Προς το περιεχόμενο

Kριτηρια βαθμολογικης αντιστοιχιας ΔΟΑΤΑΠ


htps

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλα εχω πεθανει στα γελια. τι λενε ρε οι ανθρωποι επιτελους, ποιοι νομιζουν οτι ειναι; η αξιοκρατια που υπαρχει σε αυτη τη χωρα ειναι απιστευτη.

 

προσωπικα καλα εκανες φιλε και πηγες εξωτερικο για αυτο το αντικειμενο γιατι φιλοι μου στο ιδιο ΤΕΙ που μπηκες δεν εμειναν καθολου ικανοποιημενοι. εχω ακουσει ομως οτι το αντιστοιχο ΑΕΙ ειναι αψογο.

 

στο θεμα μας ομως... BSc αναγνωριση ως ΤΕΙ, ενδιαφερον. τα college δηλαδη ως τι τα αναγνωριζουν;

 

αυτο που λες για τα χρονια, μη σε περνει απο κατω, βαλε το στοχο σου και θα πας μπροστα. εμποδια θα υπαρχουν παντα.

 

καλη σου τυχη- σταδιοδρομια

 

Εμένα η παρέα μου αποτελείται από άτομα που γνώρισα στις 2 βδομάδες που έμεινα στο ΤΕΙ. Γενικά ικανοπoιημένοι ήτανε. Για το ΑΕΙ δε γνωρίζω να σου πω.

 

Δε μετάνοιωσα για τις επιλογές μου, το ίδιο θα έκανα πάλι.

Βασικά ας το αναγνωρίσουνε όπως θέλουνε να το αναγνωρίσουνε αρκεί να μη μου φάνε το μεταπτυχιακό που χρειάζεται για το Phd το οποίο πρόσεχε...είναι πάνω σε γραφικά και εικονική πραγματικότητα. πως τώρα τέτοια ειδικότητα που δεν έχω βρει εδώ συνεκτιμάται σε σκέτο πτυχίο (και χωρίς αντιστοιχία ούτε καν πληροφορικής) ένας Θεός ξέρει.

 

Δικηγόρους γνωρίζει κανείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, αναφέρομαι στον 3685/2008 του Στυλιανίδη άρθρο 9.

Εν τω μεταξύ αν το διαβάσεις, σου λέει ότι σε εξαιρετικές περιπτώσεις δέχονται χωρίς (αναγνωρισμένο) MSc αλλά κάνεις 4ετία. Ε αυτό ισχύει μόνο για ιδρύματα με μη οργανωμένα μεταπτυχιακά. Πως γίνεται βέβαια να μην κάνεις μεταπτυχιακά αλλά να κάνεις διδακτορικά δε καταλαβαίνω.

Το BSc αναγνωρίζεται σαν ΤΕΙ, είτε είναι από Oxford είτε από το τελευταίο. Έτσι μου 'πανε δηλαδη. Τι να πω, πόσο κ*λοχανίο πια? Ναι να υπάρχει θέμα αναγνώρισης από συγκεκριμένες χώρες ή συγκεκριμένα ιδρύματα, αλλά όχι από όλα, σε αυτό το βαθμό και με αυτή τη χρονοβόρα διαδικασία.

Και γω ρε φίλε διάβασα και ειδικά για το MSc ξεπατώθηκα.

Είναι κρίμα να κάνεις τις σπουδές σου, να δουλεύεις χρόνια σε μεγάλες εταιρίες έξω ή εδώ και να μη σε αφήνουν να κάνεις διδακτορικό.

Και το κόλλημά τους είναι στα προπτυχιακά επειδή είναι 3ετής. Βέβαια ότι κάνεις ένα χρόνο προετοιμασία δε μετράει. Τα ίδια χρόνια σπουδών έκανα δηλαδή. Και μιλάμε για πληροφορική έτσι? Που ούτε καν έχει μπλεξίματα με άδειες εργασίας, κλπ.

Δηλαδή ναι να πάνε τα παιδιά για MSc έξω αλλά βασικές σπουδές εδώ αλλιώς την πάτησες?

