Προς το περιεχόμενο

Android Applications


Aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οι οθόνες δεν έχουν την δυνατότητα σάρωσης παρά μόνο προβολής.

Το ότι είναι touch δεν σημαίνει πως σαρώνει κάτι, είτε το δάχτυλο σου βάλεις πάνω είτε ένα λουκάνικο αυτό θα καταλάβει απλά μια επαφή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω ένα ημερολόγιο που να μπορώ να γράφω το πρόγραμμα της δουλειάς(1η του μήνα-> πρωί, 2η->απογευμα κλπ) και να μου συγχρονίζει γενέθλια από fb. 

 

Υπαρχει κάτι τέτοιο; Μόλις απέκτησα android(και γενικά smartphone) και δεν ξέρω πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυο γρηγορες ερωτησουλες.

 

Με ποιο προγραμμα μπορω να αποθηευσω και μεταφερω ολοκληρω τον τηλεφωνικο καταλογο απο μια συσκευη σε μια αλλη? Μηπως μπορει να γινει με απευθειας επικοινωνια μεταξυ των συσκευων για να μην σωζω αρχεια απο την μαι στην αλλη? Θελω να μεταφερω απο ενα Desire σε SIII mini.

 

Επιησης ξερει κανεις μια εφαρμοηγη το messenger+ μαλλον απο google? Το περασω ενας γνωστος μου και τον ρωταει αν θελει να περασει τις φωτο του album στο διαδικτυο και τον ενοχλει. ΕΧουμε δοκιμασει να το διαγαψουμε αλλα παραμενει σαν εικονιδιο στην HomeScreen.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

O τηλεφωνικος καταλογος μεταφερεται αυτοματα οταν βαλεις το gmail σου στη νεα συσκευη. Εκτος αν δεν τα εχεις ανεβασει στο gmail οποτε α) ειτε τα ανεβαζεις ή β) παιρνεις backup των επαφων (καπου στον τηλεφωνικο καταλογο αν πατησεις το κουμπι του μενου σου εχει μια επιλογη extract contacts to SD card) και το μεταφερεις (ενα αρχειο vcf ειναι) στο νεο.

Βεβαια μπορει να υπαρχει και καποια εφαρμογη για ολο αυτο.

 

 

Οσον αφορα το messenger+ πρεπει να ειναι εφαρμογη συστηματος οποτε πρεπει να εισαι rooted για να την αφαιρεσεις. Παντως αν εχει εκδοση 4.x μπορει να δοκιμασει αν απο τα Settings> Applications μπορεσει να βρει το Messenger+ και να το παγωσει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπαρχει καποια εφαρμογη που να στελνει την οθονη του κινητου στην οθονη του pc πχ κατι τετοιο 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.awindinc.sphone2tv&hl=el&rdid=com.awindinc.sphone2tv&rdot=1

 

Αλλα να μην απαιτει root

 

Βρηκα κι αυτο http://www.mymobiler.com/

 

αλλα βλεπω οτι πολλοι λενε οτι ειναι ιος δε δουλευει κλπ

 

 

Edit το δοκιμασα και δουλευει

Επεξ/σία από adi32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει εγκατασταθεί η default mail εφαρμογή του android (όχι το gmail, το απλό ηλεκτρονικό ταχυδρομείο).

Πως την εγκαθιστώ; Η εφαρμογή outlook δε μου πολυαρέσει.

Αλλιώς ποιά εφαρμογή εμαιλ να κατεβάσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει εγκατασταθεί η default mail εφαρμογή του android (όχι το gmail, το απλό ηλεκτρονικό ταχυδρομείο).

Πως την εγκαθιστώ; Η εφαρμογή outlook δε μου πολυαρέσει.

Αλλιώς ποιά εφαρμογή εμαιλ να κατεβάσω;

 

δοκίμασε και το Link.png Site: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fsck.k9&feature=search_result">k-9 mail , είναι αρκετά καλό.

 

Το messenger+, ήταν ο Messenger του google+. Πλέον αυτός, το google talk, μελλοντικα τα sms κλπ, έχουν ενοποιηθεί στον Link.png Site: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.talk&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5nb29nbGUuYW5kcm9pZC50YWxrIl0.">hangouts . Όσο για το ανέβασμα των φωτογραφιών διαλέγεις όχι μια φορά και δεν το κάνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφαρμογες που θεωρω απαραιτητες για το κινητο
App Cache Cleaner (για καθαρισμα cache)
Call block (μπλοκαρει τους ανεπιθυμητους)
Full Caller ID (call screen) (για να βγαινει σε full screen αυτος που σας καλει )
Manage Applications Shortcut (Shortcut για απεγκατασταση εφαρμογων)
musiXmatch Lyrics Player (music player που βρισκει και προβαλει αυτοματα στιχους  και φωτο απο το συγκροτημα σα βιντεοκλιπ ,αναγνωριση mp3 κλπ)
Power Toggles (για προσαρμοσιμη power bar)
Profile Manager (για ευκολη ρυθμιση προφιλ δουλεια σπιτι αυτοκινητο κλπ)
Ringo: Ringtones & Text (για ορισμο ringtones σε επαφες κλ)
Tonido File Access Share (για να βλεπετε ολα τα αρχεια του pc σας στο κινητο)
Wireless File Explorer (για μεταφορα αρχειων μεσω wifi)
Apex launcher (πολυ ομορφος και γρηγορος launcher)
Multiple Wallpaper (για διαφορετικα wallpapers σε καθε οθονη)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρίσκω πολύ βολική την εφαρμογή ColorNote, μήπως ξέρει κανείς να μου πει πώς κάνω backup; Μου δίνει επιλογή μέσω Google αλλά δεν έχω καταλάβει από πού θα μπω μετά να διαχειριστώ το αντίγραφο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...