πισι μου (περιοχή Θεσσαλονίκη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά!

 

Έχει αγοράσει κάποιος καλώδιο  φορτιστή για new 3ds από καταάστημα με ηλεκτρολογικά η κάπου αλλού πέρα από κλασσικά μαγαζιά (παμπλικ σεβεν κοτσόβολο κλπ) γιατι έχασα το καλώδιο μου και θέλω να αγοράσω μόνο το καλώδιο ιατι έτσι κι αλλιως το φορτίζω στο πισι μου (περιοχή Θεσσαλονίκη)

 

Από ebay είχα πάρει εγώ , για αλλού δεν είδα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά τελικά δεν έχει τύχει να δω 3DS με TN την πάνω οθόνη.2 κατέχω προς το παρόν και τα 2 με IPS την πάνω και TN την κάτω.

Δεν ξέρω αν θα "με χάλαγε" η θέαση με TN οθόνη τόσο σε 2D όσο και 3D.

 

Η αλήθεια είναι ότι έχει γίνει ένας ντόρος στους users, που και να μην το κοίταγες ποτέ πλέον μένεις καρφωμένος στο να το ελέγξεις αφήνοντας στην άκρη το gameplay.

 

   :mad: :mad: :mad:  :cry: :cry: :cry: Εαν θέλεις τα ανταλλάσουμε για να δείς βρε παιδάκι μου ^^ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίξε και ένα Τζόκερ. Με τέτοια τύχη είναι σίγουρο ότι θα λύσεις το βιοποριστικό σου.

 

:-) :-) :-)

 

Μπα...

Πιο πολύ οφείλεται σε αγορές που έγιναν πριν το Β' εξάμηνο του 2016 από όσο διαβάζω.

Πχ, όλα τα Majoras Mask edition αναφέρουν όλοι ότι είχαν IPS ως σειρά. Ομοίως τα περισσότερα metalic Blue & Black είναι με IPS από όσο διάβαζα.

Σε αντίθεση τα περισσότερα πορτοκαλί που εμφανίστηκαν μετά το β' εξάμηνο του 2016 και όλα τα νέα Special Edition του 2017 (Super Nes & Samus) είναι με ΤΝ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια ενδιαφερομαι να αγορασω το new 3ds xl και εχω καποιες ερωτησεις αν μπορειτε να με βοηθησετε.

Αν αγορασω αυτη την κονσολα θα μπορω να παιξω παιχνιδια προηγουμενων κονσολων και αν ναι θα ειναι με τα ιδια γραφικα; (Ενδιαφερομαι κυριως για παιχνιδια τυπου zelda , dragon quest!!!!! , pokemon!!, mario κλπ)

Επισης σχετικα με την οθονη , υπαρχει τροπος αυτη να συνδεθει σε λαπτοπ ή τβ για να παιξεις και αν ειναι δυνατον με καποιο χειριστηριο;;

Αξιζει τελος να αγορασω την κονσολα τωρα ή να περιμενω μηπως πεσουν οι τιμες ή βγει κατι καλυτερο ή να προσεξω για κατι στην αγορα μου;

Σας ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Από την στιγμή που ζητάς New 3DS XL αυτόματα ακυρώνουμε τις άλλες παραλλαγές της κονσόλας. Αποκλείουμε 2DS, New 2DS XL, και την κανονική New 3DS έκδοση που έχει καταργηθεί. Παιχνίδια προηγούμενων κονσόλων μπορείς να παίξεις του DS, το οποίο  έχει τεράστια βιβλιοθήκη τίτλων και μαζί με του 3DS θα σε βγάλει ασπροπρόσωπο για πολύ καιρό. Υπάρχει και η ψηφιακή απόκτηση παιχνιδιών το λεγόμενο e-shop της Nintendo όπου μπορείς να παίξεις μια γκάμα τίτλων τωρινής και προηγούμενων γενεών. Να ξέρεις ότι τα παιχνίδια του DS ενώ τρέχουν χωρίς προβλήματα δεν καλύπτουν όλο το εύρος της οθόνης του 3DS και του XL λόγω ότι το DS είχε μικρότερη οθόνη. Τα παιχνίδια που αναφέρεις υπάρχουν σε κάθε κονσόλα της Nintendo οπότε θα τα βρεις και στο DS και στο 3DS, το καθένα έχει τα δικά του.

 

 Νόμιμος τρόπος να να συνδέσεις την κονσόλα σου σε τηλεόραση δεν υπάρχει. Υπάρχει η δυνατότητα να το κάνεις αλλά κοστίζει και θα θα βλέπεις τα παιχνίδια με άσχημα γραφικά και πιξελς κάτι που η μικρή οθόνη της κονσόλας κρύβει σε μεγάλο βαθμό. Τώρα για τις τιμές να ξέρεις ότι δεν πρόκειται να την βρεις φθηνότερα. Υπάρχει η πιθανότητα τώρα που πλησιάζει το Black Friday να γίνει μια γενναία και προσωρινή μείωση τίμης αλλά και πάλι αυτό δεν είναι σίγουρο για τα XL μοντέλα.

 

 Προσωπικά, αν και δεν διαθέτω την κονσόλα, θέλω να  αγοράσω την Pearl White New 3DS XL για την ακρίβεια. Η κονσολίτσα έχει ακόμα ζωή και βγάζει τίτλους αλλά μην ξεχνάς ότι βρίσκεται στο απόγειο της ζωής της και επακόλουθο είναι να μην βλέπεις νέους τίτλους με την σέσουλα. Όπως και να έχει το πράγμα καινούριες κυκλοφορίες έχουμε όπως για παράδειγμα τα Pokemon Utra Sun/Moon, Ever Oasis, Metroid: Samus Returns, Monster Hunter Stories κι έρχεται και το Radiant Historia: Perfect Chronology στα μέρης μας σύντομα. Έτσι κι αλλιώς το παρελθόν της κονσόλας απαρτίζεται από παρά πολλούς ποιοτικούς τίτλους και δεν θα έχεις πρόβλημα.

 Λίγο άσχετο με το θέμα αλλά η ύπαρξη του Switch δεν αναιρεί την χρηστικότητα  και σημασία του 3DS. Είναι διαφορετικές κονσόλες με διαφορετικές βιβλιοθήκες.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...