Το κορυφαίο είναι ότι είχα περάσει με 17.4 στο ΤΕΙ Αθηνών πληροφορικής και αποφάσισα για δικούς μου λόγους να πάω έξω και τώρα το πληρώνω αυτό.

 

Στο Στε να πας, στο ευρωπαϊκό δικαστήριο να πας ΟΚ. Πόσο χρόνο θες και πόσα λεφτά όμως? Δε θέλω να πάω 40 χρονών. Γνωρίζεις κανα δικηγόρο?

 

ΥΓ. Ξάδερφός μου από ιταλία με βαθμό κοντά 10 του το αντιστοιχίσανε με 7.4 αν θυμάμαι καλά με πενταετής σπουδές σε κτηνιατρικό τομέα.

 

Φανταζομαι ομως για να υπαχθεις σε αυτον τον νομο θα πρεπει να εχεις πτυχιο ''αναγνωρισμενο'' κατα την Ελληνικη ακυροσυνη!!Αρα νομιζω οτι η διαδικασια που σου περιεγραψα πανω θα ειναι περιπου η ιδια διοτι οπως κ να εχει θα βρεις μπροστα σου τον 3328/2005 μιας κ ο Βρετανικος σου τιτλος ειναι προς αναγνωριση ως βαση υπαγωγης στον νομο που μου δινεις...

Δικηγορο που να ασχοληται με τοσο εξειδικευμενο θεμα ΔΟΑΤΑΠ δεν γνωριζω...Εγω απλα εβαλα την οικογενειακη δικηγορο μας για το απλο διαδικαστικο της συλλογης εγραφων κ ορθης καταθεσης.

 

Παντως εγω δεν εχω καμια εμπειρια με το Ελληνικο συστημα.Ουτε σε Ελληνικο σχολειο πηγα,ουτε εθνικες εξετασεις εδωσα ουτε καν εχω ιδεα κ ευτυχως

 

---------- Προσθήκη στις 21:06 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 20:58 ----------

 

καλα εχω πεθανει στα γελια. τι λενε ρε οι ανθρωποι επιτελους, ποιοι νομιζουν οτι ειναι; η αξιοκρατια που υπαρχει σε αυτη τη χωρα ειναι απιστευτη.

 

προσωπικα καλα εκανες φιλε και πηγες εξωτερικο για αυτο το αντικειμενο γιατι φιλοι μου στο ιδιο ΤΕΙ που μπηκες δεν εμειναν καθολου ικανοποιημενοι. εχω ακουσει ομως οτι το αντιστοιχο ΑΕΙ ειναι αψογο.

 

στο θεμα μας ομως... BSc αναγνωριση ως ΤΕΙ, ενδιαφερον. τα college δηλαδη ως τι τα αναγνωριζουν;

 

αυτο που λες για τα χρονια, μη σε περνει απο κατω, βαλε το στοχο σου και θα πας μπροστα. εμποδια θα υπαρχουν παντα.

 

καλη σου τυχη- σταδιοδρομια

 

 

φανταζομαι οτι το ΤΕΙ Οξφορδης μονο ως σχημα λογου μπορει να το λενε οι υπαλληλοι του ΔΟΑΤΑΠ απλα για να σου εξηγησουν οτι δεν παιζει ποτε να αναγνωρισεις 3 ετους φοιτησεως απο Βρετανια!

Παντως εγω πειστηκα οτι το ΤΕΙ Κολοπετινιτσας ειναι σαφως ανωτερο της Oxford,UCL,Stanford,Harvard...Δεν γινεται να εξισωνουμε τα μαργαριταρια με τα ποταπα 3ετους φοιτησεως απο Harvard κ σια!!Παντως με την λογικη του ΔΟΑΤΑΠ ο μεσος κατοικος της Αγ Βαρβαρας θα επρεπε να εχει πτυχιο ΤΕΙ Οξφορδης

 

---------- Προσθήκη στις 21:15 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 21:06 ----------

 

Εμένα η παρέα μου αποτελείται από άτομα που γνώρισα στις 2 βδομάδες που έμεινα στο ΤΕΙ. Γενικά ικανοπoιημένοι ήτανε. Για το ΑΕΙ δε γνωρίζω να σου πω.

