Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy S - νέα κορεάτικη ναυαρχίδα με android


arxaggelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Λοιπον εμενα το galaxy ενω το ειχα στην τσεπη μου και σταματησε να λειτουργει σωστα η οθονη μετα απο λιγο δεν ανοιγε κιολας.Συμφωνα με το service απο τα media markt που με πηραν σημερα τηλεφωνο εσπασε η οθονη(οχι το gorila glass),

κοστος επισκευης 280 ευρω(το εχω παρει 199ευρω) καθως δεν καλυπτεται απο την εγγυηση :unsure:.

 

Ποσο κοστιζει η οθονη του?

Να κανω καμια προσπαθεια να αγορασω την οθονη και να το φτιαξω μονος μου ή ειναι για νεο κινητο η ολη κατασταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια το κινητο το πουλανε καπου καινουργιο εκτως απο τα καταστηματα skroutz Και το s oχι το plus στο media markt (199)δεν πουλιεται ποια μου ειπε ενας φιλος μου καπου αλλου ξερετε που να εχει 100 και .... οχι πανω απο 200

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποια θεωρειτε τη πιο σταθερη συγχρονη rom για το κινητο μας?

 

CM7

MIUI 2.3.7

 

Slim ICS

 

Όλα αυτά μέχρι να βγουν stable εκδόσεις CM9 & CM10. ;)

 

Sent from Galaxy S using Insomnia v2 via Vf HSPA

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν και δε ψηνομαι να αλλαξω την darky's ROM απο την οποια ειμαι υπερικανοποιημενος, η cm9 ποια android version εχει? Aν εχει ics ισως να το ψησω μελλοντικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν και δε ψηνομαι να αλλαξω την darky's ROM απο την οποια ειμαι υπερικανοποιημενος' date=' η cm9 ποια android version εχει? Aν εχει ics ισως να το ψησω μελλοντικα.[/quote']

 

CM9 = Ice Cream Sandwich 4.0.x

CM10 = Jelly Bean 4.1.x

 

Ακόμα και οι nightlies CM9 μπόμπα ήταν!

 

Sent from Galaxy S using Insomnia v2 via Vf HSPA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

CM9 = Ice Cream Sandwich 4.0.x

CM10 = Jelly Bean 4.1.x

 

Ακόμα και οι nightlies CM9 μπόμπα ήταν!

 

Sent from Galaxy S using Insomnia v2 via Vf HSPA

Eχω βαλει καποιο kernel που δινει η darky's προφανως θα χρειαστω και αλλαγη kernel εκτος απο τη rom ετσι δεν ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχω βαλει καποιο kernel που δινει η darky's προφανως θα χρειαστω και αλλαγη kernel εκτος απο τη rom ετσι δεν ειναι?

 

Αλλάζει μόνος του.

Απλά μόλις φλασάρεις θα σε βάλει σε bootloop.

Εκεί μπαίνεις ξανά σε recovery mode (με τον καινούριο πλέον πυρήνα) και φλασάρεις ξανά.

 

Sent from Galaxy S using Insomnia v2 via Vf HSPA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και αρκετό καιρό αντιμετωπίζω κάποια κολλήματα με το GS,

αλλά δεν έχω ξανακάνει ποτέ τη διαδικασία αλλαγής ROM και όσο να 'ναι είμαι διστακτικός...

 

Υπάρχει κάποιος αναλυτικός οδηγός για το πώς μπορούμε να περάσουμε κάποια από τις τελευταίες ROM

και τί διαφορές θα διαπιστώσω ?

 

Τι θα χρειαστώ από hardware, καλώδια, κλπ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλάζει μόνος του.

Απλά μόλις φλασάρεις θα σε βάλει σε bootloop.

Εκεί μπαίνεις ξανά σε recovery mode (με τον καινούριο πλέον πυρήνα) και φλασάρεις ξανά.

 

Sent from Galaxy S using Insomnia v2 via Vf HSPA

Οκ οποτε μιας που ψηθηκα τωρα ειμαι στον προβληματισμο darkys ICS vs CM ICS.

Οπως ειχα πει και παλιοτερα με την CM 2.3.7 (και RC και nightly) ειχα πολυ εντονο και συχνο προβλημα με bsods.

Αντιθετως με την darkys δεν καταλαβαινει μια.

Εκ των πραγματων οπως καταλαβαινετε τεινω προς την darkys αν και καταλαβαινω οτι πιθανως τα πραγματα να ειναι διαφορετικα πλεον, λογω ics.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και αρκετό καιρό αντιμετωπίζω κάποια κολλήματα με το GS,

αλλά δεν έχω ξανακάνει ποτέ τη διαδικασία αλλαγής ROM και όσο να 'ναι είμαι διστακτικός...

 

Υπάρχει κάποιος αναλυτικός οδηγός για το πώς μπορούμε να περάσουμε κάποια από τις τελευταίες ROM

και τί διαφορές θα διαπιστώσω ?

 

Τι θα χρειαστώ από hardware, καλώδια, κλπ ?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306882 κοιτα εδώ να παρεις μια αποψη. ΠΑρολα αυτα εννοεις τις επισημες Rom αλλα αμα ψαξεις στο φορουμ το myphone ή γενικα στο xda καπως ετσι ,θα βρεις ο,τι χρειαζεσαι !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.myphone.g...ad.php?t=306882 κοιτα εδώ να παρεις μια αποψη. ΠΑρολα αυτα εννοεις τις επισημες Rom αλλα αμα ψαξεις στο φορουμ το myphone ή γενικα στο xda καπως ετσι ,θα βρεις ο,τι χρειαζεσαι !

Δεν εννοώ απαραίτητα τις επίσημες, απλά θέλω να πηγαίνει γρηγορότερα το κινητό χωρίς να κολλάει.

Αυτή τη στιγμή έχω την 2.3.3 αλλά δεν γνωρίζω τί είναι το καλύτερο για το κινητό από άποψη σταθερότητας και ταχύτητας.

 

Απ'ότι διάβασα λίγο τον οδηγό που παρέθεσες, χρειάζεται να χρησιμοποιήσω το "Volume down" το οποίο στο τηλέφωνό μου είναι χαλασμένο :mad:

 

<< "Σβήσε το τηλέφωνο και βάλτο σε download mode, με τα 3 κουμπιά (volume down (MEIΩΣΗ ΕΝΤΑΣΗΣ), home (το μεγάλο κεντρικό), power (δεξιά, από κεί που ανάβει)), ή, αν έχεις ένα usb jig, απλά με το τηλέφωνο κλειστό το βάζεις στο usb του τηλεφώνου για 5 δευτερόλεπτα, και θα δεις το download mode." >>

 

Μπορώ να προμηθευτώ αυτό το "usb jig" κάπως

ή υπάρχει κάποιος εναλλακτικός τρόπος ώστε να κάνω το τηλέφωνο πιο σταθερό και πιο γρήγορο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...