Προς το περιεχόμενο

Total War: Shogun 2


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παίδες μόνο εμένα μου έχει βγάλει την πίστη αυτό το παιχνίδι;

 

Μετά το 4-6 turn και αφού πατήσω end turn τρώει ένα crash to desktop όπως σε πάρα πολύ κόσμο απ'ότι βλέπω στα forums και ακόμα να φτιάξουν το όλο θέμα.

 

Το είχε πάθει κανείς και το έφτιαξε μήπως; Καμιά ιδέα; Μην ακούσω για update drivers κλπ έχω κάνει όσα έχω βρει σαν "solutions" στο νετ και τίποτα δεν το έφτιαξε. Καμιά ιδέα αν μου ξέφυγε τίποτα;

 

64bit και τα system specs στο sig μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 309
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τελικά το αγόρασα και το έχω λιώσει αλλά ρε παιδιά, μήπως είναι αρκετά πιο εύκολο από το Shogun 2 ή μου φαίνεται; (το Rise δεν το έχω παίξει) εννοώντας ότι ξεκινάς με +100 με τα μισά clan και το όλο διπλωματικό παιχνίδι γίνεται αρκετά πιο εύκολα;

 

Πολύ ωραίο όμως πολύ ωραία αναβάθμιση και άξιζε τα λεφτά του είναι αρκετά ενδειαφέροντα τα νέα units και το όλο skill tree.

 

Ευτυχώς φτιάξανε και το change turn που στο Shogun 2 κρατάει έναν αιώνα ενώ τώρα με τα πάντα στο ultra κλπ κρατάει λιγότερο από το 1/3 από το Shogun 2. (εννοώ όταν πατάς end turn και σου δείχνει τα άλλα clan να παίζουν κινήσεις κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προχθες γύρισα από πάσχα και χθες το έκανα πρώτο complete (fairly easy) για το Normal, και πρέπει να πω πως Shogunate Allegiance Clans είναι σε καλύτερη μοίρα από τους Imperialists λόγω των on land trade routes που αν είσαι Imperialist (κατά κύριο λόγω εκτός αν αλλάξεις allegiance) μιας και στο τέλος κάνουν τρελά raid στα trade routes και σου κόβουν αρκετά χιλιάρικα από Income

 

Τώρα θα πάω και για τα νέα diff αλλά από την 2ρη μέρα τελείωσε σχετικά γρήγορα με λίγα auto resolve.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ξεκίνησα στο Very Hard με τους Saga (Imperialists) και μπορώ να πω ότι το παιχνίδι είναι αρκετά δύσκολο σε αυτό το επίπεδο. Σχεδόν όλοι είναι υποστηρικτές του Shogun, ενώ ακόμη και οι Shimazu που είναι υποστηρικτές του Αυτοκράτορα είναι αντίπαλοί μου. Γενικός είναι ένας ψιλοχαμός στο διπλωματικό κομμάτι (δεν το λέω με κακή έννοια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ξεκίνησα στο Very Hard με τους Saga (Imperialists) και μπορώ να πω ότι το παιχνίδι είναι αρκετά δύσκολο σε αυτό το επίπεδο. Σχεδόν όλοι είναι υποστηρικτές του Shogun, ενώ ακόμη και οι Shimazu που είναι υποστηρικτές του Αυτοκράτορα είναι αντίπαλοί μου. Γενικός είναι ένας ψιλοχαμός στο διπλωματικό κομμάτι (δεν το λέω με κακή έννοια).

 

Αυτοί που μου την έχουν σπάσει υπερβολικά είναι οι Tosa... Αυτά τα καθίκια πουθενά loyal. Ωραίοι οι Saga (τους πήρα από το Limited Edition) έχουν free starting 2 province νησιά και φτιάχνεσαι αρκετά γρήγορα σε θέμα economy. Απλά έχουν το liability του ότι πρέπει να έχεις ΠΟΛΥ ναυτικό για να κρατήσεις τα trade routes σου που θα κάνουν ντου οι άλλοι συνεχώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Total War: Shogun 2 – Map Editor is now available

 

SEGA announced today the availability of the first-ever official Total War modding tool. The Editor, or TEd for short, enables modders to create their own custom maps for use in multiplayer and custom VS AI battles across both Shogun 2 and its recent standalone expansion Fall of The Samurai.