 

Δε μετάνοιωσα για τις επιλογές μου, το ίδιο θα έκανα πάλι.

Βασικά ας το αναγνωρίσουνε όπως θέλουνε να το αναγνωρίσουνε αρκεί να μη μου φάνε το μεταπτυχιακό που χρειάζεται για το Phd το οποίο πρόσεχε...είναι πάνω σε γραφικά και εικονική πραγματικότητα. πως τώρα τέτοια ειδικότητα που δεν έχω βρει εδώ συνεκτιμάται σε σκέτο πτυχίο (και χωρίς αντιστοιχία ούτε καν πληροφορικής) ένας Θεός ξέρει.

 

Δικηγόρους γνωρίζει κανείς?

 

Το μαστερ θα στο φανε οπως κ να εχει δυστυχως εκτος εαν φτασεις μεχρι το Ευρωπαικο δικαστηριο κ παρακαλαω να βρεθει εστω ΕΝΑΣ που θα διαθεσει κ τον χρονο κ το χρημα για να παει την Ελλαδα στο Ευρωπαικο Δικαστηριο για τον 3328/2005

 

Oμως γιατι δεν εκανες το PhD στο UK??Eγω αυτο κανω τωρα part time με την δουλεια μου ,αλλα περισσοτερο σαν χομπι κ απο προσωπικο ενδιαφερον.Επειδη ομως τους εχω κοψει τι κουφαλες ειναι στο θεμα της αναγνωρισης,καθε φορα που ερχομαι Ελλαδα τα καλοκαιρια θα τους αναγνωριζω κ απο ενα πτυχιο μου...θα πηγαινω αναγκαστικα βαση της Ελληνικης ακυροσυνης.Πχ του χρονου το καλοκαιρι θα αναγνωρισω το δευτερο μαστερ μου το οποιο στα ματια του Ελληνικου συστηματος θα θεωρηται μεταπτυχιακος τιτλος...κ μετα οταν με το καλο παρω το PhD θα τους το σκασω κ αυτο...Θα εχω κανει εντελως νομοτυπα ολα τα βηματα που ζητανε...κ θα ειναι ακομα καλυτερα εαν βρεθει καποιος να δικαιωθει στο Ευρωπαικο δικαστηριο διοτι θα μου αναγνωριστει ετσι κ το καμμενο μαστερ που εκαψα για την αναγνωριση του ''βασικου τιτλου'' κατα ακυροσυνη ΔΟΑΤΑΠ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε συγκρίνουν τα ονόματα των ιδρυμάτων, αλλά τα προγράμματα σπουδών! Δεν είναι δύσκολο, δώσε βάση: Στην ελλάδα η τάδε ειδικότητα δίνεται από το τάδε ίδρυμα, το ΔΟΑΤΑΠ θεωρεί πως εφόσον το πρόγραμμα σπουδών της ειδικότητας αυτής έχει ελεγχθεί και επικυρωθεί από το υπουργείο παιδείας, πρέπει να το χρησιμοποιήσει έτσι ώστε να έχει ένα αντικειμενικό κριτήριο αντιστοιχίας της τάδε ειδικότητας με την ίδια ειδικότητα στην Ελλάδα.

Επομένως, έρχεται το ΔΟΑΤΑΠ και σου λέει:

 

Κύριε στην Ελλάδα το μαθηματικό έχει Άλγεβρα 1-4 και απειροστικό 1-3 που διδάσκονται 4 ώρες την εβδομάδα και η άλγεβρα 4 έχει εργαστήριο, από ότι βλέπω εσείς έχετε άλγεβρα 1-3 και απειροστικό 1-3 που διδάσκονται 4 ώρες. Επομένως δεχόμαστε ότι έχετε εξετασθεί επαρκώς στον απειροστικό, αλλά δεν πληρείτε τις προϋποθέσεις του ελληνικού εκπαιδευτικού συστήματος για την άλγεβρα. Επομένως, θα εξετασθείτε στην αλγεβρα 4.

