Προς το περιεχόμενο

Η καλυτερη κωμικη σειρα. Top 5


stormrain

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 130
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν εχει αναφερει κανεις τον Mr.been :-)

Δεν εχω δει ολα τα επεισοδια αλλα οσα εχω δει ο ανθρωπος ειναι κορυφη...

Συμπληρωνω με Friends,tbbt ισως και himym μονο και μονο για τον barney που τα σπαει κανονικα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Friends

2. Two and half men

3. Scrubs

4. The IT Crowd

5. How i met your mother

 

Top για μένα είναι το Californication αλλα δεν είναι μόνο κωμική! Ακούω καλά λόγια για το arrested development οπότε θα το παραγγείλω απο τον θείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σταμάτησα οριστικά το how i met your mother.Του χρόνου πάω άφοβα σε The IT Crowd για αντικαταστάτη δηλαδή;To προτείνετε πάρα πολλοί.

 

Ναι η αλήθεια είναι οτι τελευταία έχει πέσει. Βασικά οι τρεις πρώτες σεσονς άξιζαν αλλα βλέπεται και τώρα μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο cheers εφευρέθηκε το σχέση-χωρισμός-επανασύνδεση ως κωμικό μοτίβο που τώρα το βλέπουμε παντού (friends, BBT, HIMYM κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Off topic:

 

Ρε σεις, αλήθεια ειναι τοσο καλη αυτη? Την εχω ακούσει πολλές φορές και λεω να την αρχίσω. Σε τι στιλ ειναι περίπου?

 

sorry gia to off

 

Ειναι καλη αλλα επαναλαμβανεται και μετα απο 7 σεζον φανταζει κουραστικη. Το σεναριο εχει ως εξης ο πετυχημενος αδερφος που ερχονται ολα τελεια και εχει σπιτι στην παραλια και διαφορετικη γκομενα καθε μερα, ο αποτυχημενος αδερφος που του φορτώνεται, ο γιος του αποτυχημενου αδερφου που ειναι ο κλασικος χοντρος λουζερ στο σχολείο αλλα είναι κορυφη το παιδακι που παιζει τον τζεικ. Κλασικα δημιουργούνται κωμικες καταστασεις αναμεσα τους ενώ στο κόλπο μπαινουν η οικονομος που τους εκμεταλεύεται και η μανα τους που τη μισουν..

 

Οντοπικ:

Married with children, Fwiends, South park, 2and a half men, family guy.

 

Ελληνικες:

50-50, Απαραδεκτοι, Της Ελλαδος τα παιδια.

 

* Τι γνωμη εχετε για τη σειρα που παιζει ο Mr.Bean με τον House???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...