Προς το περιεχόμενο

Η καλυτερη κωμικη σειρα. Top 5


stormrain

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι σε σειρά προτίμησης

 

King of Queens:Καλά όποιος έχει δει εκεί τον Kevin James,δεν υπάρχει περίπτωση να μη γέλασε

Friends Κλασσικά

How I Met Your Mother

The IT Crowd

Two and a half men

The big bang theory

 

Αλλά προσωπικά ξεχωρίζω King of Queens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 130
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρισπεκτ σε οσους προτειναν Flight of the conchords!

Δεν το ηξερα, το ειδα, ελιωσα.

 

(Για το Reno 911 δεν υπαρχουν Αγγλικοι υποτιτλοι)?

 

Τι καλα να ερχοντουσαν ελλαδα οι FOTC (αν και θα ειχε μόνο 50 ατομα κατω αυτοι οι 50 θα κοβαν φλεβες..)

 

R E S P E C T T O M Y D O G S

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα που ειπες dogs, θυμασαι το επεισοδειο με τα επιληπτικα σκυλια και την συναυλια για αυτα? στο τελος που ξεσπασανε με τα φωτα και αρχισανε τα σκυλια να γαβγιζουν, τρελο γελιο. Μπειτε ρε στο τοπικ να γραφετε, να το μαθαινει και ο κοσμος. http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=298586

 

alex, το τελειωσες? αγαπημενο τραγουδακι? πεσμενη λιγο η 2ρη σεζον αλλα ειχε μερικα καλα κοματια.

 

βλεπω μερικες προτασεις ενδιαφερουσες. eastbound και king of queens δεν εχω δει ποτε και εχουμε και ελειψεις απο σειρες τωρα, ισως τα τσεκαρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την εχω τελιωσει, εχω και τους δισκους και τα ακουω συχνα τα κομματια . Ειναι μαλιστα η μονη σειρα που βλεπω 2η φορα στην ζωη μου (την ξαναρχισα προχτες)

 

Τα αγαπημενα μου κομματια δεν μπορω να πω ευκολα ενα δυο γιατι μου αρεσουν πολυ. Ας πουμε season 1 ειναι τα Robots, inner City pressure, think about it και Hyppoppopotamus Vs Rhimenauserus. Η season 2 ηταν ελαχιστα πεσμενη συγκριτικα με την season 1 αλλα και παλι ηταν καλυτερη απο το 99% των commedy shows ever. Απο κομματια το rejected, Carol Brown, hurt feelings, fashion is danger Petrov Yeliena and me και too many dicks on the dancefloor γαμουσανε.

 

Μην περιμενεις πολυ κίνηση στο topic η σειρα ειναι λιγο πυροβολημένη δεν την πιανει ευκολα καποιος (θελει και καλα αγγλικα τα τραγουδια σε μεταφραση δεν εχουν και πολυ νοημα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

1) Friends

2) Black Adder

3) Fresh prince of Bell Air (Απορω πως δεν το ανεφερε ΚΑΝΕΝΑΣ :( )

4) Fawlty Towers

5) Bill Cosby (αλλo ενα που μαλλον ξεχαστηκε)

 

αλλα αγαπημενα, Benny Hill (GOD), Maried with children, Mr Bean, Beavis and Butthead,Simbsons

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΠΡΑΒΟ στον τυπα που ειπε το peep show στην αρχη. (το βλεπω τωρα)

 

Τ Α Σ Π Α Ε Ι .. αυτο το στυλ comedy χωρις taboo μετα το 2000 οταν γινεται σωστα..τα comedy show 70s to 90s ισοπεδωνονται.

 

πολυ μπροστα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

they just dont make them like this anymore:

 

http://www.youtube.com/watch?v=pFh09hF6qlA

 

η σειρα ηταν μπροστα απο την εποχη της (και γιαυτο πατωσε),εμπνευσμενο παντρεμα Dirty Harry και Maxwell Smart,τελειο casting και χημεια,φοβερη πλακα,θανατηφορες ατακες και σπαρταριστο physical humor

και με την κοινωνικοπολιτικη της σατιρα να παραμενει επικαιρη ακομη και σημερα.επισης μου αρεσει που πολλα επεισοδια ειχαν εμπνευστει απο και παρωδουσαν κλασσικες genre ταινιες οπως τo Vertigo και το Robocop ενω οι

pop culture αναφορες και διακωμωδήσεις ηταν απειρες απο τον Hitchcock μεχρι την fitness trainer Jane Fonda.

 

αν μοναχα τωρα καποιος απο το Hollywood εδινε το πρασινο φως για να γυριστει το σεναριο κινηματογραφικη μεταφορας που εφτιαξε ο δημιουργος της σειρας πριν μερικα χρονια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Big Bang Theory

2. Friends

3. Happy Days

4. How I Met Your Mother

5. Family Guy

 

*το 1 και το 2 ειναι ισάξια

 

Επισης ειναι ωραια και κατι αλλα στυλ Two and a half men, fresh prince bell air, community κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...