Προς το περιεχόμενο

Android Applications


Aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να ρωτήσω/προτείνω κάτι, θα μπορούσαμε τις εφαρμογές να τι κάνουμε σε στυλ wiki, με κατηγορίες κλπ χρησιμοποιώντας την δυνατότητα που έχει το insomnia, και εδώ να κάναμε την κουβέντα περί αυτών.έτσι κάποιος δεν θα χρειάζεται να ψάχνει 100 σελίδες για να βρεί κάτι. Είναι εφικτό ;

 

sent from my HTC Magic using tapatalk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6.5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κατι ενδιαφερον που βρηκα. Φτιαξτε την Business Card σας με QR Code! :-D

 

Μολις το σκαναρετε (Barcode Scanner etc.) θα δειτε οτι εχει την επιλογη Add Contact οπου

θα συμπληρωθει αυτοματα η επαφη ειτε στο τηλεφωνο η στο gmail οπως επισης υπαρχει

και η επιλογη Show on Map! Δοκιμαστε το!

 

businesscardhandler1ash.gif

 

απο εδω:

 

http://www.tec-it.com/online-demos/Business-Cards/Free-Business-Cards.aspx?lang=en B)

 

Υπάρχει κάτι τέτοιο σε apk...;

 

---------- Προσθήκη στις 11:44 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 11:43 ----------

 

Να ρωτήσω/προτείνω κάτι, θα μπορούσαμε τις εφαρμογές να τι κάνουμε σε στυλ wiki, με κατηγορίες κλπ χρησιμοποιώντας την δυνατότητα που έχει το insomnia, και εδώ να κάναμε την κουβέντα περί αυτών.έτσι κάποιος δεν θα χρειάζεται να ψάχνει 100 σελίδες για να βρεί κάτι. Είναι εφικτό ;

 

sent from my HTC Magic using tapatalk

 

+1

 

δέκα χαρακτήρες

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα και από μένα.

 

Θα ήθελα να ρωτησω αν υπάρχει καποιο widget για τον καιρό σε συνδιασμό με ψηφιακό ρολόι (σαν αυτό του HTC).

 

η συσκευή μου ειναι xperia mini, και η εκδοση του λειτουργικου v1.6.

 

 

Aλήθεια αναβάθμιση σε 2.1 εχετε ακουσει για το συγκεκριμένο κινητό?

 

 

Ευχαριστώ,

 

 

 

http://www.appbrain.com/app/org.fagod.wfc_widget

 

Αυτό εδώ, πιο ελαφρύ, εξίσου όμορφο και FREE.:devil:

Σημείωση: Στα settings κωδικοποίηση για ελληνικα βάλτε iso-8859-7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω/προτείνω κάτι, θα μπορούσαμε τις εφαρμογές να τι κάνουμε σε στυλ wiki, με κατηγορίες κλπ χρησιμοποιώντας την δυνατότητα που έχει το insomnia, και εδώ να κάναμε την κουβέντα περί αυτών.έτσι κάποιος δεν θα χρειάζεται να ψάχνει 100 σελίδες για να βρεί κάτι. Είναι εφικτό ;

 

sent from my HTC Magic using tapatalk

 

στειλε μηνυμα σε admin/mod

 

---------- Προσθήκη στις 20:40 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 20:39 ----------

 

Υπάρχει κάτι τέτοιο σε apk...;

 

---------- Προσθήκη στις 11:44 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 11:43 ----------

 

 

+1

 

δέκα χαρακτήρες

 

υπαρχει η εφαρμογη qr code η οποια παραγει κιολλας αλλα business card δεν νομιζω δεν εχω δοκιμασει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα.

 

Μήπως ξέρετε εάν υπάρχει εφαρμογή που να μπορούμε να στείλουμε αρχεία word, excel, pdf, και εικόνες για εκτύπωση μέσω ΒLUETOOTH.

 

Με wifi ξέρω γίνεται αλλά απαιτείται ιντερνετ. Χωρίς αυτό;;

 

Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα.

 

Μήπως ξέρετε εάν υπάρχει εφαρμογή που να μπορούμε να στείλουμε αρχεία word, excel, pdf, και εικόνες για εκτύπωση μέσω ΒLUETOOTH.

 

Με wifi ξέρω γίνεται αλλά απαιτείται ιντερνετ. Χωρίς αυτό;;

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Για δοκιμασε το bluetooth file transfer

Εγω το εκανα παλια με υπερυθρες ετσι οπου απλα εστελνα το αρχειο και δεν πατουσα print η κατι τετοιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δοκιμασε το bluetooth file transfer

Εγω το εκανα παλια με υπερυθρες ετσι οπου απλα εστελνα το αρχειο και δεν πατουσα print η κατι τετοιο

 

Αυτό έχω αλλά:

Στέλνει φίλε μου εικόνες και όντως εκτυπώνονται αλλά αρχεία word ή pdf τα στέλνει αλλά δεν εκτυπώνονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό έχω αλλά:

Στέλνει φίλε μου εικόνες και όντως εκτυπώνονται αλλά αρχεία word ή pdf τα στέλνει αλλά δεν εκτυπώνονται.

 

μεσα απο το documents to go η παρομοιο app δεν γινεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παιδια καλησπερα, υπαρχει καμια εφαρμογη που να επιτρεπει να κρυβουμε αλλες εφαρμογες ή widgets στην αρχικη οθονη? Να τα κανει αορατα δηλαδη, αλλα τα links να υπαρχουν εκει οποτε αν πατας στο σωστο σημειο να ανοιγουν? Κατι σαν τα invisible links του spb mobile shell για τα windows mobile...

 

Επισης, υπαρχει τροπος να μετονομαζουμε καποια εφαρμογη? Μεσω καποιας αλλης ισως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια χρησιμοποιει κανεις launcher pro να κανω 2 ερωτησεις;

γινεται να βαλουμε widget σαν αυτο που εχει απο την μαμα της η htc που δειχνει ψηφιακο ρολοι+καιρο;

γινεται να βαλουμε widget ημερολογιο αλλα παλι σαν αυτο που ειχε η htc που πιανει μια γραμμη μονο και απλα λεει αν εχεις καποιες υπενθυμισεις-ραντεβου τις επομενες μερες;

και τελος, με το htc sence ειχα βαλει ενα κουμπι on/off με μια κινηση για wifi, το οποιο δεν μπορω να βρω τωρα σαν συντομευση, γινεται; θελω να αποφυγω την εγκατασταση επιπλεον εφαρμογης πχ την wifi on/off που κανει αυτο το πραγμα ακριβως.

ευχαριστω

ελεγα να παω απο htc sence ->launcher pro αλλα μου φαινεται πως κανω την ζωη μου δυσκολοτερη αντι για ευκολοτερη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...