Για να σας υπολογίσουμε το βαθμό, συγκρίνουμε διδακτικές μονάδες και τον υπολογίζουμε.

 

Έτσι, δουλεύει αυτός ο περιβόητος αλγόριθμος και όχι με τυχαία. Κατανοώ ότι νοιώθετε αδικία, μα εγώ ήμουν στο Χαρβαρντ και ο άλλος από την Ξάνθη έχει ήδη αναγνωρισμένο πτυχίο και χωρίς το τάδε ή τη δείνα αδικία. Ε, τι να κάνουμε; Το ελληνικό δημόσιο αναγνωρίζει τα πτυχία που το ίδιο δίνει και χρησιμοποιεί τα προγράμματα σπουδών των ελληνικών ιδρυμάτων για να κάνει τις αντιστοιχίες με τα πτυχία από το εξωτερικό με αντικειμενικά κριτήρια.

 

Δε γνωρίζω και αναρωτιέμαι, το να γίνεις δημόσιος υπάλληλος πανεπιστημιακής εκπαίδευσης στη ΜΒ, ποια είναι η διαδικασία αν όλες σου οι σπουδές είναι από την Ελλάδα;

 

EDIT: Ο συνυπολογισμός BSc + MSc γίνεται διότι αθροίζουν διδακτικές μονάδες. Στην Ελλάδα, επειδή είναι 4ετής η πανεπιστημιακή φοίτηση, έχεις περισσότερες διδακτικές μονάδες από ότι στην 3ετή φοίτηση, επομένως τα αθροιζουν για να δώσουν αντιστοιχία αει!

 

 

Και επειδή δεν αντέχω τα κατινίστικα "ναι αλλά", έχω 2 πτυχία από το εξωτερικό και η αδερφή μου άλλα 2.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι ανάλογο θα συμβεί αν ένας Έλληνας φύγει με το ελληνικό πτυχίο του στο εξωτερικό: Θα αξιολογηθεί με βάση τον αλγόριθμο του εκάστοτε κράτους. To 8 μπορεί να γίνει 7 κοκ. So simple.

Shit happens. Το nosebleed είναι περιττό νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε συγκρίνουν τα ονόματα των ιδρυμάτων, αλλά τα προγράμματα σπουδών! Δεν είναι δύσκολο, δώσε βάση: Στην ελλάδα η τάδε ειδικότητα δίνεται από το τάδε ίδρυμα, το ΔΟΑΤΑΠ θεωρεί πως εφόσον το πρόγραμμα σπουδών της ειδικότητας αυτής έχει ελεγχθεί και επικυρωθεί από το υπουργείο παιδείας, πρέπει να το χρησιμοποιήσει έτσι ώστε να έχει ένα αντικειμενικό κριτήριο αντιστοιχίας της τάδε ειδικότητας με την ίδια ειδικότητα στην Ελλάδα.

Επομένως, έρχεται το ΔΟΑΤΑΠ και σου λέει:

 

Κύριε στην Ελλάδα το μαθηματικό έχει Άλγεβρα 1-4 και απειροστικό 1-3 που διδάσκονται 4 ώρες την εβδομάδα και η άλγεβρα 4 έχει εργαστήριο, από ότι βλέπω εσείς έχετε άλγεβρα 1-3 και απειροστικό 1-3 που διδάσκονται 4 ώρες. Επομένως δεχόμαστε ότι έχετε εξετασθεί επαρκώς στον απειροστικό, αλλά δεν πληρείτε τις προϋποθέσεις του ελληνικού εκπαιδευτικού συστήματος για την άλγεβρα. Επομένως, θα εξετασθείτε στην αλγεβρα 4.

Για να σας υπολογίσουμε το βαθμό, συγκρίνουμε διδακτικές μονάδες και τον υπολογίζουμε.

