Προς το περιεχόμενο

Apple iPhone 4


kage

Ποιο χρώμα του iPhone 4 σας αρέσει περισσότερο ;  

381 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιο χρώμα του iPhone 4 σας αρέσει περισσότερο ;

    • Άσπρο
      276
    • Μαύρο
      532
    • Whatever brotha
      141


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να ρωτήσω κι εγώ... Τελικά έχει micro sim; Ξέρει κανείς τί θα κάνουμε εμείς στο Ελλάντα με αυτό; Θα κάνουμε πατέντες ή θα μας αλλάξουν Vodafone και Cosmote τις SIM με τις νέες;

 

Από όσο γνωρίζω από πηγή μέσα σε Vodafone, έχουν ήδη τροφοδοτηθεί πόλλα καταστήματα με micro sims!! Με την δικαιολογία πως είναι για το iPad..για να δούμε...μήπως είναι καθ' οδών και το iPhone 4?:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βρε ναι ουτε εγω κοιταω καμερα, απλα η Apple τα 5 θα στα χρεωσει σαν 20 :P

 

Σαφώς.

 

Εδώ αν δεις το βιντεο παρουσίασης, είναι σαν να έχουν ανακαλύψει για πρώτη φορά την βιντεοκλήση, λολολολ.

 

http://www.apple.com/iphone/design/#design-video

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Διευθύνων Σύμβουλος της Apple Steve Jobs παρουσίασε σήμερα Δευτέρα την τέταρτη γενιά συσκευών iPhone κατά την διάρκεια ομιλίας του στο Worldwide Developers Conference στο Σαν Φρανσίσκο. Το iPhone 4 έχει νέα εμφάνιση κατά τον Steve Jobs και είναι πιο λεπτό κατά 24% σε σχέση με τους προκατόχους του έχοντας πάχος 9.3 χιλιοστά. Η διάσταση αυτή το κάνει το λεπτότερο smartphone στην αγορά, αυτήν την στιγμή.

 

Το περίβλημα είναι από μέταλλο και γυαλί και η οθόνη έχει διαγώνιο 3.5 ίντσες και ανάλυση 960x640 pixels κάτι που σημαίνει πως το νέο iPhone θα έχει καθαρότερη εικόνα, μετρώντας 4 φορές παραπάνω pixels στην ίδια επιφάνεια σε σύγκριση με τα παλιά iPhones. Το σύστημα της οθόνης ονομάζεται Retina και αποδίδει 326 pixels ανα τετραγωνική ίντσα. H ποιότητα αυτή δίνει στην συσκευή σύμφωνα με τον Jobs ποιότητα εικόνας ίδια με ενός πραγματικού βιβλίου.

 

To iPhone 4 έχει 100 νέες λειτουργίες, μεταξύ των οποίων είναι μία μπροστινή κάμερα πέρα από αυτή που ήδη υπήρχε στην πίσω πλευρά. Η κυρίως κάμερα της συσκευής γίνεται πλέον 5megapixel και αποκτά LED flash. Η διάσταση της κάμερας παραμένει ίδια στα 1.75μm. Ωστόσο το video chat (με την ονομασία FaceTime) θα είναι δυνατό μόνο μεταξύ συσκευών iPhone 4 και μόνο μέσω Wi-Fi για το 2010 αφού όπως ο Steve Jobs δήλωσε πως υπάρχουν ακόμα εκκρεμότητες να επιλυθούν με τους παρόχους.

 

Έχει προστεθεί ένα δεύτερο κουμπί sleep/wake, υπάρχει δεύτερο μικρόφωνο το οποίο συνοδεύεται από κουμπί για την αντιστάθμιση/ακύρωση του θορύβου. Mία νέα λειτουργία είναι το γυροσκόπιο το οποίο μαζί με το επιταχυνσιόμετρο δίνει την δυνατότητα στην συσκευή να αντιλαμβάνεται περισσότερες από πριν κινήσεις.

 

Θα υποστηρίζει UMTS, GSM, 3G,HSDPA/HSUPA δίκτυα κινητής τηλεφωνίας ενώ ασφαλώς θα υποστηρίζει λειτουργίες Bluetooch, Wi-Fi και GPS. Στην πλευρά της συσκευής θα βρίσκεται υποδοχή micro-SIM.

 

Kατά την διάρκεια της επίδειξης ο Steve Jobs παρουσίασε την πολυπόθητη multitasking υποστήριξη στο νέο iPhone OS 4.

