Προς το περιεχόμενο

Προσφορές παιχνιδιών v1


newlynx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, tommybertsen είπε

Δεν είναι κλειδάδικο το voidu, είναι επίσημος μεταπωλητής.

κλειδάδικό είναι..

Κανένα official store,δεν έχει τιμές σε τιμές κλειδάδικων. ΚΑΝΕΝΑ!

και δε πα να έχει και 50000 στικερς ότι ειναι οφισιαλ στορ..και εγώ είμαι πυραυλοκίνητος αλλά δεν κάνω έτσι!
Και μάλιστα από τα κακά κλειδάδικα γιατί αρκετά κλειδιά δεν λειτουργούν. Μια βόλτα στο fb page και στο trustpilot τους θα σας πείσει.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ubisoft το είχε στα trusted store της για κάποιο παιχνίδι (δεν θυμάμαι ποιο). 

Τιμές κλειδάδικων, ενίοτε , βγάζει και το fanatical. Είναι επίσημο όμως. 

Τώρα πραγματικά έχει κακές κριτικές, το γιατί δε μπορώ να το ξέρω όμως... 

Αν δεν είναι επίσημο και claims ότι είναι, πως και δε το έκλεισαν ακόμα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, tommybertsen είπε

Η ubisoft το είχε στα trusted store της για κάποιο παιχνίδι (δεν θυμάμαι ποιο). 

Τιμές κλειδάδικων, ενίοτε , βγάζει και το fanatical. Είναι επίσημο όμως. 

Τώρα πραγματικά έχει κακές κριτικές, το γιατί δε μπορώ να το ξέρω όμως... 

Αν δεν είναι επίσημο και claims ότι είναι, πως και δε το έκλεισαν ακόμα; 

δεν είπα καλέ ότι δεν είναι trusted!Και στο reddit το έχουν κάνει vouch.
οφισιαλ στορ δεν ειναι..
Ε γιατί τα άλλα τα έκλεισαν;
2 φορές έχω ψωνίσει,έχει έρθει σωστά το cdkey,την 2η απλώς ήρθε μετά απο επικοινωνία με το support γιατί είχε κάνει 4ωρο+.

το fanatical ειναι bundle store όμως,άλλ(ι)η  κατηγορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ, το fanatical πουλάει κανονικά games. Δεν είναι μόνο bundle store. Κάνει κάποιες φορές τα "star deal" που βγαίνουν παιχνίδια σε πολύ καλές τιμές. Δεν βάζω μέσα τα bundle που έχει κατά καιρούς όπως πολλά ακόμη παρόμοια site. 

Δεν ξέρω, το είχα για official store το voidu. What the heck :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, tommybertsen είπε

Ρε συ, το fanatical πουλάει κανονικά games. Δεν είναι μόνο bundle store. Κάνει κάποιες φορές τα "star deal" που βγαίνουν παιχνίδια σε πολύ καλές τιμές. Δεν βάζω μέσα τα bundle που έχει κατά καιρούς όπως πολλά ακόμη παρόμοια site. 

Δεν ξέρω, το είχα για official store το voidu. What the heck :P 

ναι καλιέ και το χουμπλε μπούντλε πουλάει και κανονικά,αλλά είναι bundlegames sites,τουλάχιστον έτσι ήξερα ότι τα λένε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Στις 3/2/2018 στις 5:32 ΜΜ, Praetorian είπε

Κι εγώ θα συνιστούσα προσοχή με το Voidu.com. Φαίνεται να ισχύει αυτό που αναφέρει ο @Brandtobrand (θέλει ίδιο e-mail για Paypal) και γενικότερα διαβάζω συστάσεις για προσοχή για region locked προσφορές και παράπονα για τον "επαγγελματισμό" των ιδιοκτητών της πλατφόρμας.

Από εκεί και πέρα, δεν δείχνει να εμπίπτει σε γκρίζα ζώνη και εμφανίζεται και στο isthereanydeal.com (που θεωρητικά τουλάχιστον έχει από καιρό κάνει ένα ξεσκαρτάρισμα και έχει διώξει τα λιγότερο έμπιστα cd key stores) και σε λίστα από approved digital distributors που έχει η Ubisoft στο support της.

Αυτό ισχύει ως δική μου σύσταση σχετικά με το voidu και δεν βλέπω να έχουν αλλάξει πολλά από τότε που το είχα ψάξει. Είναι ακόμα στη λίστα των distributers που αναφέρει η Ubisoft, εμφανίζεται στο isthereanydeal -- και επιπρόσθετα εμφανίζεται στο r/GameDeals που επίσης φαίνεται να φιλτράρει τα γνωστά "κλειδάδικα".

Είναι αλήθεια ότι κάποιες φορές είναι δύσκολο να καταλάβεις αν ένα site είναι "κλειδάδικο" / grey market ή όχι βάσει της πληροφορίας που παρέχουν τα ίδια (και που ενίοτε είναι σκόπιμα παραπλανητική).  Αν έχετε κάποια βάσιμα στοιχεία πέρα από παράπονα στο facebook και υποψίες, στείλτε κάποιο pm να το κοιτάξουμε κι άλλο. 

Σε κάθε περίπτωση μην χρησιμοποιείτε αυτό το νήμα και την αφορμή αυτή για να σχολιάσετε για άλλα  "κλειδάδικα" και την αξιοπιστία τους.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, jimkog είπε

https://www.fanatical.com/en/game/lords-of-the-fallen-game-of-the-year-edition

Lords of the Fallen στα 4€! Και εκδοση GOTY. Στο STEAM έχει 30€.
Μπορεί να πει κανένας γνώμη για το παιχνίδι; :P

Εκπληκτικά γραφικά, οι περισσότεροι λένε ότι είχε ρηχό στόρι και ήταν επαναλαμβανόμενο. Προσωπικά μου άρεσε αρκετά, κυρίως γιατί το είδα "ανάλαφρα", αλλά και ίσως λίγο "προκατειλημμένα" αφού τα γραφικά εντυπωσιάζουν.

Νταξ τώρα που το ξαναδιαβάζω, υπερέβαλα λίγο. :lol: Αξίζει με χίλια στα 4€ όμως.

ΥΓ. Το link οδηγεί σε "page not found" πάντως.

Μάλλον ήταν της στιγμής και το διόρθωσαν.

Επεξ/σία από p4n0s86
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, p4n0s86 είπε

Εκπληκτικά γραφικά, οι περισσότεροι λένε ότι είχε ρηχό στόρι και ήταν επαναλαμβανόμενο. Προσωπικά μου άρεσε αρκετά, κυρίως γιατί το είδα "ανάλαφρα", αλλά και ίσως λίγο "προκατειλημμένα" αφού τα γραφικά εντυπωσιάζουν.

ΥΓ. Το link οδηγεί σε "page not found" πάντως.

Εγώ το πατάω και με βγάζει στην σελίδα...Είναι το Star Deal του https://www.fanatical.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 4€ και goty edition , το πήρες ήδη και δεν το ξέρεις :P 

Εμένα μου το είχε χαρίσει ένα παιδί από δω. Αξίζει, έχει κάποια θεματάκια αλλά αν δεν έχεις κάτι άλλο στην ουρά ή θα το παίξεις σίγουρα στο μέλλον (ακόμη και για τη συλλογή βρε αδερφέ :P ), τσίμπα το :) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσίμπησα το  Metal Gear Solid: The Definitive Experience , αν το πήρε κάποιος άλλος, που ακριβώς τα έστειλαν τα keys, γιατί είναι άφαντα μέχρι στιγμής και έχω αρχίσει να αγχώνομαι :P

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...