 

Έτσι, δουλεύει αυτός ο περιβόητος αλγόριθμος και όχι με τυχαία. Κατανοώ ότι νοιώθετε αδικία, μα εγώ ήμουν στο Χαρβαρντ και ο άλλος από την Ξάνθη έχει ήδη αναγνωρισμένο πτυχίο και χωρίς το τάδε ή τη δείνα αδικία. Ε, τι να κάνουμε; Το ελληνικό δημόσιο αναγνωρίζει τα πτυχία που το ίδιο δίνει και χρησιμοποιεί τα προγράμματα σπουδών των ελληνικών ιδρυμάτων για να κάνει τις αντιστοιχίες με τα πτυχία από το εξωτερικό με αντικειμενικά κριτήρια.

 

Δε γνωρίζω και αναρωτιέμαι, το να γίνεις δημόσιος υπάλληλος πανεπιστημιακής εκπαίδευσης στη ΜΒ, ποια είναι η διαδικασία αν όλες σου οι σπουδές είναι από την Ελλάδα;

 

EDIT: Ο συνυπολογισμός BSc + MSc γίνεται διότι αθροίζουν διδακτικές μονάδες. Στην Ελλάδα, επειδή είναι 4ετής η πανεπιστημιακή φοίτηση, έχεις περισσότερες διδακτικές μονάδες από ότι στην 3ετή φοίτηση, επομένως τα αθροιζουν για να δώσουν αντιστοιχία αει!

 

 

Και επειδή δεν αντέχω τα κατινίστικα "ναι αλλά", έχω 2 πτυχία από το εξωτερικό και η αδερφή μου άλλα 2.

 

Ποιος τον γαμει μωρε τον αλγοριθμο της Ελλαδας.Στην Βρετανια το καθε Πανεπιστημιο μεταφραζει αλλιως τον βαθμο,το ακαδημαικο υποστημα κ το προφιλ του καθε υποψηφιου βαση της εικονας κ αιγλης που εχει η θελει να διατηρησει.Καθε σχολη μετατρεπει με τον τροπο του τον βαθμο βασικων σπουδων ,μονο η Ελλαδα κανει ακυροσυνες κ μαλιστα σε εθνικο επιπεδο!!Σιγα μην κατσει το Βρετανικο Υπουργειο να ασχοληται με παπαριες τυπου Ελλαδας

 

Επιμενω οτι ο ελεγχος των πτυχιων που ερχονται απο εξω πρεπει να γινεται κυριως για λογους εγκυροτητας των πτυχιων που παρουσιαζονται κ να περιοριζεται σε αυτο κ οχι στην ακαδημαικη ουσια.

 

Για μερικα επαγγελματα ομως θα ημουν πιο ανοιχτος για πιο αυστηρα κριτηρια η πλαισια αναγνωρισης..πχ Γιατροι,Οδοντιατροι,Μηχανικοι,Αρχιτεκτονες,Νομικοι αντε να σου βαλω κ Ψυχολογους..αλλα μεχρι εκει..Αλλο ομως σε εθνικο επιπεδο να μου βγαζεις ακυρους αλγοριθμους.

 

---------- Προσθήκη στις 21:54 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 21:52 ----------

 

Κάτι ανάλογο θα συμβεί αν ένας Έλληνας φύγει με το ελληνικό πτυχίο του στο εξωτερικό: Θα αξιολογηθεί με βάση τον αλγόριθμο του εκάστοτε κράτους. To 8 μπορεί να γίνει 7 κοκ. So simple.

Shit happens. Το nosebleed είναι περιττό νομίζω.

 

ναι σιγα μην εχει ορεξη ο Βρετανος δημοσιος υπαλληλος να ασχοληται με ακυροσυνες εθνικου επιπεδου Ελλαδας.Δες πιο πανω τι γραφω για την Βρετανια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κατανοώ σε ποιο κομμάτι μου απαντάς, όπως και τι θεωρείς άκυρο.