 

H διάρκεια της μπαταρίας είναι μία από τις βελτιώσεις σε σύγκριση με τα παλιά iPhones και πλέον φτάνει τις 7 ώρες ομιλίας ή 6 ώρες πλοήγησης στο διαδίκτυο μέσα από 3G δίκτυο. Επίσης προσφέρει 10 ώρες πλοήγησης στο διαδίκτυο μέσω ασύρματων δικτύων, 10 ώρες αναπαραγωγής βίντεο και 40 ώρες αναπαραγωγής μουσικής.

 

Η καρδιά του iPhone 4 θα είναι το ΑRM chip της Apple με την ονομασία Α4. Η εγγραφή βίντεο στο 720p θα γίνεται με ρυθμούς 30 frames per second.

 

Eπίσης η Apple ανακοίνωσε πως σήμερα θα παραδώσει στους προγραμματιστές την τελική έκδοση του νέου λειτουργικού συστήματος iPhone OS 4.

 

Η τιμή στις Η.Π.Α. για το μοντέλο των 16GB θα είναι 199 δολάρια και 299 δολάρια για το μοντέλο των 32GB με διετές συμβόλαιο στην ΑΤ&Τ ενώ θα είναι διαθέσιμο στις Η.Π.Α, στην Βρετανία, στην Γαλλία, στην Γερμανία, στην Ιαπωνία από τις 24 Ιουνίου με τις προ-παραγγελλίες να ξεκινάνε στις 15 Ιουνίου. Θα κυκλοφορήσει σε δύο χρώματα όπως και οι προκάτοχοι του.

 

 

 

Source.png Πηγή: Adslgr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eλα μωρε δεν επαθες και τιποτα.Εδω αλλοι θα χασουν πολλα περισσοτερα οπως ελεγαν πριν λιγο καιρο:lol:

 

και εγώ ήμανε σίγουρος ότι δεν θα είναι έτσι αλλά το λιλίμ δεν είναι για παιχνίδια :-D

 

:lol::lol::lol::lol:

Τέλεια τέλεια πάντως...

Το ipad αποδείχτηκε αρκετά άχρηστο για μένα, αλλά αυτό το παίρνω με κλειστά και fanboικά μάτια. Awesome :D

 

αν και έχω τις ενστάσεις μου και εγώ για κάτι τέτοιο με βλέπω εκτός και αν μέχρι να έρθει ψιλό επίσημα προς τα μέρη μας μου αλλάξουν γνώμη τίποτα παραθυροιδή και ανδροϊδή που έπονται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνεί κανείς σε ότι:

 

α) Θα μοσχοπουλήσει?

β) Θα αρχίσει σε λίγα λεπτά η γκρίνια του πότε θα έρθει Ελλάδα?

γ) Θα κλαίνε τα λεφτά τους όσοι μόλις πριν λίγες μέρες πήραν 3GS?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά να πάθω που δεν το πίστευα ότι το leaked ήταν τελικά και το τελικό... δεν μου άρεσε καθόλου από ομορφιά

 

Και νόμιζα πως ήμουν η μόνη που δεν μ'άρεσε..:P

 

----------------

Now playing on iTunes: Gregorian - Where the wild roses grow

via FoxyTunes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνεί κανείς σε ότι:

 

α) Θα μοσχοπουλήσει?

β) Θα αρχίσει σε λίγα λεπτά η γκρίνια του πότε θα έρθει Ελλάδα?

γ) Θα κλαίνε τα λεφτά τους όσοι μόλις πριν λίγες μέρες πήραν 3GS?

 

ηδη εχουν αρχισει στην κινητη τηλεφωνια->iphone 4g

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
τι διαφορά βρίσκεις δηλαδή με τα παλιά σε κεραία, wifi και bluetooth; Εμένα δεν με απασχολεί που είναι αρκεί να μην εξέχουν από την συσκευή. Αν τώρα έπρεπε να μπουν εκεί για να γίνει πιο λεπτό οκ... αλλά εμένα μου κακοφαίνεται.

 

Κατά τα άλλα ωραίες αλλαγές εκτός της οθόνης... πολύ μπλα- μπλά για την ρετσίνα και ήρθε λίγες μέρες μετά την ενασχόληση μου με την oled του desire που ήταν μίλια μπροστά... είμαι πολύ περίεργος να την δω από κοντά.

 

για την οθόνη ρααααα... με την oled του desire όταν κοιτάς μετά iphone απλά γελάς

 

Ναι οκ και όταν βγαίνεις στον ήλιο με το Desire παίρνεις τον πο*λο! :lol:

 

Και γω το Nexus έχω αλλά όταν το έχω έξω στον ήλιο, το iphone κερδίζει με τεράστια διαφορά! Ωραίες οι OLED αλλά μόνο για indoor χρήση! Ενώ τώρα η apple πάλι τους έβαλε τα γυαλιά και χωρίς καν super amoled κλπ κλπ!

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...