TEd is completely free, and accessible now to Shogun 2 and Fall of The Samurai owners via the Tools section of their Steam library!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω το ξεκινησα στο Very hard με imperialists .... μετα απο 150 Τurns εχουμε παρει μεγαλυτερο απο το μισο μερος του χαρτη ....η αρχη ειναι δυσκολη στο παιχνιδι και θελει μπολικη διπλωματια για να μην σε προδωσουν οι συμμαχοι... επισης πολυ καλο το θεμα με το βομβαρδισμο απο τα πλοια σε πολεις ...πλεον το να εχεις στολο ειναι εξισου σημαντικο με τον στρατο ...και βεβαια δεν θα γινοταν τπτ χωρις να κανει convert ο agent μου ολους τους αντιπαλους στρατους ..αλλα γι αυτο θελει πολυ χρημα ...πλεον τον περισσοτερο χρονο τον τρωω για να αντιμετωπιζω μεμονομενα πλοια που κανουν πειρατεια παρα στρατους κλπ με τον εξωφρενικα τεραστιο στολο μου (εναν για βορρα εναν για νοτο ) ...επισης μου φαινεται περιεργο που εχω 23 πολεις και ειναι Happy xωρις να εχω αναβαθμισει καμια τους παρα μονο οτι μου φερνει χρημα ..(markets , ports , farms) ..ισως ειναι Bug του παιχνιδιου ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

• Lighting shader tweaks to improve lighting in battles throughout the game.

• A Multiplayer crash on host machine when searching for a 4v4 Set-up team siege battle has been fixed.

• Fixed crash when attempting to play Fall of the Samurai Historical Battles when players owns the stand alone Dragon War Battle Pack and not Total War: SHOGUN 2 Fall of the Samurai.

• Fix for players becoming stuck during the Avatar Multiplayer Tutorial after searching for a Match Made battle.

• The "Season" drop down list should now display correctly after changing map in a multiplayer Battle List battle.

• Wako pirates now have the correct banners in naval battles via the Campaign.

• Fix to prevent AI trade fleets grouped around occupied trade nodes in Campaign mode.

• Fix to prevent Mixed Avatars being able to join Battle List battles with 'Mixed Avatars' option turned off.

• Fix for bug in Avatar Conquest mode where players receiving a clan promotion were shown a message telling them they have been relegated.

• Desynchronisation (desync) message has been localised to French, Italian, German, Spanish, Czech, Russian, Polish.

• Fix for multiplayer campaign desynchronsiation (desync) when playing between German and Czech players.

• Improved compatibility with AMD Radeon HD 7 series graphics cards.

• Fixes to prevent desynchronisation (desync) in Multiplayer Campaign mode.

• Improved combat animation blending for cavalry.

• Added localisation to the multiplayer lobby for the status of TEd created maps when they are being shared.

• Fix for Sea of Japan naval battle map crash.

• Players can no longer delete the "Sea of Japan" Naval Battle map, and can delete their own maps (Created or shared through TEd) on the battle setup screen UI.

• Added localisation for battle setup screen UI in French, Italian, German, Spanish, Czech, Russian, Polish.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

SEGA announced today that Saints and Heroes, the brand-new elite unit pack for Total War: Shogun 2, is available for download. Honed by years of relentless training and tempered in the fires of countless battles, these nine legendary warrior units are the masters of their combat disciplines, and stand head-and-shoulders above their rank-and-file brothers.

 

Batter the enemy into submission with the war-clubs of Tadakatsu’s Tetsubo Warriors. Perform devastating flank attacks with The Spears of Shizugatake, spear-wielding cavalrymen of the first order. Or strike fear into the hearts of your opponents with Hanzo’s Shadows, elite Ninja who are unparalleled in the use of stealth, and trained to scale castle walls at lightning speed.

 

All nine of the elite units in the Saints and Heroes unit pack are available for use in both single player and multiplayer modes of Total War: Shogun 2.

 

5YirY.jpg

VgaBZ.jpg

WWyaz.jpg

QE6iO.jpg

SepDD.jpg

toOXw.jpg

qnF8o.jpg

UVvAC.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Ερωτηση,

Εβαλα το game σε pc φιλου και στην πρωτη οθονη κολαει και κρασαρει το .exe

Τι μπορει να φταιει.

οι drivers της καρτας ειναι οκ η καρτα ειναι η GTX 275 drivers του dirext ok ...

:mellow: :mellow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...