 

Και ξαναρωτώ για να γίνει ένας γάλλος, που έχει τελειώσει το πανεπιστήμιο στη γαλλία, δημόσιος υπάλληλος στη Βρετανία, ποια είναι η διαδικασία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τι αυτοαναιρούμαι ακριβώς;

 

Αφού λοιπόν θεωρείς ότι είναι όλα του κ***υ (που μπορεί και να είναι) κάθεσαι και ασχολείσαι και δίνεις νόημα σε κάτι που δεν έχει (αφού είναι μόνο ο τίτλος της διάκρισης στα ελληνικά δεδομένα και τίποτα άλλο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού λοιπόν θεωρείς ότι είναι όλα του κ***υ (που μπορεί και να είναι) κάθεσαι και ασχολείσαι και δίνεις νόημα σε κάτι που δεν έχει (αφού είναι μόνο ο τίτλος της διάκρισης στα ελληνικά δεδομένα και τίποτα άλλο).

 

Διοτι δυστυχως in Rome you do as Roman do!!Οσο ειμαι στην Ελλαδα πρεπει να παω συμφωνα με την Ελληνικη ''πεπατημενη'' (μη χεσω)

 

---------- Προσθήκη στις 22:08 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 22:07 ----------

 

Δεν κατανοώ σε ποιο κομμάτι μου απαντάς, όπως και τι θεωρείς άκυρο.

 

Και ξαναρωτώ για να γίνει ένας γάλλος, που έχει τελειώσει το πανεπιστήμιο στη γαλλία, δημόσιος υπάλληλος στη Βρετανία, ποια είναι η διαδικασία;

 

Να μεταφρασει το Πτυχιο του στα Αγγλικα κ να παρει μια σταμπα απο το Βρετανικο Naric σε 5 εργασιμες μερες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατανοείς ότι προσβάλλεις τους συνομιλητές σου με αυτή φρασεολογία.

 

---------- Προσθήκη στις 21:13 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 21:09 ----------

 

 

Να μεταφρασει το Πτυχιο του στα Αγγλικα κ να παρει μια σταμπα απο το Βρετανικο Naric σε 5 εργασιμες μερες

 

 

και αντιγράφω απο το site του naric

 

UK NARIC provides a service whereby qualifications from outside the UK are compared to the UK's qualification frameworks.
τι μου θυμίζει αυτό..; κάτι που έχω δει στο site του Δοαταπ και ακριβώς αυτό είναι το αντικείμενο του.

 

Ο Δ.Ο.Α.Τ.Α.Π. είναι ο αρμόδιος Οργανισμός για την αναγνώριση των τίτλων σπουδών της αλλοδαπής Πανεπιστημιακής και Τεχνολογικής κατεύθυνσης και τη παροχή πληροφοριών σχετικά με σπουδές Aνώτατης Eκπαίδευσης στην αλλοδαπή και στην ημεδαπή.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατανοείς ότι προσβάλλεις τους συνομιλητές σου με αυτή φρασεολογία.

 

Την Ελλαδα θελω να προσβαλω.Συγνωμη εαν νιωθει καποιος οτι προσβαλω αυτον προσωπικα

 

---------- Προσθήκη στις 22:16 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 22:13 ----------

 

κατανοείς ότι προσβάλλεις τους συνομιλητές σου με αυτή φρασεολογία.

 

---------- Προσθήκη στις 21:13 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 21:09 ----------

 

 

 

και αντιγράφω απο το site του naric

 

 

 

τι μου θυμίζει αυτό..; κάτι που έχω δει στο site του Δοαταπ και ακριβώς αυτό είναι το αντικείμενο του.

