Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy S - νέα κορεάτικη ναυαρχίδα με android


arxaggelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα σε όλους.Πριν κάτι μέρες είδα τυχαία ένα βίντεο με το Samsung Galaxy S να τρέχει μια σπασμένη έκδοση του Android 4.Διαβάζοντας και κάποια πραγματάκια βρήκα μία αξιόλογη ROM στην οποία λειτουργούν αρκετά χαρακτηριστικά του τηλεφώνου.Αυτό που δεν κατάλαβα είναι το πως θα εγκαταστήσω αυτό το λογισμικό στο κινητό μου και πως θα κάνω το ονομαζόμενο ROOT στη συσκευή μου.Αν κάποιος μπορεί να μου βρει αναλυτικές οδηγίες εγκατάστασης θα ήμουν πολύ ευγνώμων(Φυσικά και οποιαδήποτε άλλη βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους.Πριν κάτι μέρες είδα τυχαία ένα βίντεο με το Samsung Galaxy S να τρέχει μια σπασμένη έκδοση του Android 4.Διαβάζοντας και κάποια πραγματάκια βρήκα μία αξιόλογη ROM στην οποία λειτουργούν αρκετά χαρακτηριστικά του τηλεφώνου.Αυτό που δεν κατάλαβα είναι το πως θα εγκαταστήσω αυτό το λογισμικό στο κινητό μου και πως θα κάνω το ονομαζόμενο ROOT στη συσκευή μου.Αν κάποιος μπορεί να μου βρει αναλυτικές οδηγίες εγκατάστασης θα ήμουν πολύ ευγνώμων(Φυσικά και οποιαδήποτε άλλη βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη...)

 

Θα βρεις πολλές πληροφορίες και οδηγίες για όλες τις ICS που κυκλοφορούν εδώ. Γνώμη μου είναι ότι αν θέλεις ένα κινητό εντελώς απροβλημάτιστο είναι νωρίς ακόμη για σταθερή ICS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Για όσους δεν το γνωρίζουν,

εδώ και 5 ημέρες, από τις 30/3, ξεκίνησαν δειλά δειλά οι πρώτες Nightlies CM9.

Δηλαδή 4.0.4 Ice Cream Sandwich από την ομάδα CyanogenMOD .

 

Είμαι ήδη με την Nightly της 2ας Απρίλη.

Δεν άντεξα. Μπορείτε να δοκιμάσετε ή απλά να περιμένετε για τις Stable εκδόσεις. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το έχω παρατημένο πολύ καιρό το κινητό και λέω να του κάνω καμία αναβάθμιση τώρα. Μπορεί καποιος να μου στείλει σε πμ κανένα λίνκ με ότι πιο πρόσφατο σφαιράτο και ΣΤΑΘΕΡΟ κυκλοφορεί; :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα βγω λιγο εκτος θεματος αλλα θελω να ρωτησω κατι το sgs plus τι διαφορα εχει απο το απλο???? διοτι το ειδα στο mediamarkt και λεω να το αγορασω..... ρωταω απλος επειδη σε παλαιοτερα ποστ ειχα δει κατι αρνητικες αντιδρασεις....και θελω να σιγουρευτω... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα βγω λιγο εκτος θεματος αλλα θελω να ρωτησω κατι το sgs plus τι διαφορα εχει απο το απλο???? διοτι το ειδα στο mediamarkt και λεω να το αγορασω..... ρωταω απλος επειδη σε παλαιοτερα ποστ ειχα δει κατι αρνητικες αντιδρασεις....και θελω να σιγουρευτω... :-D

 

 

Ξεκινώντας σου λέω ότι αξίζει πολύ παραπάνω από το απλό.

Αυτά που θυμάμαι:

Καλύτερη μπαταρία, καλύτερο επεξεργαστή.

 

Επειδή σκέφτομαι να το αγοράσω κ εγώ, μπορείς να μου πεις σε τι τιμή το είδες? Η mediamarkt είναι η μόνη με ξαφνικές εκπλήξεις στις τιμές που δεν υπάρχουν online. Αν είναι να τρέξω να το αγοράσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει καλύτερο επεξεργαστή, ούτε καλύτερη μπαταρία.

Για τα υπόλοιπά ΟΚ, περί ορέξεως...

 

Επίσης δεν έχει την υποστήριξη του "απλού" GT-i9000.

 

Sent from my Galaxy S

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκινώντας σου λέω ότι αξίζει πολύ παραπάνω από το απλό.

Αυτά που θυμάμαι:

Καλύτερη μπαταρία, καλύτερο επεξεργαστή.

 

Επειδή σκέφτομαι να το αγοράσω κ εγώ, μπορείς να μου πεις σε τι τιμή το είδες? Η mediamarkt είναι η μόνη με ξαφνικές εκπλήξεις στις τιμές που δεν υπάρχουν online. Αν είναι να τρέξω να το αγοράσω.

το εχει 300 ευρα.... :-(

 

Δεν έχει καλύτερο επεξεργαστή, ούτε καλύτερη μπαταρία.

Για τα υπόλοιπά ΟΚ, περί ορέξεως...

 

Επίσης δεν έχει την υποστήριξη του "απλού" GT-i9000.

 

Sent from my Galaxy S

γιατι ομως :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...