 

Με την διαφορα οτι ΔΕΝ ειναι υποχρεωμενος ο Γαλλος η ο Ελληνας να παρει την σταμπα σε 5 εργασιμες μερες αρκει κ η μεταφραση υποθετω κ φυσικα σιγα μην καθεται το Βρετανικο δημοσιο να βγαζει μαθηματα για αναγνωριση η να κανει βαθμολογικες αντιστοιχειες που παιρνουν εναν χρονο κατα μεσο ορο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διοτι δυστυχως in Rome you do as Roman do!!Οσο ειμαι στην Ελλαδα πρεπει να παω συμφωνα με την Ελληνικη ''πεπατημενη'' (μη χεσω)

Αυτή είναι η Ελληνική πεπατημένη δυστυχώς. Γι' αυτό σου λέω τσάμπα σκας. Για τους τύπους. Αφού έχεις ξεφύγει από αυτή τη διαδικασία και δε σε απασχολεί επί της ουσίας, γιατί κάνεις πισογυρίσματα; Προσπαθείς τώρα να αποδείξεις ότι πρέπει να έχεις 0,6 βαθμό παραπάνω ξερωγώ, με βάση τα δικά σου κριτήρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έτσι αναιρείς αυτά που έγραψες στο προηγούμενο σου μήνυμα και είναι αδύνατο να σου απαντήσει κάποιος.

 

 

 

Αμα θες πας κ παιρνεις σφραγιδα απο naric για δουλεια δημοσιου Βρετανιας.Αρκει να στειλεις το βιογραφικο σου κ να εχεις ολα τα εγραφα σου μεταφρασμενα.Σιγα μην καθεται το Βρετανικο δημοσιο σε εθνικο επιπεδο να επιβαλει αναγνωρισεις μουφα με μαθηματα προς εξεταση κ αλλα τραγελαφικα

 

---------- Προσθήκη στις 22:30 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 22:23 ----------

 

Αυτή είναι η Ελληνική πεπατημένη δυστυχώς. Γι' αυτό σου λέω τσάμπα σκας. Για τους τύπους. Αφού έχεις ξεφύγει από αυτή τη διαδικασία και δε σε απασχολεί επί της ουσίας, γιατί κάνεις πισογυρίσματα; Προσπαθείς τώρα να αποδείξεις ότι πρέπει να έχεις 0,6 βαθμό παραπάνω ξερωγώ, με βάση τα δικά σου κριτήρια.

 

Ελα ντε...γιατι χολοσκαω??Α θυμηθηκα!!Γιατι ειμαι στην Ελλαδα τωρα κ δεν θελω να γυρισει καποιος απο το ΤΕΙ Ιεραπετρας κ να μου πει ,ξερεις εσυ εισαι αποφοιτος Λυκειου τυπικα στην Ελλαδα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Ελα ντε...γιατι χολοσκαω??Α θυμηθηκα!!Γιατι ειμαι στην Ελλαδα τωρα κ δεν θελω να γυρισει καποιος απο το ΤΕΙ Ιεραπετρας κ να μου πει ,ξερεις εσυ εισαι αποφοιτος Λυκειου τυπικα στην Ελλαδα..

Offtopic αλλα δεν νομιζω να ασχοληθει καποιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Με την διαφορα οτι ΔΕΝ ειναι υποχρεωμενος ο Γαλλος η ο Ελληνας να παρει την σταμπα σε 5 εργασιμες μερες αρκει κ η μεταφραση υποθετω κ φυσικα σιγα μην καθεται το Βρετανικο δημοσιο να βγαζει μαθηματα για αναγνωριση η να κανει βαθμολογικες αντιστοιχειες που παιρνουν εναν χρονο κατα μεσο ορο

 

Εγώ πάντως όταν έγινα δημόσιος υπάλληλος στη γερμανία, μου έλεγξαν μέχρι και τα γερμανικά πτυχία, ενώ τους είχα δώσει μέχρι και το απολυτήριο του γυμνασίου. Όμοια, όταν η αδερφή μου έγινε δημόσιος υπάλληλος στις ηπα, υποχρεώθηκε να πληρώσει αμερικάνικη εταιρεία που διενεργεί αυτούς τους ελέγχους για να έχει το δικαίωμα αίτησης (κάναμε οικογενειακώς ο όνειρο του μέσου έλληνα, πραγματικότητα στο εξωτερικό...).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...